Fitness Thread!

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Για τι μιλάμε ρε παιδιά για λιπαρά Ω3 ;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,867 μηνύματα.
μπορεί.. αλλά δεν είμαι άνδρας να τρωω σα γουρούνι...
Πόσα αυγά τρως την εβδομάδα; Μικρού μεγέθους;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Για τι μιλάμε ρε παιδιά για λιπαρά Ω3 ;
Για τροφές με βιταμίνη D.
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,867 μηνύματα.

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Με μπερδεύεις τώρα. Για βιταμίνη D μιλάμε ή για ωμεγα3; Ο σολωμός έχει και τα δύο.
τα αυγά δεν αυξάνουν την χοληστερίνη? δεν μπορώ να τρώω πάρα πολλά ..αλλά να σου πω τώρα που το λές φτιάχνω και σούπες αυγολέμενο .. πες 3 αυγά /week το λιγότερο
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
τα αυγά δεν αυξάνουν την χοληστερίνη? δεν μπορώ να τρώω πάρα πολλά ..αλλά να σου πω τώρα που το λές φτιάχνω και σούπες αυγολέμενο .. πες 3 αυγά /week το λιγότερο

Τα αυγά μόνο ;;; :P δε νομίζω :P
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,867 μηνύματα.
τα αυγά δεν αυξάνουν την χοληστερίνη? δεν μπορώ να τρώω πάρα πολλά ..αλλά να σου πω τώρα που το λές φτιάχνω και σούπες αυγολέμενο .. πες 3 αυγά /week το λιγότερο
Έτσι έλεγαν παλιά. Πάντως αν δεν έχεις πρόβλημα με την χοληστερίνη, μπορείς άνετα να τρως ένα την ημέρα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τα αυγά μόνο ;;; :P δε νομίζω :P
Προφανώς για να αυξηθεί η χοληστερίνη τα αβγά δεν είναι ο κύριος υπαίτιος. Άμα τρώει γλυκά, χάνει ότι κερδος έχει από αλλού...
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,867 μηνύματα.

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,867 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
όμορφη εμένα πάλι δεν μου αρέσει καθόλου το κρέας με λίπος

αν εξαιρέσεις κανα πιτόγυρο... αρνιά και τέτοια μπά... ή κατσίκια ουτε κάν.

Θα ετρωγα εξοχικό χοιρινό... αλλα οχι γουρουνοπούλες. Και κανα μπιφτεκάκι ως εκεί. Παν΄σετες δεν μ αρεσουν να φανταστείς.
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
όμορφη εμένα πάλι δεν μου αρέσει καθόλου το κρέας με λίπος

αν εξαιρέσεις κανα πιτόγυρο... αρνιά και τέτοια μπά... ή κατσίκια ουτε κάν.

Θα ετρωγα εξοχικό χοιρινό... αλλα οχι γουρουνοπούλες. Και κανα μπιφτεκάκι ως εκεί. Παν΄σετες δεν μ αρεσουν να φανταστείς.
Παντσέτα ούτε εμένα μου αρέσει. Μαρέσει το λίπος γύρω από την μπριζόλα και στο σουβλάκι..με μαλώνουνε.. αλλά δεν πολυ ακούω..
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,867 μηνύματα.
Παντσέτα ούτε εμένα μου αρέσει. Μαρέσει το λίπος γύρω από την μπριζόλα και στο σουβλάκι..με μαλώνουνε.. αλλά δεν πολυ ακούω..
Αυτά μου αρέσουν κι εμένα. Και τα προτιμώ από το αρνί και το κατσίκι που όλο και λιγότερο τρώω.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Δεν έχω άλλη σαλατούλα τελείωσε... Μόνο τομάτες 🙃
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το 4ο γευμα ημέρας λοιπόν

Το 1ο ηταν το καθιερωμένο κουακερ - γιαουρτι - πρωτεϊνη - λιγο σιροπι αγαυης ανακάτεμα και άσπρο πάτο.

2ο γευμα ημέρας 40γρ αμύγδαλα

3ο γευμα ρύζι 200γρ με τόνο 150

4ο γευμα αυτο εδώ... 270γρ μπακαλιάρος και 60γρ ρυζι τσιμπησα και μια ρυζογκοφρέτα λαδάκι και τομάτα

αλλα επειδή ειμαι περίπου στις 2150 θερμίδες

έχω σίγουρα και αλλο ενα γευμα με γιαουρτάκι ή μια ομελέτα... μάλλον το πρώτο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

δυστυχως μου έχουν τελειώσει οι σαλάτες οπότε... θα πρέπει λίγο να αγοράσω απο Δευτέρα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

6η μέρα αύριο διατροφής.... εννοείται δεν σκεφτόμαστε chet meal ουτε για πλάκα πρίν το μήνα... μετά το μήνα βλέπουμε.
 

Συνημμένα

  • IMG_20240106_221239.jpg
    IMG_20240106_221239.jpg
    821.5 KB · Εμφανίσεις: 17
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Χθεσινή προπόνηση χέρια (στο σπίτι)

Πιέσεις ώμων με αλτήρες

18.5 κιλά / χέρι για 15
18.5 / χέρι για 12
το ίδιο για 10
17.5 για 10

Κάμψεις δικεφάλων με αλτήρες
15 κιλά / χέρι για 12
το ίδιο για 10
13.5 κιλά / χέρι για 10
το ιδιο για 10

Εκτάσεις ωμων (πλάγια μοίρα δελτοειδή)
13.5/ χέρι για 13
13.5 για 12
12.5/ χέρι για 12
12.5/ χέρι για 12

Εκτάσεις τρικεφάλων πανω απο το κεφάλι με λάστιχα αντίστασης
Διπλό λάστιχο (18 + 9 κιλά αντισταση)
13 επαν.
12
12
11

6η μέρα προγράμματος σημερα και προετοιμασία φαγητού για την 7η.

1ο γευμα (το κλασσικό) 250γρ γιαουρτι - 70 κουακερ - πρωτεϊνη - αμύγδαλα λιγο σιροπάκι αγαβης

2ο γευμα ημέρας σήμερα 120γρ τονος , 250γρ ρυζι 10γρ λάδι 10γρ κέτσαπ χωρις ζάχαρη.

1704636344792.jpg



Αυριανη προπονηση πλάτης 2 ασκήσεις
1 ασκηση στηθους
2 ασκησεις κοιλιακων.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

1704636344783.jpg
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
@Devil σε χάρτινο πιάτο τρώς? για να μην πλένεις?
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,034 μηνύματα.
Σημερινή upper προπόνηση
1 Χ 12 32kg + 1 X 10 36kg + 2 X 8 36kg pec fly
1 X 12 39kg + 1 X 8 39kg + 1 X 6 39kg lat pulldown τροχαλία
1 X 12 30kg + 1 X 10 40kg + 1 X 7 40kg vertical bench press machine
1 X 12 20kg + 2 X 8 30kg + 1 X 6 30kg seated row
1 X 7 8kg κάμψεις δικέφαλων με αλτήρες
1 Χ 5 8kg σφυροειδείς κάμψεις δικέφαλων
1 Χ 10 10kg κάμψεις δικέφαλων με μπάρα
3 Χ 6 30kg calf raises
2 X 12 κοιλιακοί
2 Χ 12 εκτάσεις ραχιαίων
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Σημερινή upper προπόνηση
1 Χ 12 32kg + 1 X 10 36kg + 2 X 8 36kg pec fly
1 X 12 39kg + 1 X 8 39kg + 1 X 6 39kg lat pulldown τροχαλία
1 X 12 30kg + 1 X 10 40kg + 1 X 7 40kg vertical bench press machine
1 X 12 20kg + 2 X 8 30kg + 1 X 6 30kg seated row
1 X 7 8kg κάμψεις δικέφαλων με αλτήρες
1 Χ 5 8kg σφυροειδείς κάμψεις δικέφαλων
1 Χ 10 10kg κάμψεις δικέφαλων με μπάρα
3 Χ 6 30kg calf raises
2 X 12 κοιλιακοί
2 Χ 12 εκτάσεις ραχιαίων

40kg pull down ωραίος μπράβο !
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top