Μήπως ξέρετε; - Διάφορες, σκόρπιες απορίες

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Ξέρει κανείς κάποιο youtube downloader που να δουλεύει ακόμα χωρίς ιούς και λοιπά; Εννοείται νόμιμα. :whistle:
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.
Εγω χρησιμοποιω αυτον εδω τον x2 download για να κατεβαζω τραγουδια σε MP3 και να τα παιζω στο αυτοκινητο σε στικακι

Αυτο το τραγουδι σε Μp3 το κατεβασα τωρα .
 

Συνημμένα

  • X2Download.app - Στέλιος Ρόκκος - Εδώ _ Official Audio Release (128 kbps) (1).mp3
    3.1 MB · Εμφανίσεις: 0

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Εγω χρησιμοποιω αυτον εδω τον x2 download για να κατεβαζω τραγουδια σε MP3 και να τα παιζω στο αυτοκινητο σε στικακι

Αυτο το τραγουδι σε Μp3 το κατεβασα τωρα .
Ευχαριστώ πολύ! :thumbup:
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,830 μηνύματα.
Ξέρει κανείς κάποιο youtube downloader που να δουλεύει ακόμα χωρίς ιούς και λοιπά; Εννοείται νόμιμα. :whistle:


Εγώ με αυτα είμαι κομπλέ
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,886 μηνύματα.
Ξέρει κανείς πως φτιάχνεται αυτή η σφραγίδα; Τι υγρό είναι αυτό;
3202a43dbeffbf3c3d19ed218822fc06.jpg
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,030 μηνύματα.

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,820 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,886 μηνύματα.

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,886 μηνύματα.
Μου το βγάζει σε ράβδους.. εγώ πώς το λιώνω αυτό, ξέρει κανείς;
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,820 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν πρέπει να το γράψω εδώ αλλά μήπως ξέρετε τι πρέπει να κάνω για να μην μυρίζω όταν τρώω παστουρμά; Ψάχνω στο ίντερνετ αλλά δεν βρίσκω απάντηση.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,886 μηνύματα.
Τι είναι ο παστουρμάς καταρχάς;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.
Μου το βγάζει σε ράβδους.. εγώ πώς το λιώνω αυτό, ξέρει κανείς;
εχεις ενα μαρμαρακι ..κοβεις ενα κοματι επανω εκει και το μαλακωνεις με φλογιστρο μαγειρικης και μετα του πατας την σφραγιδα.
πριν παγωσει το ξεκολλας με μια σπατουλα απο το μαρμαρο.
μπορεις και να παρεις επιφανεια τεφλον ή σιλικονη μαγειρικης για να μην κολλαει.
αν εχεις πολλα θα παρεις φλογιστρο υδραυλικου -χημικου

1703894195623.png


1703894388359.png


υπαρχουν τα τα ηλεκτρικα πιστολια θερμου αερα αλλα ειναι πιο ακριβα

1703894647150.png
 

vanessa99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Μου το βγάζει σε ράβδους.. εγώ πώς το λιώνω αυτό, ξέρει κανείς;
Καλημέρα,

Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να βάλω λινκ, αλλά εκτός από τους ράβδους που χρειάζονται ειδικό πιστόλι για βουλοκέρι, υπάρχουν και βουλοκέρια με φυτιλι σε διάφορα χρώματα. Απλά ανάβεις το φυτιλι, λιώνεις όσο χρειάζεσαι και βάζεις τη σφραγίδα
Αν θες να μάθεις περισσότερα πες μου, μιας και ασχολούμαι πολύ με αυτά
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν πρέπει να το γράψω εδώ αλλά μήπως ξέρετε τι πρέπει να κάνω για να μην μυρίζω όταν τρώω παστουρμά; Ψάχνω στο ίντερνετ αλλά δεν βρίσκω απάντηση.
Δε σε βοηθώ, το ξέρω, αλλά θυμηθηκα τη μανούλα μου, που έλεγε, πως μυρίζει 3 μέρες και μυρίζει και ο ιδρώτας. Επομένως, μάλλον αν κάνεις πιο συχνό μπάνιο και τρίβεσαι καλά, ίσως κάτι γίνει.
Προσωπικά δεν τον τρώω, τον βρίσκω αλμυρό, ειδάλλως από μυρωδιά, ωραίος είναι, μερακλίδικος. Αν όμως φάει ο σύντροφός μου, που τον έχει για τσιπουρομεζέ και τον τρώει μια χαρά, δε μ ενοχλεί. Πλένει δόντια, κάνει μπάνιο και όλα καλά.
Ας μην τον φας, τωρα πριν το ρεβεγιόν, ή προσφερε σε όλους;)
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Δε σε βοηθώ, το ξέρω, αλλά θυμηθηκα τη μανούλα μου, που έλεγε, πως μυρίζει 3 μέρες και μυρίζει και ο ιδρώτας. Επομένως, μάλλον αν κάνεις πιο συχνό μπάνιο και τρίβεσαι καλά, ίσως κάτι γίνει.
Προσωπικά δεν τον τρώω, τον βρίσκω αλμυρό, ειδάλλως από μυρωδιά, ωραίος είναι, μερακλίδικος. Αν όμως φάει ο σύντροφός μου, που τον έχει για τσιπουρομεζέ και τον τρώει μια χαρά, δε μ ενοχλεί. Πλένει δόντια, κάνει μπάνιο και όλα καλά.
Ας μην τον φας, τωρα πριν το ρεβεγιόν, ή προσφερε σε όλους;)
Δυστυχώς έψαξα παντού, ακόμα και στα αγγλικά. Για το σκόρδο υπάρχουν λύσεις. Για τον παστουρμά και το τσιμένι καμμία...
Ακόμα και η λεκάνη της τουαλέτας μυρίζει για τρεις μέρες...
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Δυστυχώς έψαξα παντού, ακόμα και στα αγγλικά. Για το σκόρδο υπάρχουν λύσεις. Για τον παστουρμά και το τσιμένι καμμία...
Ακόμα και η λεκάνη της τουαλέτας μυρίζει για τρεις μέρες...
Ουσιαστικά με τον παστουρμά μυρίζουν τα υγρά του σώματος, ο ιδρώτας και τα ούρα. Τα ούρα δεν θα τα μυρίσει κανείς, οπότε βάλε ένα έντονο αποσμητικο στη μασχάλη κι ίσως κάποιο άρωμα και τέλος.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Ουσιαστικά με τον παστουρμά μυρίζουν τα υγρά του σώματος, ο ιδρώτας και τα ούρα. Τα ούρα δεν θα τα μυρίσει κανείς, οπότε βάλε ένα έντονο αποσμητικο στη μασχάλη κι ίσως κάποιο άρωμα και τέλος.
Το έκανα αλλά δεν έπιασε. Έκανα και ντουζ, αλλαξα ρούχα αλλά το κατάλαβαν αμέσως... Αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποια τροφή που βοηθά κάπως όπως π.χ το γάλα και το μήλο για το σκόρδο.
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ξέρω αν πρέπει να το γράψω εδώ αλλά μήπως ξέρετε τι πρέπει να κάνω για να μην μυρίζω όταν τρώω παστουρμά; Ψάχνω στο ίντερνετ αλλά δεν βρίσκω απάντηση.
Δεν γλυτώνεις μόνο αν αφαιρέσεις το τσιμενι γύρω γύρω που περιέχει όλα αυτά τα μπαχαρικά που αφήνουν αυτή την μυρωδιά!

Αρέσει στον πατέρα μου πολύ οπότε αυτό το ξέρω από την μαμά μου ,τόσα χρόνια κάθε Χριστούγεννα πάντα τρώει αλλά δεν μυρίζει μετά τίποτα !!!

Εκτός και αν τρως αλλά για 24 ώρες δεν έχεις να δεις άνθρωπο, πίνεις πολλά υγρά να καθαρισει ο οργανισμός και μετά όλα καλά!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top