Τι θέλουν οι γυναίκες;

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
Ωραία τότε μην αναρωτιέσαι τι έχει ο τυπος δίπλα σου αν και μέτριος φαινομενικά και έχει τη κουκλάρα.
Άμα είναι να γίνω σκυλάκι κάθε μιας και να κάνω θελήματα και ιστορίες για αγρίους...μπα αστο...
Έχει συναισθηματικές ανάγκες κ ψάχνει κάποιον με αυξημένη συναισθηματική νοημοσυνη να είναι δίπλα της.
Όλοι έχουν δεν αλλάζει όμως κάτι σε αυτά που λεω...
Αρκετές στις ηλικίες που περιεγραψες είναι πολυ πιο ώριμες από όσο τις παρουσιαζεις καθώς δεν ειναι όλες αυτό που περιεγραψες.
Όντως...εγώ προσωπικά δεν έχω συναντήσει κάποια ώριμη που να έχει προσωπικότητα...Οι περισσότερες χαζογκόμενες είναι που ασχολούνται με το instagram και τη "εμφανισή" 24/7 ... Τέτοια κοπέλα δεν (ξανα) θέλω καταντάει κουραστικό να είσαι με μια κοπέλα δίχως στόχους και φιλοδοξίες...
το βλεπεις υπεροπτικα.
Το βλέπω όπως θα έπρεπε να το βλέπει κάθε αγόρι που σέβεται τον εαυτό του και τα όνειρα του...δεν γίνεται να γίνεσαι χαλί να σε πατήσει κάθε γκόμενα επειδή είναι όμορφη...έχει και μια άλλη ζωή..έχεις φίλους...σπουδές...χόμπι...δουλειά στην οποία αν σέβεσαι τον κόπο που κάνεις θέλεις να εξελιχθείς και η μέση κοπέλα το 2023 θα σε αφήσει πίσω σε αυτά τα κομμάτια...

Προσωπικά στηρίζω τους άντρες που κάνουν τη δική τους ζωή και ας γκρινιάζει η κοπέλα τους πχ να πάνε γήπεδο με τα φιλαράκια τους δεν είναι η ζωή αφιερωμένη στις γυναίκες...
Ο σεβασμός στη προσωπικότητα μας δεν βλάπτει...
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Το βλέπω όπως θα έπρεπε να το βλέπει κάθε αγόρι που σέβεται τον εαυτό του και τα όνειρα του...δεν γίνεται να γίνεσαι χαλί να σε πατήσει κάθε γκόμενα επειδή είναι όμορφη...έχει και μια άλλη ζωή..
Το βλέπεις σαν μισογύνης, με το συμπάθιο.

Ότι σιγά μη θυσιάσω το χρόνο μου για τις χαζογκόμενες .

Στη καλύτερη να είναι όμορφη αλλά πάντα χαζή..

Άμα βρεις καμία αντάξια των προσδοκιών σου θα αλλάξεις στάση.

Όχι ότι έχεις άδικο ότι έχεις και μια ζωή πέρα από τη σχέση , αλλά ο τρόπος που τοποθετείσαι είναι περίεργος..
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,232 μηνύματα.
Άμα είναι να γίνω σκυλάκι κάθε μιας και να κάνω θελήματα και ιστορίες για αγρίους...μπα αστο...

Όλοι έχουν δεν αλλάζει όμως κάτι σε αυτά που λεω...

Όντως...εγώ προσωπικά δεν έχω συναντήσει κάποια ώριμη που να έχει προσωπικότητα...Οι περισσότερες χαζογκόμενες είναι που ασχολούνται με το instagram και τη "εμφανισή" 24/7 ... Τέτοια κοπέλα δεν (ξανα) θέλω καταντάει κουραστικό να είσαι με μια κοπέλα δίχως στόχους και φιλοδοξίες...

Το βλέπω όπως θα έπρεπε να το βλέπει κάθε αγόρι που σέβεται τον εαυτό του και τα όνειρα του...δεν γίνεται να γίνεσαι χαλί να σε πατήσει κάθε γκόμενα επειδή είναι όμορφη...έχει και μια άλλη ζωή..έχεις φίλους...σπουδές...χόμπι...δουλειά στην οποία αν σέβεσαι τον κόπο που κάνεις θέλεις να εξελιχθείς και η μέση κοπέλα το 2023 θα σε αφήσει πίσω σε αυτά τα κομμάτια...

Προσωπικά στηρίζω τους άντρες που κάνουν τη δική τους ζωή και ας γκρινιάζει η κοπέλα τους πχ να πάνε γήπεδο με τα φιλαράκια τους δεν είναι η ζωή αφιερωμένη στις γυναίκες...
Ο σεβασμός στη προσωπικότητα μας δεν βλάπτει...
Να παρεμβληθώ;

Το ξέρεις ότι σε εκτιμώ. Απερίφραστα. Και έχουμε πει πολλά πανομοιότυπα πραγματακια κατα καιρούς.

(και ναι έρχεται ένα αλλά εδω)

...αλλά (πω ρε πούστη μάντης είμαι)

Αλλά, δεν χρειάζεται να το φωνάζεις τόσο αυτό που προσπαθείς να στήσεις ως τρόπο ζωής. Μοιάζει θυμός, μοιάζει προσπάθεια υπερ του δέοντος, μοιάζει πολλά.

Και στο λεω γιατί είμαι ο πρώτος διδάξας την μαλακία εδω μέσα.

Οκ γνώρισες 10 φελλές. Εγω σε πιστεύω. Αλήθεια. Εχω γνωρίσει άλλες 30 και βάλε, φελλές.


ΑΛΛΑ

Επειδή έχω γνωρίσει και καλές, και μάλιστα στην ηλικία σου, μπορώ να σου πω οτι πιθανολογω πως η κυρια αιτια που γνωρίζεις παρτσακλά είναι επειδή στοχεύεις στο να τις γνωρίζεις απο την ίδια πηγή.

Τωρα αν αυτη η πηγή θα είναι το Ίνστα, ή η Πάντειος, αυτο είναι δικό σου θέμα και δεν αφορά κανέναν μας.

Εντούτοις, πρέπει να συνυπολογίσεις και αυτη την πιθανότητα να φταίει το μαγαζι που ψωνίζεις γιατί φέρνει κινέζικη απομίμηση.

Αν θες μια σοβαρή γυναίκα, και κακά τα ψέμματα υπάρχουν, οκ έχει διαλυθει η δυναμική και η επικοινωνια των δυο φύλων, αλλά υπάρχουν ακόμα σοβαρές κοπέλες, μπορεί κι εσυ να την αναζητάς σε λάθος μέρος.


Αναφορικά με το "ο άντρας έτσι, ο άντρας αλλιώς". Τα χω πει κι εγω. Και εμμένω, δεν την αλλάζω την άποψη.

Αλλά, αμα με παρατηρήσεις, δεν το λέω τόσο πια όσο παλιά που καθόμουν πιο πολύ στην κόψη του ξυραφιού. Βελτιώνω τη ζωή μου, ασχολούμαι με μένα, εξελίσσομαι, έχω ασχολίες και στο χρόνο που θα μου μείνει θα κάνω και παιχνίδι, γιατί η γυναίκα είναι κάτι ωραίο για μένα και σημαντικό μέρος της ζωής μου.


Γιατί στον πούτσο, και το λέω χύμα, γιατί στον πούτσο, η πρώτη σκέψη που θα κάνεις για μια γυναίκα να είναι "α είναι ο εχθρος που θα με αποκοψει απο το να γινω καλός επαγγελματίας";

Καταρχάς, τσίλαρε, δεν τρέχεις πετρελαιοπηγές ούτε είσαι σαουδάραβας κροίσος. Εκείνοι θα έπρεπε συμφωνα με τη λογική σου να ειναι αγάμητοι. Κι όμως δεν είναι.

Εν συνεχεία, θεωρείς εντελώς αδύνατο να βρεθει ΜΙΑ (δε σου λεω οτι ολες ειναι ετσι, γιατι δεν ειναι) που θα της εκφράσεις ευγενικα τα όρια σου και θα τα συμφωνησετε μαζι με τα δικά της και θα σε στηριξει σε όλες σου τις προσπάθειες;

Ξέρεις εναπόκειται και λίγο σε μας. τι όρια θα εκφράσουμε ή και θα δεχτούμε από τον άλλο. Αυτο που καμια φορά αν έχεις ακούσει τις γυναικες να λένε "αυτο που θα μου βγάλει ο άλλος αυτο θα είμαι. Σκυλα; Πριγκίπισσα; Τρυφερή; Πονηρή;".

Μήπως λοιπόν απλά φοβάσαι ότι αν ερωτευτείς, ΕΣΥ ΔΕΝ θα μπορέσεις να συγκρατήσεις τον εαυτό σου απο το να ξεπεράσεις τα δικά σου όρια (απο το να δουλεύεις, απο το να έχεις φίλους κλπ) και βγάζεις αυτό το "ΜΠΑΜ" προς τα έξω;


Δε λέω οτι δεν υπάρχουν αυτές που δε θα προσπαθήσουν να φέρουν χάος στη ζωή σου και να σε βγάλουν απο τους στόχους σου. Αλλά πρώτον, υπάρχουν και πιο υποστηρικτικές γυναίκες απο αυτές. Και δευτερον, αμα δε θέλει να την κάνει κέντρο του κόσμου του και ήλιο της λατρειας του ο Γιωργος ώστε να ασχολειται μονο με το αν έφαγε ή αν ήπιε νεράκι η αγάπη του, τότε εναπόκειται στο Γιώργο να κρατησει τα όρια.


Αλλά άλλο κρατάω όρια για να μην ξεφυγει η ζωή μου και ως εκ τούτου δεν κάνω μια γυναικα τη μόνη μου ασχολία και κέντρο του κόσμου μου (αλλά συνεχιζω να την έχω ως βασικο και αγαπημένο μέρος της ζωής μου)...

...και άλλο "άκου να δεις κάρχια, σεξάκι, μάσα και μετα παω για δουλεια και μπύρες με τα φιλαράκια, ΔΕ ΘΑ ΜΕ ΕΜΠΟΔΙΖΕΙΣ ΕΣΥ".

Τότε άσε να βρουμε καμια γυναικα εμείς ρε Γιώργη και κάτσε και παίζε με τον εαυτό σου μες την πολυεθνική να παρει το αφεντικο σου περισσοτερες μερσεντές για να ανθίζει ο "επαγγελματίας" μέσα σου.


Με αγάπη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Άμα είναι να γίνω σκυλάκι κάθε μιας και να κάνω θελήματα και ιστορίες για αγρίους...μπα αστο...

Τι σημαίνει σκυλάκι ; για σένα σκυλάκι μπορεί να είναι και κάποιος που απλά δίνει προσοχή στη κοπέλα του. Αυτό ομως δεν είναι λογικό.
Όλοι έχουν δεν αλλάζει όμως κάτι σε αυτά που λεω...

Όντως...εγώ προσωπικά δεν έχω συναντήσει κάποια ώριμη που να έχει προσωπικότητα...Οι περισσότερες χαζογκόμενες είναι που ασχολούνται με το instagram και τη "εμφανισή" 24/7 ... Τέτοια κοπέλα δεν (ξανα) θέλω καταντάει κουραστικό να είσαι με μια κοπέλα δίχως στόχους και φιλοδοξίες...

Τι ωριμότητα και προσωπικότητα περιμένεις στα 20-25 ; για γάμο πάς ; εσυ θεωρείς οτι είσαι τόσο ώριμος ωστε να ζητάς κάτι αντιστοιχο ; θα μπορουσες να διαχειριστεις μια γυναικα 30 ετών πολυ μεγαλυτερη σου ; μένεις μόνος σου ; μαγειρευεσαι - πλένεσαι - εισαι ανεξάρτητος απο γονεις ; θεωρω οτι ζητάς πολλά για την ηλικια που εισαι , υπερβολικά δηλαδή. Επισης φαινεται σαν να θές να περάσεις τις κοπελες απο εξέταση. Αν ξέρουν το ένα αν ξέρουν το άλλο αν ειναι ώριμες αν το ενα αν το άλλο...

Το βλέπω όπως θα έπρεπε να το βλέπει κάθε αγόρι που σέβεται τον εαυτό του και τα όνειρα του...δεν γίνεται να γίνεσαι χαλί να σε πατήσει κάθε γκόμενα επειδή είναι όμορφη...έχει και μια άλλη ζωή..έχεις φίλους...σπουδές...χόμπι...δουλειά στην οποία αν σέβεσαι τον κόπο που κάνεις θέλεις να εξελιχθείς και η μέση κοπέλα το 2023 θα σε αφήσει πίσω σε αυτά τα κομμάτια...

Μόνο εσύ τα έχεις αυτα να είσαι σίγουρος...
Προσωπικά στηρίζω τους άντρες που κάνουν τη δική τους ζωή και ας γκρινιάζει η κοπέλα τους πχ να πάνε γήπεδο με τα φιλαράκια τους δεν είναι η ζωή αφιερωμένη στις γυναίκες...
Ο σεβασμός στη προσωπικότητα μας δεν βλάπτει...

Όλα με μέτρο φίλε. Έχω και εγω έναν γνωστό ο οποίος ειναι χρόνια χωρις κοπέλα. Του λέω μια στο τοσο να βγούμε.... η κοπελα μου δεν έχει πρόβλημα να βγαινω μαζι του αν και ξέρει πως ειναι ελεύθερος και θα πάμε σε μπάρ. Αλλα δεν θα βγώ εγω Σαββατο μαζί του και θα αφησω τη δικιά μου μονη της επειδη αυτος "δεν θελει να βγαινει Παρασκευές" λες κ κάνει τιποτα το τρομερό ξερω γω. Ενα 8ωρο εχει καθε μερα στη δουλεια και μετά ειναι ελευθερος. Ούτε θα παίρνω σβάρνα τα μπάρ κάθε λίγο.

Η δικιά μου αν μου πει πως το Σαββατο έχει ρεπό και θέλει να ξεκουραστεί και να με δεί γιατι εγω να της πω "ΑΑΑ ξέρεις εχω να βγω με τον άλλον και σε παρακαλώ μην έχεις απαιτησεις" - δε δουλευει έτσι το πράγμα. Στη τελική υπάρχουν προτεραιότητες ο άλλος δεν θέλει να διαφοροποιήσει το προγραμμα του και αντι για Σαββατο να βγει Παρασκευη και ενω εχει δει και άλλες φορες ΟΤΙ ΑΝ ΒΓΟΥΜΕ ΣΑΒΒΑΤΟ στην Αθηνα υπάρχει πρόβλημα κοσμου και θα ταλαιπωρηθουμε. Την αλλη φορά ψάχναμε μια ωρα παρκάρισμα στην Καλαμιώτου και τελικά έφυγα. Δεν τα ξανακάνω αυτα επειδη ο άλλος ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ.

Του ειπα τις προαλλες έλα σπιτι να κάτσουμε να φαμε κ να πιουμε ενα κρασί... δεν ηθελε βρηκε μια δικαιολογια και δεν ήρθε. Ε ντάξει δεν θα κατσω να τον παρακαλάω ουτε θα βγαινουμε κάθε φορά σε μπαράκια εμενα δεν μ δινει κάτι αυτο πλέον. Οποτε αυτος ή κάποιος αλλος μπορεί να το έβλεπε οτι εγω ειμαι σκυλάκι ξερω γω κ δεν τα κάνω αυτά.

Απλα όσο μεγαλώνει ο καθενας έχει και ιδιοτροπίες. Τις οποίες αν θέλει να ζησει κ κάτι διαφορετικό με εναν άλλον ανθρωπο πρέπει να τις περιορίσει. Διαφορετικά έτσι θα συνεχισει, μόνος του. Κάνε παρέα και με κανενα παιδί που διατηρεί σχέση να ακούσεις και μια άλλη άποψη γιατι αμα κάνεις παρέα συνέχεια με μπάκουρους όλο κάτι τέτοια θα σ λένε τα οποια απο ενα σημειο κ μετά ειναι απλά υπερβολές.

ΥΓ Για το ίνστα και τα ψώνια του τα χουμε ξαναπεί... δεν μπαινεις εκει μέσα και δεν ασχολείσαι, εξασκεις τις κοινωνικες σου δεξιότητες και γνωριζεις κάποια ΕΚΤΟΣ ΙΝΣΤΑ. Καταρχας εγω στη φάση που ειμαι τώρα δεν θα καθόμουν ουτε μια βδομάδα να παίξω με την αλλη μεσα απο πλατφόρμες με μηνύματα. Θα βαριόμουν. Το να βγείς για έναν καφέ το θεωρώ το πιο απλό πράγμα κ όποτε βλέπω τύπισες ή τυπους που το κάνουν δύσκολο θεωρώ οτι απλά δεν θέλουν τη παρέα μου οποτε κοβω και εγώ.

Οποτε την επομενη φορά που θα πεις σε κάποια "Δωσε μ το κινητο σου να σε πάρω τηλεφωνο να πάμε για ενα ποτό" και σου απαντήσει "πάρε το ινστα μου" πες της δεν έχω ίνστα. Τα λέμε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,583 μηνύματα.
Καταρχας εγω στη φάση που ειμαι τώρα δεν θα καθόμουν ουτε μια βδομάδα να παίξω με την αλλη μεσα απο πλατφόρμες με μηνύματα. Θα βαριόμουν. Το να βγείς για έναν καφέ το θεωρώ το πιο απλό πράγμα κ όποτε βλέπω τύπισες ή τυπους που το κάνουν δύσκολο θεωρώ οτι απλά δεν θέλουν τη παρέα μου οποτε κοβω και εγώ.

Οποτε την επομενη φορά που θα πεις σε κάποια "Δωσε μ το κινητο σου να σε πάρω τηλεφωνο να πάμε για ενα ποτό" και σου απαντήσει "πάρε το ινστα μου" πες της δεν έχω ίνστα. Τα λέμε.
Εντάξει...κι έτσι είναι κάπως υπερβολικό. Χρειάζεται κι ένα "παιχνίδι", στην αρχή, να γνωρίσεις τον άλλον/η. Να δεις τί καπνό φουμάρει...Μπορεί γνωρίζοντάς τον/την καλλίτερα να δεις πράγματα που θα σε αποτρέψουν από το να βγείτε. Θεωρώ ότι είναι λογικό να προϋπάρχει ένα εύλογο χρονικό διάστημα γνωριμίας. Να δείτε αν νιώθετε ωραία ο ένας με τον άλλον/η, βρε αδερφέ. Αρκεί να μην χρονίσει όλο αυτό. Σ΄αυτό θα συμφωνήσω...

Αλλά μια εβδομάδα ; Εσύ ειδικά, Θα ΄χεις πιει καφέ με τη μισή Ελλάδα τότε...

Δεν μπορεί, δε γίνεται. Θεωρώ ότι είσαι πιο επιλεκτικός...
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Εντάξει...κι έτσι είναι κάπως υπερβολικό. Χρειάζεται κι ένα "παιχνίδι", στην αρχή, να γνωρίσεις τον άλλον/η. Να δεις τί καπνό φουμάρει...Μπορεί γνωρίζοντάς τον/την καλλίτερα να δεις πράγματα που θα σε αποτρέψουν από το να βγείτε. Θεωρώ ότι είναι λογικό να προϋπάρχει ένα εύλογο χρονικό διάστημα γνωριμίας. Να δείτε αν νιώθετε ωραία ο ένας με τον άλλον/η, βρε αδερφέ. Αρκεί να μην χρονίσει όλο αυτό. Σ΄αυτό θα συμφωνήσω...

Αλλά μια εβδομάδα ; Εσύ ειδικά, Θα ΄χεις πιει καφέ με τη μισή Ελλάδα τότε...

Δεν μπορεί, δε γίνεται. Θεωρώ ότι είσαι πιο επιλεκτικός...

Βαριά δύο βδομάδες. Και κινητό μέσα στην πρώτη εβδομάδα. :P

ένας απλός καφές αρχικά, είναι μην το κάνουμε τόσο περίπλοκο.

37 είμαι λογικά θα έψαχνα κάποια απο 28 κ πάνω. Οπότε δεν θα καθόταν ουτε αυτη να το κουράσει τόσο αν δεν ειχε άλλες εξαρτήσεις.

Και αυτος είναι και ο λόγος που τα χω κόψει πλέον αυτα ακομη και αν χωρίσω δεν θα ασχολούμαι. Γιατι δεν θέλω να μπω σε τέτοιες διαδικασίες, να περιμενω τωρα κανα μήνα για να βγουμε για κανα καφέ να δω απο κοντά αν ταιριάζουμε. Μπα δεν μ κάνει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,583 μηνύματα.
Βαριά δύο βδομάδες. Και κινητό μέσα στην πρώτη εβδομάδα. :P

ένας απλός καφές αρχικά, είναι μην το κάνουμε τόσο περίπλοκο.

37 είμαι λογικά θα έψαχνα κάποια απο 28 κ πάνω. Οπότε δεν θα καθόταν ουτε αυτη να το κουράσει τόσο αν δεν ειχε άλλες εξαρτήσεις.

Και αυτος είναι και ο λόγος που τα χω κόψει πλέον αυτα ακομη και αν χωρίσω δεν θα ασχολούμαι. Γιατι δεν θέλω να μπω σε τέτοιες διαδικασίες, να περιμενω τωρα κανα μήνα για να βγουμε για κανα καφέ να δω απο κοντά αν ταιριάζουμε. Μπα δεν μ κάνει.
Ναι. Είσαι του...μπαμ - μπαμ εσύ. Συνοπτικές διαδικασίες : κάτι σαν "φύγε εσύ, έλα εσύ"...

Δεν ξέρω. Μπορεί να έχεις και δίκιο. Γλιτώνεις και χρόνο έτσι.

Απ΄ την άλλη...το θέλει και λίγο το μπούρου - μπούρου το κορίτσι, βρε Devil, πριν βγείτε. Θέλει λίγο τα ωραία τα λογάκια, τα ρομαντικά, τα έτσι κι αλλιώς κι αλλιώτικα...
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Ναι. Είσαι του...μπαμ - μπαμ εσύ. Συνοπτικές διαδικασίες : κάτι σαν "φύγε εσύ, έλα εσύ"...

Δεν ξέρω. Μπορεί να έχεις και δίκιο. Γλιτώνεις και χρόνο έτσι.

Απ΄ την άλλη...το θέλει και λίγο το μπούρου - μπούρου το κορίτσι, βρε Devil, πριν βγείτε. Θέλει λίγο τα ωραία τα λογάκια, τα ρομαντικά, τα έτσι κι αλλιώς κι αλλιώτικα...

Δεν είμαι του μπάμ μπάμ με το τρόπο που το περιγράφεις γιατι άν ήμουν τωρα δεν θα ήμουν σε σταθερή σχέση.

Απλά απο μια ηλικία και μετά κουράζεσαι να βλέπεις οτι η άλλη πλευρά δεν μπορεί να πάρει ούτε την μηδαμινού ρίσκου απόφαση να βγει ενα απόγευμα για έναν καφέ να γνωρίσει έναν άνθρωπο. Μάλλον κινούμαστε με άλλες ταχύτητες σε αυτη τη περίπτωση. Γνωρίζεις μία απο το νέτ μιλάτε καμια βδομάδα απο εδώ μετά ανταλλάζετε κινητά μιλάτε κ καμια βδομάδα απο τα κινητά.

Θελει παραπάνω για να κανονίσετε να βγειτε για έναν καφέ ; δεν το καταλαβαίνω.

*Θεωρούμε καθημερινή επικοινωνία. Αδιάλειπτη.

Αντε να δώσεις αλλη μια βδομαδα να πάμε στις 3... μετα τι ;

θα γίνουμε e-buddies απο το ίντερνετ να έχουμε φτασει να ξέρουμε τα πάντα ο ενας για τον άλλον και να μην έχουμε πιει ουτε εναν καφέ απο κοντά ; αυτά δεν ειναι λογικές καταστάσεις.

Οπότε οχι εγω δεν ψήνομαι για τέτοια σχήματα, δεν έχουν να μου δώσουν κάτι. Πολλες κ πολλοί δεν εχουν να σκοτώσουν χρονο κ τον σκοτώνουν έτσι. Δεν θελω να ειμαι μέσα σε αυτο το τρυπάκι. Χανω στιγμές εκτος Ίντερνετ. Τις οποίες επειδή έχω ζησει στον μέγιστο βαθμό εχω μάθει πλέον να τις εκτιμάω. Τοσο απλά.

Ουτε μπαμ μπουμ ειμαι ουτε το πηδημα μ λείπει. Το εβρισκα όντας ελευθερος ΟΤΙ ΩΡΑ ηθελα. Μπορεί να πόσταρα στο στέκι και μετά απο μια ωρα να μου την είχε βιδώσει και να πηγαινα να κάνω τα δικά μου. So fucking simple. :D
 
Τελευταία επεξεργασία:

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,583 μηνύματα.
θα γίνουμε e-buddies απο το ίντερνετ να έχουμε φτασει να ξέρουμε τα πάντα ο ενας για τον άλλον και να μην έχουμε πιει ουτε εναν καφέ απο κοντά ; αυτά δεν ειναι λογικές καταστάσεις.
Συμφωνώ απόλυτα. Με κάλυψες, πλήρως.

Καθόλου λογικές καταστάσεις αυτές. Ίσα ίσα πολύ πολύ περίεργες...

Και γιατί το λέω αυτό ; Γιατί υπάρχουν περιπτώσεις (τα ξέρεις κι εσύ, σίγουρα τα έχεις ακούσει...), που κοντεύουν να κάνουν παιδί διαδικτυακά κι ακόμα δεν έχουν συναντηθεί...

Άσε. Το τί γίνεται, δε λέγεται. Υπάρχουν, όμως, και τέτοιες παράλογες περιπτώσεις. Εύχομαι μόνο να είναι λίγες. Έτσι θέλω να πιστεύω...

Οπότε οχι εγω δεν ψήνομαι για τέτοια σχήματα, δεν έχουν να μου δώσουν κάτι. Πολλες κ πολλοί δεν εχουν να σκοτώσουν χρονο κ τον σκοτώνουν έτσι. Δεν θελω να ειμαι μέσα σε αυτο το τρυπάκι. Χανω στιγμές εκτος Ίντερνετ.
Πάλι συμφωνώ απόλυτα...

Δεν μπορούσα να φανταστώ, ποτέ, ότι υπάρχουν και τέτοιες περιπτώσεις. Που κάποιοι/ες απλά θέλουν να σκοτώσουν το χρόνο τους και πουλάνε...παραμύθια της Χαλιμάς. Δεν μπορώ να διανοηθώ ότι άνθρωπος μπορεί να κάνει κάτι τέτοιο. Γιατί αυτό, στα μάτια τα δικά μου, είναι ξεκάθαρη κοροϊδία...

Τί να πω...
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,583 μηνύματα.
Βλέπω την συζήτηση που κάνετε πιο πάνω και θα πω την δικιά μου οπτική επι τους θέματος.

Προσωπικά αν η κοπέλα που έχω απέναντι μου δεν είναι σοβαρή και δεν μπορεί να κάνει συζήτηση τότε δεν την κοιτάω σοβαρά. Δεν λέω να μου μιλάει για οικονομικές αναλύσεις και για χρηματιστήριο, λέω να είναι σε θέση να συζητάει πάνω σε διαφορά θέματα τα οποία αφορούν την καθημερινότητα μας. Είμαι άτομο που δεν θα έκανα σχέση με κάποιαν για το σεξ και μόνο, θέλω έναν άνθρωπο δίπλα μου που θα με στηρίζει και θα το στηρίζω, να περνάμε ωραια μαζί κάνοντας διάφορα πράγματα, να έχουμε κοινά ενδιαφέροντα και γενικά θέλω η σχέση να έχει μέλλον καθώς δεν είμαι άτομο που σήμερα χωρίζω και αύριο έχω βρει την επόμενη. Καλώς η κακώς είμαι αρκετά συναισθηματικό άτομο και αν κάποιος με πληγώσει θα το πάρω πολύ βαριά και θα το σκέφτομαι για μήνες, άρα δεν θα ήθελα να βιώσω ένα τέτοιο συναίσθημα με την κοπέλα που θα είμαι επειδή έκανα λάθος επιλογή. Το συμπέρασμα είναι πρώτου κάνουμε το πρώτο βήμα πρέπει να έχουμε σιγουρευτεί ότι ταιριάζουμε με τον άλλον και ας μας πάρει και 2 μήνες όλη αυτή η ιστορία, είναι πολύ καλύτερο από το να χωρίσεις και να πέφτεις στα πατώματα μετά επειδή είδες ότι το άτομο ήταν σκάρτο.

Ως Φώτης δεν κάνω σχέση τώρα καθώς έχω αφοσιωθεί πλήρως στα πτυχία και στο διάβασμα ώστε να εξασφαλίσω ένα καλό μέλλον για εμένα και να φτάσω εκεί που πραγματικά θέλω. Επίσης, είμαι σε μια φάση που η κοπέλα δίπλα μου θα ήταν δυστυχισμένη καθώς πέρασα πρόσφατα μια δύσκολη φάση στη ζωή μου ενώ όπως είπα δεν έχω πολύ χρόνο να αφιερώσω σε μια σχέση την τρέχουσα χρονική περίοδο.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα. Με κάλυψες, πλήρως.

Καθόλου λογικές καταστάσεις αυτές. Ίσα ίσα πολύ πολύ περίεργες...

Και γιατί το λέω αυτό ; Γιατί υπάρχουν περιπτώσεις (τα ξέρεις κι εσύ, σίγουρα τα έχεις ακούσει...), που κοντεύουν να κάνουν παιδί διαδικτυακά κι ακόμα δεν έχουν συναντηθεί...

Άσε. Το τί γίνεται, δε λέγεται. Υπάρχουν, όμως, και τέτοιες παράλογες περιπτώσεις. Εύχομαι μόνο να είναι λίγες. Έτσι θέλω να πιστεύω...

Ως εκεί μπορούν... ως εκεί φτάνουν. :D

Να φτάνουν σε οργασμό μέσω ίντερνετ :D

Νταξει δεν φταίνε αυτοί/ αυτές καλά κανουν δεν ενοχλούν κανέναν , δημοκρατία έχουμε , ελευθερια έχουμε καθενας μπορει να τη βρίσκει όπως θέλει. Εμεις εφοσον δεν είμαστε για τέτοια και βεβαια ΔΕΝ ΘΑ ωφελησει τις ζωές μας κάπου όλο αυτο , δεν μπλέκουμε σε αυτό. :D

Ως Φώτης δεν κάνω σχέση τώρα καθώς έχω αφοσιωθεί πλήρως στα πτυχία και στο διάβασμα ώστε να εξασφαλίσω ένα καλό μέλλον για εμένα και να φτάσω εκεί που πραγματικά θέλω. Επίσης, είμαι σε μια φάση που η κοπέλα δίπλα μου θα ήταν δυστυχισμένη καθώς πέρασα πρόσφατα μια δύσκολη φάση στη ζωή μου ενώ όπως είπα δεν έχω πολύ χρόνο να αφιερώσω σε μια σχέση την τρέχουσα χρονική περίοδο.

Εντάξει, τίμια εξήγηση. Το μόνο που θα σου πώ και πρέπει να θυμάσαι ειναι πως όσο αφήνεις πίσω τα ερωτικά οσο περνάει ο καιρός θα γίνεται και δυσκολότερο. Ο λόγος ; ότι ισχύει και στα επαγγελματικά. Η εμπειρία δεν αποκτιέται διαβάζοντας τουτόριαλ στο ίντερνετ ή πηγαίνοντας σε σεμινάρια. Για να γίνεις καλός στο σέξ πρέπει να κάνεις σέξ. Για να γίνεις καλος συντροφος πρέπει πρωτα να γινεις συντροφος... για να γίνεις επιδέξιος συναισθηματικά πρέπει πρώτα να μπεις σε συναισθηματικές καταστασεις κ να προβληματιστείς. Να μάθεις πρώτα απο ολα τον εαυτό σου κατω απο συγκεκριμένες συνθήκες και μετά να μάθεις και την αλλη κ να νιώσεις οτι μπορείς να προσφέρεις κ να βρισκεσαι σε μια σοβαρή σχέση.

Εσυ θες να πάς εκ του ασφαλους κ να μη φάς τα μουτρα σου. Αυτα δεν γίνονται ουτε στα παραμυθια και αρκετοι τη πατανε έτσι οπως κ ο φίλος που προανέφερα. Στα 20-25-30 ειναι ανεκτές οι απειρίες κ οι ανωριμότητες μετά απο αυτη την ηλικια ομως θα βρεις μια 30αρα θα χει ψηθεί.... εσυ δεν θα χεις τέλος θα κουραστει θα φύγει. Θα λές μετά δεν βρίσκω σοβαρές.

Πραγματικα δεν έχω κανενα όφελος να χαϊδεψω τα αυτιά σε κανέναν/καμία οπότε πάρε μια σοβαρή κριτική.

Μην κάθεστε και ακούτε τα αιώνια μπακούρια. Δεν ειχαν ποτέ κάτι σοβαρό δεν ξέρουν πως να τα χειριστούν. Το 80% απο αυτα που σας λένε ειναι μαλακίες και δικαιολογίες προσπαθούν μέσα απο εναν υπερ διογκωμένο εγωϊσμο να δικαιολογήσουν δικές τους ανεπάρκειες με μεγαλύτερη απο αυτες οτι δεν έχουν μάθει να μοιράζονται εχουν γινει παρτάκηδες και αυτο ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΟΗΤΕΥΤΙΚΟ. Η ζωή ειναι εκει έξω, βγες απο το Μάτριξ κ τις οθόνες. Αν δεν βραχείς κολύμπι δεν θα μάθεις.

Φιλικά.
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,956 μηνύματα.
Εντάξει, τίμια εξήγηση. Το μόνο που θα σου πώ και πρέπει να θυμάσαι ειναι πως όσο αφήνεις πίσω τα ερωτικά οσο περνάει ο καιρός θα γίνεται και δυσκολότερο.

Πραγματικα δεν έχω κανενα όφελος να χαϊδεψω τα αυτιά σε κανέναν/καμία οπότε πάρε μια σοβαρή κριτική.
Θείε Ντεβιλ εδώ έχεις μεγάλο δίκιο και μου το έλεγε η μάνα μου τις προάλλες.
Σεβαστό μου λέει που δεν θέλεις κάτι τώρα "αλλά να ξέρεις, όσο περνάει ο καιρός τόσο πιο ντροπαλη θα γίνεις, και δεν θα έχεις πολλά περιθώρια για "λάθη" ".

Είμαι της φιλοσοφίας ότι το πρώτο μεγάλο heartbreak κάποιος πρέπει να το ζήσει στα 20's του. Γιατί αν το πάθεις αργότερα κινδυνεύεις να πληγωθείς τόσο πολύ που δεν θα θες να ξαναπροσπαθήσεις να κάνεις σχέσεις ποτέ ξανά. Κάνει μεγάλη ζημιά.

Αλλά σίγουρα είναι ένας τομέας που δεν μπορείς να το επιβάλεις με το ζόρι στον εαυτό σου και το έχω δει και από κοντινούς μου ανθρώπους αυτό. Αν δεν ταιριάζετε δεν αξίζει το πράγμα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Θείε Ντεβιλ εδώ έχεις μεγάλο δίκιο και μου το έλεγε η μάνα μου τις προάλλες.
Σεβαστό μου λέει που δεν θέλεις κάτι τώρα "αλλά να ξέρεις, όσο περνάει ο καιρός τόσο πιο ντροπαλη θα γίνεις, και δεν θα έχεις πολλά περιθώρια για "λάθη" ".

Είμαι της φιλοσοφίας ότι το πρώτο μεγάλο heartbreak κάποιος πρέπει να το ζήσει στα 20's του. Γιατί αν το πάθεις αργότερα κινδυνεύεις να πληγωθείς τόσο πολύ που δεν θα θες να ξαναπροσπαθήσεις να κάνεις σχέσεις ποτέ ξανά. Κάνει μεγάλη ζημιά.

Αλλά σίγουρα είναι ένας τομέας που δεν μπορείς να το επιβάλεις με το ζόρι στον εαυτό σου και το έχω δει και από κοντινούς μου ανθρώπους αυτό. Αν δεν ταιριάζετε δεν αξίζει το πράγμα.

Μια χαρά στα λέει και η μαμά σου. Αμα θές ξαναδιαβασε έκανα έντιτ.

Άλλο να μη θές να μπλέξεις με το κάθε τυχόντα και άλλο να αποκλείεις γενικά επειδη 'εχεις αυτη τη περιοδο επαγγελματικές προκλήσεις'. Αν η δουλειά σου τρωει τοσο χρόνο , έχεις θέμα με τη δουλειά που κάνεις.
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
Αν η δουλειά σου τρωει τοσο χρόνο , έχεις θέμα με τη δουλειά που κάνεις.
Κάτσε ρε συ...υπάρχουν όντως δουλειές που τρώνε χρόνο...

πχ Ορκωτός Ελεγκτής δεν γίνεσαι με 8ωρακι στο γραφείο...ξέρω παιδιά σε BIG4 που δουλεύουν 8ωρο και μετά σπίτι έχει διάβασμα για τις πιστοποιήσεις...και αυτό για περίπου 8 χρόνια...Και το 8ωρο είναι στην αρχή...μετά έχει τύχει σε φίλο να φύγει από το γραφείο 1.20 πμ...
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,632 μηνύματα.
@Devil διαβάζοντας τι έχεις γράψει σε αυτό το thread έχω πάθει ένα κάποιο σοκ (με την θετική έννοια). Ξέρω ότι έχουμε τσακωθεί παρελθοντικά για τα των γκομενικών αλλά πλέον φαίνεσαι αρκετά collected (και λογικός). Και βλέπω ότι έχεις δίκιο σε πολλά πράγματα, κάτι που δεν μπορούσα να αποδεχτώ παλιά (ειδικά).
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Κάτσε ρε συ...υπάρχουν όντως δουλειές που τρώνε χρόνο...

πχ Ορκωτός Ελεγκτής δεν γίνεσαι με 8ωρακι στο γραφείο...ξέρω παιδιά σε BIG4 που δουλεύουν 8ωρο και μετά σπίτι έχει διάβασμα για τις πιστοποιήσεις...και αυτό για περίπου 8 χρόνια...Και το 8ωρο είναι στην αρχή...μετά έχει τύχει σε φίλο να φύγει από το γραφείο 1.20 πμ...

Εντάξει φίλε μου, ζήσε για να δουλεύεις. Θα σου πω εγώ πως θα ζήσεις τη ζωή σου ; εγω παρεμβαίνω όταν ακούω υπερβολές. Εκτος κ αν θέλεις να τα λές να σου λένε ναι γιωργο εχεις δικιο η πουτανα η κοινωνία οι κακές γυναικες κ να σε κοροϊδευουν. Πάσο ζηστε οπως θέλετε τι με νοιάζει εμενα. Εγω δεν εχω γεννηθει για να ζώ δουλεύοντας πάντως. Το ξεκαθαρίζουμε αυτό.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,583 μηνύματα.
Κάτσε ρε συ...υπάρχουν όντως δουλειές που τρώνε χρόνο...

πχ Ορκωτός Ελεγκτής δεν γίνεσαι με 8ωρακι στο γραφείο...ξέρω παιδιά σε BIG4 που δουλεύουν 8ωρο και μετά σπίτι έχει διάβασμα για τις πιστοποιήσεις...και αυτό για περίπου 8 χρόνια...Και το 8ωρο είναι στην αρχή...μετά έχει τύχει σε φίλο να φύγει από το γραφείο 1.20 πμ...
Καταλαβαίνω πως το εννοείς, το παραπάνω. Κατανοώ και τους προβληματισμούς που κρύβονται "από πίσω" (πώς μπορούν όλα να συνδυαστούν με τέτοια ωράρια, π.χ...).

Μα σαν έρθει...η κατάλληλη στο δρόμο σου, ας πούμε, προσαρμόζεις τη ζωή σου ανάλογα (κλεμμένο αυτό, αλλά εδώ ταιριάζει ταμάμ...). Και...στην κατάλληλη αυτό θα προκύψει αβίαστα. Αλλοίμονο αν σταθεί η δουλειά - η όποια δουλειά - εμπόδιο στον έρωτα...

Προσαρμόζεις τη ζωή σου ανάλογα, λοιπόν. Γιατί το θες κι εσύ, πάνω απ΄ όλα. Το επιδιώκεις.

Σαν φτάσει εκείνη η ώρα (η ευλογημένη...), θα το δεις και θα το νιώσεις. Και θα καταλάβεις πως όλα συνδυάζονται, όσο δύσκολο κι αν φαντάζει...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,583 μηνύματα.
Εντάξει, τίμια εξήγηση. Το μόνο που θα σου πώ και πρέπει να θυμάσαι ειναι πως όσο αφήνεις πίσω τα ερωτικά οσο περνάει ο καιρός θα γίνεται και δυσκολότερο. Ο λόγος ; ότι ισχύει και στα επαγγελματικά. Η εμπειρία δεν αποκτιέται διαβάζοντας τουτόριαλ στο ίντερνετ ή πηγαίνοντας σε σεμινάρια. Για να γίνεις καλός στο σέξ πρέπει να κάνεις σέξ. Για να γίνεις καλος συντροφος πρέπει πρωτα να γινεις συντροφος... για να γίνεις επιδέξιος συναισθηματικά πρέπει πρώτα να μπεις σε συναισθηματικές καταστασεις κ να προβληματιστείς. Να μάθεις πρώτα απο ολα τον εαυτό σου κατω απο συγκεκριμένες συνθήκες και μετά να μάθεις και την αλλη κ να νιώσεις οτι μπορείς να προσφέρεις κ να βρισκεσαι σε μια σοβαρή σχέση.

Εσυ θες να πάς εκ του ασφαλους κ να μη φάς τα μουτρα σου. Αυτα δεν γίνονται ουτε στα παραμυθια και αρκετοι τη πατανε έτσι οπως κ ο φίλος που προανέφερα. Στα 20-25-30 ειναι ανεκτές οι απειρίες κ οι ανωριμότητες μετά απο αυτη την ηλικια ομως θα βρεις μια 30αρα θα χει ψηθεί.... εσυ δεν θα χεις τέλος θα κουραστει θα φύγει. Θα λές μετά δεν βρίσκω σοβαρές.

Πραγματικα δεν έχω κανενα όφελος να χαϊδεψω τα αυτιά σε κανέναν/καμία οπότε πάρε μια σοβαρή κριτική.

Μην κάθεστε και ακούτε τα αιώνια μπακούρια. Δεν ειχαν ποτέ κάτι σοβαρό δεν ξέρουν πως να τα χειριστούν. Το 80% απο αυτα που σας λένε ειναι μαλακίες και δικαιολογίες προσπαθούν μέσα απο εναν υπερ διογκωμένο εγωϊσμο να δικαιολογήσουν δικές τους ανεπάρκειες με μεγαλύτερη απο αυτες οτι δεν έχουν μάθει να μοιράζονται εχουν γινει παρτάκηδες και αυτο ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΟΗΤΕΥΤΙΚΟ. Η ζωή ειναι εκει έξω, βγες απο το Μάτριξ κ τις οθόνες. Αν δεν βραχείς κολύμπι δεν θα μάθεις.

Φιλικά.

Φίλε έχεις δίκιο σε αυτά που λες όμως τρομάζω στην ιδέα ότι θα είμαι με κάποιαν που μπορεί να με πληγώσει στο μέλλον. Εδώ μου πήρε μήνες ολόκληρους για να ξεπεράσω το γεγονός ότι μερικοί φίλοι μου με χρησιμοποίησαν για δικό τους όφελος που στο κάτω κάτω ήταν φίλοι και όχι η σχέση μου. Πρέπει πρώτα να ξεκαθαρίσω μερικά πράγματα μέσα μου πριν κάνω το βήμα να είμαι με κάποιαν, να είμαι σίγουρος ότι αντέχω ψυχικά όλα τα πιθανά σενάρια.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Καταλαβαίνω πώς το εννοείς, το παραπάνω. Κατανοώ και τους προβληματισμούς που κρύβονται "από πίσω" (πώς μπορούν όλα να συνδυαστούν με τέτοια ωράρια, π.χ...).

Μα σαν έρθει...η κατάλληλη στο δρόμο σου, ας πούμε, προσαρμόζεις τη ζωή σου ανάλογα (κλεμμένο αυτό, αλλά εδώ ταιριάζει ταμάμ...). Και...στην κατάλληλη αυτό θα προκύψει αβίαστα. Αλλοίμονο αν σταθεί η δουλειά - η όποια δουλειά - εμπόδιο στον έρωτα...

Προσαρμόζεις τη ζωή σου ανάλογα, λοιπόν. Γιατί το θες, κι εσύ, πάνω απ΄ όλα. Το επιδιώκεις.

Σαν φτάσει εκείνη η ώρα (η ευλογημένη...), θα το δεις και θα το νιώσεις. Και θα καταλάβεις πως όλα συνδυάζονται, όσο δύσκολο κι αν φαντάζει...

Ωραία τα λές αλλα Εμένα πάλι μου φαίνεται πολύ "βαριά" νοοτροπία αυτή δεδομένου οτι είσαι ενα παιδί 22 χρονων ένας νεαρός πάνω στις κάψες του και δεν ειναι δά και τοσο περίπλοκο να βρεί μια που να του αρέσει και να ξεκινήσουν αλλα οκ κάποιοι το κάνουν κάποιοι άλλοι όχι. Επ[ιλογές ειναι αυτά. Απλά αν περάσουν τα χρόνια μην αναρωτιέσαι μετά ή οτι δεν βρισκεις πλέον σοβαρή. Οι σοβαρές στις μεγάλες ηλικίες εχουν κατα μεγάλο ποσοστό αποκατασταθεί δεν θα κατσουν να περιμένουν εσένα ουτε να παίζουν στα dating με το κάθε άσχετο μέχρι εσυ να αποκατασταθείς επαγγελματικά.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Φίλε έχεις δίκιο σε αυτά που λες όμως τρομάζω στην ιδέα ότι θα είμαι με κάποιαν που μπορεί να με πληγώσει στο μέλλον. Εδώ μου πήρε μήνες ολόκληρους για να ξεπεράσω το γεγονός ότι μερικοί φίλοι μου με χρησιμοποίησαν για δικό τους όφελος που στο κάτω κάτω ήταν φίλοι και όχι η σχέση μου. Πρέπει πρώτα να ξεκαθαρίσω μερικά πράγματα μέσα μου πριν κάνω το βήμα να είμαι με κάποιαν, να είμαι σίγουρος ότι αντέχω ψυχικά όλα τα πιθανά σενάρια.

Φώτη εσυ έχω καταλαβει πως όπως λες και ο ίδιος έχει και αλλα θέματα να λύσεις. Απλα φροντισε να μη σου πάρουν καιρό γιατι θα τη χάσεις τη μπάλα μετά. Απο ενα σημείο κ μετά συντροφος γίνεσαι οταν εχεις ζήσει κ κάποια πράγματα στην ηλικια που ενδείκνυται γιατι να φτάσεις τωρα στα 40 να βγαινεις ραντεβου να σε ρωτάει η αλλη αν εχεις κάνει ποτέ σου μακροχρόνια σχέση και εσυ να λές "εεε μωρε δεν βρεθηκε η κατάλληλη"

δεν βρεθηκε η καταλληλη εδω και 20 χρονια.... οκ. Θα σε κοιτάζει σαν εξωγήινο. Να ξέρεις.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,583 μηνύματα.
Ωραία τα λές αλλα Εμένα πάλι μου φαίνεται πολύ "βαριά" νοοτροπία αυτή δεδομένου οτι είσαι ενα παιδί 22 χρονων ένας νεαρός πάνω στις κάψες του και δεν ειναι δά και τοσο περίπλοκο να βρεί μια που να του αρέσει και να ξεκινήσουν αλλα οκ κάποιοι το κάνουν κάποιοι άλλοι όχι. Επ[ιλογές ειναι αυτά. Απλά αν περάσουν τα χρόνια μην αναρωτιέσαι μετά ή οτι δεν βρισκεις πλέον σοβαρή. Οι σοβαρές στις μεγάλες ηλικίες εχουν κατα μεγάλο ποσοστό αποκατασταθεί δεν θα κατσουν να περιμένουν εσένα ουτε να παίζουν στα dating με το κάθε άσχετο μέχρι εσυ να αποκατασταθείς επαγγελματικά.
Έλα τώρα...μην γίνεσαι τόσο "σκληρός". Μαλάκωσε...

Αφού είσαι ψυχούλα, κατά βάθος...

Όλοι/ες θα τον βρουν το δρόμο τους. Όπως κι εμείς τον βρήκαμε. Και κάναμε κι εμείς τα λάθη μας, έτσι ; Κι όχι ένα και δύο...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top