Πού θα πάτε φέτος διακοπές;

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Αν πάω πρώτη μέρα Αθήνα - Μονεμβασιά, τη δεύτερη μυστρά και την τρίτη Επίδαυρο θα προλάβω πιστεύεις;
τι να σου πω.. κάντο!! Απλά δεν θα χαρείς τη μονεμβασιά όσο θά έπρεπε.. ο Μυστράς είναι κούραση αλλά αξίζει τον κόπο, και οι εκλησίες και το βυζαντινό παλάτι και το μοναστήρι!! Επίδαυρο θα είναι χαζομάρα να μην πας. Το θέμα είναι που θα διανυκτερεύεις...
 

Μαρια43

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια43 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
τι να σου πω.. κάντο!! Απλά δεν θα χαρείς τη μονεμβασιά όσο θά έπρεπε.. ο Μυστράς είναι κούραση αλλά αξίζει τον κόπο, και οι εκλησίες και το βυζαντινό παλάτι και το μοναστήρι!! Επίδαυρο θα είναι χαζομάρα να μην πας. Το θέμα είναι που θα διανυκτερεύεις...
Ίσως τη δεύτερη μέρα φεύγοντας από μυστρά να πάω Ναύπλιο, να διανυκτερεύσω εκεί και να πάω την επόμενη Επίδαυρο. Σκέφτομαι διαφορά πλάνα.
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Ίσως τη δεύτερη μέρα φεύγοντας από μυστρά να πάω Ναύπλιο, να διανυκτερεύσω εκεί και να πάω την επόμενη Επίδαυρο. Σκέφτομαι διαφορά πλάνα.
Καλά να περάσεις !!! Καλή ευκολία στη διαδρομή και στον καιρό γιατί αν βρεχει όταν ανεβαίνεις το Μυστρά, τότε μάλλον σε εκδικούνται οι Σπαρτιάτες..:lol: Είναι το μέρος κάπως, δεν έχει και φανάρια πρόσεχε στις διασταυρώσεις..:)
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Ίσως τη δεύτερη μέρα φεύγοντας από μυστρά να πάω Ναύπλιο, να διανυκτερεύσω εκεί και να πάω την επόμενη Επίδαυρο. Σκέφτομαι διαφορά πλάνα.
Για εμένα αν πας Ναύπλιο ο πιος ωραίος συνδυασμός ειναι Μυκήνες, Επιδαυρο, Ύδρα και Σπέτσες
 

Μαρια43

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια43 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Καλά να περάσεις !!! Καλή ευκολία στη διαδρομή και στον καιρό γιατί αν βρεχει όταν ανεβαίνεις το Μυστρά, τότε μάλλον σε εκδικούνται οι Σπαρτιάτες..:lol: Είναι το μέρος κάπως, δεν έχει και φανάρια πρόσεχε στις διασταυρώσεις..:)
Θα ενημερωθώ για τον καιρο τις προηγούμενες μέρες πριν πάω ώστε να καταφέρω να απολαυσω όλη την περιοχή και τα αξιοθέατα!!!
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Θα ενημερωθώ για τον καιρο τις προηγούμενες μέρες πριν πάω ώστε να καταφέρω να απολαυσω όλη την περιοχή και τα αξιοθέατα!!!
όπως και να χει , τέλεια θα περάσεις!! Μακάρι να είχες κιάλλες μέρες να έβλεπες περισσότερα πράγματα!
 

Μαρια43

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια43 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 147 μηνύματα.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Διακοπές δε το λες αλλά μετά από χρόνια σκέψης και "καλοκαίρι είναι ρε μλκ, τι να κάνουμε εκεί;" ήρθε επιτέλους η ώρα του κλεισίματος 15αυγουστιάτικου τουρ Βαλτικής/Ελσίνκι.

Καλά να μαστε 🤞.
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Διακοπές δε το λες αλλά μετά από χρόνια σκέψης και "καλοκαίρι είναι ρε μλκ, τι να κάνουμε εκεί;" ήρθε επιτέλους η ώρα του κλεισίματος 15αυγουστιάτικου τουρ Βαλτικής/Ελσίνκι.

Καλά να μαστε 🤞.
Ενδιαφέρον ακούγεται!
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Χανιά μάλλον μόνος μου ή Κάρπαθο σε εναν φίλο. βεβαια εχει βρει και γκόμενα τωρα αυτος... εγω ειμαι μπακούρι οπότε δεν ξερω μπορει και να μη πάω.

ε μόνος σου τωρα διακοπές.... λιγο βαρετά μου φαίνεται.
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Είμαι ο Σπύρος σε αυτή την ερώτηση και σε κάθε φάση διακοπών στο 85% των περιπτώσεων :P
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Χανιά μάλλον μόνος μου ή Κάρπαθο σε εναν φίλο. βεβαια εχει βρει και γκόμενα τωρα αυτος... εγω ειμαι μπακούρι οπότε δεν ξερω μπορει και να μη πάω.

ε μόνος σου τωρα διακοπές.... λιγο βαρετά μου φαίνεται.
Πήγα για πρώτη φορά στη ζωή μου περσι διακοπές μόνη μου... Ήρθε μια φίλη μου μόνο για μια μέρα, τις υπόλοιπες τις πέρασα με τον εαυτό μου. Ξεκουράστηκα όμως και πήγα και σε μέρη που δεν θα πήγαινα ίσως αν ήμουν μαζί με άλλον.

Δεν είναι ωραίο. Αν είσαι μόνος νομίζω καλύτερα είναι να μπεις σε τουριστικό λεωφορείο και να πας κάποιο ταξίδι στο εξωτερικό.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Πήγα για πρώτη φορά στη ζωή μου περσι διακοπές μόνη μου... Ήρθε μια φίλη μου μόνο για μια μέρα, τις υπόλοιπες τις πέρασα με τον εαυτό μου. Ξεκουράστηκα όμως και πήγα και σε μέρη που δεν θα πήγαινα ίσως αν ήμουν μαζί με άλλον.

Δεν είναι ωραίο. Αν είσαι μόνος νομίζω καλύτερα είναι να μπεις σε τουριστικό λεωφορείο και να πας κάποιο ταξίδι στο εξωτερικό.

Θα πάω με τη κοπελα στο αβαταρ σου :laugh: :laugh:
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,311 μηνύματα.
Με κούρασε αφάνταστα το εξωτερικό, βαβούρα, αεροπλάνα, σπίτια/ξενοδοχεία, τρέξιμο. Το 1/3 το περνάς σε αυτά.
Δεν θα ταξιδέψω (εκτός δουλειάς) στο εξωτερικό, θέλω ενα χρόνο ηρεμίας εντός, αποστάσεις με αμάξι και το καλοκαίρι κανένα ξερονήσι που δεν το ξέρει η μάνα του.

Ξενέρωτα και αντικοινωνικά για φέτος.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Με κούρασε αφάνταστα το εξωτερικό, βαβούρα, αεροπλάνα, σπίτια/ξενοδοχεία, τρέξιμο. Το 1/3 το περνάς σε αυτά.
Δεν θα ταξιδέψω (εκτός δουλειάς) στο εξωτερικό, θέλω ενα χρόνο ηρεμίας εντός, αποστάσεις με αμάξι και το καλοκαίρι κανένα ξερονήσι που δεν το ξέρει η μάνα του.

Ξενέρωτα και αντικοινωνικά για φέτος.
Γουάου, δεν εισαι κουλ πια, δε θα σε παίξουν μπαλα τα αλλα παιδακια οι ταξιδίτσοι.

Θα παίξουν τις άλλες που βλέπουν ταξιδεμένους και μουσκεύουσι "αχ πρέπει να τονεπηδηξω ειναι ταξιδιάρης θα με παει κι εμενα στην ισλανδια να με πεταξει μες το ηφαίστειο να κανει μπαμ"

Κσενέρωτη κι εσυ σαν εμας. Αντικοινωνικιά σαν εμας. Στεγνή σαν εμας. Ακροδεξ... οχι αστο, δε μπορω να ελπίζω για όλα τα καλά.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,311 μηνύματα.
Κσενέρωτη κι εσυ σαν εμας. Αντικοινωνικιά σαν εμας. Στεγνή σαν εμας.
Σαν εσάς τάλε κουάλε.

Να με πάει κάποιος πουθενά δεν ήθελα ποτέ, να μου κρατήσει τις γάτες για να πάω εγώ, το συζητώ.

Παρά ταύτα τα έφαγα τα ταξίδια με το τσουβάλι τα τελευταία χρόνια, για δουλειά ή και οχι, κουράστηκα, θέλω ενα (μεγάλο) break.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Σαν εσάς τάλε κουάλε.

Να με πάει κάποιος πουθενά δεν ήθελα ποτέ, να μου κρατήσει τις γάτες για να πάω εγώ, το συζητώ.
Αυτο κι εγω. Αλλά δεν εμπιστευομαι τον διάδοχο σε κανεναν. Δε θα μου το προσέξουν καλα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top