Πού θα πάτε φέτος διακοπές;

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Αρα από ότι μου λες προλαβαίνω άνετα σε θέμα χρόνου. Από τιμές πως είναι τα Χανιά;; Θέλω να πω με €200 budget (excluding air tickets) είναι αρκετό για φαγητό, καφέ, ταξί και souvenirs σωστά;; Μόνος μου θα είμαι άρα δεν θα έχω επιπλέον έξοδα. 😂😂
Εντάξει δε είναι τόσο ακριβά, ίδιες τιμές με τη Αθήνα έχει για να υπολογίζεις χοντρικά. Μόνο με το ταξί πρόσεχε λίγο μη σε κλέψουν. Έξω από κάποιες πιάτσες έχει πίνακα με κόμιστρα με τους προορισμούς και για το αεροδρόμιο από Χανία είναι νομίζω 30 ευρώ, μπορεί και λιγότερο.
Όσο αφορά για το φαγητό, πρόσεχε στο παλιό λιμάνι γιατί τα περισσότερα μαγαζία έχουν κράχτες αρά ή ακριβό είναι ή χάλια ποιότητα έχει. Πήγαινε όπου δε έχει κράχτες και βλέπεις κάποιους έλληνες μέσα στο μαγαζί. Μέσα στη πόλη οπου δεν είναι τουριστικά σημεία η ποιότητα του φαγητού είναι καλύτερη και φθηνότερα. Τώρα για 200 ευρώ όλα αυτά σου φτάνουν για 10 ώρες. Αν και νομίζω είναι υπερβολή το ποσό. Πέρα από ταξί, πόσο φαγητό να φας, πόσα σουβενιρ να αγοράσεις.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,997 μηνύματα.
Απλά επειδή η προσφορά είναι για τον Ιούνιο αποκλειστικά δεν μπορώ να κάτσω πάνω από 1 ημέρα καθώς έχω αρκετές δουλειές όσο αφορά την διπλωματική μου στο μεταπτυχιακό συν διαφορά μαθήματα πάνω σε γλώσσες προγραμματισμού κτλ, άρα έλεγα να πάω κάποιο Σάββατο για μονοήμερη ώστε να ηρεμήσω λίγο. Όσο αφορά τους προορισμούς σε παρόμοιες τιμές η Aegean μου έστειλε προσφορές για Ηράκλειο, Αλεξανδρούπολη και Λεσβο που όμως θεωρώ ότι είναι μέρη στα οποία δεν έχω να δω κάτι εν αντίθεση με τα Χανιά τα οποία λέγεται ότι είναι ο πιο όμορφος και γραφικός νόμος της Κρήτης.




Αρα από ότι μου λες προλαβαίνω άνετα σε θέμα χρόνου. Από τιμές πως είναι τα Χανιά;; Θέλω να πω με €200 budget (excluding air tickets) είναι αρκετό για φαγητό, καφέ, ταξί και souvenirs σωστά;; Μόνος μου θα είμαι άρα δεν θα έχω επιπλέον έξοδα. 😂😂
Νομίζω πως max με 100 + ευρώ είσαι μια χαρά. Για το ταξί υπολόγιζε ένα 50/60 αρι και για φαι καφέ με ένα 25 θα είσαι μια χαρά. Πόσο πια ακριβά σουβενίρ να πάρεις;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top