• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Φόβος για hiv

Guest 743029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Συμφωνώ εν μέρη γιατί πολλές φορές οι ψυχίατροι στα δημόσια δεν έχουν όρεξη να ασχοληθούν με εσένα, λίγα είναι τα νοσοκομεία που όντως κάνουν τα απαραίτητα.
Δυστυχώς, οι περισσότεροι δεν είναι με τα καλά τους και αναφέρομαι στους ίδιους τους ψυχίατρους. Άλλοι πάλι είναι κουλ αλλά ελάχιστοι. Θυμάμαι αυτός που είχαμε στο στρατό με το παραμικρό φώναζε και έβγαζε τα ψυχολογικά του. Μια άλλη κυρία που γνώριζα και έμεινε στη πολυκατοικία μας, ήταν τέρμα ακομπλεξάριστη. Ίσως είναι στον άνθρωπο

Γι αυτό το λόγο κιόλας, ο ασθενής έχει το δικαίωμα να αμφισβητήσει την διάγνωση ενός ιατρού οποιασδήποτε ειδικότητας. Απλά πάει σε άλλον σε άλλο νοσοκομείο και βλέπει αν συμφωνεί με τη γνώμη του 1ου.
 

Scarface21

Νεοφερμένος

Ο Scarface21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Δυστυχώς, οι περισσότεροι δεν είναι με τα καλά τους και αναφέρομαι στους ίδιους τους ψυχίατρους. Άλλοι πάλι είναι κουλ αλλά ελάχιστοι. Θυμάμαι αυτός που είχαμε στο στρατό με το παραμικρό φώναζε και έβγαζε τα ψυχολογικά του. Μια άλλη κυρία που γνώριζα και έμεινε στη πολυκατοικία μας, ήταν τέρμα ακομπλεξάριστη. Ίσως είναι στον άνθρωπο

Γι αυτό το λόγο κιόλας, ο ασθενής έχει το δικαίωμα να αμφισβητήσει την διάγνωση ενός ιατρού οποιασδήποτε ειδικότητας. Απλά πάει σε άλλον σε άλλο νοσοκομείο και βλέπει αν συμφωνεί με τη γνώμη του 1ου.
Εννοείται δεν πάνε καλά,καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους με υγεία.Εγω για να βρω τον κατάλληλο άνθρωπο και μετά επιστήμονα,άλλαξα καμιά 10αρια ψυχίατρους από τα 20 μου έως τα 36 που είμαι τώρα.Να εξηγεις στον άλλον το πρόβλημα σου,και αυτός να παίζει με το κινητό ή το ταμπλετ.Να πληρώνεις για 1 ώρα συνεδρία και να σε κρατάει 40 λεπτά το πολύ.
Κάτσε φίλε ψυχίατρε,αλλά για μένα τα 50 ευρώ επίσκεψη,που είμαι άνεργος είναι ένα σεβαστό ποσό.Αλλη περίπτωση να πηγαίνεις σε αναπληρωτή καθητη του Αιγινήτιου,στο ιατρείο του.Να σκας 100 ευρώ το μήνα επίσκεψη,και να σε έχει κάνει χειρότερα από πριν.Δοσολογίες φαρμάκων λες και είμαι άλογο.
 

Guest 743029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εννοείται δεν πάνε καλά,καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους με υγεία.Εγω για να βρω τον κατάλληλο άνθρωπο και μετά επιστήμονα,άλλαξα καμιά 10αρια ψυχίατρους από τα 20 μου έως τα 36 που είμαι τώρα.Να εξηγεις στον άλλον το πρόβλημα σου,και αυτός να παίζει με το κινητό ή το ταμπλετ.Να πληρώνεις για 1 ώρα συνεδρία και να σε κρατάει 40 λεπτά το πολύ.
Κάτσε φίλε ψυχίατρε,αλλά για μένα τα 50 ευρώ επίσκεψη,που είμαι άνεργος είναι ένα σεβαστό ποσό.Αλλη περίπτωση να πηγαίνεις σε αναπληρωτή καθητη του Αιγινήτιου,στο ιατρείο του.Να σκας 100 ευρώ το μήνα επίσκεψη,και να σε έχει κάνει χειρότερα από πριν.Δοσολογίες φαρμάκων λες και είμαι άλογο.
Έχεις το δικαίωμα να αμφισβητείς τη διάγνωση του εκάστοτε ιατρού ( σε αυτή τη περίπτωση ψυχιάτρου) και να πηγαίνεις σε άλλον.

Εν μέρει τους δικαιολογώ, γιατί το μυαλό τους έχει τρελαθεί με τόσες περιπτώσεις ασθενών που συναντούν κάθε μέρα. Στο νοσοκομείο που εργαζόμουν, το ψυχιατρικό τμήμα, το φώναζαν "το κλουβί με τις τρελές" οπότε σκέψου.

Βέβαια υποτίθεται ότι με το που σε κοιτουν στα μάτια, μπορούν να διαπιστώσουν αν έχεις κάτι ή όχι, άσχετα το τι θα δείξει το ψυχομετρικο τεστ των ψυχολογων. Είναι ανάλογα σε τι άνθρωπο θα πέσεις και το πόσο όρεξη έχει να κάνει σωστά τη δουλειά του. Και πιστεψέ με οι περισσότεροι δεν βάζουν την υπογραφή τους σε βεβαιώσεις ψυχικής υγείας, ακόμα και τηλέφωνο μέσον να τους πάρει. Δεν θα κάτσει ο άλλος να πάρει το ρίσκο με την υπογραφή του. Γιατί αν γίνει κάτι, μετά ο πρώτος που θα εχει την ευθύνη θα είναι αυτός ο ίδιος.

Είχα περίπτωση φίλου, που έπαιρνε ζαναξ μετά από χωρισμό ( του το είχε δώσει ιδιώτης ψυχίατρος) και μετά τα σταμάτησε. Τώρα είναι καλά, συνεχίζει τη ζωή του και δουλεύει σε μια μεγάλη εταιρεία στο Εξωτερικό. Η ζωή συνεχίζεται φίλε μου, και πάντα πρέπει να βλέπουμε θετικά τα πράγματα και να προχωράμε :)
 

Abiogenesis

Νεοφερμένος

Η Abiogenesis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Αυτό με τα ψεύτικα χαρτιά για δήλωση ψυχικής ασθένειας γίνεται κατά πολύ από στρατιωτικούς ψυχίατρους. Παρόλο που θεωρούνται τοπ των γιατρών κάνουν τις περισσότερες κομπίνες και συνήθως δεν δίνουν καθόλου σημασία σε άτομα με πραγματικά προβλήματα. Επίσης πολλοί ψυχίατροι κάνουν λανθασμένες διαγνώσεις βασιζόμενοι σε κάποιες ερωτήσεις και χωρίς να έχουν γνωρίσει εις βάθος τον ασθενή και την κατάσταση του. Συνήθως κάνουν διάγνωση σχιζοφρένειας απλά και μόνο αν συμφωνήσεις στην ερώτηση "έχετε παραισθήσεις;" που αυτό δε σημαίνει ότι είναι στάνταρ σχιζοφρένεια.
 

Guest 743029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτό με τα ψεύτικα χαρτιά για δήλωση ψυχικής ασθένειας γίνεται κατά πολύ από στρατιωτικούς ψυχίατρους. Παρόλο που θεωρούνται τοπ των γιατρών κάνουν τις περισσότερες κομπίνες και συνήθως δεν δίνουν καθόλου σημασία σε άτομα με πραγματικά προβλήματα. Επίσης πολλοί ψυχίατροι κάνουν λανθασμένες διαγνώσεις βασιζόμενοι σε κάποιες ερωτήσεις και χωρίς να έχουν γνωρίσει εις βάθος τον ασθενή και την κατάσταση του. Συνήθως κάνουν διάγνωση σχιζοφρένειας απλά και μόνο αν συμφωνήσεις στην ερώτηση "έχετε παραισθήσεις;" που αυτό δε σημαίνει ότι είναι στάνταρ σχιζοφρένεια.
Ναι αλλά αν πας και δεις πόσοι πάνε και το παίζουν τρελίτσες, για να γλιτώσουν τη θητεία τους, πιστεψε με ειδικα οι στρατιωτικοί ψυχίατροι δεν είναι κορόιδα. Ξέρουυν πολύ καλά τι τους γίνεται.

Αυτό που λες ότι πολλοί ψυχίατροι κάνουν λανθασμένες διαγνώσεις ισχύει πάρα πολύ, γιατί βασίζονται απλά σε έν ψυχομετρικό τεστ μέσω ερωτηματολογίου της στιγμής, αλλά και γι αυτό το λόγο όταν χρειάζεσαι βεβαίωση ψυχικής υγείας, περνάς και συνέντευξη από ψυχίατρο. Υπάρχουν περιπτώσεις που το ψυχομετρικό τεστ δεν βγήκε καλό, αλλά η ψυχίατρος μέσω της συνέντευξης διαπίστωσε ότι το άτομο δεν πάσχει από κάτι και του το έδωσε κανονικά το χαρτί. Όπως είπα και σε άλλο σχόλιο, ότι πει η ψυχίατρος ισχύει και όχι η ψυχολόγος.

Όπως και να έχει,για να γνωρίσει τον άλλον κάποιος και να δει ότι πάσχει από κάτι, χρειάζονται συνεδρίες, δεν είναι τόσο απλό από ένα ερωτηματολόγιο της στιγμής ούτε από μια συνέντευξη. Πολλές φορές και οι ίδιοι οι ψυχίατροι σε προκαλούν με τις ερωτήσεις τους, για να δουν την αντιδρασή σου. Το κάνουν επίτηδες.
 

Scarface21

Νεοφερμένος

Ο Scarface21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Προσωπικά όταν μπήκα φαντάρος το 2011,περασα από τον ψυχολόγο του κέντρου.Μου είπε:"φίλε μου,εδώ δεν κρατάμε κανέναν με το ζόρι,αν δε μπορείς έρχεσαι μου το λες και σε στέλνω ψυχίατρο για αναβολή ή Ι5".Εννοείται τον είχα ενημερώσει για την κατάσταση μου και την αγωγή που παίρνω.
Στον τελευταίο ψυχίατρο που πάω πλέον κοντά 8 χρόνια,όταν είδε το πλήθος φαρμάκων που είχα πάρει τόσα χρόνια και συνέχιζα να παίρνω...μου πήρε αίμα και το έστειλε από Αθήνα στην Αλεξανδρούπολη.Σε κέντρο με γενετιστές,να δει αν έχω κάποιο πρόβλημα στο dna μου.Πληρωσα 800 ευρώ,δεν καλύπτει το δημόσιο τέτοια εξέταση.Οταν όμως ήρθαν τα αποτελέσματα,είχα όντως πρόβλημα.Ενα λανθανον χρωμόσωμα,που έκανε τον οργανισμό μου να μεταβολίζει,και να αποβάλει γρήγορα κάθε αντικαταθληπτικό.Επισης μου είπε ότι σχεδόν σε κάθε χώρα του εξωτερικού,όταν ένας ασθενής πρέπει να πάρει ψυχιατρικη αγωγή του κάνουν πριν αυτή την εξέταση Dna,για να δουν σε ποια φάρμακα ανταποκρίνεται καλύτερα ο οργανισμός.
 

Guest 743029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Προσωπικά όταν μπήκα φαντάρος το 2011,περασα από τον ψυχολόγο του κέντρου.Μου είπε:"φίλε μου,εδώ δεν κρατάμε κανέναν με το ζόρι,αν δε μπορείς έρχεσαι μου το λες και σε στέλνω ψυχίατρο για αναβολή ή Ι5".Εννοείται τον είχα ενημερώσει για την κατάσταση μου και την αγωγή που παίρνω.
Στον τελευταίο ψυχίατρο που πάω πλέον κοντά 8 χρόνια,όταν είδε το πλήθος φαρμάκων που είχα πάρει τόσα χρόνια και συνέχιζα να παίρνω...μου πήρε αίμα και το έστειλε από Αθήνα στην Αλεξανδρούπολη.Σε κέντρο με γενετιστές,να δει αν έχω κάποιο πρόβλημα στο dna μου.Πληρωσα 800 ευρώ,δεν καλύπτει το δημόσιο τέτοια εξέταση.Οταν όμως ήρθαν τα αποτελέσματα,είχα όντως πρόβλημα.Ενα λανθανον χρωμόσωμα,που έκανε τον οργανισμό μου να μεταβολίζει,και να αποβάλει γρήγορα κάθε αντικαταθληπτικό.Επισης μου είπε ότι σχεδόν σε κάθε χώρα του εξωτερικού,όταν ένας ασθενής πρέπει να πάρει ψυχιατρικη αγωγή του κάνουν πριν αυτή την εξέταση Dna,για να δουν σε ποια φάρμακα ανταποκρίνεται καλύτερα ο οργανισμός.
Εγώ γενικά έχω την άποψη ότι παίζει ρόλο το περιβάλλον το οποίο μεγαλώνουμε. Δηλαδή αν υπήρχε πίεση, άγχος και 1002. Και δεν αναφέρω μόνο το οικογενειακό περιβάλλον ( γονείς, συγγενείς κλπ), αλλά και το κοινωνικό περιβάλλον. Οι άνθρωποι που συναναστρεφόμαστε, οι παρέες, οι δήθεν φίλοι, ακόμα και ο τόπος που ζούμε. Ολα αυτά αποτελούν το στοιχείο, για να φτάσει κάποιος στο σημείο για να δει ότι δεν είναι καλά ή αν είναι καλά.

Όπως σου είπα, τη τελική διάγνωση την δίνει ο ψυχίατρος και όχι ο ψυχολόγος. Με επιβεβαίωσες στη πρώτη προτασή σου στο στρατό. Δεν μπα να κάνει κάποιος ένα Χ αριθμό ψυχομετρικών και τα αποτελέσματα να βγουν άκρως θετικά, αυτό δεν λέει κάτι. Τη τελική απόφαση για το αν θα δώσει βεβαίωση ψυχικής υγείας, τη δίνει ο ψυχίατρος.
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,924 μηνύματα.
Εγώ γενικά έχω την άποψη ότι παίζει ρόλο το περιβάλλον το οποίο μεγαλώνουμε. Δηλαδή αν υπήρχε πίεση, άγχος και 1002. Και δεν αναφέρω μόνο το οικογενειακό περιβάλλον ( γονείς, συγγενείς κλπ),
Ειδικά το σπίτι είναι μεγάλη πηγή κυρίως αγχωτικων διαταραχών και διαταραχών προσωπικότητας (πλην της διπολικής)
Για καταθλιπτικά σύνδρομα τώρα αν υπάρχει γενετική προδιάθεση όπως έχει ο φίλος πιο πάνω εκεί σηκώνεις τα χέρια ψηλά και εύχεσαι τα καλύτερα.
 

Scarface21

Νεοφερμένος

Ο Scarface21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Καλημέρα και καλό μήνα με υγεία σε όλους.Πηγα σήμερα το πρωί και έκανα εξέταση αίματος για Hiv.Θα εχω απάντηση το απόγευμα,και ο Θεός βοηθός.Εχω να κοιμηθώ κοντά 2 βδομάδες από το άγχος και το φόβο.Ρώτησα τη μικροβιολογο,και μου είπε ότι κάνουν 6ης γενιάς εξέταση.Εψαξα όλο το ίντερνετ,δε βρήκα τίποτα.Της λέω ωραία,αν βγει αρνητικό,ποτέ μπορώ να ξανακάνω για επιβεβαίωση?Μου λέει στους 3 μηνες και μετά στους 6 προληπτικά.Δεν μπορώ να καταλάβω αυτα τα 3ης,4ης γενιάς εφόσον το σίγουρο αποτέλεσμα είναι στο 3μηνο.Απο τη μία φοβάμαι,από την άλλη λέω δε γ@μιεται,δε θα κάτσω να πεθάνω κιόλας από τον πανικό και το στρες.
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Εύχομαι καλά αποτελέσματα @Scarface21 🤞
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,804 μηνύματα.
Δεν υπάρχει τέστ 6ης γενιάς.

Τα τέστ 3ης και 4ης γενιάς δεν έχουν σίγουρο αποτέλεσμα στο 3μηνο.

Το 4ης γενιάς έχει σίγουρο αποτέλεσμα στον 1-1,5 μήνα. Απο εκεί και έπειτα δεν υπάρχει σοβαρός λόγος να επαναλάβεις το τέστ το ίδιο θα βγάλει.

Αλλα το δικό σου θέμα βρίσκεται αλλού και αν δεν το αποφασίσεις απο μόνος σου να το ξεριζώσεις θα παιδεύεσαι μέχρι τα γεράματα.

Βρές μια δουλειά - φύγε απο το σπίτι των γονιών σου - ανεξαρτητοποιήσου - έλα αντιμέτωπος με τις φοβίες σου - ξεκίνα γυμναστήριο - άλλαξε διατροφή - κοιμήσου καλά και ολα θα πάρουν το δρόμο τους.

Οπως βλέπεις οι ψυχιατροι και οι ψυχολόγοι με τα φάρμακα και τις συνεδρίες μόνοι τους δεν μπορούν να κάνουν τα πάντα εφόσον πεισμωτικά συνεχίζεις να ασχολείσαι με όλα αυτα τα κολλήματα και τις ιδεοληψίες.

Απο παλιά αυτά λέμε για όποια - όποιον θέλουν να τα ακούσουν. Χωρις θέληση δεν βοηθιέται κανείς.

Εγω πχ σημερα έχω κόβιντ.... θα πάω να πάρω την αναρρωτική μου και τέλος δεν θα μπώ στη διαδικασία να διαβάζω το ιντερνετ. Το καλύτερο αντιβιωτικό θα ειναι αν μ κάτσει η δικιά μου το βράδυ :D
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν υπάρχει τέστ 6ης γενιάς.

Τα τέστ 3ης και 4ης γενιάς δεν έχουν σίγουρο αποτέλεσμα στο 3μηνο.

Το 4ης γενιάς έχει σίγουρο αποτέλεσμα στον 1-1,5 μήνα. Απο εκεί και έπειτα δεν υπάρχει σοβαρός λόγος να επαναλάβεις το τέστ το ίδιο θα βγάλει.

Αλλα το δικό σου θέμα βρίσκεται αλλού και αν δεν το αποφασίσεις απο μόνος σου να το ξεριζώσεις θα παιδεύεσαι μέχρι τα γεράματα.

Βρές μια δουλειά - φύγε απο το σπίτι των γονιών σου - ανεξαρτητοποιήσου - έλα αντιμέτωπος με τις φοβίες σου - ξεκίνα γυμναστήριο - άλλαξε διατροφή - κοιμήσου καλά και ολα θα πάρουν το δρόμο τους.

Οπως βλέπεις οι ψυχιατροι και οι ψυχολόγοι με τα φάρμακα και τις συνεδρίες μόνοι τους δεν μπορούν να κάνουν τα πάντα εφόσον πεισμωτικά συνεχίζεις να ασχολείσαι με όλα αυτα τα κολλήματα και τις ιδεοληψίες.

Απο παλιά αυτά λέμε για όποια - όποιον θέλουν να τα ακούσουν. Χωρις θέληση δεν βοηθιέται κανείς.

Εγω πχ σημερα έχω κόβιντ.... θα πάω να πάρω την αναρρωτική μου και τέλος δεν θα μπώ στη διαδικασία να διαβάζω το ιντερνετ. Το καλύτερο αντιβιωτικό θα ειναι αν μ κάτσει η δικιά μου το βράδυ :D
Πόσο εύκολο το κάνεις να ακούγετε πραγματικα ομως !!!!

Δυσυγχως καμια σχέση με την πραγματικότητα και μάλιστα σε ανθρωπο που ταλαιπωρειται με ψυχολογικά αντί να τον βοηθήσεις του προκαλείς περισσότερο ενοχή και τύψεις Λέγοντας του κάτι τέτοιο...

Όσο να να το λέμε εμείς εκείνος δεν μπορεί όχι γιατί δεν έχει ικανότητες απλά δεν ανταποκρίνεται ο εγκέφαλος του ωστε να σκέφτεται κάτι άλλο πέραν από τον φόβο που του έχει ευνουχίσει στην κυριολεξία το μυαλό αγαπητέ μου !!!

Τώρα το τι μπορούν να κάνουν οι ψυχιατροι και οι ψυχολόγοι εφόσον μιλάμε για μια ολόκληρη επιστήμη, αρκεί μια επίσκεψη σε κάποια κλινική ,σε ενα γηροκομείο ,σε ένα ίδρυμα με παιδιά Παρατημένα από τους γονείς τους ή σε δομές 😉
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καλημέρα και καλό μήνα με υγεία σε όλους.Πηγα σήμερα το πρωί και έκανα εξέταση αίματος για Hiv.Θα εχω απάντηση το απόγευμα,και ο Θεός βοηθός.Εχω να κοιμηθώ κοντά 2 βδομάδες από το άγχος και το φόβο.Ρώτησα τη μικροβιολογο,και μου είπε ότι κάνουν 6ης γενιάς εξέταση.Εψαξα όλο το ίντερνετ,δε βρήκα τίποτα.Της λέω ωραία,αν βγει αρνητικό,ποτέ μπορώ να ξανακάνω για επιβεβαίωση?Μου λέει στους 3 μηνες και μετά στους 6 προληπτικά.Δεν μπορώ να καταλάβω αυτα τα 3ης,4ης γενιάς εφόσον το σίγουρο αποτέλεσμα είναι στο 3μηνο.Απο τη μία φοβάμαι,από την άλλη λέω δε γ@μιεται,δε θα κάτσω να πεθάνω κιόλας από τον πανικό και το στρες.
Καλό μήνα και εύχομαι να πάρεις τα καλύτερα αποτελέσματα ώστε να ηρεμήσεις.

Προσπάθησε λιγάκι να εκλογικευεις σκέψεις και να μην σε παρασύρουν .
Κάνε τις εξετάσεις και όταν πάρεις το αποτέλεσμα στα χέρια σου να εστιάσεις σε αυτό.
Οποιαδήποτε άλλη σκέψη, σε άσχημα σενάρια κυριευμενη απο τον φόβο σου να στρέφεται στα αποτελέσματα.

Ήδη το έχεις αφήσει να παίρνει μεγάλη διάσταση στο μυαλό σου,ήδη ο φόβος σου άρχισε να σωματοποιειτε οπότε δεν νομίζεις ότι θα πρέπει να "θυμώσεις " και λιγάκι με ολο αυτό που επηρεάζει την καθημερινότητα σου ;

Πάρε τα αποτελέσματα με το καλό και εστίασε σε αυτά κάθε φορά που το μυαλο σου θα ανατρεχει στο εαν και το μηπως κυριεμενο απο τον φόβος σου .
Περαστικά σου !!
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,446 μηνύματα.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Εγω πχ σημερα έχω κόβιντ.... θα πάω να πάρω την αναρρωτική μου και τέλος δεν θα μπώ στη διαδικασία να διαβάζω το ιντερνετ. Το καλύτερο αντιβιωτικό θα ειναι αν μ κάτσει η δικιά μου το βράδυ :D
Καλέ, θα κολλήσει κι αυτή κοβιντ :lol:
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Δεν διάβασα τα σχόλια παραπάνω, απαντάω απλά στο άγχος/φόβο για το HIV, ότι πλέον στο 2023 κανένα σεξουαλικώς μεταδιδόμενο νόσημα δεν πρέπει να φοβίζει τον κόσμο.

Εκτός από το HIV, HSV, HPV και την ηπατίτιδα Β που παραμένουν στον οργανισμό αν κάποιος κολλήσει, όλα τα υπόλοιπα λαμβάνοντας την κατάλληλη αγωγή, θεραπεύονται και εξαφανίζονται.

Τα 4 παραπάνω και ειδικά το HIV που τρομάζει τον κόσμο, πλέον δεν είναι απολύτως τιποτα και σίγουρα έρχεστε σε επαφή με κόσμο που έχει HIV, καθώς υπάρχουν πολλά cases, απλά δεν το γνωρίζετε. Η ιατρική έχει προχωρήσει παρά πολύ σε αυτά τα θέματα και είτε έχεις είτε δεν έχεις HiV και όλα τα υπόλοιπα με την κατάλληλη θεραπεία ζεις μια φυσιολογική ζωή σε κάθε τομέα και δεν σε επηρεάζουν πουθενά.

σημείωση: δεν μιλάμε για καμία θεραπεία τρομακτική, μια ένεση στους γλουτούς είναι για τα περισσότερα STDs και κάποια χαπάκια για τα υπόλοιπα που παραμένουν στον οργανισμό για πάντα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,804 μηνύματα.
Καλέ, θα κολλήσει κι αυτή κοβιντ :lol:

Καλυτερα θα παρει μια αναρρωτικη κ θα μείνει σπίτι.

Μέσα είναι τώρα κάνει το τεστ 😄

Εγώ πηρα 5 μέρες από αυριο enjoy life... Ταινίες... Ιντερνετ... Λίγο γυμναστικουλα κανα περιπατο στη φυση. Relaaax.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,804 μηνύματα.
Δεν διάβασα τα σχόλια παραπάνω, απαντάω απλά στο άγχος/φόβο για το HIV, ότι πλέον στο 2023 κανένα σεξουαλικώς μεταδιδόμενο νόσημα δεν πρέπει να φοβίζει τον κόσμο.

Εκτός από το HIV, HSV, HPV και την ηπατίτιδα Β που παραμένουν στον οργανισμό αν κάποιος κολλήσει, όλα τα υπόλοιπα λαμβάνοντας την κατάλληλη αγωγή, θεραπεύονται και εξαφανίζονται.

Τα 4 παραπάνω και ειδικά το HIV που τρομάζει τον κόσμο, πλέον δεν είναι απολύτως τιποτα και σίγουρα έρχεστε σε επαφή με κόσμο που έχει HIV, καθώς υπάρχουν πολλά cases, απλά δεν το γνωρίζετε. Η ιατρική έχει προχωρήσει παρά πολύ σε αυτά τα θέματα και είτε έχεις είτε δεν έχεις HiV και όλα τα υπόλοιπα με την κατάλληλη θεραπεία ζεις μια φυσιολογική ζωή σε κάθε τομέα και δεν σε επηρεάζουν πουθενά.

σημείωση: δεν μιλάμε για καμία θεραπεία τρομακτική, μια ένεση στους γλουτούς είναι για τα περισσότερα STDs και κάποια χαπάκια για τα υπόλοιπα που παραμένουν στον οργανισμό για πάντα.

Γενικά έτσι είναι αλλά ο HIV δεν ξέρεις τι παρενεργειες λόγω φαρμάκων θα σ φέρει κ επίσης υπάρχει μεγάλο κοινωνικό στίγμα.

Μια περιοδο που έκανα σεξ με ιερόδουλες έβαζα παντου προφυλακτικο ακόμη κ στο στοματικό π λένε μηδενικές σχεδόν.

Οποτε τώρα είμαι υγιής ακόμη κ όταν μερικές π δεν προσεχαν είχαν προλαβει να κάνουν χωρις για λίγο. Φυσικά τις σταμάτησα. Αλλά ουτε από αυτό κόλλησα... Γενικά δεν κολλάει τόσο ευκολα εκτός κ αν ψάχνεσαι.

Στους ομοφυλόφιλους είναι πιο ευκολο καθώς ο κωλος δεν έχει φυσική λίπανση και οι αμυχές είναι πιο πιθανες. Αυτό δεν σημαίνει πως καταργουμε το προφυλακτικο στα υπόλοιπα.
 

Guest 743029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν διάβασα τα σχόλια παραπάνω, απαντάω απλά στο άγχος/φόβο για το HIV, ότι πλέον στο 2023 κανένα σεξουαλικώς μεταδιδόμενο νόσημα δεν πρέπει να φοβίζει τον κόσμο.

Εκτός από το HIV, HSV, HPV και την ηπατίτιδα Β που παραμένουν στον οργανισμό αν κάποιος κολλήσει, όλα τα υπόλοιπα λαμβάνοντας την κατάλληλη αγωγή, θεραπεύονται και εξαφανίζονται.

Τα 4 παραπάνω και ειδικά το HIV που τρομάζει τον κόσμο, πλέον δεν είναι απολύτως τιποτα και σίγουρα έρχεστε σε επαφή με κόσμο που έχει HIV, καθώς υπάρχουν πολλά cases, απλά δεν το γνωρίζετε. Η ιατρική έχει προχωρήσει παρά πολύ σε αυτά τα θέματα και είτε έχεις είτε δεν έχεις HiV και όλα τα υπόλοιπα με την κατάλληλη θεραπεία ζεις μια φυσιολογική ζωή σε κάθε τομέα και δεν σε επηρεάζουν πουθενά.

σημείωση: δεν μιλάμε για καμία θεραπεία τρομακτική, μια ένεση στους γλουτούς είναι για τα περισσότερα STDs και κάποια χαπάκια για τα υπόλοιπα που παραμένουν στον οργανισμό για πάντα.

Καλά το HPV να δειτε πόσο κόσμος το έχει και δεν το καταλαβαίνει. Γιατί δεν εμφανίζουν όλοι κονδυλώματα και δεν γνωρίζουν πως θα το αντιμετωπισουν.

Ειλικρινά σας αναφέρω ότι ξέρω αρκετούς στο φιλικό μου περιβάλλον, έχουν πάθει μια φορά στη ζωή τους κονδυλώματα, και όχι απαραίτητα από σεξουαλική επαφή
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μια περιοδο που έκανα σεξ με ιερόδουλες έβαζα παντου προφυλακτικο ακόμη κ στο στοματικό π λένε μηδενικές σχεδόν.
Καλά μη νομίζεις ότι και το προφυλακτικό προστατεύει 100% αλλά τελος πάντων
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Δεν υπάρχει λόγος να γνωρίζει κανείς ότι έχεις HIV κλπ κλπ.
Δεν είναι κάτι που πρέπει να το μοιράζεσαι με τους αλλους, αν δεν αισθάνεσαι άνετα. Ούτε με οικογένεια, φίλους, σύντροφο αν δεν θες να το μοιραστείς είναι απόλυτα αποδεκτό :)

Επιπλέον, μετά από ένα διάστημα που λαμβανεις την κατάλληλη αγωγή γίνεσαι μη ανιχνευσιμος στον ιο, γεγονος που σημαίνει ότι δεν μπορεις να το μεταδοσεις, άρα είναι σαν να μην έχεις τον ιο θεωρητικά.
Ασφαλώς συνιστούμε τη χρήση προφυλακτικού, αλλά και να κολλήσει ο κόσμος STDs πλέον δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας :)
Τα φάρμακα που λαμβάνεις για τα STDs πλέον είναι από τα πιο αβλαβή για τον οργανισμό.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top