AntiFitness Thread!

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 21,507 μηνύματα.
Κτυπησα και μια παγωτάρα μετά το ποτακι!

Τι και αν έχει 9 βαθμους έξω 😄

2 μπαλιτσες μπισκότο και σιρόπι φράουλα μπόλικο από πανω να γεμίζει το στόμα.
 

Συνημμένα

  • IMG_20231223_011010.jpg
    IMG_20231223_011010.jpg
    1.2 MB · Εμφανίσεις: 22

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,268 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,478 μηνύματα.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,268 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 21,507 μηνύματα.
Η πιο γρήγορη (και σχετικά υγιεινή) τυρόπιτα...

Η τυρόπιτα έχει υφή και εμφάνιση πιτας ! Αυτό δεν είναι πιτα... Απλά πεταξε κουακερ στο τηγάνι έβαλε λίγο γάλα και έτριψε και τυρί πανω του. Δεν θα το έτρωγα. Το κουακερ για να γίνει ψητό ωραίο θέλει συγκεκριμένα υλικά δεν είναι ζυμη από μόνον του.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,268 μηνύματα.
Η τυρόπιτα έχει υφή και εμφάνιση πιτας ! Αυτό δεν είναι πιτα... Απλά πεταξε κουακερ στο τηγάνι έβαλε λίγο γάλα και έτριψε και τυρί πανω του. Δεν θα το έτρωγα. Το κουακερ για να γίνει ψητό ωραίο θέλει συγκεκριμένα υλικά δεν είναι ζυμη από μόνον του.
Εγώ το έκανα σε πέντε λεπτα και το καταευχαριστηθηκα. Ακόμα περισσότερο γιατί ετρωγα και βρώμη που είναι υγιεινή. Σίγουρα δεν υπάρχει το τραγανο της υφής της τυρόπιτας αλλά οι γεύσεις είναι πιο πλούσιες.
Το καθάρισμα του τηγανιου δεν είναι δύσκολο. Απλά το έπλυνα σε μια λεκάνη αφού έριξα λίγο χλιαρό νερό για λίγα λεπτά (και να μη ρίξεις, το ματι της κουζίνας είναι ακόμη ζεστό) και πέταξα τις ακαθαρσίες στην τουαλέτα για να μην βουλώσω τον νεροχύτη.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 21,507 μηνύματα.
Αμα δε θες να βουλώσεις τον νεροχύτη πάρε ενα καπάκι να τα μαζευει εκεί και μετά πέτα τα στον κάδο μωρε Τζάστ :D
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,268 μηνύματα.
Αμα δε θες να βουλώσεις τον νεροχύτη πάρε ενα καπάκι να τα μαζευει εκεί και μετά πέτα τα στον κάδο μωρε Τζάστ :D
Βάζω ούτως η άλλως καπάκι (διπλό) αλλά πάλι βουλωνει γιατί έχει λεπτό σωλήνα. Η βρώμη δυστυχώς τα κάνει αυτά. Όλο και κάτι θα περάσει και μετά με το νερό φουσκώνει και κολλανε και άλλες ακαθαρσίες με αποτέλεσμα να βουλωνει ο νεροχύτης.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 21,507 μηνύματα.
Βάζω ούτως η άλλως καπάκι (διπλό) αλλά πάλι βουλωνει γιατί έχει λεπτό σωλήνα. Η βρώμη δυστυχώς τα κάνει αυτά. Όλο και κάτι θα περάσει και μετά με το νερό φουσκώνει και κολλανε και άλλες ακαθαρσίες με αποτέλεσμα να βουλωνει ο νεροχύτης.

Πάντως η τυρόπιτα βρώμης δεν ειναι για το Αντιφίτνες. Θα φάμε μαρούλια και ξύλο απο τους σκληροπυρηνικούς τπου είδους αν μας πάρουν χαμπάρι να ξέρεις !
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,268 μηνύματα.
Πάντως η τυρόπιτα βρώμης δεν ειναι για το Αντιφίτνες. Θα φάμε μαρούλια και ξύλο απο τους σκληροπυρηνικούς τπου είδους αν μας πάρουν χαμπάρι να ξέρεις !
Εντάξει. Έβαλα πολύ τυρί για να πω την αλήθεια... Απλά η βρώμη είναι για να μην έχω τύψεις :playboy:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 21,507 μηνύματα.
Οτι και να βάλεις αυτο το πράγμα ειναι καταδικασμένο !!! Η πραγματική τυρόπιτα η μαμαδίστικη-γιαγιαδίστικη έχει μέσα και το βουτυρο της.... και τα λάδια της... και τα τυριά της που δεν ειναι μόνο φέτα - πλήρες τυράκι έτσι ; :P

μη μου πεις κανα ντιρόλο με χαμηλα λιπαρά θα πάω να πέσω απο τον 3ο.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,268 μηνύματα.
Οτι και να βάλεις αυτο το πράγμα ειναι καταδικασμένο !!! Η πραγματική τυρόπιτα η μαμαδίστικη-γιαγιαδίστικη έχει μέσα και το βουτυρο της.... και τα λάδια της... και τα τυριά της που δεν ειναι μόνο φέτα - πλήρες τυράκι έτσι ; :P

μη μου πεις κανα ντιρόλο με χαμηλα λιπαρά θα πάω να πέσω απο τον 3ο.
Και ποιος σου είπε ότι δεν έριξα λίγο λαδακι στο σερβίρισμα στο πιάτο; :P Την άλλη φορά θα δοκιμάσω και βούτυρο και μπέικον. 😇
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 21,507 μηνύματα.
Και ποιος σου είπε ότι δεν έριξα λίγο λαδακι στο σερβίρισμα στο πιάτο; :P Την άλλη φορά θα δοκιμάσω και βούτυρο και μπέικον. 😇

Δεν ξέρω, εγώ το είπα και προχθές ακόμη εχω 2 καλά cheats μέχρι τέλος του χρόνου.... το ένα θα είναι κρέπα - κρέπες μάλλον. Το άλλο 2 πίτσες μπομπα απο τη ντόμινος.

Σημερα σηκώθηκα και μετρησα λιγο περιφέρεια όπως ήμουν στα 86 εκ. θέλω να το ρίξω στα 80-81 είτε στα 86 που είμαι τώρα είτε στα 80 οπότε δε σκοπεύω να τρώώ σαν να μην υπάρχει αυριο όλες τις ημέρες στις γιορτές... σημερα βεβαια έχουμε μαζώξεις απο το μεσημέρι και μετά αλλα θα προσέξω τι θα βάλω στο πιάτο μου. κρεας πολύ και σαλάτα. Και καναν υδατανθρακα αντε κανα πιτάκι. Μετα εχει και τα γλυκά βεβαια :hehe:
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Σπιτική πίτσα πιάνεται στο antifitness;; Χωρίς λουκάνικα κλπ. Μαργαρίτα ουσιαστικά.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 21,507 μηνύματα.
Σπιτική πίτσα πιάνεται στο antifitness;; Χωρίς λουκάνικα κλπ. Μαργαρίτα ουσιαστικά.

Χαλαρά.. όλες οι πιτσες αντι φιτνες ειναι και ποτέ δεν τρώγονται σε περίοδο γράμμωσης οσο πρωτεϊνικο αλεύριθ και αν ρίξεις μέσα :hehe:
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Top