Fitness Thread!

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,886 μηνύματα.
Να ρωτήσω @Devil ποια είναι καλύτερη σανίδα;

plank.jpg
shutterstock_561314107.jpg
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,795 μηνύματα.
Να ρωτήσω @Devil ποια είναι καλύτερη σανίδα;

View attachment 130871View attachment 130872

An έχεις θέματα στους αγκώνες η δευτερη αν έχεις θέματα στους καρπους η πρώτη.

Καμιά φορά χρειάζεται να διαφοροποιήσουμε το ασκησιολογιο αν ποναμε. Πχ οι λέξεις είναι μια τρομερή άσκηση για την πλατη αλλά αν πονας στα χέρια καλυτερα να κάνεις κωπηλατικη σε μηχάνημα. Παράδειγμα.

Παρεπιπτοντως αυριο θα κάνω ελξεις. Εχω καιρό και χθες που έκανα έβγαλα 8 και ενώ ήμουν κουρασμένος. Νομίζω αυριο τις 10 τις εχω ευκολα!

Με κόβω για 10-10-8-8

4 σετάκια.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,795 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω γιατί πρεπει να φας σκόρδο και να πας γυμναστήριο.

Θα το πω στον δικό μου το γυμναστη μόλις έρθει να τη πει λίγο στον ηλίθιο που το κάνει γιατί είναι η δευτερη φορα.

Δε γίνεται να βρωμάει και να ζέχνει σκορδιλα επειδή ο άλλος είναι στο κόσμο του.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,795 μηνύματα.
Τι νουμερα κυκλοφορουν ρε πουστη μου.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,886 μηνύματα.
Εν τω μεταξύ, όταν πήγαινα γυμναστήριο, στον πάνω όροφο έξω από τα αντρικά αποδυτήρια ΒΡΩΜΟΥΣΕ τόσο άσχημα που μύριζε όλος ο όροφος🤮 είναι πολλοί..
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,795 μηνύματα.
Εν τω μεταξύ, όταν πήγαινα γυμναστήριο, στον πάνω όροφο έξω από τα αντρικά αποδυτήρια ΒΡΩΜΟΥΣΕ τόσο άσχημα που μύριζε όλος ο όροφος🤮 είναι πολλοί..

Σκόρδο βρωμουσε;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εντάξει πρεπει να σέβεσαι και λίγο τον περιβαλλοντα χώρο. Δεν είναι κατάσταση αυτή. Εγώ θα το πω στον ιδιοκτήτη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,795 μηνύματα.
Εν τω μεταξύ δυνατή προπόνηση πλάτης σήμερα.... θα ανεβάσω 2 βιντεάκια απο 2 ασκήσεις που έκανα.

Ζητω συγγνώμη για τις αξυρισιές και τις ακουρεψιές... ειμαι λίγο σαν αρκουδάκι αλλα δε πειράζει.

Πρώτον είμαι Σε άδεια.

Και δευτερον δε πιστεύω οτι θα βρω τη γυναικα της ζωής μου απο το στέκι ωστε να
καλλοπιστώ :laugh: :laugh:

Οσο για το τύπο που βρωμούσε σκόρδο δε μπορώ να καταλαβω πως γινεται να σε σχολιάζει το μισό γυμναστήριο και εσυ να συνεχίζεις να κάνεις προπόνηση σαν να μη τρέχει τίποτα. Εντάξει δε πρόλαβα τον ιδιοκτητη σημερα αλλα θα του το πώ. Δηάδη σε κάποια φαση είπα στον έναν που μένει στο πόστο και ειναι και φίλος να ανοιξει τις πόρτες ρε φιλε... και τις τζαμαρίες. Δε γινεται αυτο το πράγμα θα αρπακτούμε εδω μέσα !

Ένας άλλος ηρθε και λέει... πωπω θα πάθω έμφραγμα απο τη μυρωδιά και του έλεγε ενας άλλος εεεεμ ηθελες να κανεις τον ήρωα και γελάγανε.

Δεν καταλαβαινω δεν σε ενοχλει να σε κοροϊδευουν ; εμενα θα με πείραζε παντως.

Αυτη τη βδομάδα εχω δει πράγματα που δεν εχω ξαναδεί ομολογώ.... μια γκόμενα να έχει βγεί παρέα μας και να ειναι όλο το βράδυ με το κινητό τα βίντεο και τις σέλφι... και τωρα αυτο εδώ... να τρωει ο αλλος μισό κιλό σκόρδο και να έρχεται γυμναστήριο.

Η μαλακία πάει συννεφο στο κόσμο.-
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,886 μηνύματα.
An έχεις θέματα στους αγκώνες η δευτερη αν έχεις θέματα στους καρπους η πρώτη.
Άρα έχουν ίδιο αποτέλεσμα; Εννοώ, είναι και οι δύο αποτελεσματικές; ή με τους αγκώνες θεωρείται πιο σωστή;
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,795 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,886 μηνύματα.
Προχθές έκανα σανίδα, σήμερα με πεθαίνουν οι κοιλιακοί μου😭
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ντεβιλ μη γελάς πονάω η αγύμναστη
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,795 μηνύματα.
Προχθές έκανα σανίδα, σήμερα με πεθαίνουν οι κοιλιακοί μου😭
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ντεβιλ μη γελάς πονάω η αγύμναστη

Και εγω πονάω.... ο πονος ειναι συστατικο του γυμναστηρίου. Μας αρέσει :P
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

(1) Δοκιμάζω να χάσω 40 κιλά μέρα 8η. Δείτε τι τρώω, τις μέρες που τρώω. #διαλειμματικήνηστεία - YouTube

Tα σχ'όλια απο κάτω όλα τα λεφτά.

Φάε και αλλες τρεις φέτες με μερέντα χαχαχ

εχασα λέει 5 κιλά σε 7 μέρες. Η μαλακία πάει σύννεφο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,886 μηνύματα.
Πάντως εγώ, έχω κόψει ΕΝΤΕΛΩΣ την ζάχαρη εδώ και 16 μέρες.. έχω χάσει 3-4 κιλάκια.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,795 μηνύματα.
Πάντως εγώ, έχω κόψει ΕΝΤΕΛΩΣ την ζάχαρη εδώ και 16 μέρες.. έχω χάσει 3-4 κιλάκια.

Δεν ειναι καλό να χάνεις τόσα κιλά σε τόσο συντομό χρονικό διάστημα. Καλα έκανες και έκοψες ζάχαρη αλλα πάρτο πιο χαλαρά.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,886 μηνύματα.
Δεν ειναι καλό να χάνεις τόσα κιλά σε τόσο συντομό χρονικό διάστημα. Καλα έκανες και έκοψες ζάχαρη αλλα πάρτο πιο χαλαρά.
Μα τρώω κανονικά. Και ψωμί και πατατάκια καμιά φορά. Απλά έκοψα εντελώς σοκολάτες και γλυκά.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,795 μηνύματα.
Μα τρώω κανονικά. Και ψωμί και πατατάκια καμιά φορά. Απλά έκοψα εντελώς σοκολάτες και γλυκά.

Kala έκανες απλα για να ελέγξεις το πόσο θα χάσεις κόβωντας το φαγητό θα πρέπει να το κάνεις μετρώντας θερμίδες.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,795 μηνύματα.
9.5 pull ups


είχα κανα δυο χρόνια να κάνω έλξεις και έχουν μείνει πίσω ! Πρέπει να πιάσω 12αρι !
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,799 μηνύματα.
Χθες το έκαψα στο διάδρομο πάντως. Δεν ξέρω γιατί αλλά ένιωσα ένα αίσθημα πως δεν με κουράζει τίποτα και το πήγα τέρμα. 55 λεπτά τρέξιμο με speed 9 την περισσότερη ώρα. 500 θερμίδες κάηκαν. Ή του ύψους ή του βάθους. Ή θα κουραστούν τα πόδια μου στα πρώτα 5 λεπτά ή θα ξεχάσω πως υπάρχει και το αίσθημα της κοπώσεως. Χθες το πήγα τέρμα στο chest day. 2,5 ώρες ήμουν στο γυμναστήριο χδ.

Σήμερα leg day, πρέσα ποδιών φτάσαμε τα 160kg (80+80) x4. Στις γάμπες τα 100 (50+50) Χ4. Κοιλιακούς 40X3 + 3 επαναλήψεις σανίδας για 1,5 λεπτό.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,795 μηνύματα.
Χθες το έκαψα στο διάδρομο πάντως. Δεν ξέρω γιατί αλλά ένιωσα ένα αίσθημα πως δεν με κουράζει τίποτα και το πήγα τέρμα. 55 λεπτά τρέξιμο με speed 9 την περισσότερη ώρα. 500 θερμίδες κάηκαν. Ή του ύψους ή του βάθους. Ή θα κουραστούν τα πόδια μου στα πρώτα 5 λεπτά ή θα ξεχάσω πως υπάρχει και το αίσθημα της κοπώσεως. Χθες το πήγα τέρμα στο chest day. 2,5 ώρες ήμουν στο γυμναστήριο χδ.

Σήμερα leg day, πρέσα ποδιών φτάσαμε τα 160kg (80+80) x4. Στις γάμπες τα 100 (50+50) Χ4. Κοιλιακούς 40X3 + 3 επαναλήψεις σανίδας για 1,5 λεπτό.

Θα μπείς ένα challenge με τον θείο ;;;

push ups... ποιος θα κάνει τα περισσότερα ! Θα κάνω την αρχή με ένα Βίντεο τη Δευτέρα να σου δειξω ρυθμό και εκτέλεση. Όχι μισές σαν του Κο΄για.... που δηθεν κάνει 100 push ups ενω ειναι 50 :P
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,799 μηνύματα.
Θα μπείς ένα challenge με τον θείο ;;;
Εσύ θείε είσαι χρόνια στο κουρμπέτι, εγώ 4 μήνες. Πως να σε κοντράρω;

push ups... ποιος θα κάνει τα περισσότερα ! Θα κάνω την αρχή με ένα Βίντεο τη Δευτέρα να σου δειξω ρυθμό και εκτέλεση. Όχι μισές σαν του Κο΄για.... που δηθεν κάνει 100 push ups ενω ειναι 50
Κάμψεις βγάζω 35x3 συνήθως. Αν σκεφτώ πως τέλη καλοκαιριού έβγαζα με μεγάλη δυσκολία 10x3 είναι μεγάλη εξέλιξη. Όμως πρέπει να το αυξήσω γιατί για ΛΟΚ έχω ακούσει κάτι 80αρια τους ρίχνουν.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top