Facebook & Instagram

Λένω

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,596 μηνύματα.
Να τολμήσω να κάνω μια ερώτηση ως μπερδεμένος και άσχετος;

Όταν έχεις λογαριασμό στο facebook, τότε υπάρχει και αντίστοιχος λογαριασμός στο instagram, αυτόματα, συνδεδεμένος με το προφίλ του facebook? Γιατί κάτι τέτοιο έχω δει να μου συμβαίνει, υπό την ομπρέλα Meta και μου είναι αδύνατο να τον διαγράψω. Και ενώ είναι ανενεργός, κάθε τόσο μου στέλνει mail με ενημερώσεις για άλλους χρήστες.
Η λογική μιας πολύ πιο άσχετης από σένα υποδεικνύει ότι αν διαγράψεις το facebook, θα διαγραφούν και όλα τα συμπαρομαρτούντα.
Ασφαλώς αστειεύομαι αγαπητέ μου.

Social media freaks απαντήστε στον συμφορουμίτη.:D
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,944 μηνύματα.
Πώς γίνεται να μπλοκάρεις έναν χρήστη που σε έχει μπλοκ στο ινσταγραμ και δεν μπορείς να τον βρεις;
 

marww

Νεοφερμένος

Η marww αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,944 μηνύματα.

marww

Νεοφερμένος

Η marww αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,081 μηνύματα.
Ναι αλλά η συγκεκριμένη με μπλοκάρει και με ξεμπλοκάρει.. και θέλω να την μπλοκάρω για να μη με ενοχλεί αλλά δεν την βρίσκω
Στήστηνε πάνω απο το ίνστα καραούλι 24/7/365 και την επόμενη φορά που θα σε ξεμπλοκάρει, χωρίς δευτερη ανάσα μπλόκαρέ την εσύ. Πρόλαβέ την, να μη μπορεί να σε βρίσκει κι όλας αυτή μετά.

Δείξτης εσυ της κάρχιας. Πάρε το αίμα σου πίσω, όχι σε σταγόνες αλλά σε σακουλάκια, φιάλες, νταμιτζάνες.
 

marww

Νεοφερμένος

Η marww αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Στήστηνε πάνω απο το ίνστα καραούλι 24/7/365 και την επόμενη φορά που θα σε ξεμπλοκάρει, χωρίς δευτερη ανάσα μπλόκαρέ την εσύ. Πρόλαβέ την, να μη μπορεί να σε βρίσκει κι όλας αυτή μετά.

Δείξτης εσυ της κάρχιας. Πάρε το αίμα σου πίσω, όχι σε σταγόνες αλλά σε σακουλάκια, φιάλες, νταμιτζάνες.
αχαχα εγω δεν καταλαβα γιατι σωνει και ντε πρεπει να τη μπλοκάρει;Εριφύλη άστην να ασχολείται μαζί σου για να σε παρακολουθεί λογικά ζηλεύει
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,081 μηνύματα.
αχαχα εγω δεν καταλαβα γιατι σωνει και ντε πρεπει να τη μπλοκάρει;Εριφύλη άστην να ασχολείται μαζί σου για να σε παρακολουθεί λογικά ζηλεύει
Το χα πάθει κι εγω με τον ήλιο, έριχνε τις ακτίνες του κάθε πρωί, μα κάθε πρωί στο υπνοδωμάτιό μου, να δεις λεω τον κερατά που με φωτίζει κάθε μέρα γιατί με έχει βάλει στόχο, τον ενδιαφέρει η ζωή μου, με παίρνει μάτι, ο stalker, του έκανα περιοριστικά μέτρα, αλλά τα αγνοεί ο κρετίνος, συνεχίζει να ανατέλλει, δεν ξέρω τι θα κάνω με αυτή την ιστορία, γιατί απο 8 δις ανθρώπων διάλεξε εμένα.

Πρέπει να είμαι πολύ υψηλού προφιλ ανθρώπινη ύπαρξη. Όχι σα την Εριφύλη, αλλά οκ θα τη φτάσω κάποτε.



Να δεις που αυτή η κάρχια είναι που της δημιούργησε της Εριφύλης από το στρες τις αιμορροϊδες στο άλλο θέμα. (αν δεν το έχεις διαβάσει, σπεύσε)

Μπλοκ άμεσα στην κάρχια. Οι μεγάλοι στόχοι στη ζωή θέλουν θυσίες.
 

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,003 μηνύματα.
Λοιπόν, λοιπόν, εγώ δεν την έπαθα σαν την Εριφύλη (μιας και δεν έχω ίνσταγκραμ), αλλά συμβαίνει κάτι περίεργο που με έχει εκνευρίσει. Που λέτε, τον τελευταίο καιρό με κάνει αντ στο φέισμπουκ ένας συγκεκριμένος λογαριασμός, ο οποίος είναι ξεκάθαρα φέικ, εγώ δεν αποδέχομαι το αίτημα και συνεχίζει να με κάνει αντ. Αυτό έχει γίνει καμιά δεκαριά φορές μέχρι τώρα.
Θα με ρωτήσετε, γιατί δεν κάνεις μπλοκ. Ναι, κάποια στιγμή θα γίνει κι αυτό, αλλά το γεγονός ότι συνεχίζει να κάνει αντ σημαίνει ότι δεν είναι σπάμμερ, αλλά κανονικός άνθρωπος που -λογικά- με γνωρίζει, οπότε θέλω να δω αν μπορώ να τον βρω, γιατί με έχει πιάσει περιέργεια.
Για πείτε αν ξέρετε τι θα μπορούσα να κάνω.
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,684 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,944 μηνύματα.
Λοιπόν, λοιπόν, εγώ δεν την έπαθα σαν την Εριφύλη (μιας και δεν έχω ίνσταγκραμ), αλλά συμβαίνει κάτι περίεργο που με έχει εκνευρίσει. Που λέτε, τον τελευταίο καιρό με κάνει αντ στο φέισμπουκ ένας συγκεκριμένος λογαριασμός, ο οποίος είναι ξεκάθαρα φέικ, εγώ δεν αποδέχομαι το αίτημα και συνεχίζει να με κάνει αντ. Αυτό έχει γίνει καμιά δεκαριά φορές μέχρι τώρα.
Θα με ρωτήσετε, γιατί δεν κάνεις μπλοκ. Ναι, κάποια στιγμή θα γίνει κι αυτό, αλλά το γεγονός ότι συνεχίζει να κάνει αντ σημαίνει ότι δεν είναι σπάμμερ, αλλά κανονικός άνθρωπος που -λογικά- με γνωρίζει, οπότε θέλω να δω αν μπορώ να τον βρω, γιατί με έχει πιάσει περιέργεια.
Για πείτε αν ξέρετε τι θα μπορούσα να κάνω.
από πού κατάλαβες ότι είναι φεικ; Έχει φωτογραφίες που βγάζουν μάτι ότι είναι ψεύτικες; Εγώ θα τον ρωτούσα σε μήνυμα ποιος είναι
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Λοιπόν, λοιπόν, εγώ δεν την έπαθα σαν την Εριφύλη (μιας και δεν έχω ίνσταγκραμ), αλλά συμβαίνει κάτι περίεργο που με έχει εκνευρίσει. Που λέτε, τον τελευταίο καιρό με κάνει αντ στο φέισμπουκ ένας συγκεκριμένος λογαριασμός, ο οποίος είναι ξεκάθαρα φέικ, εγώ δεν αποδέχομαι το αίτημα και συνεχίζει να με κάνει αντ. Αυτό έχει γίνει καμιά δεκαριά φορές μέχρι τώρα.
Θα με ρωτήσετε, γιατί δεν κάνεις μπλοκ. Ναι, κάποια στιγμή θα γίνει κι αυτό, αλλά το γεγονός ότι συνεχίζει να κάνει αντ σημαίνει ότι δεν είναι σπάμμερ, αλλά κανονικός άνθρωπος που -λογικά- με γνωρίζει, οπότε θέλω να δω αν μπορώ να τον βρω, γιατί με έχει πιάσει περιέργεια.
Για πείτε αν ξέρετε τι θα μπορούσα να κάνω.
Το καλυτερο που θα μπορουσες να κάνεις είναι να σβήσεις όλα τα σοσιαλ και να μην ασχολείσαι με τον κάθε πυροβολημενο 😄
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Το καλυτερο που θα μπορουσες να κάνεις είναι να σβήσεις όλα τα σοσιαλ και να μην ασχολείσαι με τον κάθε πυροβολημενο 😄
Συμφωνώ!
Είναι πυροβολημένοι.

Γενικά στα σοσιαλ τα διπλοπροφιλα έχουν καταντησει πια κανονικότητα...
Πωπω για λύπηση ο κόσμος.
Σκέψου το , όμως, να βάζει ως προτεραιότητα ο άλλος πως θα ενοχλήσει κάποιον επειδή τα πήρε λόγω απόρριψης, πως θα ειρωνευτεί, πως θα ενοχλήσει ή κατασκοπεύσει.

Σου λένε «είσαι ότι πιο αξιοσημείωτο προσοχής» από τη μια, αλλά η τόση εμμονή δεν μπορεί την παραπάνω φράση να μας αφήσει να την δούμε περιπαιχτικά και με χιουμορ. Δυστυχώς.
Προσωπικά δεν εκνευρίζομαι, αδιαφορώ γιατί νιώθω λύπηση.

Καλό είναι να παίρνουμε και τα μέτρα μας.

Αααα και φυσικά υπάρχει και η προσφυγή στην Δίωξη, αν χρειαστεί πριονοκορδέλα.

Αν δεν μιλάμε για πολύ τζασμενες περιπτώσεις, μόλις δει ο άλλος ότι θα φάει φράγκα σε δικηγόρο και ισα που θα μπλέξει με νομικά, άσχετα της απόφασης... νααα οι μέντες!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτό έχει γίνει καμιά δεκαριά φορές μέχρι τώρα.
Θα με ρωτήσετε, γιατί δεν κάνεις μπλοκ. Ναι, κάποια στιγμή θα γίνει κι αυτό, αλλά το γεγονός ότι συνεχίζει να κάνει αντ σημαίνει ότι δεν είναι σπάμμερ, αλλά κανονικός άνθρωπος που -λογικά- με γνωρίζει, οπότε θέλω να δω αν μπορώ να τον βρω, γιατί με έχει πιάσει περιέργεια.
Για πείτε αν ξέρετε τι θα μπορούσα να κάνω.
Εντάξει ξεσήκωσες θύελλα και πάθη!

Διαφωνω με το μπλοκ. Άσε να παίζει ο ρόλος του παρατηρητή και ας μείνει αναπάντητο το αίτημα, θα βαρεθεί.

Αν πρήξει πολύ, θα κλιμακωθεί από πλευράς σου.

ΑΛΛΑ ένα μήνυμα ψιλο τρολλ ίσως και να της άξιζε.

Πάντως οι στεκιτες - κάποιοι δηλαδή- που είναι μετρ των διπλοπροφιλων δεν έχουν γράψει για το ψυχογράφημα του διπλού που επιμένει με αιτήματα και έχω απογοητευτεί :prettyplz:
Βέβαια να μου πεις, υπάρχει και το «στο σπίτι του κρεμασμένου δεν μιλάνε για σκοινί».

Πέρα από την πλάκα, μάλλον γνωστό άτομο θα ήθελε να σε βάλει σε σκέψεις μέσω των τόσων αιτημάτων.
Μπορεί να αποζητά ακόμη κι αυτό, αν είδε ότι δεν θα έχει πρόσβαση στο προφίλ.
Άβυσσος!

Ας πουν και οι υπόλοιποι!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Ε τι να πουμε ρε Γιορκ τα είπες όλα εσυ.... Αυτά είναι μαλακιες για μικρά παιδάκια.

Κανονικά πρεπει να της στείλει ένα τρολ μνμ όπως είπες και να της πει... Να σου πω ρε κοπέλα μ γενικά έχεις σκοπό να κάνεις τπτ και να βγουμε η θα συνεχίζεις να μ ζαλιζεις τον..... έρωτα εδώ μέσα με όλες αυτές τις μαλακιες που έχουν βγει ινστα φεης χεης και δεν συμμαζεύεται ; αντε γιατί έχω αρχίσει να βαριέμαι.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,944 μηνύματα.
Ε τι να πουμε ρε Γιορκ τα είπες όλα εσυ.... Αυτά είναι μαλακιες για μικρά παιδάκια.

Κανονικά πρεπει να της στείλει ένα τρολ μνμ όπως είπες και να της πει... Να σου πω ρε κοπέλα μ γενικά έχεις σκοπό να κάνεις τπτ και να βγουμε η θα συνεχίζεις να μ ζαλιζεις τον..... έρωτα εδώ μέσα με όλες αυτές τις μαλακιες που έχουν βγει ινστα φεης χεης και δεν συμμαζεύεται ; αντε γιατί έχω αρχίσει να βαριέμαι.
Είπε κάπου ότι είναι κοπέλα;
 

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,003 μηνύματα.
από πού κατάλαβες ότι είναι φεικ; Έχει φωτογραφίες που βγάζουν μάτι ότι είναι ψεύτικες; Εγώ θα τον ρωτούσα σε μήνυμα ποιος είναι
Ναι, το σκέφτηκα να το κάνω, αλλά θα δούμε. Ποιος ξέρει τι σόι παλαβός/η είναι.
Φαίνεται ότι είναι φέικ, έχει μόνο μία φώτο και καθόλου δημοσιεύσεις.
Το καλυτερο που θα μπορουσες να κάνεις είναι να σβήσεις όλα τα σοσιαλ και να μην ασχολείσαι με τον κάθε πυροβολημενο 😄
Σίγουρα, ένα φμπ έχω και, πραγματικά, ίσως κάποια στιγμή το διαγράψω και αυτό.
ΑΛΛΑ ένα μήνυμα ψιλο τρολλ ίσως και να της άξιζε.
Καλά, μην είσαι σίγουρη για το φύλο. Δεν νομίζω να είναι κάτι ερωτικό, πιστεύω ότι είναι σε φάση να με ενοχλήσει για κάποιο λόγο.
Πάντως οι στεκιτες - κάποιοι δηλαδή- που είναι μετρ των διπλοπροφιλων δεν έχουν γράψει για το ψυχογράφημα του διπλού που επιμένει με αιτήματα και έχω απογοητευτεί :prettyplz:
Βέβαια να μου πεις, υπάρχει και το «στο σπίτι του κρεμασμένου δεν μιλάνε για σκοινί».
Και για εμένα λες; Γιατί κι εγώ με τρολοπροφίλ επανήλθα, τον αξεπέραστο Ουριήλ, που ήταν φαν του Βελόπουλου και έκανε προεκλογικό αγώνα. Ααα, αν υποψιαστώ ότι είναι καρφί γι΄αυτό, θα φωνάξω τη @Λένω να σε επαναφέρει στην τάξη :xtipao:
Πέρα από την πλάκα, μάλλον γνωστό άτομο θα ήθελε να σε βάλει σε σκέψεις μέσω των τόσων αιτημάτων.
Μπορεί να αποζητά ακόμη κι αυτό, αν είδε ότι δεν θα έχει πρόσβαση στο προφίλ.
Άβυσσος!
Αυτό πιστεύω κι εγώ, το γράφω και πιο πάνω.
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Και για εμένα λες; Γιατί κι εγώ με τρολοπροφίλ επανήλθα, τον αξεπέραστο Ουριήλ, που ήταν φαν του Βελόπουλου και έκανε προεκλογικό αγώνα. Ααα, αν υποψιαστώ ότι είναι καρφί γι΄αυτό, θα φωνάξω τη @Λένω να σε επαναφέρει στην τάξη :xtipao:
Χαχαχαχα όχι όχι, δεν εννοούμε τα τρολλ δυστυχωσ

Αχχχχ @jj! βιβλίο να χες να έγραφες, δεν θα σου έφτανε με τα στοκερικα!
Ο Στεκιτης θα είχε 3 τόμους μόνο γι αυτό το θέμα.
Πάντως η σειρά με το αντίστοιχο περιεχόμενο στο Netflix αναμένεται να κάνει πάταγο!

Η @Λένω δεν θα θελησει να τα θυμηθει!
Ας μην ανοίγουμε παλιές πληγές, έχουμε άλλα :lol:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Αντί για Instagram και fb πάντως, πλέον θα ήθελα να αρχίζει να κερδίζει ξανά έδαφος το tumblr.
Ποίηση, ζωγραφική, φωτογραφίες να κατακλύζουν μια αρχική... εεεε ναι!

Απλά στο Instagram είναι όλα σε 1 κάπως ας πούμε (τα άνω μαζί με τις προσωπικές φωτογραφίες και το chat δηλ), αλλά η ποιότητα ψιλοκακή. Ως γνωστόν ο αχταρμάς έχει κι επιπτώσεις...
Μπορείς σαφώς να κάνεις κάποιου τύπου διαλογή, όμως και πάλι...
 
Τελευταία επεξεργασία:

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Αχχχχ @jj! βιβλίο να χες να έγραφες, δεν θα σου έφτανε με τα στοκερικα!
Ο Στεκιτης θα είχε 3 τόμους μόνο γι αυτό το θέμα.
Πάντως η σειρά με το αντίστοιχο περιεχόμενο στο Netflix αναμένεται να κάνει πάταγο!
Καλέ το you σε σχέση με τα εδώ ήταν παιδική χαρά :laugh:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top