Μήπως ξέρετε; - Διάφορες, σκόρπιες απορίες

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
μηπως παρεις σε κατι κατεξοχην φαρμακευτικο που να ειναι και αντιφλεγμονωδες καταλαβες?
Να κανεις μπουκωμα με νερο με αλατονερο βοηθαει?
Δεν με πονάει πάντα, απλά μια στο τόσο. Δεν έχω δοκιμάσει αυτό που λες.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γιαννούτα, ίσως σε βοηθούσε κάτι και σε οδοντόκρεμα πχ sensodyne. Ρώτα, όμως, και τον φαρμακοποιό σου. Σίγουρα θα ξέρει να σε κατατοπίσει σε κάτι αποτελεσματικό.
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,569 μηνύματα.
Καλησπέρα σας!

Θα ήθελα τη βοήθειά σας σε κάτι.

Προσπαθώ -μάταια- να μεταφέρω φωτογραφίες από κινητό τηλέφωνο Samsung (Galaxy A50 για την ακρίβεια) σε MacBook. Συνέδεσα τις δύο συσκευές με καλώδιο αλλά ο υπολογιστής αγνοούσε λίγο την ύπαρξη του τηλεφώνου. Προσπάθησα και με Bluetooth αλλά βγάζει συνέχεια μήνυμα "η μεταφορά απέτυχε".

Έχετε υπ' όψιν κανέναν άλλον τρόπο ώστε να καταφέρω να μεταφέρω τις φωτογραφίες;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Google Drive ή κάποιο cloud γενικότερα.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Καλησπέρα σας!

Θα ήθελα τη βοήθειά σας σε κάτι.

Προσπαθώ -μάταια- να μεταφέρω φωτογραφίες από κινητό τηλέφωνο Samsung (Galaxy A50 για την ακρίβεια) σε MacBook. Συνέδεσα τις δύο συσκευές με καλώδιο αλλά ο υπολογιστής αγνοούσε λίγο την ύπαρξη του τηλεφώνου. Προσπάθησα και με Bluetooth αλλά βγάζει συνέχεια μήνυμα "η μεταφορά απέτυχε".

Έχετε υπ' όψιν κανέναν άλλον τρόπο ώστε να καταφέρω να μεταφέρω τις φωτογραφίες;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Αν εχεις καρτα μνημης μπορεις να συνδεσεις την καρτα μνημης στο πισι και οχι το κινητο.
Με Bluetooth μπορει να υπαρχουν κενα και να μην ολοκληρωνεται.
Απο τη στιγμη που συνεδεσες το κινητο με το πισι κατεβασε το driver του κινητου στο πισι ωστε να το αναγνωριζει και να το βλεπεις σαν εναν εξωτερικο σκληρο δισκο καταλαβες.
Δες απο εδω
Samsung Galaxy A50
  1. Attach a USB cable to your phone and to a free USB port on your Mac8.
  2. Tap Allow.
  3. On your Mac, open Android File Transfer.
  4. Open the DCIM folder.
  5. Open the Camera folder.
  6. Select the photos and videos you wish to transfer.
  7. Drag the files into the desired folder on your Mac.
  8. Detach the USB cable from your phone.

Πρεπει να γινεται ετσι




και μεσω wifi εδω καντα ολα να δεις
Μετα καταληγεις στο cloud αλλα εκει ειναι αργο το ανεβασμα κατεβασμα καταλαβες.
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,569 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ πολύ και τους δύο για τις απαντήσεις σας!

Αποστολή εξετελέσθη! :thumbup:
 

Guest 254537

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
:stupid:ΧΑΖΗ ΕΡΩΤΗΣΗ

Μπορώ σε σκελετό γυαλιών ηλίου της πλάκας να περάσω, καλούς φακούς?
 

imkindalost

Νεοφερμένος

Η imkindalost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

imkindalost

Νεοφερμένος

Η imkindalost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,835 μηνύματα.
Μπορώ να έχω δύο λειτουργικές κάρτες SIM από τη Vodafone τοποθετημενες σε δύο διαφορετικές συσκευές και απλά όταν θέλω να χρησιμοποιηθεί η αντίστοιχη συσκευή, να κλείνω την άλλη και να έχω κανονικά δίκτυο;
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,820 μηνύματα.
Μπορώ να έχω δύο λειτουργικές κάρτες SIM από τη Vodafone τοποθετημενες σε δύο διαφορετικές συσκευές και απλά όταν θέλω να χρησιμοποιηθεί η αντίστοιχη συσκευή, να κλείνω την άλλη και να έχω κανονικά δίκτυο;
Εννοείς ότι θέλεις να έχεις ένα ίδιο νούμερο κινητού σε 2 κάρτες sim στις αντίστοιχες 2 συσκευές σου;

Ξέρω ότι γίνεται με τη cosmote αλλά για τη Vodafone δεν ξέρω. Της cosmote η υπηρεσία λέγεται mobile TWinSIM και είναι δωρεάν. Αλλά διαβάζω κάπου ότι της Vodafone έχει ένα μικρό πάγιο. Καλύτερα ρωτά τη Vodafone για σιγουριά.
 

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Μπορώ να έχω δύο λειτουργικές κάρτες SIM από τη Vodafone τοποθετημενες σε δύο διαφορετικές συσκευές και απλά όταν θέλω να χρησιμοποιηθεί η αντίστοιχη συσκευή, να κλείνω την άλλη και να έχω κανονικά δίκτυο;
Σε αντίστοιχη ερώτηση 6-7 χρόνια πριν μου έχουν πει όχι. Θεωρώ ότι τεχνικά γίνεται αλλά δεν παίζει το να ανοίξεις και τις δύο συσκευές ταυτόχρονα (και δεν σε πιστεύει η vodafon όσο και να υποσχεθείς οτι δεν θα το κάνεις). Λύση που μου προτάθηκε τότε ήταν 2 νούμερα και προώθηση
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Hello, υπάρχει κάποιος που κατοικεί/κατοικούσε για κάποιο διάστημα στη Γαλλία να με κατατοπίσει σε μερικά πράγματα όπως έγγραφα που πρέπει να'χω μεταφρασμένα, συνθήκες, επιλογή arrondissement de Paris, site εύρεσης εργασίας κτλ;
Αν ναι, ας μου στείλει ένα πμ.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,856 μηνύματα.
Παιδιά έφαγα το Πάσχα διακοσμητικό αυγό από πασχαλινό τσουρέκι. Ίσως το πιο άνοστο αυγό που έχω φάει μέχρι τώρα. Το θέμα είναι πως στην συσκευασία το έγραφε με μικρά γράμματα και το ανακάλυψα μόλις σήμερα. Πιστεύετε πως υπάρχει κάποιος κίνδυνος; Εφόσον είμαι απολύτως καλά, δεν συντρέχει λόγος καποιας ανησυχίας;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top