Ρετρό παιχνίδια που είχαμε μικροί ή προλάβαμε

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,838 μηνύματα.
Εμάς τέλη δημοτικού (1998 - 1999) ήταν πολύ δημοφιλή στο σχολείο τα γιο-γιο καλής ποιότητας, φωτιζόμενα:
Γιο-Γιο-Μπαταρίας-Κόκκινο-GA-3104.jpg


(αυτό είναι πιο σύγχρονο βέβαια, δε βρήκα άλλη φωτο)
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.
Με στιλο με άρωμα γράφαμε στο δημοτικό! Μοσχοβολουσε η τάξη τρελαινομουν με αυτα!! Ειδικά το σάπιο μήλο θυμάμαι. Δεν ξέρω αν υπάρχουν ακόμα.
20190523115214_9d029839.jpeg
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.
Σαπουνοφουσκες και αυτό με τους κρικους στο νερό που προσπαθείς να τους περασεις στα δύο μυτάκια!!
SmartSelect_20230831_182336_Chrome.jpg
718xwpCwYfL._AC_UF1000,1000_QL80_.jpg
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.
Σβούρες beyblade!!!! Πανικός με αυτές στο δημοτικό!!
beyblade-quad-drive-starter-pack-Διάφορων-ειδών.jpg
Beyblade_L-Drago.jpg
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,838 μηνύματα.
Με στιλο με άρωμα γράφαμε στο δημοτικό! Μοσχοβολουσε η τάξη τρελαινομουν με αυτα!! Ειδικά το σάπιο μήλο θυμάμαι. Δεν ξέρω αν υπάρχουν ακόμα.
View attachment 120805
Εμείς στο νηπιααγωγείο αρχές 90s είχαμε έναν μαρκαδόρο πορτοκαλί φωσφοριζέ και όλοι τον λέγαμε "το πορτοκαλί που φωτίζει". Το έχω ακόμα ανάμνηση :P Ξέρω το παραξύλωσα ηλικιακά :P
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.
Και φυσικά πάνω απολα οι υπερτατες τέλειες κάρτες yu gi oh !!!! Έχω ολόκληρη σακούλα. Ακόμα και τώρα δε θα είχα θέμα να παίξω και να τις χαζεύω.
English-Yugioh-Cards-Album-YU-GI-OH-Card-Playing-Game-Trading-Battle-Blue-Eyes-Dark-Magician.jpg
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,596 μηνύματα.
Χα έχω και άλλα
Whatever Happened To Tom Bosley From 'Happy Days_'.jpeg
Photo and Video Storage.jpeg
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Vsmile-console-prerelease2.png
8gwMxedzy3QSBc9xZe4tjW.jpg
1f49de9c8a22e58c27e9fe7990f3859e.jpg
8f8669fe77cc98d28b60a99655d45a2e.jpg
s-l1600 (1).jpg
 

Δροσουλίτης

Δραστήριο μέλος

Ο Δροσουλίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και επαγγέλεται Οικονομολόγος. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Θα σέβεστε. :)
kentr_2.jpg


Ο πόθος των αγοριών στα 80s. Ρωτήστε τους μπαμπάδες σας, θα σας εξηγήσουν!
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Πρόλαβε κανείς τις μεταλλικές τάπες Pokémon;
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,838 μηνύματα.

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,596 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.
Πρόλαβε κανείς τις μεταλλικές τάπες Pokémon;
Φυσικααα παίζαμε αγωνες στο δημοτικό, αυτός που θα γυρίσει του αλλουνου την τάπα την κερδιζε
Έπαιρνα πακοτινια μόνο και μόνο για τις ταπες
Πλέον δεν έχω όμως κρατήσει καμία😥
 

Δροσουλίτης

Δραστήριο μέλος

Ο Δροσουλίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και επαγγέλεται Οικονομολόγος. Έχει γράψει 436 μηνύματα.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Φυσικααα παίζαμε αγωνες στο δημοτικό, αυτός που θα γυρίσει του αλλουνου την τάπα την κερδιζε
Έπαιρνα πακοτινια μόνο και μόνο για τις ταπες
Πλέον δεν έχω όμως κρατήσει καμία😥
Εγώ έχω ένα κασετίνακι, είχα κερδίσει όλα τα αγόρια του δημοτικού. Όποιος έχανε έπαιρνε μια από τις τάπες του άλλου.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.
Εγώ έχω ένα κασετίνακι, είχα κερδίσει όλα τα αγόρια του δημοτικού. Όποιος έχανε έπαιρνε μια από τις τάπες του άλλου.
Α οχι εμείς το είχαμε τραβήξει στα άκρα
Οχι όποιος έχανε συνολικά στο παιχνίδι έπαιρνε μοναχα μιά τάπα του άλλου
Σε κάθε γύρο ρισκαρες τάπα, πχ μπορεί να ξεκινουσες με 20 τάπες και στο τέλος να μη σου έμενε καμία
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Α οχι εμείς το είχαμε τραβήξει στα άκρα
Οχι όποιος έχανε συνολικά στο παιχνίδι έπαιρνε μοναχα μιά τάπα του άλλου
Σε κάθε γύρο ρισκαρες τάπα, πχ μπορεί να ξεκινουσες με 20 τάπες και στο τέλος να μη σου έμενε καμία
Χοντρό :hehe:

Κρίμα να άφηνες ξέρω γω όλο το παρεάκι χωρίς ταπες
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,838 μηνύματα.
Θυμάστε τα σταυρόλεξα και τα παιχνίδια που είχαν;
375959956_887069956107850_8954003453094749024_n.jpg

Jesus τι χαζομάρες παίζαμε :P

Εγώ θυμάμαι και κάτι καλοκαιρινά τεύχη απευθυνόμενα σε μαθητές, που είχαν ασκησούλες και παιχνίδια ανάλογα με το ποια τάξη τελείωσες πριν το καλοκαίρι.
Ήταν κάτι κίτρινα μέτρια παχιά βιβλία. Δε θυμάμαι κάτι παραπάνω.

Μικρός διάβαζα και Καζαμία πάντως. :baby::tongue:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top