Μήπως ξέρετε; - Διάφορες, σκόρπιες απορίες

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
ειναι μια σελιδα ανταλλαγης το www.swapp.gr
αλλα η μονη ιστοσελιδα πωλησης που ξερω ειναι το www.ricardo24.gr..
ή αλλιως γκουγκλαρε το και μπορει να βρεις και αλλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

takhspanos

Νεοφερμένος

Ο takhspanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Σε ευχαριστω πολυ Αθηνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Μήπως γνωρίζει κανείς τον τίτλο μιας ταινίας που η πλοκή της έχει να κάνει με το πως επιρρέασε ο πατέρας τον γιο του να μην σπουδάσει ηθοποιός που ήθελε και τελικά το παιδί αυτοκτόνησε;
Μας την πρότεινε ο φιλόλογος αλλά δυστυχώς δεν θυμόταν τον τίτλο.
Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Μήπως γνωρίζει κανείς τον τίτλο μιας ταινίας που η πλοκή της έχει να κάνει με το πως επιρρέασε ο πατέρας τον γιο του να μην σπουδάσει ηθοποιός που ήθελε και τελικά το παιδί αυτοκτόνησε;
Μας την πρότεινε ο φιλόλογος αλλά δυστυχώς δεν θυμόταν τον τίτλο.
Ευχαριστώ!
Δεν ξέρω αν εννοείς αυτό, αλλά σαν πλοκή μου θυμίζει " Ο κύκλος των χαμένων ποιητών"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν εννοείς αυτό, αλλά σαν πλοκή μου θυμίζει " Ο κύκλος των χαμένων ποιητών"

Θα τον ρωτήσω!
Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BillDaGreek

Νεοφερμένος

Ο BillDaGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ξέρω θα μου πείτε πολύ απλά να βάλω αληθινό, ωστόσο θέλω αρχικά να βάλω κάτι σε μαγνητάκι για να δω αν μου πηγαίνει και για να μην ακούω τα απαίσια μαμαδίστικα παράπονα και μετά βλέπουμε... Για πείτε μου πού θα βρω σκουλαρίκι μαγνήτη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HonoreDeBalzac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Λέκτορας και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Όποιος γνωρίζει από που μπορώ να βρω έτοιμα φυτολόγια στη Θεσ/νίκη , ας μου στείλει ένα μήνυμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greenlander

Νεοφερμένος

Ο greenlander αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Λοιπόν χθές βράδυ γύρω στις 12 οδηγούσα σε μια επαρχιακή εθνική οδό και απο πίσω μου βρισκόταν ενα περιπολικό.Ενω λοιπόν οδηγούσα παραβιασα ενα κόκκινο φανάρι οχι εσκεμμένα αλλα γτ απλα άναψε ενω ήμουν πολύ κοντά και δεν προλάβαινα να σταματήσω με 90 χλμ που πήγαινα. Αρχικά οταν μετά απο λιγο ειδα το περιπολικό ξανα απο πίσω μου πανικοβλήθηκα οτι θα με σταματήσει αλλα ευτυχώς με προσπέρασε και έφυγε πιθανως γτ πήγαινε να επέμβει κάπου γτ ειχε και τα μπλε φώτα αναμμένα.Αυτο που θα ήθελα είναι να μ πει κάποιος π ξέρει αν υπάρχει πιθανητατα να κράτησαν τις πινακίδες μου και να μου έρθει κάποια κληση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Κανονικά έπρεπε να σε γράψουν. Τώρα γιατί σε άφησαν δεν ξέρω. Το φανάρι φαινόταν από μακριά? Γιατί αν φαινόταν φίλε στο πορτοκαλί πρέπει να φρενάρεις και όχι να επιταχύνεις ή να πηγαίνεις με την ίδια ταχύτητα, προλαβαίνεις να φρενάρεις και με 90 αν το βλέπεις το φανάρι και ξεκινήσεις να φρενάρεις με το που δεις το πορτοκαλί. Τώρα το ότι σε προσπέρασαν μάλλον σημαίνει ότι την γλίτωσες. Περίμενε καμιά 2-3 μέρες να δεις αν θα σου έρθει κάποια κλήση αλλά δεν πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greenlander

Νεοφερμένος

Ο greenlander αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Οχι το φαναρι το είδα απο μακριά πράσινο και το πάτησα για να το προλάβω.Οταν άναψε το πορτοκαλί ήμουν 5 μέτρα απο το φανάρι και προφανώς δεν προλάβαινα να σταματήσω γτ τα το πορτοκαλί στις εθνικές κραταει ενα δευτερολεπτο. Πάντως όταν με προσπέρασαν δεν γύρισε καν να με κοιτάξει ο συνοδηγός οπότε πιστεύω να το κατάλαβαν και να μη μ έδωσαν σημασία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μάλλον αυτό έγινε. Τυχερός πάντως μάλλον έκαναν κάτι άλλο εκείνη την ώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greenlander

Νεοφερμένος

Ο greenlander αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Πάντως φοβήθηκα τόσο οτι μόλις ανάψει το πράσινο το περιπολικό θα με σταματήσει που για μια στιγμή σκέφτηκα να στρίψω σε κάποιο στενό για να "κρυφτώ" :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green Ranger

Νεοφερμένος

Ο Green Ranger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ψάχνω να βρω παλιά επιτραπέζια παιχνίδια. Το Splat, την Σταφυλοπαγίδα, την Απαγορευμένη Γέφυρα, την Αγωνία και των Κροκοδειλοδοντάκια. Αν κάποιος τα πουλάει ή γνωρίζει που να τα βρω, να επικοινωνήσει μαζί μου. H και στο email μου koriatopoulos@yahoo.gr, ευχαριστώ πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ψάχνω να βρω παλιά επιτραπέζια παιχνίδια. Το Splat, την Σταφυλοπαγίδα, την Απαγορευμένη Γέφυρα, την Αγωνία και των Κροκοδειλοδοντάκια. Αν κάποιος τα πουλάει ή γνωρίζει που να τα βρω, να επικοινωνήσει μαζί μου. H και στο email μου koriatopoulos@yahoo.gr, ευχαριστώ πολύ.
Γιατί όχι και καινούρια;


by the way, τα bots θα κάνουν πάρτυ στο e-mail σου... :shifty:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Βρε παιδιά, λυστε μου μια απορια γιατι εχω κολλησει νυχτιατικα....
Το χρονοδιαγραμμα ειναι το ιδιο με το προγραμμα? Συνωνυμα ειναι?:hmm::confused:

Γιατι στην αγγλικη ειναι timetable both και σε μια προταση δε θα τα ξεχωριζα. Στα ελληνικα ποια η διαφορα τους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Βρε παιδιά, λυστε μου μια απορια γιατι εχω κολλησει νυχτιατικα....
Το χρονοδιαγραμμα ειναι το ιδιο με το προγραμμα? Συνωνυμα ειναι?:hmm::confused:
Γιατι στην αγγλικη ειναι timetable both και σε μια προταση δε θα τα ξεχωριζα. Στα ελληνικα ποια η διαφορα τους?
Χωρίς να είμαι σίγουρος, στα ελληνικά όταν λέμε "χρονοδιάγραμμα" εννοούμε μια σειρά ενεργειών που θα γίνουν μια φορά μέχρι να οδηγήσουν σε κάποιο σκοπό - αποτέλεσμα (π.χ. χρονοδιάγραμμα για έξοδο της Μ. Βρετανίας από την Ε.Ε.), ενώ "πρόγραμμα" θεωρούμε μια επαναλαμβανόμενη σειρά ενεργειών (π.χ. το εβδομαδιαίο πρόγραμμα μαθημάτων του σχολείου).
Με την ευκαιρία, σε τι διαφέρει το ατύχημα από το δυστύχημα; Στα αγγλικά και τα δύο σαν accident αποδίδονται.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ADAMHS

Νεοφερμένος

Ο ADAMHS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
amajas.gifΜε ποιον τρόπο μπορώ να καθαρίσω μια φωτογραφία που πήρα από video στο youtube και πως μπορώ να αυξήσω τα pixels.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Μηπως το ατυχημα ειναι το τυχαιο συμβαν, ενω το δυστυχημα το ΚΑΚΟ τυχαιο συμβαν; Ετσι θα το ερμηνευα εγω. Καλη απορια. Φχαριστω Δια για την απαντηση. Εχουμε μεγαλη γκαμα λεξιλογιου κ ερμηνειων ενω οι αγγλοι με μια και ξεμπερδεψαν. Ναι μεν θαυμαζω την ελληνικη αλλα θα προτιμουσα να μιλω την αγγλικη :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βρε παιδιά, λυστε μου μια απορια γιατι εχω κολλησει νυχτιατικα....
Το χρονοδιαγραμμα ειναι το ιδιο με το προγραμμα? Συνωνυμα ειναι?:hmm::confused:

Γιατι στην αγγλικη ειναι timetable both και σε μια προταση δε θα τα ξεχωριζα. Στα ελληνικα ποια η διαφορα τους?

Με το χρονοδιάγραμμα καθορίζουμε τα χρονικά όρια, στα οποία πρέπει να γίνει η πραγματοποίηση ενεργειών. Το πρόγραμμα είναι η εν σειρά καταγραφή ενεργειών, που πρόκειται να εκτελεστούν σε ορισμένο χρόνο.

Με την ευκαιρία, σε τι διαφέρει το ατύχημα από το δυστύχημα; Στα αγγλικά και τα δύο σαν accident αποδίδονται.

Το δυστύχημα αναφέρεται σε ατύχημα που έχει αποβεί μοιραίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Βρε παιδιά, λυστε μου μια απορια γιατι εχω κολλησει νυχτιατικα....
Το χρονοδιαγραμμα ειναι το ιδιο με το προγραμμα? Συνωνυμα ειναι?:hmm::confused:

Γιατι στην αγγλικη ειναι timetable both και σε μια προταση δε θα τα ξεχωριζα. Στα ελληνικα ποια η διαφορα τους?

Δεν ειναι timetable αλλα timeline.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top