Σχέσεις και γιορτές

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ριουλα

Νεοφερμένος

Η Ριουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Καλησπέρα, εχω σχεση εδω και καποια χρονια.Τα τελευταια 3 μενουμε μαζι.Τα Χριστουγεννα τα περασαμε μαζι και ηρθα στους δικους μου.Ειναι κακο να περασουμε την Πρωτοχρονια χωριστα, ο καθενας με την οικογενεια του?Για πειτε αποψεις.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Καλησπέρα, εχω σχεση εδω και καποια χρονια.Τα τελευταια 3 μενουμε μαζι.Τα Χριστουγεννα τα περασαμε μαζι και ηρθα στους δικους μου.Ειναι κακο να περασουμε την Πρωτοχρονια χωριστα, ο καθενας με την οικογενεια του?Για πειτε αποψεις.

Χώριστα γιατί ; δεν θέλει να έρθει στους δικους σου ;
 

Ριουλα

Νεοφερμένος

Η Ριουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Γιατι, θα πρεπει να παει σε χωριο με τους δικους του και δεν θελει να τους αφησει.Μπορει να μην θελει να κανουμε και μαζι Πρωτοχρονια?Πως να το λαβω αυτο?Εγω θελω βεβαια..
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Γιατι, θα πρεπει να παει σε χωριο με τους δικους του και δεν θελει να τους αφησει.Μπορει να μην θελει να κανουμε και μαζι Πρωτοχρονια?Πως να το λαβω αυτο?Εγω θελω βεβαια..

E όχι εντάξει δεν πειραζει ας παει να δει τους δικους του. Μην σε απασχολεί.
 

Ριουλα

Νεοφερμένος

Η Ριουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Το θεμα ειναι οτι τους δικους του καθε μερα τους βλεπει γιστι μενουμε στη ιδια πολη μαζι τους.Εγω ειμαι απο αλλη πολη και ηρθα να δω τους γονεις μου.Δεν θα μπορουσε να ρθει κι αυτος εδω, να κανουμε μαζι γιορτες?Εγω την εντυπωση οτι τις γιορτες θελει να τις.περναμε χωρια, για να βγαινει εξω και καλα.Κακο δεν ειναι αυτο?Σαν να με ξεφορτωνεται ενα πραγμα..
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Το θεμα ειναι οτι τους δικους του καθε μερα τους βλεπει γιστι μενουμε στη ιδια πολη μαζι τους.Εγω ειμαι απο αλλη πολη και ηρθα να δω τους γονεις μου.Δεν θα μπορουσε να ρθει κι αυτος εδω, να κανουμε μαζι γιορτες?Εγω την εντυπωση οτι τις γιορτες θελει να τις.περναμε χωρια, για να βγαινει εξω και καλα.Κακο δεν ειναι αυτο?Σαν να με ξεφορτωνεται ενα πραγμα..

Θα μπορουσε να προτεινει να έρθει στους δικους σου... Και να παρει και δώρα. Έχει έρθει ποτε να τους δει; εσυ εχειςβδειντους δικους του ;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,059 μηνύματα.
Ρε πουλάκι μου, αφου τα Χριστουγεννα τα περάσατε μαζί και 3 χρονια μένετε μαζί όπως είπες, τι τη θες και την Πρωτοχρονιά; Μπορει να θέλει να μενει με γονεις αποκλειστικά λιγες μέρες ή να δει αποκλειστικα τους φίλους του.
 

Ριουλα

Νεοφερμένος

Η Ριουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Ναι ηρθαμε στους γονεις μου για φαγητο τη δευτερη μερα των Χριστουγεννων, 8 χρονια σχεση.Καλα ναι, μπορει να θελει να βγει την Πρωτοχρονια με φιλους του, αλλα ενταξει θα δικαιολογουσα κατι τετοιο να ηταν μικροτερος σε ηλικια.Εμενα με εκνευριζει αυτο το πραγμα.Εγω δεν εχω προβλημα να φαω με τους γονεις, αλλα ειμαι σε διλημμα γιατι θελω να δω την οικογενεια μου.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,059 μηνύματα.
Ναι ηρθαμε στους γονεις μου για φαγητο τη δευτερη μερα των Χριστουγεννων, 8 χρονια σχεση.Καλα ναι, μπορει να θελει να βγει την Πρωτοχρονια με φιλους του, αλλα ενταξει θα δικαιολογουσα κατι τετοιο να ηταν μικροτερος σε ηλικια.Εμενα με εκνευριζει αυτο το πραγμα.Εγω δεν εχω προβλημα να φαω με τους γονεις, αλλα ειμαι σε διλημμα γιατι θελω να δω την οικογενεια μου.
Ωραια για πρωτοχρονια εσυ θα κανεις το πλάνο σου κι αυτος το δικό του. Και τι παει να πει θα το δικαιολογούσες αν ήταν μικρότερος; Καρφωμενος πάνω σου σε συνεξαρτητική σχέση είναι;

Αμα σου βαλει δαχτυλίδι, εκει ναι το συζητάμε.
 

Ριουλα

Νεοφερμένος

Η Ριουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Συνηθως τα ζευγαρια μαζι κανουν γιορτες.Μπορει εγω να ειμαι παραδοσιακη..
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Καλησπέρα, εχω σχεση εδω και καποια χρονια.Τα τελευταια 3 μενουμε μαζι.Τα Χριστουγεννα τα περασαμε μαζι και ηρθα στους δικους μου.Ειναι κακο να περασουμε την Πρωτοχρονια χωριστα, ο καθενας με την οικογενεια του?Για πειτε αποψεις.
Να τον αφήσεις να κάνει αυτό που θέλει και μη σκέφτεσαι διάφορα! Δεν γεννήθηκαμε σιαμαίοι η αυτοκόλλητοι! Αν εσύ όμως θέλεις να είναι μαζί σου την Πρωτοχρονιά γιατί νιώθεις καλύτερα μαζί του, πες του το και άφησε τον να αποφασίσει αυτός τι θα κάνει. Δεν είναι πάντως κακό να πάει στην οικογένεια του για πρωτοχρονιά και να είστε χώρια.. εγώ στα 27 χρόνια γάμου - σχέσης το έκανα κάποιες φορές γιατί έπρεπε..ήταν ο πατέρας μου μόνος του ή επειδή ζούσαν μακριά οι γονείς μου και το ίδιο έκανε και ο άνδρας μου αν ήθελε να πάει κάπου και εγώ δεν ήθελα . Πολλά ζευγάρια το κάνουν στον περίγυρο μου!
 

Ριουλα

Νεοφερμένος

Η Ριουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Αυτος ξερει οτι θελω να κανουμε μαζι Πρωτοχρονια.Απλα εμενα με στεναχωρει αυτο, ολο θελει με τους δικου του να κανουμε γιορτες.Καθε μερα ειμαστε μαζι.Δηλαδη αν παντρευτουμε και κανουμε παιδι, χωριστα θα κανουμε?Εμενα οι γονεις μου, παντα μαζι ηταν τις γιορτες και με εμας φυσικα.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,603 μηνύματα.
Εφόσον δεν έχει επισημοποιηθεί η σχέση , ασε τον άνθρωπο να περάσει λίγο χρόνο μόνος με τους δικούς του. Μην το βλέπεις αρνητικά. Ο καθένας πρέπει να έχει προσωπικό χώρο και χρόνο.
 

Ριουλα

Νεοφερμένος

Η Ριουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Αα δηλαδη πρεπει να παντρευτουμε και μετα να περναμε μαζι τις γιορτες.Τι να πω..
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,603 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Ναι ηρθαμε στους γονεις μου για φαγητο τη δευτερη μερα των Χριστουγεννων, 8 χρονια σχεση.Καλα ναι, μπορει να θελει να βγει την Πρωτοχρονια με φιλους του, αλλα ενταξει θα δικαιολογουσα κατι τετοιο να ηταν μικροτερος σε ηλικια.Εμενα με εκνευριζει αυτο το πραγμα.Εγω δεν εχω προβλημα να φαω με τους γονεις, αλλα ειμαι σε διλημμα γιατι θελω να δω την οικογενεια μου.

Γιατί δεν πατε τότε στους δικους του τώρα για φαγητο ;;; δεν το προτεινε αυτός η το προτεινε κ εσυ απεφυγες ;
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,603 μηνύματα.
Ευτυχώς δεν έζησα σε τέτοια οικογένεια, θα είχα πεθάνει!
Και εγώ δεν αντέχω τις προσκολλήσεις. Πέρα από τις γιορτινες μέρες, θεωρώ πως ο καθένας πρέπει να έχει τη δυνατότητα να έχει το χρόνο του.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,288 μηνύματα.
Ανάθεμα δώστε ενα ρεπό στον @Devil μέρες που είναι το ένα θέμα μετά το άλλο, λύσσα
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top