Γυμναστική, χορός και σωστή διατροφή

physicscrazy

Δραστήριο μέλος

Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 585 μηνύματα.
'Ενα κιλό σαρδέλες έχει 3 ευρώ, όσο 100γρ τόνου συνήθως. Καμιά φορά λίγο λιγότερο, καμιά φορά πολύ παραπάνω. 18 ευρώ το κιλό έχει το λαβράκι, ο τόνος πάνω από 30. Δεν ξέρω τι μάρκα παίρνεις αλλά μερικές έχουν ουσιαστικά τη τιμή αστακού(δεν κάνω πλάκα).

Όσον αφορά τα γαλακτοκομικά με χαμηλά λιπαρά, έχει αποδειχθεί πολλαπλώς πως δε βοηθάνε ούτε στο χάσιμο βάρους(εκτός από το θερμιδικό intake που οκ), ενώ είναι καταστρεπτικά για τον οργανισμό και χάνουν τα αρχικά τους benefits. Μπορείς να δεις πολλά άρθρα στο ίντερνετ, αλλά εγώ προτείνω να διαβάσεις το eat the yolks(liz wolfe).

Α δεν ήξερα πως λες συγκεκριμένα για zero carb. Ο μέσος άνθρωπος έχει πάρα πολλά πλεονεκτήματα. Μερικά: περισσότερη ενέργεια επειδή ο οργανισμός χρησιμοποιεί ketons αντί για γλυκόζη, το χάσιμο βάρους είναι απείρως πιο εύκολο επειδή η πείνα μειώνεται δραματικά, μετά από λίγες μέρες χάνονται τα cravings για sugars και junk food γενικότερα, σταματά να κουράζεται στη μέση περίπου της μέρας κλπ κλπ. Το μόνο κακό είανι πως δε μπορείς να χτίσεις μάζα.

οσον αφορα τα ψαρια ειχα στο μυαλο μου σολωμο,τσπουρα κλπ...οκ οι σαρδελες και το λαβρακι ισως ειναι φθηνοτερα αλλα δεν ξερω γτ δε χρησιμοποιω....αλλα δεν εχει σημασια....

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ τα γαλακτοκομικα το μονο που βρηκα με μια πολυ προχειρη ματια ειναι το γνωστο επιχειρημα: τα γαλακτοκομικα με χαμηλα λιπαρα κανουν κακο στην υγεια γτ οι περισσοτεροι λογω μειωμενων λιπαρων τεινουν να τρωνε περισσοτερη ζαχαρη για αντικατασταση γευσης.https://time.com/4279538/low-fat-milk-vs-whole-milk/ Αυτο ομως δεν ενδιαφερει καποιον που εχει ενα σταθερο διατροφικο πλανο και τρωει συγκεκριμενες τροφες(κατι το οποιο ειναι εμμεσα το θεμα της κουβεντας).Παρ' ολα αυτα δε σημαινει αυτο οτι τα γαλακτοκομικα με χαμηλα λιπαρα ειναι κατι κακο απο μονα τους. Δεν μπορεις να λες οτι τα γαλακτοκομικα ειναι αθλια με βαση αυτο το επιχειρημα(ειναι το μονο επιχειρημα που βρηκα σε πολλα αρθρα εναντιον των γαλακτοκομικων με χαμηλα λιπαρα) . το αν θα φας περισσοτερη ζαχαρη η οχι ειναι δικη σου υποθεση, δε φταινε τα γαλακτοκομικα.

γενικα οι κετογενικες διαιτες εχουν πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα...δεν ειναι της παρουσης ...διαφωνησα με το οτι εχουν ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ πλεονεκτηματα στο μεσο ανθρωπο απο οτι σε εναν επαγγελματια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Ο καθενας τρώει αναλογα και πως έχει συνηθισει. Για τον φαστ μπορει να ειναι αηδιες. Εγω ομως έχω νιώσει αρκετες φορές την αναγκη να κτυπησω ενα τοστάκι με τυρι χαμηλών λιπαρών ή γιαουρτι με κουάκερ ή μελι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Παρακολουθώντας τα τελευταία ποστ μου δημιουργήθηκε μια απορία, όποιος γνωρίζει ας μου τη λύσει. Από όσα γνωρίζω, υπάρχει ένα πρότυπο διατροφής που προτείνουν ειδικοί (προγράμματα διατροφολόγων και γιατρών που ακολουθούν την ίδια φιλοσοφία) και αναφέρεται στο μέσο άνθρωπο. Τι συστατικά πρέπει να λαμβάνει, σε τι συνδυασμούς και με τι συχνότητα. Και πόσες θερμίδες. Σίγουρα το πρότυπο προσαρμόζεται ανάλογα με τον τύπο ζωής που ακολουθεί κανείς (καθιστική, άθληση, κ.λπ.). Η ερώτηση είναι η εξής: Το πρόγραμμα ενός που "θέλει να χτίσει" μύες ακολουθεί την ίδια φιλοσοφία με απλά παραπάνω πρωτείνη ή ό,τι άλλο χρειάζεται; Την αγνοεί και επικεντρώνεται στο σκοπό του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Κάποιοι διατροφολογοι βάζουν και βουτυρο το πρωϊ στο προγραμμα. Εμενα το βουτυρο δεν μου κάνει. Θα το απέρριπτα. Θα προτιμουσα να φάω μια φετα ολικής με 1 κ.σ λάδι και αβοκάντο αλειμένο πάνω.

Η πρωτεϊνη ειναι το βάρος του σώματος * 1.5-2 σε γρ. Επισης σε φάση ογκου θές και υδατάνθρακα αρκετο για ενεργεια. Εγω πριν λιγο τελειωσα την προπονηση μου. Θα κτυπησω τωρα μια μπανάνα και μετα 300γρ τονο με ρυζι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εξαρτάται από τα κιλά σου συνήθως το πόσες θερμίδες πρέπει να τρως για να μείνεις στα ίδια κιλά, δηλαδή πόσα καίει ο οργανισμός σου μέσα στη μέρα χωρίς να κάνεις κάποια άθληση. Η άσκηση δεν καίει πολλές θερμίδες για αυτό και όλοι λένε ότι το νούμερο 1 στο να χάσεις κιλά/λίπος είναι η δίαιτα και η κουζίνα. Σήμερα έτρεχα με χαλαρούς ρυθμούς 30 κάτι λεπτά δηλαδή 4 χιλιόμετρα και έκαψα με βάση υπολογισμούς 300κάτι θερμίδες, δηλαδή ούτε ένα μεσημεριανό. Είναι ενάμιση κομμάτι πίτσα. Οπότε τρως λιγότερες θερμίδες και carbs από όσα χρειάζεται το σώμα σου για να διατηρήσει το βάρος και έτσι χάνεις λίπος (και λίγο μύες ενδιάμεσα). Από την άλλη αν θες να μεγαλώσουν οι μύες σου τρως παραπάνω calories (τουλάχιστον ίσες με το ελάχιστο που πρέπει να φας) και επιπλέον πάνω από 2 φορές το βάρος σε γραμμάρια πρωτεΐνης δηλαδή περισσότερη πρωτεΐνη από το κανονικό που είναι 1,5-2.

Να δώσω ένα ριπορτ σήμερα έφαγα 4 κομμάτια σπιτική πίτσα (τι να κάνω δεν είχε κάτι άλλο το σπίτι η μαμά μου έφτιαξε πίτσα με καλά υλικά όμως) τα οποία δίνουν με βάση το myfitnesspal 840 θερμίδες και 40γρ πρωτείνης, και επίσης τώρα έχω ετοιμάσει περίπου 200 γρ γιαούρτι και αρκετή βρώμη μαζί υπολογίζω άλλα 25 γρ πρωτείνγς από εκεί. Λόγω εξέτασης δεν πρόλαβα να φάω άλλα πράγματα όμως δεν πεινάω. Στο γυμναστήριο έτρεξα με χαλαρούς ρυθμούς 4 χιλιόμετρα και μετά έκανα squat και γάμπες και μια ακόμη άσκηση για hamstrings και λίγους κοιλιακούς/διατάσεις. Συνολικά θα είμαι αρκετά κάτω από τα calories και τις πρωτείνες που πρεπει να φαω αλλα προς το παρόν θέλω να χάσω λίπος οπότε φαντάζομαι μικρό το κακό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Καποιοι υποστηριζουν οτι το μηχανημα (διαδρομος) δεν δειχνει τις πραγματικές θερμιδες που έκαψες. Τα 4 χλμ ειναι καλη αποσταση πάντως.

Γνωμη μου αμα θες να χάσεις λίπος και να διατηρησεις και τους μυς που έχεις ακολουθησε μια υποθερμιδικη διατροφη και τσέκαρε τι μακροσυστατικα θα σου δωσει το fitnesspal μαζι με τις θερμιδες που θα σου υπολογισει απλα αν σου δωσει 110γρ πρωτεϊνης την ημερα εσυ κανε το κλασσικο με το *1,5-2 και προσαρμοσε το.

Απο τροφές μην τρελαινεσαι σιγα σιγα .... και εμενα η δικια μου η μανα μου την σπάει. Δεν καταλαβαινει το προγραμμα με τις πρωτεϊνες σημερα ειχε μονο φασολια. Με μονο φασολια δεν γμησε κανεις!!! Ειχα και τονο και συμπληρωσα.

Θυμησου οτι ολους εκεινους που βλέπεις να εχουν αδυνατισει αλλα με άσχημο τροπο (να έχουν χάσει ωμους - στηθος - πλάτες κτλ΄π) δεν ελαβαν υποψη βασικους κανονες οπως οι παραπανω. Το αποτελεσμα θα ειναι πολυ καλυτερο αμα χάσεις λιγοτερους μυς απο οτι λιπος επειδη η αναλογια θα ανεβει υπερ των μυών. Μετα κανεις οτι θες αμα θες περνάς σε φάση ογκου και παιρνεις κιλά (ποιοτικά πάντα) οχι σαβουρα διατροφη. Γιατι δεν θα δωσεις κινητρο στο μυ... θα πάρεις ζελε (λίπος) στην κοιλια κυριως.

1-2 μυστικά ειναι τα ακολουθεις και εισαι μπροστά. Ρώτα και άλλους εκει στο γυμναστηριο που ασχολουνται θα εχουν και αυτοι να σου πουν κάτι χρησιμο.

Παιξε και με σογια. 45γρ πρωτεϊνη στα 100γρ πολυ περισσοτερο και απο το κρέας. Με 200γρ εχεις πάρει 90γρ και με 1 γιαουρτι εφτασες 110. Μονο με ένα πιατο μακαρονια με 200γρ σογια και ενα γιαουρτι έχεις προσεγγισει τα 120γρ πρωτεϊνης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Εγω μολις χτυπησα δυο πιτογυρα(ενα με χοιρινο, ενα με κοτοπουλο και τα δυο απολα). Δε μετρησα σε ποσα g απο το καθετι αντιστοιχει αλλα δεν εχω προβλημα. Δεν πηγα γυμναστηριο λογω διαβασματος αλλα την παρασκευη εχω παιχνιδι ποδοσφαιρου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Παιδιά γιατι δε παίρνετε πρωτεΐνη σκόνη να την διαλύετε και να την πίνετε ;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Παιδιά γιατι δε παίρνετε πρωτεΐνη σκόνη να την διαλύετε και να την πίνετε ;;;;

Ακριβή θα πρέπει να δώσω 30 ευρώ και θα με σκοτώσει η μάνα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Ακριβή θα πρέπει να δώσω 30 ευρώ και θα με σκοτώσει η μάνα μου.

https://www.lidl-hellas.gr/el/oi-prosfores-mas.htm?action=showDetail&id=65117
Δύσκολη η διατροφή, εάν δεν κάνεις κουμάντο μόνος σου, αλλά αν ψαχτείς, μπορείς να πάρεις παραπάνω από 100 γρ πρωτεϊνης(εγώ στοχεύω για 140+ - 150 τουλάχιστον).

Επιτέλους, αυτό το θέμα απέκτησε ενδιαφέρον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Ελάτε να το απογειώσουμε το θεματάκι!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Ελάτε να το απογειώσουμε το θεματάκι!!!!

:clapup: Γράψτε, όποιος θέλει ,στατιστικά: ύψος, βάρος, καθώς και προπονητική ηλικία, στόχο, διατροφή και προσέγγιση προπόνησης:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Σημερινο μενού :

Πρωϊ 1 μπανάνα 1 πορτοκάλι.
Κουάκερ (50γρ) με γιαούρτι τοταλ 2%
1 φετα ψωμι και 3 τυρί χαμηλών λιπαρών
25γρ σοκολάτα υγειας.

Μεσημέρι
150γρ φακές
1 φέτα ψωμι

Απογευμα (πριν λιγο)
50γρ μακαρονια
200γρ κοτοπουλο.

Πιο μετα ισως φάω λιγο κοτοπουλο με 1 φέτα ψωμι και τέλος για σημερα.

:clapup: Γράψτε, όποιος θέλει ,στατιστικά: ύψος, βάρος, καθώς και προπονητική ηλικία, στόχο, διατροφή και προσέγγιση προπόνησης:)

Στοχος μου πλέον ειναι να πάρω τον ογκο που έχω χάσει απο παλιοτερα.

1.80 79 κιλά. Στέγνωσα οσο μπορούσα και ειμαι έτοιμος για την επομενη φάση.

Ηλικια ειμαι 30 χρονών. Στα 35 μου εχω μακροπροθεσμο στοχο να έχω γραμμώσει πάνω μου στα 84-86 κιλά.

Προπονηση διπλά σέτ κυριως και μικρα διαλειματα. Στηθος παιζω πάγκο αλτηρες και πιέσεις σε μηχάνημα.

Πλάτη μονοζυγο - εμπροσθολαιμιες σε μηχάνημα
Τρικεφαλους - δικεφαλους αυτοσυγκεντρωση με αλτηρες , σε τροχαλια , κλειστη λαβη σε πάγκο με μπάρα κτλπ
Ωμους πιέσεις με αλτηρες ή σε μηχάνημα , προτασεις σε μηχάνημα , εκτάσεις ώμων (με λιγα κιλά)
Ποδια τον βασιλια των ασκήσεων τα καθισματα βεβαιως :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Στοχος μου πλέον ειναι να πάρω τον ογκο που έχω χάσει απο παλιοτερα.

1.80 79 κιλά. Στέγνωσα οσο μπορούσα και ειμαι έτοιμος για την επομενη φάση.

Ηλικια ειμαι 30 χρονών. Στα 35 μου εχω μακροπροθεσμο στοχο να έχω γραμμώσει πάνω μου στα 84-86 κιλά.

Προπονηση διπλά σέτ κυριως και μικρα διαλειματα. Στηθος παιζω πάγκο αλτηρες και πιέσεις σε μηχάνημα.

Πλάτη μονοζυγο - εμπροσθολαιμιες σε μηχάνημα
Τρικεφαλους - δικεφαλους αυτοσυγκεντρωση με αλτηρες , σε τροχαλια , κλειστη λαβη σε πάγκο με μπάρα κτλπ
Ωμους πιέσεις με αλτηρες ή σε μηχάνημα , προτασεις σε μηχάνημα , εκτάσεις ώμων (με λιγα κιλά)
Ποδια τον βασιλια των ασκήσεων τα καθισματα βεβαιως :D

Ωραία στατιστικά! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Ωραία στατιστικά! :)

Αντε να πέσω ακομα στα 78. Παρακατω με τίποτα. :clapup:

https://postimg.org/image/dpkiqm543/
https://postimg.org/image/64h4g8laf/78d78ff7/
η τωρινη μου εικονα με φωτογραφιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Σημερα ειχα κάτι φτερνισματα και έτρεχε η μυτη μου ... χθες το ριξαμε έξω με κάτι τσιπουρα σε ενα ρεμπετάδικο (απο φαγητο προτιμησα να φάω μονο οτι περιείχε πρωτεϊνη δηλαδη μπιφτεκάκι - κοτοπουλάκι - χοιρινο 1 πατατα τηγανιτη ετσι για την γευση και άφθονη σαλάτα) μπορεις να κρατησεις τις φιτ συνηθειες σου και σε μια παρέα χωρις να χρειαστει να γινεις δακτυλοδεικτουμενος. Αντε να πηρες 200 θερμιδες παραπάνω λογω λαδιού αλλα δεν τρέχει κάτι.

Σημερα λοιπον που έτρεχε λιγο η μυτη ... ειπα να πάρω την αντιβιωση μου :

- 15 λεπτά τρέξιμο
- 5 λεπτά διατάσεις
- 150 κάμψεις ( 15 * 6 + 10) τα λεγομενα διπλά σέτ.
- 180 καθίσματα ( 40 * 3 + 20)
- Βυθισεις με καρέκλα (15 * 4 + 10)
- Κοιλιακούς (150)
- Πλάγιους Κοιλιακούς (150)
- Ραχιαίους
΄- Διατάσεις ποδια (ξανά μετα τα βαρβάτα καθισματα) και για χέρια.

Μετα κτύπησα μια γαβάθα μακαρονια και 300γρ τόνο! Νοστιμότατο γεύμα. Τωρα νιώθω περδικι ουτε μυτη ουτε τιποτα... τα ποδια μου τα νιώθω πιασμένα αλλα γουστάρω. Κάναμε δουλειά.

Ήθελα άμεσα μια καλη δοση πρωτεϊνης μετα την προπονηση γιατι ξυπνησα κατα τις 2 σημερα και ημουν με μια μπανάνα και ενα γιαουρτι με κουάκερ και λιγο μέλι. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εγώ σήμερα έκατσα σπίτι πήγα όλες τις καθημερινές γυμναστήριο οπότε είπα να ξεκουραστώ το ΣΚ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Kαι πολυ καλά έκανες :) η ξεκουραση (αποκατάσταση) ειναι μέρος της προπονησης και μάλιστα απο τα σημαντικοτερα.

Θέλεις καθημερινα 7-8 ωρες υπνο καλο φαγητο και 2-3 φορές την εβδομάδα τελειως κενή μέρα για ξεκούραση.
Και επειδη σε προβληματιζε το γεγονος απο που θα πάρεις πρωτεϊνη εγω με αυτα που έφαγα σημερα ως τωρα ειμαι στα 145γρ.

-85γρ απο τα 300 του τονου
- 20γρ απο το γιαουρτι
- 10γρ απο το κουάκερ
- 100γρ ολικής ψωμι 15γρ πρωτ.
- 15γρ απο τα μακαρονια.

Το μυστικο ειναι να βρισκεις τροφές απο 20γρ πρωτ και πάνω και να τρως τριπλάσια ποσοτητα.
Σκέψου έχω πιάσει ηδη το δικο σου στοχο και τον έχω ξεπεράσει κιολας και ακομα δεν έχω φάει καν το βραδινο μου και δεν έχω παρει κανενα απολυτως συμπληρωμα πρωτεϊνης.

Αν βλέπεις οτι έχεις τιγκάρει τις θερμιδες και θες ομως πρωτεϊνη ....η καλυτερη επιλογη ενα γιαουρτάκι 2% 3-4 σταφιδες μετρημένες και 1 κ.γ μελάκι. Και εισαι τζέτ.

* Μια μικρη προσοχη στο παραπάνω προγραμμα ... επειδη ηδη έχω μπουκώσει τον οργανισμο με αρκετο υδατάνθρακα .... 70γρ απο τα μακαρονια .... 40γρ απο το κουάκερ .... 70γρ απο το ψωμι ...12γρ απο το γιαούρτι ειμαι ηδη περιπου στα 200γρ αμα βάλεις και την μπανάνα. Σε φάση ογκου μπορω να πάρω αλλα 100γρ σε φάση διαιτας ομως υποθερμιδικης εδω σταματάς. Προτιμάς για βραδυ κάτι πρωτεϊνουχο αλλα σε χαμηλους υδατάνθρακες πχ ενα γιαουρτι .... μια σαλάτα με κοτοπουλο ή μπιφτέκι .... οχι οσπρια ... οχι κουάκερ ... οχι ψωμια. 100γρ κασέρι χαμηλων λιπαρών με 2 ρυζογκοφρέτες κτλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Ποσο καιρο έχω να γράψω σε αυτό το θρεντ ;;;; έφτασε το καλοκαιρι. Έτοιμοι για παραλια; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Ποσο καιρο έχω να γράψω σε αυτό το θρεντ ;;;; έφτασε το καλοκαιρι. Έτοιμοι για παραλια; :D

η σιωπη μας προς απαντηση σου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top