Fitness Thread!

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Στο πόδια έχω λίγο λίπος και δεν έχω τόσο καλά πόδια ....αλλά έχω την δύναμη 💪🏿
Τώρα που είπες γλουτούς 😂😂,η πρώην μου ζήλευε επειδή είχα καλύτερους και μεγαλύτερους από εκείνη χαχαχαχ

Δε πειραζει... Για αυτό κ έγινε πρωην !!!
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Χαχαχαχαχ dead laughing 😂
Κάτω από 10 δεν παίζει να είμαι 10-12 εκεί .Αυτές τις μέρες βλέπω ότι έχω θολώσει αφού έχω αποτραβηχτεί απ' την γυμναστική

Επίσης ναι με το λίπος βάζεις δύναμη αφού κάνει ασκήσεις με παραπάνω σωματικό βάρος .Αλλά δεν γίνεται ρε φίλε με αυτήν την καραντίνα ,από σχολή δεν έχω τοσο διάβασμα , δουλειά δεν έχω στάνταρ καθημερινά ....οπότε τι μένει να κάνω ? Να πάω θάλασσα για κάνα περπάτημα ή τρεξιμο ....και αυτή τη φορά που πήγα μου βγήκε σε κρυολογήματα ,knock out


Btw τα συμπτώματα μου υποχώρησαν ,κράτησαν για 2 μέρες μόνο ,χτες ήταν το peak λογικά που ανέπτυξα 38 πυρετό
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Έχω αρχίσει να το ανεβάσω σταδιακά από παλιά που μου έλεγε ο ντεβιλ .Όγκο μόνο στο πάνω μέρος βλέπω ,στην κοιλιά πάω καλά μειώνεται η περίμετρος καθώς αυξάνεται το πάνω σώμα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Α επίσης δεν μπορώ να πάρω τόσο γρήγορα ή να χάνω τόσο γρήγορα βάρος γιατί παίρνω Τ4 αλκή ....if you know what I mean 😉
Αα δεκτό τότε αυτό δεν το γνώριζα με τον θυρεοειδή
 

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους.
Γνωρίζει κάποιος το ασπράδι σε μπουκάλι που υπάρχει σε σούπερμάρκετ αν είναι βρώσιμο απευθείας ή αν θέλει κάποια προετοιμασία; :P
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους.
Γνωρίζει κάποιος το ασπράδι σε μπουκάλι που υπάρχει σε σούπερμάρκετ αν είναι βρώσιμο απευθείας ή αν θέλει κάποια προετοιμασία; :P

Καλησπερα! Μπορείς να το πιεις μετά τη προπονηση απευθείας... Το ασπράδι με τις γευσεις φράουλα και σοκολάτα πινεται καλυτερα και από πρωτεινη σε σκόνη. Μπορείς επίσης να το πεταξεις σε αντικολλητικό τηγάνι μαζί με 2 κροκους κ να φτιάξεις ομελέτα....
 

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
Καλησπερα! Μπορείς να το πιεις μετά τη προπονηση απευθείας... Το ασπράδι με τις γευσεις φράουλα και σοκολάτα πινεται καλυτερα και από πρωτεινη σε σκόνη. Μπορείς επίσης να το πεταξεις σε αντικολλητικό τηγάνι μαζί με 2 κροκους κ να φτιάξεις ομελέτα....
Μιλάμε πάντα για το μπουκάλι με το ασπρδι το πλαστικό ή το άλλο στο κουτί που είναι σαν γάλα; Υπάρχει και με γεύση; Πωλείται στα σουπερμάρκετ; 😳 Μου το είπε η διατροφολόγος μου και ψαχνομαι.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Καλησπερα! Μπορείς να το πιεις μετά τη προπονηση απευθείας... Το ασπράδι με τις γευσεις φράουλα και σοκολάτα πινεται καλυτερα και από πρωτεινη σε σκόνη. Μπορείς επίσης να το πεταξεις σε αντικολλητικό τηγάνι μαζί με 2 κροκους κ να φτιάξεις ομελέτα....
Έχεις δοκιμάσει ?
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Έχεις δοκιμάσει ?

Ναι ρε... Συνέχεια όταν δεν συμπληρώνω πρωτεινη την ημέρα πινω 300-400μλ σίγουρα είναι 30-40γρ έξτρα πρωτεινη.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μιλάμε πάντα για το μπουκάλι με το ασπρδι το πλαστικό ή το άλλο στο κουτί που είναι σαν γάλα; Υπάρχει και με γεύση; Πωλείται στα σουπερμάρκετ; 😳 Μου το είπε η διατροφολόγος μου και ψαχνομαι.

Ναι. Για όλα. Ναι κανονικά στο σουπερ μαρκετ

Με γευση είναι σαν μιλκο.
 

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
Ναι ρε... Συνέχεια όταν δεν συμπληρώνω πρωτεινη την ημέρα πινω 300-400μλ σίγουρα είναι 30-40γρ έξτρα πρωτεινη.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Ναι. Για όλα. Ναι κανονικά στο σουπερ μαρκετ

Με γευση είναι σαν μιλκο.
Και είδα ότι αντιστοιχεί σε 16 ασπράδια αυγών. Πόσο πρέπει να τρώω την ημέρα;
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 434 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Στα 300μλ ή στα 100

Στα 300 γιατι στα 100 εχουν 11γρ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και πρέπει κάθε μέρα ;

Αμα κανεις προπονηση ναι θέλεις πρωτεινη για αποκατάσταση. Μαζί με τη προπόνηση παει κ η διατροφή.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Βραδινό απόψε
 

Συνημμένα

  • IMG_20210211_112007.jpg
    IMG_20210211_112007.jpg
    5.3 MB · Εμφανίσεις: 100

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Χθες εκανα προπονηση με χρονο. 90-60-30. 6 συνθετες πολυαρθρικες ασκησεις. Ωμους, πλατη, core. Σημερα διαλειμμα. Με εχει διαλυσει ο καιρος. Θα πεσει στους -12 και με τον αερα στους -27 και θα μου διαλυθει το αναπνευστικο το βραδυ. Χθες ανοιξα τερμα το παραθυρο, εβαλα τον υγραντηρα διπλα στο κρεββατι μου σε φουλ λειτουργια και ξυπνησα με ματωμενη μυτη και ερεθισμενο φαρυγγα. Ελεος πια. Δεν ξερεις αν ειναι απο το κρυο και τον ξηρο αερα ή απο covid ή απο 8 ωρες μασκα. Ακομα και με ανοιχτα παραθυρα η θερμοκρασια δεν πεφτει κατω απο 25. Δεν την παλευω.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Χθες εκανα προπονηση με χρονο. 90-60-30. 6 συνθετες πολυαρθρικες ασκησεις. Ωμους, πλατη, core. Σημερα διαλειμμα. Με εχει διαλυσει ο καιρος. Θα πεσει στους -12 και με τον αερα στους -27 και θα μου διαλυθει το αναπνευστικο το βραδυ. Χθες ανοιξα τερμα το παραθυρο, εβαλα τον υγραντηρα διπλα στο κρεββατι μου σε φουλ λειτουργια και ξυπνησα με ματωμενη μυτη και ερεθισμενο φαρυγγα. Ελεος πια. Δεν ξερεις αν ειναι απο το κρυο και τον ξηρο αερα ή απο covid ή απο 8 ωρες μασκα. Ακομα και με ανοιχτα παραθυρα η θερμοκρασια δεν πεφτει κατω απο 25. Δεν την παλευω.

Καλά ρε Νελλη σπίτι είναι αυτό που μένεις η η κόλαση του Δάντη ;;;;
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Καλά ρε Νελλη σπίτι είναι αυτό που μένεις η η κόλαση του Δάντη ;;;;
χαχαχαχα!
Σχετικα ειναι καλυτερο απο το προηγουμενο. Στο προηγουμενο που εμενα τον χειμωνα επιανε τους 30 και δεν μπορουσα να ανοιγω ολα τα παραθυρα γιατι ημουν στον 2ο οροφο και φοβομουν μη μπει κανεις απο το παραθυρο που εβλεπε σε ενα υποστεγο. Γυμναστικη με τερμα ανοιχτα τα παραθυρα κανω και οσα δεν ανοιγουν θολωνουν απο τους υδρατμους :lol: Μεχρι και οι γατες μου να φανταστεις εχουν μπερδευτει και εχουν καλοκαιρινο τριχωμα τον χειμωνα και χειμωνιατικο το καλοκαιρι γιατι το καλοκαιρι το διαμερισμα ειναι πιο δροσερο. Γενικα εχουν μια ταση εδω να βαζουν την θερμανση στο τερμα η οποια απο 1 Οκτ μεχρι 30 Απριλιου ειναι ανοιχτη 24/7. Οπου και να πας σε κλειστο χωρο κανει ζεστη και εισαι με κοντομανικα. Διαβαζα ενα ενδιαφερον αρθρο για την θερμανση πριν μερικες εβδομαδες και λεγανε οτι οφειλεται στην ισπανικη γριπη του 1918. Επειδη μεταδιδοταν ευκολα και επρεπε να ειχαν ανοιχτα παραθυρα τον χειμωνα, εκαναν την θερμανση τετοια ωστε να ζουν σε ζεστο σπιτι με ολα τα παραθυρα ανοιχτα. Τωρα μεσα εχω 27C. Οσο πεφτει η θερμοκρασια εξω τοσο πιο πολυ θα ανεβαινει μεσα.
 

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
Στα 300 γιατι στα 100 εχουν 11γρ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Αμα κανεις προπονηση ναι θέλεις πρωτεινη για αποκατάσταση. Μαζί με τη προπόνηση παει κ η διατροφή.
Ευχαριστώ πολύ 💙
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Το απόγευμα έχω πρόγραμμα 🔥🔥🔥
8 ασκησεις 100 επαναλήψεις η καθεμια. Τα mountain climbers, bicycle crunches, squat jumps, squat to dumbbell snatch θα βγουν εύκολα. Τα beast jacks & triceps dips με τα χέρια στον πάγκο και με τεντωμένα πόδια στο πάτωμα δεν βγαίνουν με τιποτα. Ούτε τα curls συνδιασμενα με κάθισμα στον τοίχο. Θα τα φτύσουν τα πόδια μου πριν τελειώσω τα 100 curls. Θα φάω ψωμί το πρωί γιατι θα χρειαστώ τον υδατάνθρακα. Τι υδατάνθρακες τρώτε όταν έχετε δύσκολη μέρα;

Αναρωτιέμαι αν το monster/red bull βοηθάει στις δύσκολες μέρες. Έχω κάνει άσκηση πίνοντας καφέ και βγήκε πολύ πιο εύκολα. Ή θα κάνω βλακεία αν το ρίξω σε τέτοια σκευάσματα;
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Χθες εκανα προπονηση με χρονο. 90-60-30. 6 συνθετες πολυαρθρικες ασκησεις. Ωμους, πλατη, core. Σημερα διαλειμμα. Με εχει διαλυσει ο καιρος. Θα πεσει στους -12 και με τον αερα στους -27 και θα μου διαλυθει το αναπνευστικο το βραδυ. Χθες ανοιξα τερμα το παραθυρο, εβαλα τον υγραντηρα διπλα στο κρεββατι μου σε φουλ λειτουργια και ξυπνησα με ματωμενη μυτη και ερεθισμενο φαρυγγα. Ελεος πια. Δεν ξερεις αν ειναι απο το κρυο και τον ξηρο αερα ή απο covid ή απο 8 ωρες μασκα. Ακομα και με ανοιχτα παραθυρα η θερμοκρασια δεν πεφτει κατω απο 25. Δεν την παλευω.
Είδα άρθρο το οποίο αναφέρει όταν το σύμπτωμα του πονόλαιμου ξεκινάει απευθείας (την ίδια μέρα) πιθανότατα κρυολόγημα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αναρωτιέμαι αν το monster/red bull βοηθάει στις δύσκολες μέρες. Έχω κάνει άσκηση πίνοντας καφέ και βγήκε πολύ πιο εύκολα. Ή θα κάνω βλακεία αν το ρίξω σε τέτοια σκευάσματα;
2 μπανάνες πριν την γυμναστική και ισως μέλι (εμένα είναι βιολογικο)
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
χαχαχαχα!
Σχετικα ειναι καλυτερο απο το προηγουμενο. Στο προηγουμενο που εμενα τον χειμωνα επιανε τους 30 και δεν μπορουσα να ανοιγω ολα τα παραθυρα γιατι ημουν στον 2ο οροφο και φοβομουν μη μπει κανεις απο το παραθυρο που εβλεπε σε ενα υποστεγο. Γυμναστικη με τερμα ανοιχτα τα παραθυρα κανω και οσα δεν ανοιγουν θολωνουν απο τους υδρατμους :lol: Μεχρι και οι γατες μου να φανταστεις εχουν μπερδευτει και εχουν καλοκαιρινο τριχωμα τον χειμωνα και χειμωνιατικο το καλοκαιρι γιατι το καλοκαιρι το διαμερισμα ειναι πιο δροσερο. Γενικα εχουν μια ταση εδω να βαζουν την θερμανση στο τερμα η οποια απο 1 Οκτ μεχρι 30 Απριλιου ειναι ανοιχτη 24/7. Οπου και να πας σε κλειστο χωρο κανει ζεστη και εισαι με κοντομανικα. Διαβαζα ενα ενδιαφερον αρθρο για την θερμανση πριν μερικες εβδομαδες και λεγανε οτι οφειλεται στην ισπανικη γριπη του 1918. Επειδη μεταδιδοταν ευκολα και επρεπε να ειχαν ανοιχτα παραθυρα τον χειμωνα, εκαναν την θερμανση τετοια ωστε να ζουν σε ζεστο σπιτι με ολα τα παραθυρα ανοιχτα. Τωρα μεσα εχω 27C. Οσο πεφτει η θερμοκρασια εξω τοσο πιο πολυ θα ανεβαινει μεσα.

Καλα δε μπορω να το καταλαβω αυτο δεν γγινεται να τη χαμηλώσεις πχ στους 20 ;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top