Εδώ κάνουμε δίαιτα!

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Μπράβο βρε Γιώργο. :D
Και στα δικά μας!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Λοιπόν, από το καλοκαίρι κατάφερα και έχασα 10 ολόκληρα κιλά! :D


Εξακολουθώ να τρώω κανονικά. :P Aπλά μειωμένα κρέατα (πχ 1 φορά στις 2 εβδομάδες) και περισσότερα όσπρια, μανιτάρια, φρούτα, λαχανικά, κτλ. Και γλυκά τρώμε, αμέ! :P Απλά πιο προσεκτικά.

Και περπάτημα όταν μπορώ! :D
Ας το πούμε "δίαιτα".

Εμένα γιατί μου κάνει κάτι σε "σωστή διατροφή" περισσότερο ... και όχι σε δίαιτα;;; :P
Well done George!!!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
ωραίος τζόρτζ.

...κατά τ' άλλα, έχω κάτι απορίες για το θέμα "ισορροπημένη διατροφή".
Δεν σημαίνει αυτό πως για κάθε μήλο μπορείς να τσιμπήσεις και πατατάκια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
ωραίος τζόρτζ.

...κατά τ' άλλα, έχω κάτι απορίες για το θέμα "ισορροπημένη διατροφή".
Δεν σημαίνει αυτό πως για κάθε μήλο μπορείς να τσιμπήσεις και πατατάκια;

:D ..... ναι και το βράδυ γιαουρτάκι.... εννοείται, αφού φας δύο πιτόγυρα κομπλέ, μια πατάτες και μισή μερίδα κοκορέτσι .... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Μείον 4 η κυρά ΚουΕ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Νταξ καλά είσαι... εγώ είχα πάρει 22 σύνολο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Μείον 4 η κυρά ΚουΕ :P
Επιπλέον από τα 2,5 ή συνολικά;
Δηλαδή σε 10 μέρες (μετά τα 2,5 της πρώτης βδομάδας) έχασες άλλο 1,5; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitral

Δραστήριο μέλος

Η dimitral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 413 μηνύματα.
:D ..... ναι και το βράδυ γιαουρτάκι.... εννοείται, αφού φας δύο πιτόγυρα κομπλέ, μια πατάτες και μισή μερίδα κοκορέτσι .... :P


αν σε ολα αυτα βαλεις και κατι σε σαλατικο τοτε ναι,εχεις ενα πληρες ισορροπημενο γευμα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Επιπλέον από τα 2,5 ή συνολικά;
Δηλαδή σε 10 μέρες (μετά τα 2,5 της πρώτης βδομάδας) έχασες άλλο 1,5; :worry:
Σύνολο 4 :)
Σε περίπου 2 βδομάδες και κάτι :)

Το βρίσκω πολύ καλή απώλεια αν λάβω υπόψη μου ότι τρώω ότι θέλω :P
Αν δλδ το έκανα πολύ ζεστά και σοβαρά και το μεσημεριανό μου ήταν διαίτης θα είχα χάσει σίγουρα περισσότερα
Εγώ όμως για μεσημεριανό τρώω ότι θέλω :P (πχ κινέζικο :redface:, σουβλάκια :redface: κοτόσουπα κλπ κπλ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
ειδα διαιτα και μπηκα;) παιδια απο την περασμενη πεμπτη ξεκινησα διαιτα:/: πηγα σε διαιτολογο γιατι δεν πηγαινε αλλο. απο το περασμενο πασχα αρχισα να περνω κιλα και απο 53 που ημουνα τωρα επιασα τα 65:/: και πως πηρα την αποφαση να παω? πηγα να δοκιμασω ενα τζην σωληνα για να το φοραω με μποτες και με το που βλεπω πως ηταν τα παιξα. παω σπιτι και περνω τηλ. διαιτολογο. δεν μου φανηκε ιδιαιτερα απλα καποιος που με ηξερε καταλαβαινει διαφορα εκει στην κοιλιτσα γιατι παντα ειχα επιπεδη κοιλια. τωρα δεν μπορω ας πουμε να βαλω θεοστενα μπλουζακια που μ'αρεσουν:(
οταν μου εκανε λοιπομετρηση ημουν 35 ενω λεει το κανονικο επρεπε να ηταν 24 κατι τετοιο δεν ξερω και απο αυτα. την πεμπτη θα παω για δευτερη φορα να δουμε τι εκανα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.

Μια χαρα εισαι!!!:D
Κοιτα τωρα που εισαι προς το τελος να μην παρεις!:P


Σύνολο 4 :)
Σε περίπου 2 βδομάδες και κάτι :)

Το βρίσκω πολύ καλή απώλεια αν λάβω υπόψη μου ότι τρώω ότι θέλω :P
Αν δλδ το έκανα πολύ ζεστά και σοβαρά και το μεσημεριανό μου ήταν διαίτης θα είχα χάσει σίγουρα περισσότερα
Εγώ όμως για μεσημεριανό τρώω ότι θέλω :P (πχ κινέζικο :redface:, σουβλάκια :redface: κοτόσουπα κλπ κπλ)

WoW!!!!:D
Μπραβο βρε!!:D Μια χαρα τα πας!:)
Να σε πω, ακολουθεις καποιο συγκεκριμενο προγραμμα διατροφης ή απλα εχεις ελαττωσει τη μασαμπουκα?!
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
WoW!!!!:D
Μπραβο βρε!!:D Μια χαρα τα πας!:)
Να σε πω, ακολουθεις καποιο συγκεκριμενο προγραμμα διατροφης ή απλα εχεις ελαττωσει τη μασαμπουκα?!
:)

τα πρωτεϊνούχα ροφήματα που λέγαμε... τα θυμάσαι? :P
Πίνω ένα πρωτεϊνούχο ρόφημα κάθε πρωί, τρώω ένα κανονικό πιάτο φαγητό το μεσημέρι απ ότι έχω/θέλω (και εννοώ τα πάντα όμως) και μετά πλακώνομαι στα τσάγια και τα νερά :P
Το στομάχι μου έχει κλείσει και δεν πεινάω άλλο μέσα στη μέρα
Παρόλα αυτά όμως, πίνω το βράδυ άλλο ένα πρωτεϊνούχο ρόφημα
ΑΑΑΑΑΑΝ νιώσω κι έξτρα πείνα (που δεν νιώθω) θα φάω ένα φρούτο ή ένα λαχανικό ωμό

Βασικά σταμάτησε και η μασαμπούκα (έκλεισε το στομάχι εύκολα) καθώς και το τσιμπολόγημα
Δεν μπορώ όμως να πω ότι έχω μπει σε διαδικασία υγιεινής διατροφής
Το μεσημεριανό μου, είναι ό,τι μα ό,τι θέλω κι αυτό είναι που το κάνει εξαιρετικό το όλο εγχείρημα
Το ήξερα βασικά ότι θα με βολέψει αυτή η ιστορία γιατί ήξερα ότι κάνω ένα βασικό λάθος
Δεν έτρωγα πρωινό (και ούτε πρόκειται να τρώω στο μέλλον)
Το ρόφημα όμως είναι εύκολο και εξυπηρετικό
Με βόλεψε και μου ταίριαξε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Spiros Antono

Νεοφερμένος

Ο Spiros Antono αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 59 ετών. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
θελω να χασω αρκετα κιλα γιαυτο οπιος εχει καποια αποτελεσματικη διαιτα ειμαι ολος αυτια τροπος του λεγειν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Σπυρο, ο πιο καταληλος να σου δωσει μια αποτελεσματικη και προσαρμοσμενη στις αναγκες σου διατροφη, ειναι ενας διατροφολογος! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
θελω να χασω αρκετα κιλα γιαυτο οπιος εχει καποια αποτελεσματικη διαιτα ειμαι ολος αυτια τροπος του λεγειν

5% του πλυθισμου μπορει να χασει και να διατηρισει χαμηλο βαρος.

Και ειναι και λιγο συγκηριακο. Πρωτα απο ολα ενημερωσου. Ειναι το ΔΙΚΟ ΣΟΥ σωμα, οσο καλος επαγγελματιας και να ειναι ο διατροφολογος δεν θα κανει αυτος τη διαιτα εσυ θα τη κανεις.

Ο καλος διατροφολογος δεν δινει ενα χαρτι με 7 μερες και 5 γευματα σε καθε μερα. Μαθαινει τον πελατη πως να το φτιαχνει μονος του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Εγώ πάντως, κάθε Δευτέρα αρχίζω δίαιτα, αύριο πάλι Δευτέρα οπότε ξανα-αρχίζω :D.

Στα σοβαρά τώρα, είναι νομίζω και θέμα απόφασης πέρα από τους διατροφολόγους, αλλά και σταθερού χαρακτήρα, αν το βάλει κανείς σαν στόχο να πετύχει κάτι.

Αν τα καταφέρω (5-6 κιλά θέλω να χάσω μου φτάνουν) την πρώτη βδομάδα να μειώσω τα έξτρα, που είναι και η αιτία που παχαίνω, γιατί στο τραπέζι τρώω λιγότερο από όλους και τους κάνει να απορούν, θα σας ειδοποιήσω, πάντως είμαι αυτή τη φορά α-π-ο-φ-α-σ-ι-σ-μ-έ-ν-ο-ς.

Βλέπομεν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
ναι ναι, αυτη τη φορα εισαι αποφασισμενος...

δεν ειναι τοσο απλο, θελει να ξαναοργανωσεις τις συνηθειες και τις εξαρτημενες συμπεριφορες σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
ναι ναι, αυτη τη φορα εισαι αποφασισμενος...

Το συγκεκριμενο σχολιο δε βοηθαει καθολου, ουτε οσον αφορα στην ψυχολογια του, μητε γενικοτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Κι όμως έχει ένα δίκιο εδώ ο epote, αφού στην ουσία είναι οι κακές συνήθειές μας αυτές που τελικά μας παχαίνουν και η αμετανόητη στάση μας απέναντί τους.
Δε φτάνει να κάνεις δίαιτα για να χάσεις 5, 10, 50 κιλά, αλλά χρειάζεται να αλλάξεις σταδιακά στάση ζωής, τουλάχιστον ως προς τη διατροφή.
Τελικά αυτό είναι το πιο δύσκολο, όχι η ίδια η δίαιτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top