Καινούργια "περίπλοκη" γνωριμία

Grand Duchess

Περιβόητο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,258 μηνύματα.
Και τη Δούκισσα δεν την παω μ αυτα που λέει εδω μεσα γιατι θεωρω τις απόψεις της στερεοτυπικές, ΑΛΛΑ εδω έχει 100% μυριστεί τι συμβαινει και θα πρέπει να την ακούσετε πολύ προσεκτικά στην προειδοποίηση περι χρεων. Σε τετοια ηλικία δεν υπάρχει "σιτσουέησιοσιπ". Υπάρχει "δεν ξερω να διαχειριστω τα οικονομικά μου". Ολες μα ΟΛΕΣ ΜΑ ΟΛΕΣ ΜΑ ΟΛΕΣ ΜΑ ΟΛΕΣ οι άνω των 30 που χωρίζουν, ΕΙΤΕ χρωστάνε, ΕΙΤΕ ειναι μπατιράκια και βγαίνουν μήνα με το μήνα ίσα βάρκα ίσα γυαλό. Οταν λέω ΟΛΕΣ το εννοώ κι ας ακούγεται στερεότυπο και δεν με ενδιαφέρει.
Θεματοθετη, στο λέω πολύ φιλικά, μιας και είσαι και νέο μελος, για να συμφωνούμε εγώ και ο βαλντερ σε ένα θέμα πρέπει να είναι φως φανάρι 😂

Όπως τα λες είναι. Χρωστάει, λέει σύντομα θα είναι ελεύθερη (άρα θα τον ξεχρεωσει). Κάνει πλύση εγκεφάλου στο νεαρό αρνάκι για να γλυκαθει μαζί της (συνεχίζει να τον φλερτάρει ενώ της λέει επανειλημμένα ότι θέλει πρώτα να είναι ελεύθερη) , παιζει διπλό ταμπλό με τον πρώην, και όταν (και αν) έρθει η στιγμή της που θα είναι "exclusive" σε αυτόν, ο άλλος ειτε θα καταλάβει τι μαλακια έκανε και δεν θα μπορεί να φύγει λόγω συναισθημάτων, είτε θα έχει βρει νέο αρνάκι.
Το έχω δει πολλές φορές το έργο αυτό και πιστεύω βαλ εσύ το έχεις δει ακόμη περισσότερες.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Aμα γνώριζες τον Τάσο του dates από dating app θα βγαίνατε ; 😄
Θα ανησυχούσα για τον εαυτό μου αν έφτανα στο επίπεδο να φτιάξω προφίλ σε dating app😂
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,957 μηνύματα.
Μια απορία μόνο. Γιατί λίγο χάθηκα στη μετάφραση...Από πού προκύπτει ότι του χρωστάει ; Πώς βγάλατε αυτό το συμπέρασμα ; Απ' αυτό που στο αρχικό του ποστ είπε ;

...και μου ειπε κατα λεξη οτι ειναι πολυ πιο περιπλοκο απο οτι ακουγεται και οτι εχει να κανει με "εκμεταλλευση" περουσιακων λογικα η χρηματικο...

Αν ναι, εσείς βγάζετε λαγούς από καπέλα. Εκτός αν κάτι μου διαφεύγει. Είναι και πολλές οι σελίδες πλέον...
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 22,042 μηνύματα.
Μια απορία μόνο. Γιατί λίγο χάθηκα στη μετάφραση...Από πού προκύπτει ότι του χρωστάει ; Πώς βγάλατε αυτό το συμπέρασμα ; Απ' αυτό που στο αρχικό του ποστ είπε ;

...και μου ειπε κατα λεξη οτι ειναι πολυ πιο περιπλοκο απο οτι ακουγεται και οτι εχει να κανει με "εκμεταλλευση" περουσιακων λογικα η χρηματικο...

Γιατί αν ναι, εσείς βγάζετε λαγούς από καπέλα. Εκτός αν κάτι μου διαφεύγει. Είναι και πολλές οι σελίδες πλέον...

Το θέμα είναι ότι αναλωνομαστε σε ένα θέμα που δεν αφορά κανέναν ουτε τον ίδιο.

Κάνει την εξήγηση του και περιμενει αν αυτή επανέλθει όπως πρεπεινκαι του κάνει προχωρανε.

Τώρα με ποιον τα είχε γιατί τα είχε τι χρωστάει αν του χρωστάει κτλ είναι πραγματα που δεν μας αφορουν καθόλου και δεν τα συζητάω κιόλας μη με μπλέκεις καθόλου. Αυτό πρέπει να της δώσει να καταλάβει.

Ακόμη δεν έχει γνωρίσει καλά καλά αυτήν και μιλάνε για προβληματα ενός άλλου αγνώστου ;;;; ήμαρτον.

Γενικά οι κουβέντες και τα προβληματα των πρώην δεν αφορουν τους επόμενους. Μην κάθεστε να τα συζητάτε καν.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,957 μηνύματα.
Το θέμα είναι ότι αναλωνομαστε σε ένα θέμα που δεν αφορά κανέναν ουτε τον ίδιο.

Κάνει την εξήγηση του και περιμενει αν αυτή επανέλθει όπως πρεπεινκαι του κάνει προχωρανε.

Τώρα με ποιον τα είχε γιατί τα είχε τι χρωστάει αν του χρωστάει κτλ είναι πραγματα που δεν μας αφορουν καθόλου και δεν τα συζητάω κιόλας μη με μπλέκεις καθόλου. Αυτό πρέπει να της δώσει να καταλάβει.

Ακόμη δεν έχει γνωρίσει καλά καλά αυτήν και μιλάνε για προβληματα ενός άλλου αγνώστου ;;;; ήμαρτον.
Το είπα και παραπάνω. Απορία το είχα. Που στηρίχτηκαν τα τόσα σενάρια και βγήκε η "απόφαση"...
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 22,042 μηνύματα.

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,957 μηνύματα.
είπε μετά ότι σύντομα θα είναι ελεύθερη γυναίκα και θα ξεμπερδεψει με τον πρώην.
Τί σχέση έχει αυτό με το ότι χρωστάει στον πρώην της ; Από πού προέκυψε αυτό το συμπέρασμα ρώτησα...

Τέλος πάντων.
 

Grand Duchess

Περιβόητο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,258 μηνύματα.
Τί σχέση έχει αυτό με το ότι χρωστάει στον πρώην της ; Από πού προέκυψε αυτό το συμπέρασμα ρώτησα...

Τέλος πάντων.
Υποθεσαμε ότι για να μην την αφήνει ο πρώην να φύγει για λόγους χρηματικούς, ότι κατά πάσα πιθανότητα χρωστάει, μιας και λέει ότι σύντομα θα ξεμπερδεψει.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,957 μηνύματα.
Υποθεσαμε ότι για να μην την αφήνει ο πρώην να φύγει για λόγους χρηματικούς, ότι κατά πάσα πιθανότητα χρωστάει, μιας και λέει ότι σύντομα θα ξεμπερδεψει.
Πού γράφει ότι ο πρώην δεν την αφήνει να φύγει ; Υπόθεση κι αυτό ; Δεν το διάβασα στα λεγόμενα τού θεματοθέτη...
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,957 μηνύματα.
Λέει ότι είναι περίπλοκο και δεν μπορεί ακόμη να φύγει από την συγκατοίκηση και μετά ότι τα είναι "ελεύθερη γυναίκα και θα τελειώσει με αυτόν"
Σου δίνει την αίσθηση ότι είναι παγιδευμένη. Αλλιώς θα έφευγε.
Είναι άλλο πράγμα να είναι παγιδευμένη σε μια κατάσταση (ίσως έχουν ακόμα και σπίτι αγοράσει μαζί...) κι άλλο να μην την αφήνει αυτός να φύγει...

Τέλος πάντων. Λεπτομέρειες πλέον. Μα κατάλαβες τί θέλω να πω...
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 29,470 μηνύματα.
Είναι άλλο πράγμα να είναι παγιδευμένη σε μια κατάσταση (ίσως έχουν ακόμα και σπίτι αγοράσει μαζί...) κι άλλο να μην την αφήνει αυτός να φύγει...

Τέλος πάντων. Λεπτομέρειες πλέον. Μα κατάλαβες τί θέλω να πω...
Αφου ειναι λεπτομέρειες, προς τι η επιμονή;

Για να δουμε ποιος απο ολους μας έχει δίκιο;

Ούτως ή άλλως, κι εμεις μια εικασία κάνουμε, με πολλούς βαθμούς ελευθερίας, βάσει παρατηρήσεων και εμπειριών μας ή ακόμα και της καθαρά υποκειμενικής και εξίσου υποκειμενικά χρωματισμένης εξιστόρησης του νεαρού.

Σαφώς υπάρχει πάντα η πιθανότητα, τίποτα απ όλα όσα λέμε να μην στέκει, αλλά ο ορισμός των στερεοτυπικών καταστάσεων είναι ακριβώς αυτό, συνεπαγωγή με βαθμό ελευθερίας.

Και οχι το πε και οχι δεν το είπε, και γιατί είπες εκείνο και γιατί είπες το άλλο κλπ.

Ερμηνεία μας είναι. Καθένας έχει κι απο μια.

Και στην τελική, τι περιμένεις, να ρθει να σου πει η τύπισσα που τον εξαπατά "ναι ρε μαλάκες χρωσταω και τον κοροιδευω" ή να ξυπνήσει ο νεαρος και να το πει εκ μέρους της;

Τι κάθεσαι και ψάχνεις και για ποιο σκοπό; Το πράγμα βρωμάει και μονο που ειναι μπερδεμένο.

Θέλω να σου πω, η λύση ειναι στην απλότητα, όχι στην υπεραναλυση.
 

Isolde75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Isolde75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Γράψτε κανά στορι με "χρωστούμενα" γιατί πρώτη φορά ακούω και θα με φάει η περιέργεια
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,957 μηνύματα.
Αφου ειναι λεπτομέρειες, προς τι η επιμονή;

Για να δουμε ποιος απο ολους μας έχει δίκιο;

Ούτως ή άλλως, κι εμεις μια εικασία κάνουμε, με πολλούς βαθμούς ελευθερίας, βάσει παρατηρήσεων και εμπειριών μας ή ακόμα και της καθαρά υποκειμενικής και εξίσου υποκειμενικά χρωματισμένης εξιστόρησης του νεαρού.

Σαφώς υπάρχει πάντα η πιθανότητα, τίποτα απ όλα όσα λέμε να μην στέκει, αλλά ο ορισμός των στερεοτυπικών καταστάσεων είναι ακριβώς αυτό, συνεπαγωγή με βαθμό ελευθερίας.

Και οχι το πε και οχι δεν το είπε, και γιατί είπες εκείνο και γιατί είπες το άλλο κλπ.

Ερμηνεία μας είναι. Καθένας έχει κι απο μια.

Και στην τελική, τι περιμένεις, να ρθει να σου πει η τύπισσα που τον εξαπατά "ναι ρε μαλάκες χρωσταω και τον κοροιδευω" ή να ξυπνήσει ο νεαρος και να το πει εκ μέρους της;

Τι κάθεσαι και ψάχνεις και για ποιο σκοπό; Το πράγμα βρωμάει και μονο που ειναι μπερδεμένο.

Θέλω να σου πω, η λύση ειναι στην απλότητα, όχι στην υπεραναλυση.
Αυτό κατάλαβες ; Ότι ψάχνω ποιός έχει δίκιο και ποιός άδικο ; Καμία σχέση. Μάλλον με τα τέρμα αυθαίρετα συμπεράσματα δεν τα πηγαίνω πολύ καλά. Είστε και δεκτικοί στη συζήτηση, οπότε εξέφρασα την απορία μου. Δεν τον ξέρω τον Χριστιανό (αυτόν που μαζί συγκατοικούν...), αλλά είναι κρίμα να χρεωθεί κάτι που δεν ισχύει και το οποίο από πουθενά δεν προκύπτει. Ότι δεν την αφήνει να φύγει, δηλαδή, κι ότι αυτή του χρωστάει...

Χεστή@αμε, θα μου πεις, και γι' αυτόν και γι' αυτήν. Οκ, συμφωνώ. Μα μου έκανε κλικ το σκεπτικό σας...

Σαφέστατα και το πράγμα βρωμάει. Από χιλιόμετρα. Και το πιστεύω κι εγώ.

Συμφωνώ ότι η λύση είναι στην απλότητα. Σε αυτό δεν έχεις άδικο. Μόνο που στην περίπτωση αυτή, εσείς πήρατε τα πιο σύνθετα σενάρια και το προχωρήσατε πολλά βήματα παραπέρα. Και το ότι υπάρχει 3ο πρόσωπο και δεν είναι τα πράγματα ξεκάθαρα αρκεί. Απλό και ισχύει.
 

glayki

Περιβόητο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 4,096 μηνύματα.
Περίεργα πράγματα ..ενας λόγος να μη σε αφήνει ένας πρώην να φύγεις λόγω χρωστουμενων είναι να σε έχει σε καθεστώς ομηρίας πχ να είναι σωματεμπορος και να σε εκμεταλλεύεται ή να σε απειλεί με κάτι με τρόπο που να μη σου αφήνει κανένα περιθώριο αυτονομίαςκλπ

Ως σενάριο το" μου οφείλεις και δε θα πας πουθενά μέχρι να ξεχρεωσεις" Μόνο απειλητικό ακούγεται και απίθανο ως περίπτωση.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,858 μηνύματα.
αλλα απο την αλλη νιωθω απιστευτη ελξη λογω χημειας και οτι juicy εχουμε πει και σκεφτομαι οντως να μπω σε ενα τρυπακι εστω και για να περασω καλα εξ αρχης.
Ναι.
Κάνε ακριβώς αυτό.
Βράζει το αίμα σου, κάνε σεξ, πέρνα καλά.
Τα άλλα είναι απο μύγα ξύγκι.

Κι αν και μη και μου, μια ζωή την έχουμε αύριο πεθαίνουμε.
Να κι αν πληγωθείς, να κι αν στεναχωρηθείς ή δεν είναι όπως τα θες.
Μες στη ζωή είναι όλα.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 29,470 μηνύματα.
Ναι.
Κάνε ακριβώς αυτό.
Βράζει το αίμα σου, κάνε σεξ, πέρνα καλά.
Τα άλλα είναι απο μύγα ξύγκι.

Κι αν και μη και μου, μια ζωή την έχουμε αύριο πεθαίνουμε.
Να κι αν πληγωθείς, να κι αν στεναχωρηθείς ή δεν είναι όπως τα θες.
Μες στη ζωή είναι όλα.
Οχι δεν παει έτσι. Μη του λες τετοια.

Και οι άντρες δενόμαστε και πληγωνομαστε. Δεν τον βλέπεις οτι παει να τον ξεμυαλισει;

Δε συμφωνησανε σεξ μονο. Που κι αυτο θελει μια ωριμότητα να μεινετε στα συμφωνηθέντα ακομα κι αν το θελετε και οι δυο.
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,283 μηνύματα.
δεν διάβασα τίποτα από το θρεντ. συμφωνώ με ό,τι είπε η @amarelia
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,858 μηνύματα.
Δεν τον βλέπεις οτι παει να τον ξεμυαλισει;
Και;
Μες στη ζωή είναι και το ξεμυάλισμα.
Κι ανάθεμα αν υπάρχει καλύτερο πράγμα!

δεν διάβασα τίποτα από το θρεντ. συμφωνώ με ό,τι είπε η @amarelia
:bigarmhug
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 22,042 μηνύματα.
Οχι δεν παει έτσι. Μη του λες τετοια.

Και οι άντρες δενόμαστε και πληγωνομαστε. Δεν τον βλέπεις οτι παει να τον ξεμυαλισει;

Δε συμφωνησανε σεξ μονο. Που κι αυτο θελει μια ωριμότητα να μεινετε στα συμφωνηθέντα ακομα κι αν το θελετε και οι δυο.

Της την κτύπησε αλλιώς απόψε τύπε :D
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,283 μηνύματα.
Και;
Μες στη ζωή είναι και το ξεμυάλισμα.
Κι ανάθεμα αν υπάρχει καλύτερο πράγμα!


:bigarmhug

δεν υπάρχουν συνταγές, συμβουλές και λύσεις σε θέματα σχέσεων. κάνε εκεί ό,τι σου κατέβει, ό,τι σου λέει η καρδιά, το μυαλό. είτε θα λειτουργήσει, είτε θα την πατήσεις. μάθε. μάζεψε εμπειρίες. η ζωή συνεχίζεται.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top