Fitness Thread!

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Με το cutting δεν βλεπω αποτελεσματα. Εχει ισιωσει η καμπυλη. Οταν ξυπνησα παντως σημερα η κοιλια μου ειχε ξεφουσκωσει εντελως. Δεν προσεξα αν ειχε πεσει και το % νερου, αλλα το λιπος ειχε μειωθει κατα 0.5% και η μυικη μαζα ηταν επανω κατα 0.3%.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Σημερα και εγω εχω πεννες με κιμα. Βασικα κιμας με πεννες ειναι. Τις ψαχνεις αναμεσα στον κιμα. Καλη ιδεα η φετα. Θα προσθεσω και εγω.

Πως ακριβώς ξέρεις πόσο μυική μάζα και λίπος έχεις κάθε μέρα? Ζυγαριά? Αυτά δεν είναι accurate γενικότερα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,805 μηνύματα.
IMG_20210303_094932.jpg
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Είναι πολύ γευστικό και τρως λιγοτερη φέτα σε περίπτωση που θες να κάνεις " δίαιτα "επειδή το τριμμένο δίνει την γεύση της φέτας


Επίσης θα θελα να ξέρω αν είμαι ο μόνος που μαγειρεύει τα μακαρόνια ανάλογα με τον τύπο τους 😂.Τις πένες τις τρώω μόνο με πέστο ή γιαούρτι
εγω τις κανω και παστιτσιο. Μονο κριθαρακι, φετουτσινι και λινγκουινι τα κανω κανονικα.
Πως ακριβώς ξέρεις πόσο μυική μάζα και λίπος έχεις κάθε μέρα? Ζυγαριά? Αυτά δεν είναι accurate γενικότερα.
εχω ζυγαρια. Ξερω οτι δεν ειναι αλλα δινει μια γενικη εικονα. Πχ οταν ενιωθα οτι ειχα βαλει βαρος και λιπος, ειχε φανει στην ζυγαρια.

Σημερα πηρα την αποφαση να σταματησω να μετραω θερμιδες. Βαρεθηκα και δεν εχει νοημα. Θα αρχισω παλι αν δω οτι βαζω σε λιπος.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,805 μηνύματα.
Εγω ρε παιδια γιατι έχω αποτελεσμα ; αλλα βεβαια αυτα πάνε αργά... ειδικα οταν δεν εισαι φαρμακωτος. :)
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,805 μηνύματα.
Τι αποτέλεσμα?

Καθαρισα λιγο κοιλιακους και εχω διατηρησει τους μυς που ειχα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ετσι και αλλιως ειναι και περιοδος που δεν μπορεις να γυμναστεις οπως θέλεις λογω καραντίνας.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Καθαρισα λιγο κοιλιακους και εχω διατηρησει τους μυς που ειχα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ετσι και αλλιως ειναι και περιοδος που δεν μπορεις να γυμναστεις οπως θέλεις λογω καραντίνας.
Μια χαρά κομπλέ ,στα ποσά κιλά έπεσες ?


Εμένα μου αρέσει ο όγκος που έχω βάλει στο πάνω μέρος του σώματος απ' το τόσο λίγο θερμιδικό πλεόνασμα που έκανα (ευτυχώς που μπήκα στο θρεντ εδώ και σας άκουσα ,θενξ)
Από Σεπτέμβριο -Οκτωβριο άφοβα σε πλεόνασμα θα είμαι μέχρι Γενάρη Φλεβάρη
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,805 μηνύματα.
Μια χαρά κομπλέ ,στα ποσά κιλά έπεσες ?


Εμένα μου αρέσει ο όγκος που έχω βάλει στο πάνω μέρος του σώματος απ' το τόσο λίγο θερμιδικό πλεόνασμα που έκανα (ευτυχώς που μπήκα στο θρεντ εδώ και σας άκουσα ,θενξ)
Από Σεπτέμβριο -Οκτωβριο άφοβα σε πλεόνασμα θα είμαι μέχρι Γενάρη Φλεβάρη

Δεν έπεσα και πολύ απο τα 82.5 ειμαι στα 82 τωρα μετά απο 20 ημέρες.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Δεν έπεσα και πολύ απο τα 82.5 ειμαι στα 82 τωρα μετά απο 20 ημέρες.
Νταξ κοίτα ,με αυτό το λίγο βλέπεις διάφορα όπως είπες
Το κλειδί για τους κοιλιακούς είναι να τους γυμνάσεις και αυτούς σκληρά γιατί θα πεταχτούν προς τα έξω από όγκο ,θα σπρώχνουν δηλαδή .

Πιστεύω άμα φτάσεις με την δίαιτα που κανείς στα 80 κιλά και με σκληρή εγκυμοσύνη των κοιλιακών θα είσαι μια χαρά
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,805 μηνύματα.
Εσυ ήθελες ενα γέμισμα στο ειχα πει εδω και καιρό.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Νταξ κοίτα ,με αυτό το λίγο βλέπεις διάφορα όπως είπες
Το κλειδί για τους κοιλιακούς είναι να τους γυμνάσεις και αυτούς σκληρά γιατί θα πεταχτούν προς τα έξω από όγκο ,θα σπρώχνουν δηλαδή .

Πιστεύω άμα φτάσεις με την δίαιτα που κανείς στα 80 κιλά και με σκληρή εγκυμοσύνη των κοιλιακών θα είσαι μια χαρά

Και στα 81 κιλά πιστευω μπορώ να βγάλω κοιλιακούς μπορει και στα 82 ηδη εχω εναν σχηματισμό. Αλλα το κλειδι ειναι να βάλεις και λιγους μυς ταυτοχρονα :P

Πιστευω στα ιδια κιλά ή αντε 1 κιλο κάτω να ξεθολώσω ακομη περισσοτερο.

Θέλει πειραματισμο ο καθενας να δει τι δουλευει πάνω του. Μπορει πχ σε μενα να δουλευει περισσοτερο μια διατροφη υψηλη σε πρωτεινη 170-180γρ την ημέρα και λιοτερους υδατανθρακες και υψηλοτερα λιπαρά.

Αν κατεβεις σε ενα ποσοστο λιπους μετά μπορεις να πεις φορτωνω λιγο να ανεβασω κ τις επιδοσεις στο γυμναστηριο... εκει ερχονται ισως και νεοι μυς λογω πιο σκληρης προπονησης. Η προπονηση ειναι επισης κλειδι.

Δεν μπορεις να κανεις επι μηνες τα ιδια πραγματα να νομιζεις οτι γυμνάζεσαι και να εισαι στασιμος κ μετα να αναρωτιεσαι γιατι δεν ανεβαινεις... σημερα εκανα για ζέσταμα 25 κάμψεις με κανονικο τεμπο σταθερα και πληρες ευρος κινησης (φιλουσα ασφαλτο) .... τι να μου κάνουν οι απλες κάμψεις λοιπον ; :)

Oταν η ασκηση εχει ξεφυγει απο το ευρος των 15 επαναληψεων μυικα δεν εχει να σου προσφέρει κατι. Το μυικο σου συστημα εχει προσαρμοστει δεν του προκαλεις ερεθισμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Εσυ ήθελες ενα γέμισμα στο ειχα πει εδω και καιρό.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Και στα 81 κιλά πιστευω μπορώ να βγάλω κοιλιακούς μπορει και στα 82 ηδη εχω εναν σχηματισμό. Αλλα το κλειδι ειναι να βάλεις και λιγους μυς ταυτοχρονα :P

Πιστευω στα ιδια κιλά ή αντε 1 κιλο κάτω να ξεθολώσω ακομη περισσοτερο.

Θέλει πειραματισμο ο καθενας να δει τι δουλευει πάνω του. Μπορει πχ σε μενα να δουλευει περισσοτερο μια διατροφη υψηλη σε πρωτεινη 170-180γρ την ημέρα και λιοτερους υδατανθρακες και υψηλοτερα λιπαρά.

Αν κατεβεις σε ενα ποσοστο λιπους μετά μπορεις να πεις φορτωνω λιγο να ανεβασω κ τις επιδοσεις στο γυμναστηριο... εκει ερχονται ισως και νεοι μυς λογω πιο σκληρης προπονησης. Η προπονηση ειναι επισης κλειδι.

Δεν μπορεις να κανεις επι μηνες τα ιδια πραγματα να νομιζεις οτι γυμνάζεσαι και να εισαι στασιμος κ μετα να αναρωτιεσαι γιατι δεν ανεβαινεις... σημερα εκανα για ζέσταμα 25 κάμψεις με κανονικο τεμπο σταθερα και πληρες ευρος κινησης (φιλουσα ασφαλτο) .... τι να μου κάνουν οι απλες κάμψεις λοιπον ; :)

Oταν η ασκηση εχει ξεφυγει απο το ευρος των 15 επαναληψεων μυικα δεν εχει να σου προσφέρει κατι. Το μυικο σου συστημα εχει προσαρμοστει δεν του προκαλεις ερεθισμα.
Δοκίμασε αυτό και έλα να μου πεις αν τελικά κι κάμψεις δεν σου κάνουν κάτι .Αν το βγάλεις αυτό όλο σωστό με σωστό χρόνο,χωρίς να πιαστείς την επόμενη μέσα , σε παραδέχομαι 😝

Δοκίμασε το μια for fun 5λεπτα θα σου πάρει

 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Τα "γκομενάκια" έρχονται και φεύγουν.Η γυμναστική δεν φεύγει ποτέ 😎

Έχω κάνει μέχρι στιγμής παρά πολύ καλή δουλεια και νομίζω μόνο συντήρηση κάνω οσο και να παίζω με ,σετς ,time under tension κλπ

Σήμερα θα κουρευτω (αλλα δεν ξέρω να θα τα κάνω κοντά ) κιόλας και θα φύγει ότι τρίχα έχω πάνω στο σώμα και από αύριο αρχίζει μαύρισμα στην παραλία καθώς κάνω cardio .
Στους 20 βάθους η περιοχή μου 😎

Πάντως μου αρέσει που άντεξα και έκανα γυμναστική στο κρύο καιρό του χειμώνα ,ήταν πολύ καλή πειθαρχία
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εγω σημερα εχω ποδια: goblet squats, dumbbell lunge jumps, elevated glute bridges, dumbbell burpees, dumbbell side lunges, dumbbell box step ups, 180 squat jumps.
O καιρος ειναι αθλιος οποτε μονο μεσα γυμναστικη στις επομενες 7+ μερες. Θα παω αυριο να γραφτω γυμναστηριο, δεν παει αλλο.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Με την δουλειά βλέπεις καθόλου να μεταβάλλετε η απόδοση στην γυμναστική?


Σιγά σιγά που ελπίζω θα δουλεύω δεν ξέρω αν θα μπορέσω να ανταπεξέλθω με 6 φορές την εβδομάδα .Ίσως το γυρίσω στο πρόγραμμα του ντεβιλ αν δεν μπορέσω
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,805 μηνύματα.
Παιδια εγω σας παρακολλουθω αλλα δεν εχω χρονο να γράψω πολλα γιατι τρεχω ολες τις ημέρες ετυχε κατι σοβαρο.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Παιδια εγω σας παρακολλουθω αλλα δεν εχω χρονο να γράψω πολλα γιατι τρεχω ολες τις ημέρες ετυχε κατι σοβαρο.
Είδα σε ένα ποστ που είπες ότι δεν παίρνουν τηλ αν συμβεί κατι ,λογικά συσχετίζεται με αυτό .

Καλή δύναμη ! Εύχομαι να πάνε όλα καλά !
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,805 μηνύματα.

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
Post workout ρόφημα: 330 ml εμφιαλωμένο ασπράδι αυγού + 200-250 ml πρωτεινουχο γάλα + 25 γραμμαρια whey -> 60-70 g πρωτεινη με τη μία. Μόλις το δοκίμασα, νταξει πίνεται.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Με την δουλειά βλέπεις καθόλου να μεταβάλλετε η απόδοση στην γυμναστική?


Σιγά σιγά που ελπίζω θα δουλεύω δεν ξέρω αν θα μπορέσω να ανταπεξέλθω με 6 φορές την εβδομάδα .Ίσως το γυρίσω στο πρόγραμμα του ντεβιλ αν δεν μπορέσω
Τωρα που παω πιο συχνα στο γραφειο (πχ δεν μπορω να κανω γυμναστικη πλεον στις 12) εχω δει διαφορα στην αποδοση. Ειμαι πιο κουρασμενη ειδικα αν τρεχω πανω κατω ολη τη μερα. Ερχομαι σπιτι και πειναω, μου παιρνει καμια ωρα να φτιαξω φαγητο και μετα 2 ωρες να χωνεψω και μεχρι να κανω γυμναστικη εχει παει 8-9. Η λυση ειναι να ξυπναω απο νωρις και να κανω την γυμναστικη στις 6 το πρωι. Δεν γινεται αλλιως.
Παιδια εγω σας παρακολλουθω αλλα δεν εχω χρονο να γράψω πολλα γιατι τρεχω ολες τις ημέρες ετυχε κατι σοβαρο.
Ελα ρε, ελπιζω ολα να πανε καλα
Post workout ρόφημα: 330 ml εμφιαλωμένο ασπράδι αυγού + 200-250 ml πρωτεινουχο γάλα + 25 γραμμαρια whey -> 60-70 g πρωτεινη με τη μία. Μόλις το δοκίμασα, νταξει πίνεται.
Εγω δεν θα καταναλωνα τοσο μεγαλη ποσοτητα πρωτεινης σε ενα γευμα. Επιβαρυνεις τα νεφρα σου. Πιες αρκετο νερο τουλαχιστον.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,805 μηνύματα.
Ευχαριστώ παιδιά μου ! Εντάξει όλα καλά θα πάνε ! Το δύσκολο ειναι η φροντιδα. Να γιατι χρειάζονται τα deadlift και τα βάρη ! Να μπορεις να σηκώσεις έναν δικό σου άνθρωπο. Υπο αυτη την εννοια τα 100-120 κιλά ειναι μια χαρά. Αν και η λαβή δεν εχει καμια σχέση. προσπαθω να βρω τροπο να το κάνω με τον λιγοτερο επιβαρυντικο. Πχ για να τον σηκωνω απο το κρεβάτι και να μπορει να περπατάει.....
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top