Μήπως ξέρετε; - Διάφορες, σκόρπιες απορίες

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Εχει κανείς να μου προτείνει ακουστικά υψηλής έντασης ;Οσα βρίσκω, στα σχόλια διαβάζω γκρίνιες.20-25€ το πολύ.Δεν θέλω να ξοδέψω πολλά.
Σε αυτή την τιμή σου προτείνω να δεις σε handsfree.

Με αυτά τα χρήματα θα πάρεις καλά handsfree αλλά πολύ μέτρια headset
 

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Αν κινηθεί σε handsfree, από τις πιο αξιοπρεπείς πάμφθηνες επιλογές είναι της apple 3.5 mm του 2017 που ταιριάζουν σε όλα τα κινητά. 8.5€ με τα μεταφορικά έχουν στα Σκρουτζομάγαζα. Δεν βάζω και το χέρι μου στη φωτιά ότι θα κρατήσουν για πάνω από χρόνο όμως.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Εχει κανείς να μου προτείνει ακουστικά υψηλής έντασης ;Οσα βρίσκω, στα σχόλια διαβάζω γκρίνιες.20-25€ το πολύ.Δεν θέλω να ξοδέψω πολλά.
νομιζω την ενταση τη βλεπεις στα χαρακτηριστικα ,μπορεις να το παρεις και με δοσεις κιολας.
@Hacker13 για αυξηση εντασης βαζεις ενα προγραμμα στο πισι σαν αυτο για παραδειγμα Letasoft Sound Booster – Increase volume above maximum,υπαρχουν και αλλα δωρεαν
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Δεν ενδιαφέρομαι για handsfree ,και δεν θα ξοδέψω πάνω από 35€ για ακουστικά.

Επίσης τα θέλω και για το PS4.Για τα Αγγλικά θα εξεταστώ σε εξεταστικό κέντρο μάλλον και δεν θα έχω δικό μου PC.

Με ενδιαφέρει να ακούω τον ήχο δυνατά (έχω και βαρηκοϊα). Κρίμα να κοπώ στο listening λόγω ακουστικών.

Μου κάνει εντύπωση όταν ψάχνω από κωτσόβολο πχ πως αναφέρει δεν διαθέτουν πλήκτρο ελέγχου έντασης λολ

Επίσης διαβάζω σχόλια στο skroutz για panasonic ή sony πχ (είναι το χειρότερο μην το πάρει κανείς) Απορώ πως εγκρίνουν τέτοια σχόλια.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Δεν ενδιαφέρομαι για handsfree ,και δεν θα ξοδέψω πάνω από 35€ για ακουστικά.

Επίσης τα θέλω και για το PS4.Για τα Αγγλικά θα εξεταστώ σε εξεταστικό κέντρο μάλλον και δεν θα έχω δικό μου PC.

Με ενδιαφέρει να ακούω τον ήχο δυνατά (έχω και βαρηκοϊα). Κρίμα να κοπώ στο listening λόγω ακουστικών.

Μου κάνει εντύπωση όταν ψάχνω από κωτσόβολο πχ πως αναφέρει δεν διαθέτουν πλήκτρο ελέγχου έντασης λολ
καταλαβα,οποτε θα παρεις κατι με ενταση φαινεται και στα χαρακτηριστα τα επιμερους η ενταση του καθενος.
Παρε κατι εξειδικευμενο και οχι τα απλα οποτε να εισαι ευχαριστημενος απο το αποτελεσμα. :thumbup:
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Επίσης τα θέλω και για το PS4.Για τα Αγγλικά θα εξεταστώ σε εξεταστικό κέντρο μάλλον και δεν θα έχω δικό μου PC.
Από προσωπική εμπειρία στο xbox περισσότερο χρησιμοποιώ τα handsfree, παρά τα headset. Είναι πιο ξεκούραστα, και ο ήχος είναι καλύτερος.

Το headset μ είναι το razer electra v2.

Από το μικρόφωνο του handfree επίσης με ακούνε καλύτερα. Και στις τηλ κλήσεις και στο warzone:kill:

Τεσπά, αφού πας για headset προτείνω τα Sharkoon Skiller SGH1 στα 27€ περίπου
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χάκερ, θεωρώ κάπως παράτολμο να σου πει κάποιος πάρ' το ή μη το πάρεις, τη στιγμή που για τον μέσο όρο παίζει διαφωνία για Χ ακουστικά. Φαντάσου εάν ο άλλος έχει και θεματάκι με την ακουστικότητά του. Το καλύτερο θα ήταν να τα δοκιμάσεις ο ίδιος και να δεις κατά πόσο είναι αποδοτικά στη δική σου ακοή.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Για το listening στα αγγλικά είναι καλά σίγουρα ή μόνο για gaming ;

Είδα και αυτό το άρθρο https://www.pcsteps.gr/239580-αγορά-gaming-headset-ακουστικά-μικρόφωνο/
Απο αυτο που εβαλες εγω κρατησα αυτο
Αν θέλουμε και κάποιο μικρόφωνο, η ιδανική λύση είναι να αγοράσουμε κάποιο ξεχωριστό, και όχι κάποιο gaming headset. Σίγουρα η ποιότητα θα είναι ανάλογη με το budget που διαθέτουμε.

Όμως ακόμα και σε πολύ περιορισμένο budget, έχουμε επιλογές που θα μας προσφέρουν καλύτερη ποιότητα ήχου, ακόμα και από τα πιο ακριβά και πολυδιαφημισμένα gaming headset.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Χάκερ, θεωρώ κάπως παράτολμο να σου πει κάποιος πάρ' το ή μη το πάρεις, τη στιγμή που για τον μέσο όρο παίζει διαφωνία για Χ ακουστικά. Φαντάσου εάν ο άλλος έχει και θεματάκι με την ακουστικότητά του. Το καλύτερο θα ήταν να τα δοκιμάσεις ο ίδιος και να δεις κατά πόσο είναι αποδοτικά στη δική σου ακοή.
Πολυ σωστα αυτο που λεει η Lysippe διαλεξε ενα που βολευει εσενα. Καλο ειναι τωρα που ανοιγουν τα μαγαζια να πας να δοκιμασεις
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Χάκερ, θεωρώ κάπως παράτολμο να σου πει κάποιος πάρ' το ή μη το πάρεις, τη στιγμή που για τον μέσο όρο παίζει διαφωνία για Χ ακουστικά. Φαντάσου εάν ο άλλος έχει και θεματάκι με την ακουστικότητά του. Το καλύτερο θα ήταν να τα δοκιμάσεις ο ίδιος και να δεις κατά πόσο είναι αποδοτικά στη δική σου ακοή.

Ολα τα ακουστικά δουλεύουν για την ακοή μου.Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ και πάντα αγοράζω online ούτε πρόκειται να βγώ από το σπίτι με τον covid.

Τά 35€ είναι τα περισσότερα που θα διαθέσω.Αλλες φορές ξόδευα 15€ το πολύ.Το μικρόφωνο με τα low budget ακουστικά που έχω δουλεύει μια χαρά.

Απλά σκέφτομαι μήπως κάνουν μόνο για την κονσόλα και όχι για ταινίες,μουσική στο PC αλλά καθώς έχουν
Jack 3.5 mm θα κάνουν και για PC
 
Τελευταία επεξεργασία:

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ολα τα ακουστικά δουλεύουν για την ακοή μου.Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ και πάντα αγοράζω online ούτε πρόκειται να βγώ από το σπίτι με τον covid.

Τά 35€ είναι τα περισσότερα που θα διαθέσω.Αλλες φορές ξόδευα 15€ το πολύ.Το μικρόφωνο με τα low budget ακουστικά που έχω δουλεύει μια χαρά.

Απλά σκέφτομαι μήπως κάνουν μόνο για την κονσόλα και όχι για ταινίες,μουσική στο PC αλλά καθώς έχουν
Jack 3.5 mm θα κάνουν και για PC
καλε ενταξει νομισα οτι μπορεις να πας σε εναν κωτσοβολο για παραδειγμα και να τα δεις και απο κοντα.
Σιγουρα το 3.5 mm κανει για πισι,αρκει να εχει την αναλογη υποδοχη που δεν πιστευω να μην εχει.
Οποτε διαλεγεις αυτο που θες,ολα κανουν τη δουλεια τους. :thumbup: δεν ειπα κατι ουτε εθιξα καποιο προβλημα,μην το παιρνεις ετσι και μη θυμωνεις.Ειπα οτι καποιες φορες οτι εχει σχεση με ηλεκτρονικο ειναι καλο να το βλεπουμε μπροστα μας καταλαβες.
Αν τα αγορασεις και ονλινε δεν υπαρχει θεμα,μια χαρα ολα και ευχομαι να περασεις και την εξεταστικη που θες,αλιμονο δεν ειπαμε κατι για να θυμωσεις,αγαπη απλα:thumbup:να εισαι καλα απο μενα και να μη σταματας τα ονειρα σου!
d&d love GIF by Hyper RPG
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
καλε ενταξει νομισα οτι μπορεις να πας σε εναν κωτσοβολο για παραδειγμα και να τα δεις και απο κοντα.
Σιγουρα το 3.5 mm κανει για πισι,αρκει να εχει την αναλογη υποδοχη που δεν πιστευω να μην εχει.
Οποτε διαλεγεις αυτο που θες,ολα κανουν τη δουλεια τους. :thumbup: δεν ειπα κατι ουτε εθιξα καποιο προβλημα,μην το παιρνεις ετσι και μη θυμωνεις.Ειπα οτι καποιες φορες οτι εχει σχεση με ηλεκτρονικο ειναι καλο να το βλεπουμε μπροστα μας καταλαβες.
Αν τα αγορασεις και ονλινε δεν υπαρχει θεμα,μια χαρα ολα και ευχομαι να περασεις και την εξεταστικη που θες,αλιμονο δεν ειπαμε κατι για να θυμωσεις,αγαπη απλα:thumbup:να εισαι καλα απο μενα και να μη σταματας τα ονειρα σου!
d&d love GIF by Hyper RPG
Ευχαριστώ πολύ.

Εριξα μια ματιά στο ιστορικό αγορών από eshop και όντως παλιότερα έχω αγοράσει ακουστικά με 10€ και με 15€ οπότε 35€ πόσο χειρότερα μπορεί να είναι.

Αυτά που έχω ήταν αρκετά καλά όμως μετά από 1,5 χρόνο χρήσης κόπηκε το καλώδιο και ακούω από την μια μεριά μόνο για αυτό θα πάρω άλλα.

Λογικά κάνει σε όλα τα PC (ελπίζω να μην έχω θέμα στο εξεταστικό κέντρο , αν δεν εξεταστώ σπίτι ).Αλλωστε, όλα τα ακουστικα ή jack 3,5 m.m έχουν ή usb. (αν δεν κάνω λάθος )
 
Τελευταία επεξεργασία:

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Έχετε να προτείνετε κάποιο στοματικό διάλυμα; Έχω μια ευαισθησία σε ένα δόντι και μου είπαν ότι με ένα στοματικό διάλυμα θα μου περάσει. Να ρωτήσω φαρμακοποιό καλύτερα;
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Έχετε να προτείνετε κάποιο στοματικό διάλυμα; Έχω μια ευαισθησία σε ένα δόντι και μου είπαν ότι με ένα στοματικό διάλυμα θα μου περάσει. Να ρωτήσω φαρμακοποιό καλύτερα;
εμενα ο οδοντιατρος μου ειχε συστησει το Listerine. Τωρα αν θες ρωτας και το φαρμακοποιο σου.
Ευαισθησια τι εννοεις?σε τιναζει?
 

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
εμενα ο οδοντιατρος μου ειχε συστησει το Listerine. Τωρα αν θες ρωτας και το φαρμακοποιο σου.
Ευαισθησια τι εννοεις?σε τιναζει?
Με πονάει από μέσα, λογικά τα νεύρα-ούλο είναι. Οκ θα ρωτήσω, όλο και κάτι θα έχει.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Με πονάει από μέσα, λογικά τα νεύρα-ούλο είναι. Οκ θα ρωτήσω, όλο και κάτι θα έχει.
μηπως παρεις σε κατι κατεξοχην φαρμακευτικο που να ειναι και αντιφλεγμονωδες καταλαβες?
Να κανεις μπουκωμα με νερο με αλατονερο βοηθαει?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top