Υγιεινή διατροφή

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
@Fast

Για να το λες, κάτι θα ξέρεις.

Ελα που εισαι εσυ! Χάθηκες!!! Καιρο έχω να σε πετύχω!
Η αληθεια ειναι πως μπορεις να φτιάξεις μια χαρά υγιεινη κρεμούλα αλλα θέλει να τη φτιάξεις μονος σου :D

χαχαχαχαχα Θάλασσα :redface:

On topic: Δε μου αρέσει η κρέμα βανίλια έτσι και αλλιώς :'(
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
https://www.eisaimonadiki.gr/νόστιμη-κρέμα-σοκολάτα-διαίτης-για-όλ/#
Κρεμούλα με .... μισο κιλο ζάχαρη. Ας φάμε ελαφρα για βράδυ χαχα :P

τωρα βλέπετε ποιος κάνει συγκρισεις και προκαλει! Μου λές ειναι βαρυ αυτο που έφαγα για βράδυ.

Δηλαδη τι ειναι το βαρύ μισο πιάτο φάβα και το υπολοιπο μισο μαρούλι. Με λεμονι και ξυδάκι;

Γιατί πρέπει να σε προκαλούμε? Συζήτηση λέγεται,για όνομά
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,488 μηνύματα.


οκ την ειδα τη συνταγη , ενταξει ειχες δικιο.


Πολυ καλη συνταγή. Εγω αντι για ζάχαρη θα βάλω μέλι πάντως και κανελιτσα εννοειται.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,488 μηνύματα.
Έχει κανεις κατα νου κανα παγωτο χωρις ζάχαρη; επειδη ειναι διαδικασια να κάτσω να φτιάξω το δικο μου. Και επειδη κάνει και αρκετή ζέστη ενα παγωτάκι χρειάζεται αλλα χωρις να χαλάσουμε τη διατροφή μας.
 

ThanosDark

Νεοφερμένος

Ο ThanosDark αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Έχει κανεις κατα νου κανα παγωτο χωρις ζάχαρη; επειδη ειναι διαδικασια να κάτσω να φτιάξω το δικο μου. Και επειδη κάνει και αρκετή ζέστη ενα παγωτάκι χρειάζεται αλλα χωρις να χαλάσουμε τη διατροφή μας.


'Εχω δοκιμάσει αρκετά και όλα ψιλοχάλια.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,488 μηνύματα.

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κανε χυμό,πάρε της θήκες γρανίτας κ είσαι έτοιμος
 

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχει κανεις κατα νου κανα παγωτο χωρις ζάχαρη; επειδη ειναι διαδικασια να κάτσω να φτιάξω το δικο μου. Και επειδη κάνει και αρκετή ζέστη ενα παγωτάκι χρειάζεται αλλα χωρις να χαλάσουμε τη διατροφή μας.

Μην κοιτάς μόνο την ζάχαρη, αφού ενδιαφέρεσαι για την θερμιδική πρόσληψη. Πρέπει να κοιτάς λιπαρά + ζάχαρη. Καλές διαιτητικές επιλογές είναι τα σορμπέ κι οι γρανίτες.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,488 μηνύματα.
Μην κοιτάς μόνο την ζάχαρη, αφού ενδιαφέρεσαι για την θερμιδική πρόσληψη. Πρέπει να κοιτάς λιπαρά + ζάχαρη. Καλές διαιτητικές επιλογές είναι τα σορμπέ κι οι γρανίτες.


Ναι αν δεν ειναι τιγκα στην ζάχαρη και τις φτιάξεις ο ιδιος ειναι μια χαρά. Για αυτο και εγω στις συσκευασιες πάντα κοιτάζω για την ζάχαρη.
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Έχει κανεις κατα νου κανα παγωτο χωρις ζάχαρη; επειδη ειναι διαδικασια να κάτσω να φτιάξω το δικο μου. Και επειδη κάνει και αρκετή ζέστη ενα παγωτάκι χρειάζεται αλλα χωρις να χαλάσουμε τη διατροφή μας.

δοκιμασε αυτο πολυ καλο και δροσιστικο και με βασικο του συστατικο τον "παγκοσμιο διαλυτη"
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,488 μηνύματα.
δοκιμασε αυτο πολυ καλο και δροσιστικο και με βασικο του συστατικο τον "παγκοσμιο διαλυτη"



xa xa xa xa

You are not funny :(


Λοιπον εχω μια συνταγή που βρηκα τωρα για να φάμε ενα παγωτάκι ελαφρύ

Παγωτό φτιαγμένο από στραγγιστό Total έχεις φάει; Φτιάξε το παγωτάκι σου μόνο με υλικά που έχεις στο σπίτι ;)
#fage #total #aplasynarpastiko #icecream

RECIPE:
Mερίδες: 4
Χρόνος: 3 ώρες

Συστατικά:
300g ΦΑΓΕ Total 0%
120ml παγωμένο συμπύκνωμα χυμού πορτοκαλιού, ελαφρώς λιωμένο
4 κουταλιές της σούπας αγαύη ή μέλι

Oδηγίες:
1. Αναμίξτε το μισό γιαούρτι με το μισό πορτοκαλί συμπύκνωμα. Το αφήνουμε στην άκρη.
2. Ανακατέψτε το υπόλοιπο γιαούρτι με αγαύη ή μέλι. Το αφήνουμε στην άκρη.
3. Γεμίστε το 1/3 του καλουπιού με το μείγμα πορτοκάλι. Παγώστε για 30 λεπτά. Προσθέστε το μίγμα γιαουρτιού και παγώστε για 30 λεπτά. Επαναλάβετε με το εναπομείναν πορτοκαλί μείγμα, προσθέστε το ξυλάκι και τοποθετήστε το σε κατάψυξη για τουλάχιστον 2 ώρες.

Καλα ας μην ειναι και 0% το γιαουρτι ας ειναι και 5% μην ειμαστε υπερβολικοι.

Η μια συνταγη ειναι αυτη η άλλη ειναι για μπισκοτα κουάκερ με καρύδα ή και με μήλο.

Εχω να φάω μπισκοτα κανα 3μηνο ;;; :lol:
 

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτά τα λιπαρά στο γιαούρτι ποτέ δε τα κατάλαβα. Εν τέλει τι πρέπει να τρώμε?
 

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν είναι να κάνεις κάτι ''λάθος'' διατροφικά,κάντο σωστά.Απλά,πάρε κανονικό γαμάτο παγωτό ή super special πιτσα ή πιτόγυρο με απ'όλα κλπ κλπ
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,488 μηνύματα.
@CiNeFiL ατίθαση πάλι προβληματα δημιουργεις; :( :D

Αν είναι να κάνεις κάτι ''λάθος'' διατροφικά,κάντο σωστά.Απλά,πάρε κανονικό γαμάτο παγωτό ή super special πιτσα ή πιτόγυρο με απ'όλα κλπ κλπ


πωπω φιλε ενα νιρβανα μισοκιλο θα το κατεβαζα ευχαριστως

πιτσα πςςςς τι μου πες τωρα :lol: θέλω να δω ποσο αντέχω χωρις σαβουρα με τρελαινουν τέτοια challenge

ηδη έχω 1 μηνα να φάω σαβουρα ειχα κοπανησει δυο κουβερτουρες γαλακτος μονος μου. Ολοκληρες.

και 2 μπάλες παγωτο ... αυτο ηταν πριν 1 μηνα περιπου παρα 3 μέρες. Απο τοτε δεν εχω αγγιξει ξανα σαβουρα.

Ειναι μεγάλη ηδονη να τρως σοκολατα μετα απο τοσο καιρο. Πωπω καλυτερο και απο σέξ ηταν αυτο.

Πιτσα ειπαμε έχω να φάω απο πριν το Πάσχα.

Το ξέρεις οτι μπορεις να φτιάξεις πολυ διατροφικη σπέσιαλ πιτσα;;;;

fiber oat (ζυμη) τυρι τρικαλινο χαμηλων λιπαρών , μανιταράκια , μελιτζανουλα, γαλοπουλα καπνιστη , κοτοπουλο.


Η πιτσα δεν μου λειπει τοσο. Αλλα ωρες ωρες ... πραγματικα... πεθαινω.... για σοκολάτα. Αλλα αντέχω ακομα χαχα.


Επισης κάτι που θα ήθελα να φάω παρα πολυ ειναι ένας μουσακάς. Έχω και απο αυτο να φάω μήνες. Κρέπα σοκολάτα με μπισκοτο και μια πιτα του παππου μολις κατέβω Αθηνα :)


εντάξει μετά απο μια περιοδο σκληρης διατροφης με αρκετους περιορισμους πιστευω ενας μουσακας ή μια πιτα παπου και μια κρέπα δεν ειναι κάτι φοβερο. Ισα ισα ειναι ενα boost ψυχολογικο κυριως για να συνεχισει κάποιος την προσπαθεια του.


Ειδικα αν εισαι 1.5 μηνα στρατιώτης στη διατροφη σου ειναι εντάξει ενα-δυο ελευθερα γεύματα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τόσο καιρό,γράφεις σε λάθος θέμα. Κάνεις θερμιδομετρικής δίαιτα με σκοπό το φούσκωμα κ το παρουσιάζεις ως υγιεινή διατροφή. Η υγιεινή διατροφή δε συνεπάγεται στερήσεις.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,488 μηνύματα.
Τόσο καιρό,γράφεις σε λάθος θέμα. Κάνεις θερμιδομετρικής δίαιτα με σκοπό το φούσκωμα κ το παρουσιάζεις ως υγιεινή διατροφή. Η υγιεινή διατροφή δε συνεπάγεται στερήσεις.


Ναι η Υγιεινη διατροφή συνεπάγεται μπισκοτα - πιτογυρα και πιτσες :lol:
Λοιπον για να τελειώνουμε λιγο με αυτο το παραμυθι. Εκεινος που τρώει σωστά και υγιεινά φαινεται και απο το σώμα του.


Μου ηρθε τις προαλλες ένας και μου λέει πάχυνα εκανα κοιλια "αλλα κανω καλη διατροφη"


οντως εκανε λιγο καλυτερη διατροφη απο τα τρανς λιπαρα αλλα οχι την σωστη ποιοτικη που πρεπει , μου άρχισε τις ελιές τις πικάντικες , φαβες αγιοριτικες , τσιγαριστά φασολάκια , τσιπουράκια , ουζάκια , λαδάτα χταποδάκια κτλπ. ναι εντάξει δεν έτρωγε μπέργκερ ουτε πιτσο-γυρά και γαλακτομπουρεκα αλλα η φάβα που κολυμπάει στο λάδι που έχει τσιγαριστει , το ιμάμ φουρνου το τσιγαρισμένο και ολα αυτα φυσικα και δεν χωράνε σε μια διατροφη σωστή στεγνή και για μειωση του λιπους. Κάπου κερδιζεις κάπου χάνεις ικανοποιεις τον ουρανισκο αλλα δεν πετυχαινεις τη μειωση του λίπους και την αποκτηση ποιοτικου βάρους.


απλα κάποιοι άνθρωποι δεν μπορουν να στερηθούν ή σε εκεινη τη φάση της ζωης τους δεν θέλουν να το κάνουν. Δεν διαφωνει κανεις αλλα δεν θα μου πεις τωρα εσυ τι διατροφη κάνω. Παρέθεσε αυτα που έφαγες χθες να τα παραθεσω και εγω να δουμε ποιος κάνει διατροφη με σκοπο το φουσκωμα. Το μαθατε ολοι τωρα... "διατροφη με σκοπο το φουσκωμα" εννοειται οτι οποιος τρώει σωστα και γυμνάζεται με τα χρονια θα βάλει μυς και στο δικο σου μάτι θα φαινεται φουσκωμένος. Με τη διαφορα οτι αυτος ειναι ποιοτικά φουσκωμένος και οχι σαμπρέλας με λιπη και αγυμνασιες.

Οταν προκαλειτε θα σας απαντάω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Λοιπον για να τελειώνουμε λιγο με αυτο το παραμυθι. Εκεινος που τρώει σωστά και υγιεινά φαινεται και απο το σώμα του.
αρα συμφωνουμε οτι σωστα κ υγιεινα δεν ειναι απαραιτητα αυτο που διατυμπανιζεις τοσο καιρο
ενας μεσος τυπος εισαι πολλοι ειναι σαν εσενα χωρις την παραμικρη εμμονικη προσπαθεια και χωρις να το παιζουν Μαγγελανοι της διατροφης
παμε παρακατω
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,488 μηνύματα.
Καλα κρασιά. Μολις βάλετε φωτο οι αυστηροι κριτές τα ξαναλέμε.

Σημερα

1ο γευμα Κουάκερ - πορτοκάλι (στημένο) - σταφιδες - κανέλα και μέλι.

2ο γευμα τοστ με 50γρ τυρι τρικαλινο χαμηλων λιπαρών (3 φέτες το τοστ με το ψωμι απο αλευρι λιναροσπορου χωρις ζάχαρη καραμαλεγκος)

3ο γευμα 200μλ φυσικο χυμο πορτοκάλι , 1 γιαουρτι 2% σταφιδες - καρυδια.

4ο γευμα (πριν λιγο) 100γρ πένες 3 αυγά , 20γρ λάδι και μια μεγάλη σαλάτα με 100γρ κοτατζ.

Πάω για υπνο σε λιγο πιο μετά εχει γυμναστηριο.
 

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι νευρά.
Εσύ είπες για φούσκωμα.
Δε κάνω δίαιτα για κάποιο σκοπό.ωστόσο μία π θες να τις μετρήσουμε ,χθες
Ηπια καφε,μεσημεριανό κοτόπουλο με πατάτες στο φούρνο κ σαλάτα,για βράδυ 1,5 κριτσινι κ 3 βερίκοκα.
Μαθέ να μιλάς.άκου εκεί ποια είσαι εσύ π θα μου πεις...
Γιατί ρε φίλε ΕΣΥ ποιος είσαι?ένας με ωραίο σώμα,υποκειμενικό,κ χωρίς τρόπους.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top