Σχέσεις και γιορτές

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,975 μηνύματα.
μακριά από γονείς κι αγαπημένοι. προστατεύστε τη σχέση σας.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,924 μηνύματα.
μακριά από γονείς κι αγαπημένοι. προστατεύστε τη σχέση σας.
Σωστό αρκεί να το κάνουν και οι δύο.

Όχι ο ένας να θέλει Χριστούγεννα με μαμά και μπαμπά και όταν θέλει το ίδιο και η άλλη ξαφνικά αρχίζει τα "εεεε ας το κάνουμε ξεχωριστααα"

Επίσης μια επίσκεψη στους γονείς δύο φορές τον χρόνο δεν είναι και παράλογο. Το να μένετε πολύ κοντά καθημερινά, ναι, βάζει κοντρες στην σχέση.
 

Ριουλα

Νεοφερμένος

Η Ριουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Εγω καθε μερα με τους γονεις του δεν μπορω, πιεζομαι.Θελω να βλεπω και τους γονεις μου..
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,924 μηνύματα.

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,975 μηνύματα.
Σωστό αρκεί να το κάνουν και οι δύο.

Όχι ο ένας να θέλει Χριστούγεννα με μαμά και μπαμπά και όταν θέλει το ίδιο και η άλλη ξαφνικά αρχίζει τα "εεεε ας το κάνουμε ξεχωριστααα"

Επίσης μια επίσκεψη στους γονείς δύο φορές τον χρόνο δεν είναι και παράλογο. Το να μένετε πολύ κοντά καθημερινά, ναι, βάζει κοντρες στην σχέση.

η ουσία είναι αλλού. όχι σε μια επίσκεψη στους γονείς. ήμαρτον. ανθρώπινο είναι κάτι τέτοιο.

αλλά στο ότι πρώτο λόγο σε οτιδήποτε έχει ο/η σύντροφος σε μια σχέση. ούτε κάν το ε-στέκι. γιατί δεν τον/την ρωτάει τι θέλει για τις γιορτές. :troll:
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,603 μηνύματα.
Από όσα αποκαλύπτεις σταδιακά ο άνθρωπος σου δεν σου υπόσχεται και την καλύτερη εξέλιξη... Οι γιορτές είναι το κερασάκι στην τούρτα.. Κάθησε να σκεφτείς σοβαρά ( κάνε λίστα) όλα τα θετικά και αρνητικά που σου προσφέρει η σχέση αυτή και δρασε.
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,924 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.

Ριουλα

Νεοφερμένος

Η Ριουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Ε κι ομως...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ναι σωστα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Ε κι ομως...

Για να σου πούμε και κάτι σοβαρό.... ο τύπος δεν σου απέκλεισε το παιδί που θές. Απλα δεν θελει θρησκευτικο γαμο απο οσο κατάλαβα. Τουλαχιστον οχι τώρα. Αν ο πολιτικός γάμος ειναι σχεδον ιδιος με τον θρησκευτικο ως προς τις νομικές υποχρεώσεις και ιδιοτητες που προκυπτουν τοτε οκ εκτος και αν θες ντε και καλα θρησκευτικο και αν αυτος δεν στο δινει πρέπει να χωρισεις. Τα αλλα θρεντ που άνοιξες και ελεγε η Δουκισσα οτι σε υποτιμουσε για το πτυχιο σου δεν ξερω καν ποια είναι..... αν ο τυπος σου κανει κάθεσαι αν οχι χωριζεις.

Ο χωρισμος ειναι μια δυσκολη αποφαση μας βγαζει απο την βολεψη μας...

Ειχες συντροφικοτητα
εκανες σέξ
οι μεν γυναικες μένουν ετσι... για καιρο οι δε αντρες τρέχουν στις πουτανες που και που γιατι ενταξει δεν παλευεται και να αυνανιζεσαι συνεχως γενικα μια κατασταση η οποια δεν ειναι σαν τη σχέση. Εχεις εναν ανθρωπο να μιλατε να βγαινετε να πηγαινετε εκδρομες να σε καταλαβαινει κτλ κτλ

ειναι δυσκολο να χωρισεις αλλα ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ πρεπει να γινει για το ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΥΟ.

Δεν εχουμε να σου πουμε κατι αλλο.
 

arcv

Νεοφερμένος

Ο arcv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Δεν ξερω, τα βλεπω εγω λαθος τα πραγματα.Εμ με περναει 10 χρονια, θα μπορουσα να ημουν με νεοτερο και απο την πολη μου, να εμενα και κοντα στους γονεις μου.Εφαγα τοσα χρονια, πηγα να μεινω και μαζι του και τιποτα παλι..
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Καλα εσυ σαν πολλα μας τα εγραψες.
Είμαι υπέρ του να χωρίσεις, νομίζω το'χεις συνειδητοποιήσει και'συ, έχεις φτάσει στο στάδιο που λες δεν πάει άλλο πια ή τι κάνω με αυτόν τον άνθρωπο. Χώρισε όσο προλαβαίνεις, τον χρόνο σου χάνεις, και σε καμιά περίπτωση μην περιμένεις π.χ. 1-2 χρόνια μπας και αλλάξει η κατάσταση, 8 χρόνια ήταν πολλά.
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα, εχω σχεση εδω και καποια χρονια.Τα τελευταια 3 μενουμε μαζι.Τα Χριστουγεννα τα περασαμε μαζι και ηρθα στους δικους μου.Ειναι κακο να περασουμε την Πρωτοχρονια χωριστα, ο καθενας με την οικογενεια του?Για πειτε αποψεις.
Καλημέρα
Θα σου πω οτι και εμένα θα με πείραζε το γεγονός να μην έχω τον κοντά μου την αλλαγή του χρόνου!

Ειναι απολυτα φυσιολογικό μέσα σε αυτό το συνονθύλευμα συναισθημάτων που νιώθουμε εκείνη την ώρα να τα επισκιάζει λίγο το γένος της απουσίας του ανθρώπου μας.

Δεν ξέρω τι έχετε συζητήσει με τα παιδιά που να διαβάσω τόσες σελίδες αλλά το έχεις συζητήσει μαζί του ;
Μοιράστηκες αυτά σου τα συναισθήματα;

Έπειτα για σκέψου να δούλευε εκείνη την μέρα πως θα αισθανόσουν;
Τα ίδια συναισθήματα ή τώρα επειδή θέλει να τα περάσει με τους φίλους τους σε κανει και σκέφτεσαι διαφορετικά άρα νιώθεις και αλλιώς;
Που θέλω να καταλήξω;
Δεν θες γιατί θα σου λείπει σαν παρουσία σαν συναίσθημα ή δεν θες να βγει έξω χωρίς εσένα;

Αυτά σαν σκέψη γενικα κάθε φορά που ο σύντροφος θα επιλεγεί να περάσει ξεχωριστα από εμάς τέτοιες μέρες ..να διαχωρίσουμε σκέψεις και συναισθήματα για να καταλαβαίνουμε και εμείς ποτέ τον πιέζουμε γιατί σκεφτόμαστε μόνο το εγώ μας ή ποτε τον έχουμε ουσιαστικά ανάγκη δίπλα μας ώστε να το διαχειριζομαστε ανάλογα
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δικηγόρος. Έχει γράψει 2,140 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top