Fitness Thread!

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 751 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Λοιπον θα βάλω το θέμα που αντιμετωπισε ο Κώστας Στεφανιδης κατα κοσμον του γιουτιουμπ Κωστας Εμπειρος με την υγεια του και θα τα σχολιάσουμε.


Θέλω να μείνω στα εξής σημεια :

O «Κώστας Έμπειρος» όπως έγινε γνωστός μέσα από το κανάλι του, αποκάλυψε πως κατά την διάρκεια της προετοιμασίας του για τους αγώνες, άρχισε να αισθάνεται κόπωση. Σε προληπτικές εξετάσεις που έκανε για να εξακριβώσει τα αίτια αυτής της δυσφορίας, διαγνώστηκε με πρόβλημα με υπερτροφία αριστερής κοιλίας και χαμηλό κλάσμα εξόδισης. Λόγω του προβλήματος με την καρδιά, οι γιατροί του τόνισαν πως δεν μπορεί να συνεχίσει να ασχολείται με το Bodybuilding γιατί η πιθανότητα ενός έμφραγματος η καρδιακής ανεπάρκειας είναι μεγάλη.Όπως λέει το γεγονός πως δεν μπορούσε να κάνει προπόνηση υψηλής έντασης του στοίχησε στην τελική του εμφάνιση στο Arnold Classic που συμμετείχε.

Νομίζω οτι το παραπανω προβλημα προέκυψε και κληρονομικα όπως διαβαζω θα μας διαφωτισει ο γιατρός του θρέντ @Αλκης Κ.

Σχετικά με τους λόγους που τον ώθησαν να ενασχόληθει με το Bodybuilding ήταν η αποδοχή με το άλλο φύλο και η επιρροή από τις ταινίες δράσεις που πρωταγωνιστούσε ο Σιλβέστερ Σταλλονε.

Αυτο εδώ μου βγάζει μεγάλη ανασφάλεια. Οχι πως ειναι κακό να εισαι ωραίος και γυμνασμένος και ισα ισα κάποιες τους αρέσει αλλα δεν μπορείς ρε φιλε να αποτιμάς εναν άντρα ΜΟΝΟ απο το σώμα. Το πάν ειναι η διάθεση για έρωτα , αυτο ειναι ενα απο τα βασικά για μένα, ο τρόπος επισης , η συμπεριφορά και η εξυπνάδα γενικότερα. Αλλα αυτα ειναι θέματα που έχουμε γραψει σε άλλα θέματα. Επειδη ειδα να το λεει για αυτο σχολιασα. Το γυμναστηριο το κανεις για τη πάρτη σου και επειδη αρεσει σε σενα οχι για να βγαλεις γκομενα έλεος.

Σχετικά με την ευέλικτη διατροφή που έγινε γνωστή τα τελευταία χρόνια, επισήμανε πως είναι εφικτό το χτίσιμο ενός fit σώματος αλλά δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για τον πρωταθλητισμό και αυτός είναι ο λόγος που δεν τον χρησιμοποιεί στους πελάτες του που συμμετέχουν σε αγώνες.

Για ενα φίτ γυμνασμενο σωμα μια χαρα ειναι και η ευελικτη διατροφη αλλα μέσα στα μάκρος σου. Για το αγωνιστικο δεν ξέρω λογικά θα χει δίκιο. Δεν μπορεις να κανεις αγωνιστικη προετοιμασια τρωγοντας σοκολατες το πρωι μαζι με το κουακερ κ μακαρονια με κιμα και τριμενο μιλνερ απο πάνω.

Για παράδειγμα εμενα το αγαπημενο μου φαγητο ειναι μακαρόνια με κιμα ή τονο , σαλτσα λαδάκι και τριμενο ΑΦΘΟΝΟ ΜΙΛΝΕΡ απο πάνω. Φουλ πρωτεινικο πιάτο , αλλα δεν ειναι για αγωνιστική διατροφη.

Σχολιάστε ότι θελετε απο τα παραπάνω. Νομιζω δινει καλες πάσες για θεματάκια συζητησης.
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Εγω ισιο πάγκο επαιξα 25αρια για 12 αρες που βγηκαν πολύ καλά. Οποτε πιστευω εχω ευκολα 27.5 για 8-10.
εκεί είναι στόχος μου να φτάσω μέχρι το καλοκαίρι και αν γίνεται να μείνω σταθερός σε θερμίδες παίζω στις 2500 τώρα
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
εκεί είναι στόχος μου να φτάσω μέχρι το καλοκαίρι και αν γίνεται να μείνω σταθερός σε θερμίδες παίζω στις 2500 τώρα

Βάλε μια φωτο να δουμε πρόοδο. Να σου πω αν πρεπει να παιξεις τα 27.5 το καλοκαιρι!!!

Εγώ έχω από Σάββατο τελευταία δυνατή προπονηση ακόμη ποναω λολ! Στο χέρι περασε ... Ειναι καλυτερα ο δεξιός θωρακικος είναι λίγο κουρασμένος.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Μπανανουλα βρώμη πρωτεινη οποία γεύση θες νεράκι καλό ανακάτεμα και φούρνος! Ποσότητες ανάλογα τα μάκρος που θες☺️
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θα προσπαθήσω να μείνω και εγώ ενεργός στο θρεντ!
Κάτι χωρίς μπανάνα; Την απεχθάνομαι 🙄
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,469 μηνύματα.
Κάτι χωρίς μπανάνα; Την απεχθάνομαι 🙄
Θα το πω και ας γελάσετε καρότο-φυστικοβουτυρο (ακουγεται σαν συνδυασμός λεχώνας, αλλα ειναι ωραίος τουλάχιστον κατα τα δικά μου γούστα) ή μήλο. Αυτά τα δύο και την μπανάνα που είπε πριν το παιδί μου τα είχε προτείνει ο πρώην γυμναστής μου.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Μήλο με φυστικοβουτυρο όντως είναι απίστευτο!
Θα δοκιμάσω και καρότα. Τα τρώω ούτως η άλλως ωμά ως σνακ (baby carrots)
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Κάτι χωρίς μπανάνα; Την απεχθάνομαι 🙄
Εγώ πάντα έβαζα δεν γνωρίζω 😅μπορείς βέβαια αντί για μπανάνα να βάλεις σταφίδες πχ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Βάλε μια φωτο να δουμε πρόοδο. Να σου πω αν πρεπει να παιξεις τα 27.5 το καλοκαιρι!!!

Εγώ έχω από Σάββατο τελευταία δυνατή προπονηση ακόμη ποναω λολ! Στο χέρι περασε ... Ειναι καλυτερα ο δεξιός θωρακικος είναι λίγο κουρασμένος.
Επειδή δεν έχω τώρα πρόσφατη θα βγάλω λογικά αύριο καμιά ώρα μετά την προπόνηση! Full body παίζω μόνο πια από άποψη προπόνησης! Μια με έμφαση σε ασκήσεις καλλισθενικης μια γυμναστηρίου
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Τωρινή κατάσταση! Κιλά δεν γνωρίζω δεν έχω ζυγαριά στο σπίτι αλλά στο τζιμ σμρ ύστερα από ένα πρωινό καλό και προπόνηση με έδειξε 75,5 οπότε υπολογίζω γύρω στα 74 λογικά!
 

Συνημμένα

  • received_1080402542808438.jpeg
    received_1080402542808438.jpeg
    50.7 KB · Εμφανίσεις: 78
  • received_348016637241966.jpeg
    received_348016637241966.jpeg
    66.1 KB · Εμφανίσεις: 79
  • received_489628209363910.jpeg
    received_489628209363910.jpeg
    49.4 KB · Εμφανίσεις: 77
  • received_642474707028379.jpeg
    received_642474707028379.jpeg
    52.2 KB · Εμφανίσεις: 82
  • received_381023433488996.jpeg
    received_381023433488996.jpeg
    55.7 KB · Εμφανίσεις: 77

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Τωρινή κατάσταση! Κιλά δεν γνωρίζω δεν έχω ζυγαριά στο σπίτι αλλά στο τζιμ σμρ ύστερα από ένα πρωινό καλό και προπόνηση με έδειξε 75,5 οπότε υπολογίζω γύρω στα 74 λογικά!
Τι ύψος έχεις ?


Μαν εγώ κάτι άλλο θέλω να σχολιάσω ,δεν αηδιαστικό να ακουμπάς τον νιπτήρα;;;
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,469 μηνύματα.

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Τι ύψος έχεις ?


Μαν εγώ κάτι άλλο θέλω να σχολιάσω ,δεν αηδιαστικό να ακουμπάς τον νιπτήρα;;;
Ε λίγο ακουμπαγα 😅 ούτως ή αλλιώς μετά από τζιμ ήμουν μπήκα κατευθείαν για μπάνιο😛
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εμένα μου χτύπησε το σηκωμένο καπάκι της λεκάνης :hehe:

Δεν έχω να πω κάτι πάνω σε αυτό το άφησε ο προηγούμενος ανοιχτό και δεν το παρατήρησα καν😂😛😅
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τι ύψος έχεις ?


Μαν εγώ κάτι άλλο θέλω να σχολιάσω ,δεν αηδιαστικό να ακουμπάς τον νιπτήρα;;;
187
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ε λίγο ακουμπαγα 😅 ούτως ή αλλιώς μετά από τζιμ ήμουν μπήκα κατευθείαν για μπάνιο😛
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


187
Ααααα για αυτό φαίνεσαι τόσο αδύνατος σε αυτά τα κιλά
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,469 μηνύματα.
Ε λίγο ακουμπαγα 😅 ούτως ή αλλιώς μετά από τζιμ ήμουν μπήκα κατευθείαν για μπάνιο😛
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


187
Πολύ λάθος εκ μερος του. Τεσπα μην πιάσω συζήτηση για τα μικρόβια, φαντάζομαι όλοι γνωρίζουμε οτι πρέπει να έχουμε κλειστό το καπάκι οταν τραβάμε καζανάκι.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Πολύ λάθος εκ μερος του. Τεσπα μην πιάσω συζήτηση για τα μικρόβια, φαντάζομαι όλοι γνωρίζουμε οτι πρέπει να έχουμε κλειστό το καπάκι οταν τραβάμε καζανάκι.
Εγώ το κάνω για την ηχορύπανση , μειώνεται ο ήχος που ακούγεται
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Τωρινή κατάσταση! Κιλά δεν γνωρίζω δεν έχω ζυγαριά στο σπίτι αλλά στο τζιμ σμρ ύστερα από ένα πρωινό καλό και προπόνηση με έδειξε 75,5 οπότε υπολογίζω γύρω στα 74 λογικά!

Μια χαρά ωραίος ! Αλλα για μενα μην πάς πανω απο 20-22 κιλα αλτηρες σε κάθε χέρι.

Παιξε με σωστη τεχνική και κοιτα να ενεργοποιεις σωστά το στήθος. Και εγω δεν θα ανεβω πάνω απο 25-27 κιλά σε αλτηρες για φέτος.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Μια χαρά ωραίος ! Αλλα για μενα μην πάς πανω απο 20-22 κιλα αλτηρες σε κάθε χέρι.

Παιξε με σωστη τεχνική και κοιτα να ενεργοποιεις σωστά το στήθος. Και εγω δεν θα ανεβω πάνω απο 25-27 κιλά σε αλτηρες για φέτος.
Εγώ κανω 25

1χ12 (20)
1χ10(25

Μετά μπαίνω μπάρα
1χ10(50)
1χ7(60)
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Εγώ κανω 25

1χ12 (20)
1χ10(25

Μετά μπαίνω μπάρα
1χ10(50)
1χ7(60)

To θεμα ειναι πως τα κάνεις. Γιατι δεν μπορει για παράδειγμα να κανει κάποιος 30 κιλα αλτηρες και να έχει στηθος λιγοτερο απο το δικό μου !!!! Που κανω με 25-27 κάτι δεν κανει σωστα στη τεχνική.

Τσέκαρε τα λεει κ αυτος εδω ο πιτσιρικας που ειναι δύναμη

 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top