Νηστεύετε;

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,488 μηνύματα.
Και μετά τις φακές, τον αρακά με αγγινάρες, τις μελιτζάνες, τις μπάμιες, τα μακαρόνια με σάλτσα όλη την εβδομάδα,
να τα κοψίδια, να οι τυρόπιτες, να οι ρώσικες σαλάτες, να τα τζατζίκια, να οι τηγανητές πατάτες, να οι γεμιστές πιπεριές με τυρί, να τα τυριά, να τα κρασιά και στο τέλος ραβανί με παγωτό!!!
΄Αντε να χωνέψεις τώρα για να μπορέσεις να κοιμηθείς και να έχεις πεινάσει μέχρι το μεσημέρι για να επαναληφθεί το όργιο!

Χριστός Ανέστη και Χρόνια Πολλά σε όλους σας!!!
Πάντα ν΄ανταμώνουμε και να ξεφαντώνουμε!!!

Εγω αν εξαιρεσουμε 1 σοκολάτα κουβερτουρα γάλακτος των 125γρ αυτες τις μέρες , χθες κοτοπουλάκι με ρυζι σημερα μπιφτέκι ειμαι κ μονος οποτε ειναι πιο ευκολο. Αν ημουν σε τραπεζι θα τα ρημαζα εννοειται.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγω αν εξαιρεσουμε 1 σοκολάτα κουβερτουρα γάλακτος των 125γρ αυτες τις μέρες , χθες κοτοπουλάκι με ρυζι σημερα μπιφτέκι ειμαι κ μονος οποτε ειναι πιο ευκολο. Αν ημουν σε τραπεζι θα τα ρημαζα εννοειται.

Καμιά φορά αξίζουν και οι υπερβολές!
"Χρωματίζουν" κάποιες μέρες του χρόνου και τις κάνουν διαφορετικές.
Εξάλλου μια ζωή την έχουμε (ή μήπως όχι; :))
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Γι' αυτο και οταν τελειωνει η νηστεια κανουμε πανηγυρι σουβλιζοντας αρνακια γαλακτος κατα χιλιαδες. Επειδη ειμασταν ψυχικα δυνατοι για 40 ημερες, μπορουμε να το γιορτασουμε με περισσοτερο θανατο.

Γιατί τον υπόλοιπο χρόνο δεν σφάζονται καθημερινά δισεκατομμύρια ζώα? Ξέφευγει αυτο από το παρόν θέμα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,488 μηνύματα.
Καμιά φορά αξίζουν και οι υπερβολές!
"Χρωματίζουν" κάποιες μέρες του χρόνου και τις κάνουν διαφορετικές.
Εξάλλου μια ζωή την έχουμε (ή μήπως όχι; :))

ε ναι κ τα γλεντια με αφθονο φαγητο καλα ειναι ! ενα τραπεζι με τυροπιτες κρεατα τζατζικια κ κρασακι θα ηταν οτι πρέπει!!!!!
 

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
Ρε, παιδιά, δεν ξέρω, εγώ μετά από περιόδους μερικής ή ολικής αποχής από κρέατα κ.λπ. δεν μπορώ να φάω στα καπάκια τις επόμενες μέρες τον άμπακο. Θέλω τον χρόνο μου, γενικά... :Ρ
 

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,823 μηνύματα.
Χαχαχα! Όχι, απλά δε μου βγαίνει να φάω πολύ όταν τρώω λίγο τις προηγούμενες μέρες. :Ρ

Γι αυτο ξεκωλιάζονται όλοι και τους πάει μονάντερους τη Δευτέρα του Πάσχα απο το λίπος του αρνιού μετά απο τόση μελιτζάνα και νηστεία κι ακούς πρωκτικούς κρότους στα βεσέ και "αχ μάναμ' και δεν ξανατρώω σα βόδι" και του χρόνου πάλι τα ίδια.

Μιλάω εκ πείρας.
 

dev

Νεοφερμένος

Η dev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Ποια νηστεια;
Το οτι υπαρχουν εν ετη 2020 ανθρωποι που πιστευουν και τρεχουν στις εκκλησιες μου κανει μεγαλη εντυπωση.
Κι εμένα αλλα απο ολα τα άτομα που ξερω, απειροελαχιστοι δεν πιστευουν εστω και λιγο. Ακομα κ αυτοι που δεν το περιμενεις απο τον τροπο ζωης τους.
 

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
Κι εμένα αλλα απο ολα τα άτομα που ξερω, απειροελαχιστοι δεν πιστευουν εστω και λιγο. Ακομα κ αυτοι που δεν το περιμενεις απο τον τροπο ζωης τους.

Εντάξει, έχουμε νομίζω πολύ μικρά δείγματα - εκτός αν δουλεύουμε PR και έχουμε σχέσεις με όλο το πελατολόγιό μας = για να βγάλουμε ασφαλώς συμπεράσματα. Εγώ, όσα άτομα ξέρω, είναι εν γένει άθεα.
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,666 μηνύματα.
Κι εμένα αλλα απο ολα τα άτομα που ξερω, απειροελαχιστοι δεν πιστευουν εστω και λιγο. Ακομα κ αυτοι που δεν το περιμενεις απο τον τροπο ζωης τους.

Κοινωνική θρησκευτική υποκρισία, φαινόμενα Τσιόδρα δηλαδή.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,770 μηνύματα.
Στο 10ο λεππτο και 20" η διατροφολόγος Ηouda El Banani πάντως λέει ότι κατα το ραμαζάνι, περιοδος νηστείας των μουσουλμάνων, η κατανάλωση σε τρόφιμα αυξάνει κατά 30%
Εμείς τρώμε λιγότερο ή περισσότερο σε περιόδο νηστειας;
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Σήμερα ξεκίνησε η περίοδος της Σαρακοστής, μια ευκαιρία για άσκηση και αυτοπειθαρχία στα μέλη της εκκλησίας.

Ο κανόνας μου και για φέτος: vegetarian σε όλη τη νηστεία, και στο τέλος ολικό fasting
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σήμερα ξεκίνησε η περίοδος της Σαρακοστής, μια ευκαιρία για άσκηση και αυτοπειθαρχία στα μέλη της εκκλησίας.

Ο κανόνας μου και για φέτος: vegetarian σε όλη τη νηστεία, και στο τέλος ολικό fasting
Μπλιαχ.

Εγώ θα κάνω fasting τις καθημερινές και omad τα ΣΚ. Για να δούμε, θα βγει η σαρακοστή;
 

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
«Νηστεύω για μεγαλύτερη διανοητική και σωματική ευρυθμία»
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Οχι δεν νηστεύω.Το Γαλατάκι το πίνω κανονικότατα.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Νηστεψτε στα λόγια, στις συμπεριφορές,όχι στο φαΐ.;)
κσι στο φαι γενικοτερα ο καθενας κανει αυτο που τον εκφραζει.

"Αληθης νηστεια η των κακων αλλοτριωσις, εγκρατεια γλωσσης, θυμου αποχης, επιθυμιων χωρισμος, καταλαλιας ψευδους και επιορκιας.Η τουτων ενδεια νηστεια εστιν αληθης και ευπροσδεκτος". Αγιος Γρηγοριος ο Θεολογος.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

imkindalost

Νεοφερμένος

Η imkindalost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
εγώ που νηστευω και το στομαχι μου ειναι χαλια τι να κανω; εχω προσπαθησει αλλες 2-3 φορες (νηστευω κανονικα) και παντα αντιδραει ετσι ο οργανισμος μου
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,587 μηνύματα.
η απότομη πτώση της κατανάλωσης κρέατος έχει αντιδράσεις στον οργανισμό μέχρι να το συνηθίσει. Για αυτό αντιδράει ο οργανισμός σου.
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,666 μηνύματα.
εγώ που νηστευω και το στομαχι μου ειναι χαλια τι να κανω; εχω προσπαθησει αλλες 2-3 φορες (νηστευω κανονικα) και παντα αντιδραει ετσι ο οργανισμος μου

Εγώ είχα φτάσει σε σημείο μια φορά να φάω Μεγάλη Παρασκευή σουβλάκι, έτσι για αντίδραση.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top