Μάρκος Σεφερλής

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,746 μηνύματα.
Φαντάζομαι το ξέρεις ότι κρίνεις αυτή τη στιγμή έναν τυπο που τόσα χρόνια είναι επαγγελματίας έτσι ;

Επίσης είχε δυο πολυ ωραίες γυναίκες δίπλα του πως γίνεται να είναι πχ σεξιστής ;

Τι θες να συζητήσουμε δηλαδη; ότι έχεις μια κακή άποψη για έναν τυπο κ πρεπει κ εμεις να την υιοθετήσουμε ; 😁
Φανταζομαι οτι ξερεις πως η Αντζελα Δημητριου ειναι στην σκηνη χρονια τωρα ναι;
Την κανει καλλιτεχνη;ΚΑΙ ΠΟΙΟΤΙΚΗ;
ΟΧΙ.ΓΕΛΑΜΕ ΔΗΛΑΔΗ.
Το οτι εχει 2 ωραιες γυναικες διπλα του δεν εχει καμια σχεση με το τι ειναι.
Κατα τα αλλα,αν θες...ασε μας να ξερουμε τι εστι ΤΕΧΝΗ,ποιοτητα κλπ..αν δεν σε πειραζει
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και βεβαια ειχα αποψη για τον Σεφερλη ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ.Δεν χρειαστηκα την Ακριτα για να αποκτησω.
Ευχαριστω.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Η Δημητρίου έχει εξαιρετική φωνή. Για αυτό που κάνει και το κοινό στο οποίο απευθυνεται είναι ποιοτικη ναι άλλο αν πετουσε κοτσάνες στη τηλεόραση. Ασχολουνταν κ αυτή με θέματα στα οποία ήταν άσχετη για αυτό.

Ρε φίλε πως γίνεται να τους ακυρώνετε όλους τόσο ευκολα και γρήγορα ειλικρινά ακόμη και αν δεν σας αρέσει το στυλ τους γιατί αυτό πιστευω είναι.... Κατά βάθος.

Έχε ότι άποψη θες δεν έχω προβλημα 😁
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,855 μηνύματα.
Όλοι το παίζουν δήθεν Devil. Ταχαμουθιγόμαστε, ταχαμουαριστερά και ψηφίζουμε Βελόπουλο. Αν ήθελαν δεν θα το έβλεπαν. Απλό. Κατόπιν εορτής γκρίνια δεν τρώγεται αλλά έχουμε μάθει σε αυτό. Αυτό το κουσούρι να μην είχαμε σαν λαός.


:adventure:
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η Δημητρίου έχει εξαιρετική φωνή.
Να μείνουμε σε αυτό εφόσον μιλάμε για τραγουδιστρια η οποία ναι έχει γράψει ιστορία ως προς την φωνή της και μόνο..

Δεν δήλωσε ούτε πτυχιούχος πανεπιστημίου ούτε κάτοχος μεταπτυχιακού ώστε να έχει το δικαίωμα να σταυρωνει τους πάντες κατάλαβες?.
Αυτό είναι το θέμα τους ;)

Ας έκανε ένα μεταπτυχιακό, ας ήταν κάποια που να ανήκει σε καν κόμμα ή σ έκανα κίνημα και μετά φυσικά θα είχε λόγο ΚΑΙ σε αυτό, θα με συγχωρέσεις μέρες που είναι κιόλας αλλά αυτό ταιριάζει γάντι για ακομη μια φορά σε όλα αυτά που διαβάζω :whatever::whatever:


Ρε φίλε πως γίνεται να τους ακυρώνετε όλους τόσο ευκολα και γρήγορα ειλικρινά ακόμη και αν δεν σας αρέσει το στυλ τους γιατί αυτό πιστευω είναι.... Κατά βάθος.
Ακριβώς, ακυρωνω τους πάντες για να φανώ εγώ..

Είναι από τις λίγες φορές που θα συμφωνήσω ακριβώς στα λεγόμενα των δύο τελευταίων σου ποστ !!
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Να μείνουμε σε αυτό εφόσον μιλάμε για τραγουδιστρια η οποία ναι έχει γράψει ιστορία ως προς την φωνή της και μόνο..

Δεν δήλωσε ούτε πτυχιούχος πανεπιστημίου ούτε κάτοχος μεταπτυχιακού ώστε να έχει το δικαίωμα να σταυρωνειβτους πάντες κατάλαβες?.
Αυτό είναι το θέμα τους ;)



Ακριβώς, ακυρωνω τους πάντες για να φανώ εγώ..

Είναι από τις λίγες φορές που θα συμφωνήσω ακριβώς στα λεγόμενα των δύο τελευταίων σου ποστ !!

Πρόσεξε μη συμφωνείς πολυ μαζί μου γιατί είμαι υπουλος και θα σε παρασυρω χαχαχα 😂😂😂

Κατά τα αλλά είναι δυσκολο να εκτειθεσαι σε τόσο κόσμο κ τα λεγόμενα η η στάση ζωής σου να μη προσβαλει κάποιον ακόμη κ αν δεν τον έβρισες η του χώθηκες άμεσα.

Και μένα κάποιοι δεν με γουστάρουν μόνο κ μόνο επειδή μπορεί να είμαι ανοιχτός χαρακτήρας να θέλω να παιξω και επειδή έχω αυτό το στυλ. Παράδειγμα.
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ρε φίλε πως γίνεται να τους ακυρώνετε όλους τόσο ευκολα και γρήγορα ειλικρινά ακόμη και αν δεν σας αρέσει το στυλ τους γιατί αυτό πιστευω είναι.... Κατά βάθος.
Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει να ακυρώσω κανέναν, απλώς ο Σεφερλής δεν μου αρέσει καθόλου, τον θεωρώ κατώτερου επιπέδου. Η κριτική από τη δική μου μεριά πάει ξεκάθαρα στις χοντράδες που μπορεί να πει και να προσβάλει. Αυτός, πάντως, μια χαρά την κάνει τη δουλειά του. Αφού έχει κοινό, συνεχίζει να κάνει αυτό που ξέρει.
Επίσης, το έχω ξαναπεί, ο τόσος ντόρος γύρω από το όνομά του μόνο καλό του κάνει.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πρόσεξε μη συμφωνείς πολυ μαζί μου γιατί είμαι υπουλος και θα σε παρασυρω χαχαχα 😂😂😂

Κατά τα αλλά είναι δυσκολο να εκτειθεσαι σε τόσο κόσμο κ τα λεγόμενα η η στάση ζωής σου να μη προσβαλει κάποιον ακόμη κ αν δεν τον έβρισες η του χώθηκες άμεσα.

Και μένα κάποιοι δεν με γουστάρουν μόνο κ μόνο επειδή μπορεί να είμαι ανοιχτός χαρακτήρας να θέλω να παιξω και επειδή έχω αυτό το στυλ. Παράδειγμα.
Δεν πειράζει σου δίνω το ελεύθερο ξέρω να σε επαναφέρω στην τάξη όταν ξεφεύγεις :bleh: :bleh:

Άλλωστε τι αλλο να υποστώ εδώ μέσα ,ξέρω να είμαι πλέον και του σαλονιού και του λιμανιού για όσους δεν καταλαβαινουν αλλιώς ..
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει να ακυρώσω κανέναν, απλώς ο Σεφερλής δεν μου αρέσει καθόλου, τον θεωρώ κατώτερου επιπέδου. Η κριτική από τη δική μου μεριά πάει ξεκάθαρα στις χοντράδες που μπορεί να πει και να προσβάλει. Αυτός, πάντως, μια χαρά την κάνει τη δουλειά του. Αφού έχει κοινό, συνεχίζει να κάνει αυτό που ξέρει.
Επίσης, το έχω ξαναπεί, ο τόσος ντόρος γύρω από το όνομά του μόνο καλό του κάνει.

Πες μας μια χοντράδα ας πουμε να καταλάβω...
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Αυτή για την οποία συζητάμε τις τελευταίες μέρες. Το "αστειάκι" βιασμού.

Το διάβασα μόλις. Ναι δίκιο έχετε απαράδεκτο το αστείο του. Θα μπορουσε να πει είδα στο δρόμο έναν υποψήφιο γαμπρό... Έτρεξα έτρεξα αλλά δεν τον προλαβα.

Άκυρο το αστείο αυτό συμφωνώ. Και το άλλο με τη βότκα κ τα γκα στρώματα εεε δεν γελασα. Αδιάφορο μου φάνηκε.

Από μένα απορρίπτεται ναι.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
O Mαυρος Πάνθηρας αποφάσισε... το αστειο του Σεφερλή κρίνεται ώς ακατάλληλο και αποριπτέο.

Να κοινοποιηθεί για εκτέλεση. Τέλος.-
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει να ακυρώσω κανέναν, απλώς ο Σεφερλής δεν μου αρέσει καθόλου, τον θεωρώ κατώτερου επιπέδου. Η κριτική από τη δική μου μεριά πάει ξεκάθαρα στις χοντράδες που μπορεί να πει και να προσβάλει. Αυτός, πάντως, μια χαρά την κάνει τη δουλειά του. Αφού έχει κοινό, συνεχίζει να κάνει αυτό που ξέρει.
Επίσης, το έχω ξαναπεί, ο τόσος ντόρος γύρω από το όνομά του μόνο καλό του κάνει.
Αν ακούγονται κυρίως άσχημα πως τον βοηθάει ?
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,855 μηνύματα.
Από τη στιγμή που υπάρχει το ζάπινγκ για ποιο λόγο μας τρώει τόσο πολύ το συγκεκριμένο θέμα; Όταν έχουν προβληθεί χειρότερα τηλεσκουπίδια ριάλιτι ευτελισμού της ανθρώπινης ύπαρξης με απίστευτο σενάριο στη "γαλλική" γλώσσα τίγκα στο πηδουλο-υπονοούμενο δεν είδα η ιερά εξέταση της ηθικής να κάνει κάτι. Αυτά δεν μ' αρέσουν ως κοινωνικά αντανακλαστικά. Χορεύουμε μόνο όταν μας χτυπάνε το ντέφι. Θυμήθηκαμε ξαφνικά τον Σεφερλή που τελοσπάντων ο άνθρωπος είναι επαγγελματίας στο είδος αυτής της σάτυρας* και κάνουμε ότι ξεχνάμε την trash τηλεόραση με κανάλια μικρής εμβέλειας τι πράγματα έδειχναν το βράδυ.

* είχα διαβάσει σε έναν τόμο για την ιστορία της κωμωδίας ότι την σύγχρονη εποχή την εκπροσωπεί και ο Σεφερλής με ένα ιδιότυπο χιούμορ. Όταν λέμε ιδιότυπο σημαίνει ότι για κάποιους δεν είναι χιούμορ. Το χιούμορ είναι μια ελεύθερη έννοια τελείως υποκειμενική. Για κάποιους ανθρώπους, κωμική σειρά θεωρούνταν και το σίριαλ Ευτυχισμένοι Μαζί ή το Πέτα τη Φριτέζα ή το Μαρία η Άσχημη, αλλά όσες φορές έτυχε να δω 10 λεπτά ζάπινγκ τι ακριβώς περιεχόμενο είχε, δεν γέλασα ποτέ. Δεν έβρισκα κάτι κωμικό απλά δεν τα παρακολούθησα να μπω στη διαδικασία να κράξω το χιούμορ αν για παράδειγμα η καρικατούρα ρόλος του φωνακλά Μάκη να προσέβαλε τον πατέρα μου για παράδειγμα, που μπορεί να του έμοιαζε. Για παράδειγμα η σάτυρα του Σουρή την οποία πολλές φορές την φέρνουμε ως αναφορά σήμερα για να σχολιάσουμε την πολιτικοκοινωνική επικαιρότητα λόγω της διαχρονικότητάς του, για την εποχή των αρχών του 20ου αιώνα θεωρούνταν κοινωνική διαπόμπευση έως και προσβολή των εθνικών "αγώνων" με βάση εκείνα τα κοινωνικά δεδομένα ενώ ο ίδιος είχε μπει φυλακή πολλές φορές. Βέβαια σήμερα βρίσκουμε ευχάριστο τον ποιητικό λόγο του Σουρή.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Από τη στιγμή που υπάρχει το ζάπινγκ για ποιο λόγο μας τρώει τόσο πολύ το συγκεκριμένο θέμα; Όταν έχουν προβληθεί χειρότερα τηλεσκουπίδια ριάλιτι ευτελισμού της ανθρώπινης ύπαρξης με απίστευτο σενάριο στη "γαλλική" γλώσσα τίγκα στο πηδουλο-υπονοούμενο δεν είδα η ιερά εξέταση της ηθικής να κάνει κάτι. Αυτά δεν μ' αρέσουν ως κοινωνικά αντανακλαστικά. Χορεύουμε μόνο όταν μας χτυπάνε το ντέφι. Θυμήθηκαμε ξαφνικά τον Σεφερλή που τελοσπάντων ο άνθρωπος είναι επαγγελματίας στο είδος αυτής της σάτυρας* και κάνουμε ότι ξεχνάμε την trash τηλεόραση με κανάλια μικρής εμβέλειας τι πράγματα έδειχναν το βράδυ.

* είχα διαβάσει σε έναν τόμο για την ιστορία της κωμωδίας ότι την σύγχρονη εποχή την εκπροσωπεί και ο Σεφερλής με ένα ιδιότυπο χιούμορ. Όταν λέμε ιδιότυπο σημαίνει ότι για κάποιους δεν είναι χιούμορ. Το χιούμορ είναι μια ελεύθερη έννοια τελείως υποκειμενική. Για κάποιους ανθρώπους, κωμική σειρά θεωρούνταν και το σίριαλ Ευτυχισμένοι Μαζί ή το Πέτα τη Φριτέζα ή το Μαρία η Άσχημη, αλλά όσες φορές έτυχε να δω 10 λεπτά ζάπινγκ τι ακριβώς περιεχόμενο είχε, δεν γέλασα ποτέ. Δεν έβρισκα κάτι κωμικό απλά δεν τα παρακολούθησα να μπω στη διαδικασία να κράξω το χιούμορ αν για παράδειγμα η καρικατούρα ρόλος του φωνακλά Μάκη να προσέβαλε τον πατέρα μου για παράδειγμα, που μπορεί να του έμοιαζε. Για παράδειγμα η σάτυρα του Σουρή την οποία πολλές φορές την φέρνουμε ως αναφορά σήμερα για να σχολιάσουμε την πολιτικοκοινωνική επικαιρότητα λόγω της διαχρονικότητάς του, για την εποχή των αρχών του 20ου αιώνα θεωρούνταν κοινωνική διαπόμπευση έως και προσβολή των εθνικών "αγώνων" με βάση εκείνα τα κοινωνικά δεδομένα ενώ ο ίδιος είχε μπει φυλακή πολλές φορές. Βέβαια σήμερα βρίσκουμε ευχάριστο τον ποιητικό λόγο του Σουρή.

Χοντροκομένο το αστείο του Σεφερλή για τους βιαστές... είναι που είναι ο βιασμος απο μόνος του μια αποτρόπαια πράξη θα έπρεπε ο Σεφερλής να έχει την ευνσυναίσθηση τουλάχιστον εφοσον ειναι και επαγγελματίας τόσα χρόνια και όχι κανενας ερασιτέχνης που τώρα βγηκε να αποφεύγει τέτοιου είδους σάτυρες.

Οι εποχές έχουν αλλαξει και πλέον βρισκόμαστε σε μια εποχή που κοινωνιολογικά ο κοσμος ειναι πιό έτοιμος να καταγγείλει τέτοια περιστατικά και να τα καταδικάσει , οι γενιές έχουν εξελιχθεί , έχουμε ανθρωπους που χειρίζονται τους υπολογιστές και τα κινητά με πολύ μεγάλη άνεση και οι ομοφυλοφιλοι και άλλες κοινωνικές ομάδες με ιδιαιτερότητες πλέον εξωτερικεύονται όπως εξωτερικεύονται και οι στρέητ. Αυτα σε εποχές που εγώ ήμουν Γυμνάσιο και Λύκειο ήταν αδιανόητα. Ως εκ τούτου δεν ειναι ίδιες οι εποχές που έκανε τοτε σάτυρα ο Σεφερλης με τώρα.

Οπότε αν ο Σεφερλής ειναι και έξυπνος θα κοιτάξει να αποφύγει αυτη τη χρονική περίοδο τέτοιου τύπου σάτυρες οι οποιες έτσι κ αλλιώς θα έπρεπε να αποφεύγονται καθως ειναι πολυ σοβαρό θέμα ο βιασμός. Εδω μια κοπελα βγήκε και έκλαιγε τις προάλλες επειδη στα 12 της τη κυνηγησε ένας πίθηκας με τη μαλαπέρδα έξω.

Κυκλοφορούν άνθρωποι που δεν έχουν καμία ενσυναισθηση. Σε δικό μου ραντεβού και οταν είμασταν πολύ κοντά και τελειως μονοι μας με κάποια. Μολις μου είπε "οχι σήμερα σε παρακαλώ" παρά το ότι ήμουν φτιαγμένος οσο δεν πήγαινε... λέω οκ λιγο ξενερωμένος βεβαια αλλα... Οκ της λέω οπως θές.

με αυτα τα πράγματα πλέον δεν κάνεις πλάκες. Ουτε πιέζεις και το γράφω αυτο εγώ που στα ερωτικά και στα σεξουαλικά είμαι ορμητικός και δεν κολώνω καθόλου.... Πρέπει να υπάρχει αυτοσυγκράτηση σε όλα. Και μπορει κάποιος ανεγκέφαλος που δεν έχει φτάσει σε σημείο να έχει τέτοια αυτοσυγκράτηση και εμπειρια να ελέγξει τον εαυτό του να πάρει θάρρος λανθασμένα απο το άστοχο χιουμοράκι αυτο του Σεφερλή... Αυτά.

Τα δίκαια να τα λέμε. Εμένα το χω ξαναπει οι ξενέρωτες γυναικες και αυτές που γκρινιάζουν ολη μέρα και ειναι μέσα στη ξινίλα με απωθούν...και με απωθούν γιατι ειμαι ανοιχτός τύπος και οσο ειμαι ελευθερος γουστάρω το φλέρτ - το σέξ και τις εμπειρίες... απλά τα πράγματα... αλλα αυτο δεν εχει καμια σχέση με το βιασμό και να κάνεις πλάκες με αυτά. ;)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,355 μηνύματα.
Το διάβασα μόλις. Ναι δίκιο έχετε απαράδεκτο το αστείο του. Θα μπορουσε να πει είδα στο δρόμο έναν υποψήφιο γαμπρό... Έτρεξα έτρεξα αλλά δεν τον προλαβα.
Σε μια προηγούμενη ανάλυση μου, κατέληξα στο οτι ένας κωμικός δεν χρειάζεται να βασίζεται στην ηθική, και ούτε αυτή συνάδει πάντα, με το τι θα κάνει τον κόσμο να γελάσει.

Ο Σεφερλής έχει ξεπέσει σε σχέση με το παρελθόν. Αντλεί θέματα απο την επικαιρότητα(π.χ. βιασμούς) χωρίς σκέψη και απλά τα κάνει σκετσάκια. Είναι kinda sad γιατί δείχνει οτι δεν έχει ενσυναίσθηση και νοιάζεται κυρίως για την τσέπη του. Αλλά οκει, τι να κάνουμε δεν είναι το ίδιο εύκολο για όλους. Και δεν μπορούμε να το απαιτήσουμε κιόλας.

Προφανώς εαν σε έχουν βιάσει ή έχουν αποπειραθεί να σε βιάσουν θα είσαι υπερβολικά ευαίσθητος πάνω στο θέμα. Ομοίως κάποιος που έχει πάει πόλεμο θα είναι ευερέθιστος σε αστειάκια που αφορούν τον πόλεμο κτλπ. Ορισμένα κοινωνικά θέματα though έχουν απασχολήσει τον τελευταίο καιρό έντονα την κοινή γνώμη, και θα περίμενε κανείς να συμμετέχει στην ανησυχία που υπάρχει πάνω στο θέμα και να μην το μετατρέπει σε κάτι αστείο. Όλα σχετικά είναι πάντα.

Επίσης κάτι που μου κάνει εντύπωση είναι...ο κόσμος κοιμάται τόσο καιρό με τους τραπαρίστες ; Μόνο ο Σεφερλής (ορθώς) τους πείραξε ; Όταν οι οπαδοί του MadClip κατέστρεψαν τον τάφο κοπέλας για να σκαρφαλώσουν και να δουν την κηδεία του , η κοινή γνώμη δεν ενοχλήθηκε ; Και δεν τα λεω αυτά για να τον δικαιολογήσω εννοείται. Όπως είπα ήταν απρεπές και αισχρό το αστείο του. Ωστόσο δεν μπορούμε να αποδοκιμάζουμε επιλεκτικά...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,746 μηνύματα.
Η Δημητρίου έχει εξαιρετική φωνή. Για αυτό που κάνει και το κοινό στο οποίο απευθυνεται είναι ποιοτικη ναι άλλο αν πετουσε κοτσάνες στη τηλεόραση. Ασχολουνταν κ αυτή με θέματα στα οποία ήταν άσχετη για αυτό.

Ρε φίλε πως γίνεται να τους ακυρώνετε όλους τόσο ευκολα και γρήγορα ειλικρινά ακόμη και αν δεν σας αρέσει το στυλ τους γιατί αυτό πιστευω είναι.... Κατά βάθος.

Έχε ότι άποψη θες δεν έχω προβλημα 😁
Eνταξει εδω εχει πολυ γελιο η υποθεση.
Το ξεκιναω στο προσωπικο,διοτι εσυ μου ειπες οτι δεν μπορω να κρινω τον σεφερλη! :jumpy:

Οτι δηλαδη εγω που εχω σπουδασει στην ΑΣΚΤ 5ετους φοιτησης πολυτεχνειακη σχολη με βασικο μαθημα την Ιστορια της Τεχνης και την Φιλοσοφια της τεχνης γενικοτερα,με επισης θητεια σαν ηθοποιος επι 10+ βαλε χρονια στη Ζακυνθο με εξαιρετικους σκηνοθετες,θητεια σε χορωδιες διοτι τυχγανει να εχω και αυτο το ταλεντο της φωνης και ενας ανθρωπος που ασχοληται συνεχως με τηη τεχνη,δεν μπορω να κρινω τον χλεπα Σεφερλη που απλα σκαρφαλωσε στον ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΠΟΙΟΤΙΚΟ ΑΝΤΕΝΝΑ με εκπομπες τυπου ΜΠΙΓΚ ΜΠΡΑΔΕΡ....ειναι πραγματικα ο ορισμος της ομαδοποιησης του οχλου και της αποκοιμησης του με ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ ΚΑΙ ΧΛΕΠΑΣ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΧΙΟΥΜΟΡ.
Συνεχισε διοτι με επιβεβαιωνεις απολυτα!:thumbup:

Να το παω στο γενικο τωρα.
Στο οτι ο καθε ανθρωπος με ενα επιπεδο και μια ποιοτητα σκεψης δεν μπορει να κρινει τον Σεφερλη και ολους τους τυπους ''σκαρφαλωνω στην κορυφη του αντεννα και γινομαι γνωστος απο τις αηδιες και το ευκολοπεπτο και χαμηλοτατου επιπεδου μαλακιες που το βαφτιζω χιουμορ", και βεβαια οποιαδηποτε μαλακια φιγουραρει στην κορυφη απο μπιγκ μπραδερ μεχρι ότι ναναι..ειναι ακριβως σαν να λες οτι ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΟΤΙ ΣΑΒΟΥΡΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ ΦΙΓΟΥΡΑΕΙ ΑΜΑΣΗΤΑ στην τιβι και αλλου..ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΚΑΣΜΟ!!!!
ΧΛΕΠΕΣ ΚΑΙ ΣΑΒΟΥΡΕΣ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΗΤΕ...ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΚΡΙΝΕΙ!!!



ΣΥ ΕΙΠΑς!:whatever:
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χοντροκομένο το αστείο του Σεφερλή για τους βιαστές...
Εσύ έλειπες για να δεις τι χοντράδα ειπώθηκε εδώ μέσα για περίπτωση κακοποίησης και μετά έτρεχαν να δικαιολογηθουν με γελοία κατεβατά..

Και μετά έρχονται και μιλάνε για όλα αυτά, ποιοι ακριβώς δεν ξέρω και με ποια ιδιότητα η θράσος καλύτερα..

Πραγματικά το να βλέπω να σταυρώσουν μια σάτιρα την ίδια ώρα που χλευαζουν ,γελουν ένα περιστατικό κακοποίησης μπροστά σε αυτό που το εχει υποστεί είναι η μεγαλύτερη χυδαιότητα που έχω ζήσει στην ζωή μου ..

Οπότε συνεχίζω να λέω, ο Σεφερλης το κάνει για το χρήμα όλοι οι άλλοι γιατί το κάνουν?
Έχουν αναλογιστεί τι κουβαλάνε?

Απλά πλέον ξέρω πως βγάλε την σκουφιά μου και βάρα με και συνεχίζω να υποστηρίζω πως οι ακραίες ειδικα συμπεριφορές από τον καναπε του σπιτιού μας και μέσα από μια οθόνη κρύβουν πολυ θυμό και απωθημένα..
Τα έζησα στις ομάδες τα ζω και τώρα..

Τώρα ποιος και τι τα προκάλεσε ας πάνε να το ανακαλύψουν, ποσώς με απασχολεί πλέον για τέτοιους ανθρώπους ;)

Απλά μην ασχολεισαι άκρη δεν θα βγάλεις εδώ μέσα και στο τέλος θα βγεις και φτιάχνεις γιατί έτσι θα κουκουκωσουν τις δικές τους χυδαιότητες...
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Eνταξει εδω εχει πολυ γελιο η υποθεση.
Το ξεκιναω στο προσωπικο,διοτι εσυ μου ειπες οτι δεν μπορω να κρινω τον σεφερλη! :jumpy:

Οτι δηλαδη εγω που εχω σπουδασει στην ΑΣΚΤ 5ετους φοιτησης πολυτεχνειακη σχολη με βασικο μαθημα την Ιστορια της Τεχνης και την Φιλοσοφια της τεχνης γενικοτερα,με επισης θητεια σαν ηθοποιος επι 10+ βαλε χρονια στη Ζακυνθο με εξαιρετικους σκηνοθετες,θητεια σε χορωδιες διοτι τυχγανει να εχω και αυτο το ταλεντο της φωνης και ενας ανθρωπος που ασχοληται συνεχως με τηη τεχνη,δεν μπορω να κρινω τον χλεπα Σεφερλη που απλα σκαρφαλωσε στον ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΠΟΙΟΤΙΚΟ ΑΝΤΕΝΝΑ με εκπομπες τυπου ΜΠΙΓΚ ΜΠΡΑΔΕΡ....ειναι πραγματικα ο ορισμος της ομαδοποιησης του οχλου και της αποκοιμησης του με ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ ΚΑΙ ΧΛΕΠΑΣ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΧΙΟΥΜΟΡ.
Συνεχισε διοτι με επιβεβαιωνεις απολυτα!:thumbup:

Να το παω στο γενικο τωρα.
Στο οτι ο καθε ανθρωπος με ενα επιπεδο και μια ποιοτητα σκεψης δεν μπορει να κρινει τον Σεφερλη και ολους τους τυπους ''σκαρφαλωνω στην κορυφη του αντεννα και γινομαι γνωστος απο τις αηδιες και το ευκολοπεπτο και χαμηλοτατου επιπεδου μαλακιες που το βαφτιζω χιουμορ", και βεβαια οποιαδηποτε μαλακια φιγουραρει στην κορυφη απο μπιγκ μπραδερ μεχρι ότι ναναι..ειναι ακριβως σαν να λες οτι ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΟΤΙ ΣΑΒΟΥΡΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ ΦΙΓΟΥΡΑΕΙ ΑΜΑΣΗΤΑ στην τιβι και αλλου..ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΚΑΣΜΟ!!!!
ΧΛΕΠΕΣ ΚΑΙ ΣΑΒΟΥΡΕΣ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΗΤΕ...ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΚΡΙΝΕΙ!!!



ΣΥ ΕΙΠΑς!:whatever:

Εντάξει ρε πούπι... έχε τη γνωμη σου ειπαμε, μη μας δειρεις κιολα :laugh::laugh:
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,746 μηνύματα.
Εντάξει ρε πούπι... έχε τη γνωμη σου ειπαμε, μη μας δειρεις κιολα :laugh::laugh:
Μα ειναι δεδομενο οτι μπορω να εχω και να λεω την αποψη μου και να κρινω κιολλας καποιους σοουμπιζνεσμαν.,διοτι αυτο ειναι η χλεπα σεφερλης...και οχι μονο εγω,εσυ ειπες οτι δεν μπορω/-ουμε.
Και απλα σου απαντησα.
Να ξερουμε τι λεμε.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,911 μηνύματα.

H σειρά του Σεφερλή τέλειωσε από τον ant1 εξαιτίας της στοχευμένης επίθεση που της έγινε. Τροφή για σκέψη για το πως το political correctness μπορεί να χρησιμοποιηθεί για την επίτευξη λογοκρισίας.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top