Μήπως ξέρετε; - Διάφορες, σκόρπιες απορίες

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Δεν γλυτώνεις μόνο αν αφαιρέσεις το τσιμενι γύρω γύρω που περιέχει όλα αυτά τα μπαχαρικά που αφήνουν αυτή την μυρωδιά!

Αρέσει στον πατέρα μου πολύ οπότε αυτό το ξέρω από την μαμά μου ,τόσα χρόνια κάθε Χριστούγεννα πάντα τρώει αλλά δεν μυρίζει μετά τίποτα !!!

Εκτός και αν τρως αλλά για 24 ώρες δεν έχεις να δεις άνθρωπο, πίνεις πολλά υγρά να καθαρισει ο οργανισμός και μετά όλα καλά!
Σιγά να μην αφαιρέσω το πιο νόστιμο κομμάτι του παστουρμά!!! Όσα υγρά πάντως και να πιω κρατά πολύ περισσότερο από 24 ώρες...
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σιγά να μην αφαιρέσω το πιο νόστιμο κομμάτι του παστουρμά!!! Όσα υγρά πάντως και να πιω κρατά πολύ περισσότερο από 24 ώρες...
Ε τότε απομόνωση, όλα έχουν και το τίμημα τους γιατί δεν παλεύεται αυτή η μυρωδιά τύφλα να έχει ο ασβός :P
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Ε τότε απομόνωση, όλα έχουν και το τίμημα τους γιατί δεν παλεύεται αυτή η μυρωδιά τύφλα να έχει ο ασβός :P
To κακό είναι πως ούτε εμένα με ενθουσιάζει αυτή η μυρωδιά αλλά ο παστουρμάς είναι όνειρο...
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
To κακό είναι πως ούτε εμένα με ενθουσιάζει αυτή η μυρωδιά αλλά ο παστουρμάς είναι όνειρο...
Και εμένα μου αρέσει και πολύ μάλιστα αλλά αν θα φάω θα πάρω έτσι λίγο και όπως σου είπα και δεν υπάρχει θέμα!!

Ο συγχωρεμένος ο παππούς μου έτρωγε πολύ και ξέραμε μια μέρα δεν μας πολύ πλησίαζε ούτε εκείνος :lol:

Άλλωστε Χριστούγεννα παστουρμα και πρωτοχρονιά πατσας μετά το ξενύχτι ει αι παράδοση για εμάς εδώ
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,822 μηνύματα.
Εγώ αυτό το παθαίνω αν φάω κάρυ.

Το σκόρδο φεύγει εύκολα
Το κρεμμύδι όμως αν είναι και δυνατό δε πα να πλύνεις δόντια, νιώθω ότι μια επιγευση αφήνει στο στόμα μεχρι και την επόμενη ημέρα
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γενικά όλα τα έντονα μπαχαρικά αλλοιώνουν τη μυρωδιά του σώματος εξου και έχουν πολύ συγκεκριμένο τρόπο που τα προσθέτεις στο φαγητό και φυσικά το αυτονόητο πόιο είναι;

Έν ντουζάκι το πρωί και ένα όταν γυρνας στο σπίτι με τις κρεμουλες σου και τα αρώματα σου και μια ζωή θα περνάς και θα μοσχοβολα ο τόπος :P

Όλα λύνονται όταν θες να απολαύσεις την ηδονή ενός ωραίου φαγητού όχι στερήσεις και εδώ :P
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Το έκανα αλλά δεν έπιασε. Έκανα και ντουζ, αλλαξα ρούχα αλλά το κατάλαβαν αμέσως... Αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποια τροφή που βοηθά κάπως όπως π.χ το γάλα και το μήλο για το σκόρδο.
Τωρα, συγνώμη, αλλά θυμηθηκα στο <sex and the city>, που κάποια είχε έναν γκόμενο, του οποίου μύριζαν τα ....υγρά, χμμμ και του έδινε να πιει ένα αηδιαστικό πράσινο υγρό, με σπανάκι, με ακτινίδιο και δεν ξέρω, τι άλλες πρασινάδες. Αφού είσαι που είσαι χαμένος, δεν ψαχνεις στα παλιά σενάρια. :sick:
Θα ψάξω και γω
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν γλυτώνεις μόνο αν αφαιρέσεις το τσιμενι γύρω γύρω που περιέχει όλα αυτά τα μπαχαρικά που αφήνουν αυτή την μυρωδιά!
α, ίσως γιαυτό δε μ΄ενοχλεί, όταν τρώει ο δικός μου, επειδή πετάει το τσιμένι.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Τωρα, συγνώμη, αλλά θυμηθηκα στο <sex and the city>, που κάποια είχε έναν γκόμενο, του οποίου μύριζαν τα ....υγρά, χμμμ και του έδινε να πιει ένα αηδιαστικό πράσινο υγρό, με σπανάκι, με ακτινίδιο και δεν ξέρω, τι άλλες πρασινάδες. Αφού είσαι που είσαι χαμένος, δεν ψαχνεις στα παλιά σενάρια. :sick:
Θα ψάξω και γω
Κάνω δοκιμες. Θα δοκιμάσω να φαω μαραθοσπορο ή να πιο αφεψημα μπας και δω διαφορά.
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τωρα, συγνώμη, αλλά θυμηθηκα στο <sex and the city>, που κάποια είχε έναν γκόμενο, του οποίου μύριζαν τα ....υγρά, χμμμ και του έδινε να πιει ένα αηδιαστικό πράσινο υγρό, με σπανάκι, με ακτινίδιο και δεν ξέρω, τι άλλες πρασινάδες. Αφού είσαι που είσαι χαμένος, δεν ψαχνεις στα παλιά σενάρια. :sick:
Θα ψάξω και γω
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:
Τσουκνίδα και γαιδουραγκαθο ...

Τα σιγοβράζετε τα αφήνετε και μετα το πίνεις...
Είχα καλή δασκάλα σε αυτα ,την γιαγιάκα μου ...με αυτά μεγάλωσαν ....
ειναι μια αηδια αλλα βοηθαει :P

Το γαιδουραγκαθο βοηθαει μεχρι και στο συκωτι προσοχη μεγαλη ομως οψι παραπανω απο 8 με 10 μερες ολα αυτα ..
α, ίσως γιαυτό δε μ΄ενοχλεί, όταν τρώει ο δικός μου, επειδή πετάει το τσιμένι.
Ο Βασιλόπουλος πλέον έχει και χωρίς δεν χρειάζεται να το αφαιρείς :happy:
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Λοιπόν, έψαξα λίγο, για να βελτιωθεί η μυρωδιά του σώματος, πίνε πολύ νερό, τρώε φρούτα, λαχανικά και αλεύρι ολικής άλεσης και απέφυγε τα λίπη, τα πικάντικα, τα αλμυρά, το κρέας και το αλκοόλ.

Απ όλα αυτά, εγω θα έλεγα, πιες πολύ νερό, να πας πολύ τουαλέτα και να φύγουν όλες οι βρωμερές ουσιες
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,822 μηνύματα.
Ο ανανάς επίσης βοηθάει
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Λοιπόν, έψαξα λίγο, για να βελτιωθεί η μυρωδιά του σώματος, πίνε πολύ νερό, τρώε φρούτα, λαχανικά και αλεύρι ολικής άλεσης και απέφυγε τα λίπη, τα πικάντικα, τα αλμυρά, το κρέας και το αλκοόλ.

Απ όλα αυτά, εγω θα έλεγα, πιες πολύ νερό, να πας πολύ τουαλέτα και να φύγουν όλες οι βρωμερές ουσιες
Μ'αρεσουν και τα πικάντικα. Αυτά βέβαια είναι για βελτίωση της μυρωδιάς του σώματος. Αλλιώς θα τα σύστηναν και για το σκόρδο...
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 913 μηνύματα.

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Αν βάλω άσπρα και χρωματιστά μαζί στο πλυντήριο αλλά τα πλύνω σε κρύο νερό (15') υπάρχει κίνδυνος να ξεβαψουν;
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Αν βάλω άσπρα και χρωματιστά μαζί στο πλυντήριο αλλά τα πλύνω σε κρύο νερό (15') υπάρχει κίνδυνος να ξεβαψουν;
Δεν μπορεί να στο απαντήσει κανένας αυτό, εξαρτάται την ποιότητα των ρούχων, κυρίως των χρωματιστών. Αποψή μου είναι να μην τα βάλεις μαζί. Τα λευκά πρέπει να πλένονται μονα τους.
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Δεν μπορεί να στο απαντήσει κανένας αυτό, εξαρτάται την ποιότητα των ρούχων, κυρίως των χρωματιστών. Αποψή μου είναι να μην τα βάλεις μαζί. Τα λευκά πρέπει να πλένονται μονα τους.
Ναι, σίγουρα. Απλά δεν έχω πολλά λευκά και νιώθω σαν να βάζω τζάμπα πλυντήριο όταν τα βάζω μόνα τους
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Ναι, σίγουρα. Απλά δεν έχω πολλά λευκά και νιώθω σαν να βάζω τζάμπα πλυντήριο όταν τα βάζω μόνα τους
και εγώ στην ίδια θέση με σένα βρίσκομαι , απλά δεν πλένω κάθε βδομάδα, τα αφήνω να μαζευτούν ή πλένω στο χέρι το ρούχο που χρειάζομαι.
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Είχα παραγγείλει κάτι ρούχα και επέστρεψα κάποια. Σήμερα μου ήρθε ειδοποίηση ότι έγινε η επιστροφή χρημάτων. Εγώ είχα πληρώσει με prepaid και τώρα που μπαίνω στην εφαρμογή να δω αν έχει γίνει η μεταφορά μου βγάζει σε ένα «παραθυρακι»: Εγκρίσεις: [ποσό], όμως δεν έχουν μεταφερθεί μέσα στην κάρτα. Πρέπει να περιμένω κάποιες μέρες ή να απευθυνθώ στην τράπεζα;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top