Fitness Thread!

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
IMG_20201208_145805.jpg

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

IMG_20201209_152605.jpg
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Otan κν=ανετε squat με μπαρα ,σας ποναει μετα καπως η πλατη σας?

Εχω εναν πολυ ηπιο ενοχλητικο πονο στην αριστερη ανω πλατη κοντα στο κεφαλι ,σαν πιασιμο και δεν ξερω τι φταιει ....το βαρος της μπαρας , παραφορμενη σπονδυλικη στηλη (που δεν νομιζω)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


εχει η πεταλουδα οργασμο ?
Λογικό είναι λόγω του βάρους της μπάρα εκεί που ακουμπάει πονάς. Ειδικά αν είσαι ασυνήθιστος σχετικά σε αυτά τα κιλά.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,791 μηνύματα.
Λογικό είναι λόγω του βάρους της μπάρα εκεί που ακουμπάει πονάς. Ειδικά αν είσαι ασυνήθιστος σχετικά σε αυτά τα κιλά.
Πρέπει να τραβηξει πισω τις ωμοπλάτες για να δημιουργησει ο τραπεζοειδης ενα φυσικο μαξιλαράκι ωστε να μην πονάει η πλατουλα του :P

Η αληθεια ειναι οτι οποιος δεν έχει υποδομη στη πλάτη δεν πρέπει να βάζει πολλα κιλά σε αυτη την άσκηση.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Βάλε βιντεο να δούμε πως το κάνεις.

ΠΑΙΔΆΚια μη γράφετε άσχετα. :P
Να κρατησουμε λιγο το θρέντ σε ενα σημειο. Ωραιος ο χαβαλές αλλα εντάξει... μπαινει ο άλλος να διαβασει κανα τιπ και θα βλέπει άσχετα.
Ρε δεν είναι ότι το κάνω λάθος .Με πιάνει σαν πιάσιμο ,νομίζω πως φταίει και η μπάρα που κάθεται πάνω σε αυτό το μυ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ναι στον τραπεζοειδη εννοώ ,δεν έβρισκα την ονομασία 😂
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,791 μηνύματα.
πέτα τις ωμοπλάτες πίσω , δημιουργουν ενα φυσικο μαξιλαράκι με τον τραπεζοειδη ωστε πανω εκει θα στηριζεται η μπάρα και δεν θα πονάς. Πριν κάνεις καθισματα γυμνάζεις το στροφικο πέταλο ; πισω μοιρα ώμων ;
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Παιδια ειχα δεί μια ωραια ασκηση που λεγονταν ελξεις αρνολντ απο τον Σβάρτσενεγκερ ακριβως για να βελτιωσει καποιος ωμους πλατη πισω μπρος
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,791 μηνύματα.
Στην άνω πλάτη έχεις το στροφικο πέταλο...υπερακανθιο , υπακανθιο , υποπλατιο , μικρο στρογγυλο κτλπ.... και ο τραπεζοειδης που λέγαμε. Θέλεις ζέσταμα με ασκησεις του στροφικου πετάλου πριν ακουμπησεις μια βαριά μπάρα πανω εκει. Ειναι σημειο κλειδι που καθε προπονητης πρεπει να προσέχει πριν υποβάλλει τον ασκουμενο του σε καθισματα με μπάρα.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
πέτα τις ωμοπλάτες πίσω , δημιουργουν ενα φυσικο μαξιλαράκι με τον τραπεζοειδη ωστε πανω εκει θα στηριζεται η μπάρα και δεν θα πονάς. Πριν κάνεις καθισματα γυμνάζεις το στροφικο πέταλο ; πισω μοιρα ώμων ;
Ναι είναι σφαιρικο
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
παιδια δεν ειδε κανεις τις ασκησεις αρνολντ που παρεθεσα?
ωραια ευχαριστω
αποχωρω:bye2:
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
παιδια δεν ειδε κανεις τις ασκησεις αρνολντ που παρεθεσα?
ωραια ευχαριστω
αποχωρω:bye2:
Τις ξέρω αυτές και τις είχα στο προηγούμενο πρόγραμμα. Κουραστικές μου φάνηκαν αλλά την άλλη μερα ήμουν τέρμα πιασμένη. Ξεκινά με λιγότερα κιλά από όσα νομίζεις ότι μπορείς να σηκώσεις γιατί εγώ έτσι την πάτησα.

Σήμερα ήταν να κάνω το ladder αλλά έκανα 2 HIIT. Πόσο μου ελλειψαν αυτές οι ασκήσεις! Έκανα τα εξής:
ΗΙΙΤ 1: 30s on, 10s rest, 6 ασκήσεις, 2 rounds, 20s rest between rounds
Καθίσματα, κάμψεις, plank jacks, glute bridges, lunge jumps, deadlifts
HIIT 2: 50s on, 10s rest, 6 ασκήσεις, 4 rounds, 45s rest between rounds
Mountain climbers to shoulder tap, squat pulse to bicycle crunch, walk out pushup to lateral squat, beast walk to beast jack, plank jacks to toe touch, forearm plank to opposition reach.

Ο σφυγμος μου παραδόξως δεν ανέβηκε πολύ, μέχρι 155 πήγε. Θα κάνω το ladder αύριο και από Δευτέρα ξεκινάω πρόγραμμα με πολύ ΗΙΙΤ 🤩
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
IMG_20201220_124800.jpg

Τορτιγια από καλαμπόκι με κιμά μοσχαρίσιο άπαχο και λαχανικά
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
bodybuilder-breakfast.jpg



Simple High-Protein Bodybuilding Breakfast
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

κι ενα ωραιο αρθρακι

Morning Nutrition: 7 Muscle-Building Breakfasts​

 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,791 μηνύματα.
Το κοτόπουλο είναι κρυμενο κάτω από το ρυζι 😇
 

Συνημμένα

  • IMG_20201221_045846.jpg
    IMG_20201221_045846.jpg
    4.2 MB · Εμφανίσεις: 94

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
μπεικον ειναι το απο πανω ?
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Καπνιστή γαλοπουλα. Εν ελάδι.
δεν εχω ιδεα το τι διατροφικες αξιες εχει αλλα φαινεται ωραιο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

εγω εκανα σημερα κοτοπουλο στην σχαρα
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,791 μηνύματα.
δεν εχω ιδεα το τι διατροφικες αξιες εχει αλλα φαινεται ωραιο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

εγω εκανα σημερα κοτοπουλο στην σχαρα

Ε νταξει δεν είναι για αγώνες αλλά εμείς δεν παμε για αγώνες ένα απλό καλό αποτέλεσμα θέλουμε ένα σχήμα κ να κάνουμε προπονηση. Δεν έχω τόση ψυχωση όπως άλλοι.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ε νταξει δεν είναι για αγώνες αλλά εμείς δεν παμε για αγώνες ένα απλό καλό αποτέλεσμα θέλουμε ένα σχήμα κ να κάνουμε προπονηση. Δεν έχω τόση ψυχωση όπως άλλοι.
Εγω εχω ψυχωση χαχαχαχα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

https://www.instagram.com/p/CGSE-HVDh2E/

An den γινω ετσι δεν θα εχω ικανοποιηση απ το σωμα μου,παρολο που ειναι καλο
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,791 μηνύματα.
Εγω εχω ψυχωση χαχαχαχα

Φίλε δε ξερεις τι θα πει ψυχωση. Τσέκαρε το βίντεο του Chris Kogi as στο YouTube βρες το κ καντο μια παραθεση.... Γιατί εγώ δε μπορω. Που ακολουθεί τη διατροφή ενός μιστερ Ολυμπία.

Στο τέλος καταλήγει στο συμπέρασμα ότι ο τυπος ειναι σαν να τρώει πιτουρο όλη μέρα ανοστα φαγητά χωρίς αλάτι εννοείται κομμένα τυριά μέλι γιαουρτι μπανάνες κτλπ μιλάμε για σκληρές διατροφές εμείς κάνουμε ένα στοιχειώδες φίτνες. Μη νομίζεις.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Φίλε δε ξερεις τι θα πει ψυχωση. Τσέκαρε το βίντεο του Chris Kogi as στο YouTube βρες το κ καντο μια παραθεση.... Γιατί εγώ δε μπορω. Που ακολουθεί τη διατροφή ενός μιστερ Ολυμπία.

Στο τέλος καταλήγει στο συμπέρασμα ότι ο τυπος ειναι σαν να τρώει πιτουρο όλη μέρα ανοστα φαγητά χωρίς αλάτι εννοείται κομμένα τυριά μέλι γιαουρτι μπανάνες κτλπ μιλάμε για σκληρές διατροφές εμείς κάνουμε ένα στοιχειώδες φίτνες. Μη νομίζεις.
καταλαβα και μονο απ τις τροφες που ειπες
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top