Μήπως ξέρετε; - Διάφορες, σκόρπιες απορίες

logica

Νεοφερμένος

Η logica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Ξέρω θα μου πείτε πολύ απλά να βάλω αληθινό, ωστόσο θέλω αρχικά να βάλω κάτι σε μαγνητάκι για να δω αν μου πηγαίνει και για να μην ακούω τα απαίσια μαμαδίστικα παράπονα και μετά βλέπουμε... Για πείτε μου πού θα βρω σκουλαρίκι μαγνήτη;
Στο Μοναστηράκι και στο Θησείο θα βρεις άπειρα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Παιδιά ξέρετε μήπως πως βγαίνει το οινόπνευμα απο το σκουλαρίκι? Το εβαλα για να το απολυμάνω και τώρα εχει ποτίσει! Εχει γινει μπλε απο μπεζ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Παιδιά ξέρετε μήπως πως βγαίνει το οινόπνευμα απο το σκουλαρίκι? Το εβαλα για να το απολυμάνω και τώρα εχει ποτίσει! Εχει γινει μπλε απο μπεζ
Κακώς έβαλες φωτιστικό οινόπνευμα, καθαρό έπρεπε και αυτό ελαφρά με ένα tiper. Δοκίμασε να του βάλεις λίγη οδοντόκρεμα και να το τρίψεις με μια παλιά οδοντόβουρτσα, το είδα τις προάλλες στο γιουτιούμπι. Και μετά με ένα μαλακό πανί να το γυαλίσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Παιδιά ξέρετε μήπως πως βγαίνει το οινόπνευμα απο το σκουλαρίκι? Το εβαλα για να το απολυμάνω και τώρα εχει ποτίσει! Εχει γινει μπλε απο μπεζ

Ελπίζω με το σκουλαρίκι να εννοείς το κόσμημα μόνο και όχι το actual piercing
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Παιδιά ξέρετε μήπως πως βγαίνει το οινόπνευμα απο το σκουλαρίκι? Το εβαλα για να το απολυμάνω και τώρα εχει ποτίσει! Εχει γινει μπλε απο μπεζ

μάλλον δεν βγαίνει το χρώμα..
επίσης.. μήπως το πήρες από πάγκο? εννοώ μήπως είναι κακής ποιότητας? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
https://www.e-steki.gr/attachment.php?attachmentid=61069&d=1467792853
Με ποιον τρόπο μπορώ να καθαρίσω μια φωτογραφία που πήρα από video στο youtube και πως μπορώ να αυξήσω τα pixels.
Μ'ένα οποιοδήποτε πρόγραμμα επεξεργασίας εικόνων, μπορείς να αυξήσεις τα pixels. Aλλά για να καθαρίσεις τη φωτο, πολύ δύσκολο όταν είναι από βίντεο. Μπορείς όμως να δοκιμάσεις με photoshop.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Κακώς έβαλες φωτιστικό οινόπνευμα, καθαρό έπρεπε και αυτό ελαφρά με ένα tiper. Δοκίμασε να του βάλεις λίγη οδοντόκρεμα και να το τρίψεις με μια παλιά οδοντόβουρτσα, το είδα τις προάλλες στο γιουτιούμπι. Και μετά με ένα μαλακό πανί να το γυαλίσεις.
Σε ευχαριστω πολυ! Θα προσπαθησω να το κανω κι αυτο!

Ελπίζω με το σκουλαρίκι να εννοείς το κόσμημα μόνο και όχι το actual piercing
Ναι ναι το κοσμημα μονο! :-)

μάλλον δεν βγαίνει το χρώμα..
επίσης.. μήπως το πήρες από πάγκο? εννοώ μήπως είναι κακής ποιότητας? :confused:
Απο μαγαζι με κοσμηματα το πηρα αλλα νταξει δεν ειναι και τη καλυτερη ποιοτητας!! Αυτο το ξερω!... :-(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Γιατί να βλέπουμε παντού συνωμοσίες;
Ok, μας ενοχλούν πολλά θέματα στην Ελλάδα αλλά το να κατακρίνουμε κάθε κίνηση δε μου αρέσει.

H Eλλάδα είναι η πατρίδα των συνωμοσιολόγων. Για κάθε τι που υπάρχει πρέπει από πίσω να κρύβεται κάτι ύποπτο.

Μηπως το ατυχημα ειναι το τυχαιο συμβαν, ενω το δυστυχημα το ΚΑΚΟ τυχαιο συμβαν; Ετσι θα το ερμηνευα εγω. Καλη απορια. Φχαριστω Δια για την απαντηση. Εχουμε μεγαλη γκαμα λεξιλογιου κ ερμηνειων ενω οι αγγλοι με μια και ξεμπερδεψαν. Ναι μεν θαυμαζω την ελληνικη αλλα θα προτιμουσα να μιλω την αγγλικη :/

Η διαφορά ατυχήματος-δυστυχήματος έχει να κάνει με το αν χάθηκαν ζωές ή όχι. Μιλάμε για δυστύχημα όταν ένα συμβάν είχε ως αποτέλεσμα να χαθούν ζωές ενώ για ατύχημα όταν δεν υπάρχει κόστος ζωών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Μήπως γνωρίζει κανείς τον τίτλο μιας ταινίας που η πλοκή της έχει να κάνει με το πως επιρρέασε ο πατέρας τον γιο του να μην σπουδάσει ηθοποιός που ήθελε και τελικά το παιδί αυτοκτόνησε;
Μας την πρότεινε ο φιλόλογος αλλά δυστυχώς δεν θυμόταν τον τίτλο.
Ευχαριστώ!

Mου θυμίζει δυο ταινίες

1) Dead Poet Society
2) Το Save a Life
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Mου θυμίζει δυο ταινίες

1) Dead Poet Society
2) Το Save a Life

Το πρώτο ήταν! Το δεύτερο τι υπόθεση έχει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Το πρώτο ήταν! Το δεύτερο τι υπόθεση έχει;

Παρόμοια με το πρώτο αλλά χωρίς να περιλαμβάνονται γονείς μέσα.

https://www.imdb.com/title/tt1270286/

Είναι πολύ ωραία ταινία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Παρόμοια με το πρώτο αλλά χωρίς να περιλαμβάνονται γονείς μέσα.

https://www.imdb.com/title/tt1270286/

Είναι πολύ ωραία ταινία.

Θα την τσεκάρω στις διακοπές! Danke dir!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Το δεύτερο τι υπόθεση έχει;

Γιαυτό υπάρχει το ίντερνετ για να σου λύνει κάθε απορία που μπορεί να έχεις, πιο γρήγορα θα έβλεπες το τρέιλερ παρά θα ρώταγες για την υπόθεση, θα μου πεις σιγά το πράγμα, οκ έμενα με νευριάζει όταν το ρωτάνε αυτό, τώρα για τους άλλους δεν ξέρω.. μπορεί να είμαι εγώ η προβληματική. :1eye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Γιαυτό υπάρχει το ίντερνετ για να σου λύνει κάθε απορία που μπορεί να έχεις, πιο γρήγορα θα έβλεπες το τρέιλερ παρά θα ρώταγες για την υπόθεση, θα μου πεις σιγά το πράγμα, οκ έμενα με νευριάζει όταν το ρωτάνε αυτό, τώρα για τους άλλους δεν ξέρω.. μπορεί να είμαι εγώ η προβληματική. :1eye:

Κανείς δεν είναι προβληματικός.
Στις ταινίες, προτιμώ να ρωτάω άτομα για την πλοκή και για το αν ήταν καλή που ήδη την έχουν δει. Ένα τρέιλερ πολλές φορές παραπλανεί και άλλες τόσες σου δημιουργεί λάθος εντύπωση.
Πέρα από αυτό, δεν ήμουν σπίτι όταν το ρώτησα
Tschüssi:bigarmhug
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
Σε πλοίο διατίθεται δωρεάν wifi για laptop; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,799 μηνύματα.
Σε πλοίο διατίθεται δωρεάν wifi για laptop; :)
Όχι, υπάρχει σε κάθε σημείο του πλοίου αλλά πρέπει να πληρώσεις. Πχ σε καράβι για Κρήτη έπρεπε να δώσεις 3 ευρώ για δύο ώρες. Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι mobile hotspot, στην περίπτωση που έχεις αρκετά ΜΒ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannkonst

Νεοφερμένος

Ο giannkonst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Καθώς θέλω να πουλήσω διάφορα πράγματα - έπιπλα, τηλεοράσεις, πλυντήριο, κουζίνα, πιατικά, κουζινικά κ.λπ. - από το παλιό μου σπίτι θα ήθελα να μου πείτε αν γνωρίζετε εταιρείες που να έρχονται και να τα παίρνουν όλα αυτά μαζικά, χωρίς να χρειαστεί να τα πουλάω αυτά ένα-ένα με αγγελίες.

Ευχαριστώ :)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Παιδια,ξερει κανείς πόση ώρα είναι απο το αεροδρόμιο της Αθήνας μέχρι τα ΚΤΕΛ στη Λιοσιων με ταξί και πόση με λεωφορείο; :redface: Το google λεει οτι ειναι ενα μισαωρο περιπου με αυτοκινητο,ισχυει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Παιδια,ξερει κανείς πόση ώρα είναι απο το αεροδρόμιο της Αθήνας μέχρι τα ΚΤΕΛ στη Λιοσιων με ταξί και πόση με λεωφορείο; :redface: Το google λεει οτι ειναι ενα μισαωρο περιπου με αυτοκινητο,ισχυει;
Το google υπολογίζει απλά την απόσταση με μια μέση ταχύτητα χωρίς να υπολογίζει την κίνηση. Θα έλεγα να το πολλαπλασιάσεις επί τρία, τουλάχιστον, για να είσαι μέσα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top