Fitness Thread!

Guest 675594

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
δεν χρειάζεται να πάρεις πανω απο 2 σκουπ την ημέρα.
οκ αυτο σημαίνει οτι δεν χρειάζεσαι παραπάνω πρωτεινη, δεν προκύπτει απο πουθενά όμως ότι θα έχεις πρόβλημα στα νεφρά
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,982 μηνύματα.
οκ αυτο σημαίνει οτι δεν χρειάζεσαι παραπάνω πρωτεινη, δεν προκύπτει απο πουθενά όμως ότι θα έχεις πρόβλημα στα νεφρά

Προσωπικά δεν το κρινω ως απαραιτητο οχι. Σημερα πηρα 150γρ χωρις συμπληρωμα. Μονο 200μλ ασπραδιου ηπια με κακαο αν θεωρηθει συμπληρωμα τα υπολοιπα απο φαγητο. Οι επιστημονες λένε 1.5-2γρ για οσους γυμναζονται ανα κιλο σωματικου βάρους. Εγω πηρα 1.8

Προκυπτει απο οτι ενας φιλος επαιρνε πρωτεινη "βρωμικη" με κρεατινη μέσα και σε κάποιες εξετάσεις εμφάνισε ανεβασμενους δεικτες στο συκώτι. Γενικα καλο ειναι να κάνετε εξετάσεις αιματος συχνα και να ρωτατε και κάποιον ειδικο. Εγω ρωτησα απο αυτον που πηρα το συμπληρωμα. Ειδικος 100% επιστημονας δεν ηταν αλλα η αποψη του συμφωνουσε με τις οδηγιες του προμηθευτη στο κουτι. Συνιστωμενη δοσολογια 2 σκουπ την ημέρα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Έχεις την σκόνη για αυτά, το γάλα, τα αυγά που θα φας κτλ. Σαν κύριο γεύμα είναι ότι πρέπει

Ναι φακές μου χουν λειψει κ μενα θα κάνω αυτη τη βδομάδα και θα τις συνδυάσω με ρυζι.

Οσπρια + δημητριακα -> πληρες προφιλ αμινοξεων ;)

απλα τα οσπρια κάνουν κατακρατηση δεν ειναι για κάθε μερα. τωρα αν εισαι χορτοφάγος δεν ξέρω πως θα τη παλέψεις
 
Τελευταία επεξεργασία:

Stefanosxios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stefanosxios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Προσωπικά δεν το κρινω ως απαραιτητο οχι. Σημερα πηρα 150γρ χωρις συμπληρωμα. Μονο 200μλ ασπραδιου ηπια με κακαο αν θεωρηθει συμπληρωμα τα υπολοιπα απο φαγητο. Οι επιστημονες λένε 1.5-2γρ για οσους γυμναζονται ανα κιλο σωματικου βάρους. Εγω πηρα 1.8

Προκυπτει απο οτι ενας φιλος επαιρνε πρωτεινη "βρωμικη" με κρεατινη μέσα και σε κάποιες εξετάσεις εμφάνισε ανεβασμενους δεικτες στο συκώτι. Γενικα καλο ειναι να κάνετε εξετάσεις αιματος συχνα και να ρωτατε και κάποιον ειδικο. Εγω ρωτησα απο αυτον που πηρα το συμπληρωμα. Ειδικος 100% επιστημονας δεν ηταν αλλα η αποψη του συμφωνουσε με τις οδηγιες του προμηθευτη στο κουτι. Συνιστωμενη δοσολογια 2 σκουπ την ημέρα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Ναι φακές μου χουν λειψει κ μενα θα κάνω αυτη τη βδομάδα και θα τις συνδυάσω με ρυζι.

Οσπρια + δημητριακα -> πληρες προφιλ αμινοξεων ;)

απλα τα οσπρια κάνουν κατακρατηση δεν ειναι για κάθε μερα. τωρα αν εισαι χορτοφάγος δεν ξέρω πως θα τη παλέψεις
Οχι και κάθε μέρα, δύο φορές την εβδομάδα. Μια φορά την εβδομάδα κόκκινο κρεας(γενικά να αποφεύγεις μεγαλύτερη κατανάλωση γιατί αυτό ευθύνεται σε μεγάλο βαθμό στην νεφρική δυσλειτουργια
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,982 μηνύματα.
Οχι και κάθε μέρα, δύο φορές την εβδομάδα. Μια φορά την εβδομάδα κόκκινο κρεας(γενικά να αποφεύγεις μεγαλύτερη κατανάλωση γιατί αυτό ευθύνεται σε μεγάλο βαθμό στην νεφρική δυσλειτουργια

Μια χαρά ειναι τα οσπρια. Παρακολουθα και τον @juste un instant ειναι πολύ ψαγμένος με τα διατροφικα. Περισσοτερο και απο μένα ;)
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,555 μηνύματα.
O μπακαλιαρος ειναι καλα κρυμμενος...
IMG_20200909_130133.jpg

H καυτερη πιπερια ειναι ολα τα λεφτά...
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν έχει σημασία το βάρος αλλά οι επαναλήψεις. Βλέπω κάποιους κάνουν 10 επαναλήψεις γιατί τόσο τους λένε. Αυτό είναι λάθος, οι επαναλήψεις σε ένα σετ πρέπει να προσαρμοζονται στο κάθε άτομο κάθε μέρα. Αυτό το καταλαβαίνει στην τελευταία επανάληψη όταν κάνει όσες μπορεί. Έτσι ορίζει πόσες θα κάνει. Δηλαδή αν κάνεις 30 επαναλήψεις με 60 κιλά είναι πολύ καλύτερο από το να κάνεις 5 επαναλήψεις με 100

 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,982 μηνύματα.
Απλα φανταζομαι να καταλαβεις οτι τοσα πολλα συμπληρωματα τα πληρώνεις τσάμπα αν το σωμα σου ειναι απλά μυώδες σε λογικά πλαισια και δεν εισαι 90 κιλα και βάλε με 10% λιπος. πΙΘΑΝΟΤΑΤΑ τέτοιες κατηγοριες εκτος απο τα πολλα συμπληρωματα ξεκινάνε και άλλα. ;)

Βρε σεις δεν χρειαζονται υπερβολες στα γυμναστηρια απο τοτε που το καταλαβα αυτο

Σταματησα να πονάω και να χάνω το χρονο μου :)

Και θα μοιραστω και μια αστεια ιστορια ... που μου λεγε ενας φιλος σημερα το πρωι συζητουσαμε για το γυμναστηριο και επειδη εδω ειναι πιο μικρο μερος σχεδον οι περισσοτεροι γνωριζομαστε κ εκει... του λεγα λοιπον για εναν ο οποιος ειναι θηριο 95 κιλά 1.85 υψος και έχει ένα χέρι πάνω απο 42εκ διάμετρο και τοτε θυμηθηκε και αυτος και μου ειπε πως μια μέρα τον ειχε πλησιάσει δηθεν αυτος και τον ρωτουσε τι ειναι τα αμινοξεα και η πρωτεινη ααααχαχαχαχ

ρε μλκα του λεει εμενα ρωτας τι ειναι... έχεις ένα χέρι τέρας. Λες και δεν έχουμε καταλαβει οτι παιρνεις και άλλα (αυτο δεν του το ειπε βεβαια σε μενα το ειπε) αλλα ειχε πολύ γέλιο. Κομματια ο τυπος ωμους - στηθος ηταν έτοιμος για μπράβος , κοιλιακοι 6 πάκ στα 95 κιλα.... ρωτουσε για τα αμινοξέα.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ρε μλκα του λεει εμενα ρωτας τι ειναι... έχεις ένα χέρι τέρας. Λες και δεν έχουμε καταλαβει οτι παιρνεις και άλλα (αυτο δεν του το ειπε βεβαια σε μενα το ειπε) αλλα ειχε πολύ γέλιο. Κομματια ο τυπος ωμους - στηθος ηταν έτοιμος για μπράβος , κοιλιακοι 6 πάκ στα 95 κιλα.... ρωτουσε για τα αμινοξέα.

Δεν είναι καθόλου περίεργο ή απίθανο να μην ξέρει κάποιος τι είναι τα αμινοξέα και ας είναι εμφανώς γυμνασμένος. Εδώ στη Λάρισα στο μεγαλύτερο γυμναστήριο που έχουμε έχει αρκετούς τύπους που είναι αρκετά μεγάλοι και δεν έχουν ιδιαίτερες γνώσεις επάνω στο θέμα. Απλά γυμνάζονται και παίρνουν ότι τους λένε οι άλλοι να πάρουν.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,982 μηνύματα.
Δεν είναι καθόλου περίεργο ή απίθανο να μην ξέρει κάποιος τι είναι τα αμινοξέα και ας είναι εμφανώς γυμνασμένος. Εδώ στη Λάρισα στο μεγαλύτερο γυμναστήριο που έχουμε έχει αρκετούς τύπους που είναι αρκετά μεγάλοι και δεν έχουν ιδιαίτερες γνώσεις επάνω στο θέμα. Απλά γυμνάζονται και παίρνουν ότι τους λένε οι άλλοι να πάρουν.

Αυτος το ειπε επιτηδες για να σου πει και καλά οτι δεν ασχολειται με αυτά κ να το παιξει κινέζος !

Με πολλά λίτρα νερό για να μην πειράξει τους νεφρούς... Πάντως πιο λογικό απο το να λέει οτι το Μερα25 είναι φιλελευθερο κομμα...

Εγώ βλέπω φιλε μου οτι τελικα στις περισσοτερες των περιπτώσεων μια συζητηση δεν γινεται για να ανταλλαξουμε αποψεις αλλα για να επιβάλλουν κάποιοι/κάποιες τις δικές τους. Μετα η πλάκα ειναι πως σου τη λένε κιολας οτι δηθεν εσύ δεν ακούς κανέναν. Επομενως τις μισές φορες απο τις οποιες ξεκινησες μια συζητηση δεν θα έπρεπε να την κάνεις κάν. Στο άλλο θρεντ πηγαν να μας πεισουν οτι ενας τύπος επειδη απλα ειχε μπλέ ματια ειναι λέει θεος και ωραιος κτλπ κτλπ.

ωραιος μπορει να ειναι... θεος ομως οχι. Για να πάρει ενας άντρας έναν τοσο απολυτο χαρακτηρισμο θα πρέπει εκτος απο προσωπο να διαθέτει και σώμα. Τα γράφω εδω γιατι στο αλλο θρεντ δε ξαναγράφω , ολοι τα ξέρουν ολα εντάξει. :P
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,555 μηνύματα.
Εγώ βλέπω φιλε μου οτι τελικα στις περισσοτερες των περιπτώσεων μια συζητηση δεν γινεται για να ανταλλαξουμε αποψεις αλλα για να επιβάλλουν κάποιοι/κάποιες τις δικές τους
Και συχνα νομίζουν οτι τις επιβάλλουν ενω τους εχεις αποστομωσει πολλές φορες. Ο αναγνώστης του μέλλοντος θα γελάει με αυτά που θα διαβάζει αν όλα αυτά αρχειοθετηθουν και είναι διαθέσιμα.
 

McManus

Δραστήριο μέλος

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 744 μηνύματα.

Καλά πας αλλά χρειάζεσαι κοιλιακούς. Έχεις στενές πλάτες άρα χρειάζεσαι πιο έντονους κοιλιακούς.
Τρώγε προϊόντα ολικής αλέσεως και γλυκοπατάτες για να πάρεις καλούς υδατάνθρακες.
Θα ενισχύσεις την αντοχή σου και θα σολάρεις στις ασκήσεις υψηλής έντασης.
Συνεπώς θα κάψεις περισσότερο λίπος. Στάνταρ αυτά.
Σαν γενικό κανόνα πόσους καλούς υδατάνθρακες χρειάζεσαι, υπολόγισε κάτι παραπάνω
από 2 γραμμάρια για κάθε κιλό του βάρους σου. Το πρόγραμμα που θα ακολουθήσεις, θα το καθορίσεις
μόνος σου μιας που ασχολείσαι.

Και τώρα πάμε σε κανένα θέμα που μας αρέσει, όπως ας πούμε απροσδόκητες γνωριμίες.

;)
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,982 μηνύματα.
Καλά πας αλλά χρειάζεσαι κοιλιακούς. Έχεις στενές πλάτες άρα χρειάζεσαι πιο έντονους κοιλιακούς.
Τρώγε προϊόντα ολικής αλέσεως και γλυκοπατάτες για να πάρεις καλούς υδατάνθρακες.
Θα ενισχύσεις την αντοχή σου και θα σολάρεις στις ασκήσεις υψηλής έντασης.
Συνεπώς θα κάψεις περισσότερο λίπος. Στάνταρ αυτά.
Σαν γενικό κανόνα πόσους καλούς υδατάνθρακες χρειάζεσαι, υπολόγισε κάτι παραπάνω
από 2 γραμμάρια για κάθε κιλό του βάρους σου. Το πρόγραμμα που θα ακολουθήσεις, θα το καθορίσεις
μόνος σου μιας που ασχολείσαι.

Και τώρα πάμε σε κανένα θέμα που μας αρέσει, όπως ας πούμε απροσδόκητες γνωριμίες.

;)

Και εσυ του φιτνεσ εισαι φιλε μου; προϊοντα ολικης δεν τρωω αυτη τη περιοδο μονο πατατα - ρυζι - κουάκερ - μπανανα απο υδατανθρακες. Α και ανανά. 84 κιλά ειμαι με Μ.Ο. Υδατανθρακα 180γρ την ημέρα.

Απο τοτε που έκοψα ψωμιά και μακαρονια η διαφορά ειναι αισθητη. Γενικα οσο κατεβαινεις σε ποσοστο λιπους τοσο κοβεις.... πχ για να κατεβεις κάτω απο 10% μπορει να χρειαστει να κοψεις τελειως τον υδατανθρακα.

Καλά πας αλλά χρειάζεσαι κοιλιακούς. Έχεις στενές πλάτες άρα χρειάζεσαι πιο έντονους κοιλιακούς.

Ευχαριστώ φίλος αλλά οι κοιλιακοί δεν έχουν σχέση με τη πλάτη. Μου κάνει εντύπωση γιατι ειναι η 1η φορά που μου λένε για στενή πλάτη. Συνηθως ακομη και πιο μικρος που δεν γυμναζομουν θυμαμαι οταν πηγαινα να ψωνισω με τη μάνα μου κανα ρουχο οι πωλητριες τοτε έλεγαν οτι θέλει ενα νουμερο πιο πάνω γιατι έχει ανοιχτές πλάτες για μένα.

Blast from the past :D

Στο αισθητικο και το κομμάτι της συμμετριας και της δυναμης , μια πλάτη φαινεται ακομη εντυπωσιακοτερη οταν έχεις αναπτυξει τον Τραπεζοειδη. (Μέση της πλάτης πάνω ψηλα πισω και κάτω απο το σβέρκο)

Έχεις δουλέψει την πισω μοιρα των ώμων... πολύ σημαντικό σημείο. Το οποιο δε γυμνάζεται ευκολα με πολυαρθρικές ασκησεις κλασσικες. Και τέλος οι μεγάλοι τρικέφαλοι.

Εγώ επειδη δεν προσπαθώ να κάνω το μάγκα οπως μερικοι νομισαν , οταν ανεβαζα ή ζητουσα φωτογραφιες , θα βάλω 2 με τη πλάτη μου και ταυτοχρονα θα κάνω και αυτοκριτική.

πλατη.png


WIN_20200909_211708.JPG


Θέλω δουλείτσα στον Τραπεζοειδη και στην πισω μοίρα των ώμων. Δουλεύω και τα χέρια σιγά - σιγά θέλω να τα αυξήσω και αυτά. Το σορτς ειναι φαρδύ αλλα πρέπει να δουλέψουμε και τους πλάγιους κοιλιακούς για να φυγει λιγο λίπος. Μπροστά το χω μαζέψει αρκετά απο τον Ιούνιο χωρις να χω χάσει κιλά. Έκοψα τα ψωμιά που μου προτεινεις να φάω ως καλο υδατανθρακα. :P

Στη 1η ειμαι οφφ sezon με λαστιχάκια 3 κιλων απλα ξεπιανομουν κάθε πρωί. Δεν πηγαινα γυμναστηριο ηταν λιγο μετά τον κορονοϊο.

Και θέλω και κουρεμα !
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θες λεπτότερη μέση και μεγαλύτερα φτερά και ώμους για να πετύχεις το 1.6/1 ratio το οποίο είναι γενικά το πιο σημαντικό ratio στον άντρα καθώς καθορίζει όλη τη φιγούρα σου. Κόψε τα Red Bull λοιπόν :P
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,982 μηνύματα.
1.6/1 ratio;;;; που τα βρίσκεις όλα τα ψαγμένα ρε μπαγάσα;;; 😆
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
1.6/1 ratio;;;; που τα βρίσκεις όλα τα ψαγμένα ρε μπαγάσα;;; 😆

LOL δεν τα ξέρεις; Και ασχολείσαι με bb τς τς τς. Υπάρχουν συγκεκριμένα ratios στο σώμα που δίνουν την καλύτερη δυνατή εικόνα. Shoulder to waist 1,6 μέση πρεπει να ειναι το 45% του ύψους υπαρχει ένα για τα χέρια που δεν θυμάμαι τώρα και γενικώς υπάρχει για τα πάντα. Η ομορφιά γενικά είναι κυρίως θέμα συμμετρίας και αρμονικών αναλογιών.

Στις γυναίκες πχ το πρώτο πράγμα στο οποίο πέφτει μάτι ειναι το hip to waist ratio το οποίο είναι και κι αυτό 1,6. Ειναι το golden ratio που λέμε και το συναντάμε πολύ συχνά στη φύση. Τα ομορφα πρόσωπα στους ανθρώπους έχουν σχεδόν πάντα πολυ συγκεκριμένες αναλογίες.
 

Konstantina G.

Νεοφερμένος

Η Konstantina G. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλημερα παιδιά! Κάνω γυμναστική κάποια χρόνια τώρα πολύ χαλαρά 2-3 φορές την εβδομάδα. Άρχισα με κολύμπι και μετά πήγα gym κάνω ένα ομαδικό προγραμμα 2-3 φορές την εβδ αεροβιο με βάρη ζόρικο όμως όχι απλό. Πολλές επαναλήψεις με μπάρα ή dumbbells και τρεχάλα ενδιάμεσα. Σκέφτομαι να το εντατικοποίησω με βάρη στο gym σε συνδυασμό με μια φορά Pilates αν τα καταφέρω . Τι λέτε; Α γυναίκα 165 51 κιλά και μεγαλούτσικη (κοντά 50). Να αρχίσω full body η πιο στοχευμένα; Τι ασκήσεις προτείνετε; Γενικά δώστε info😉
 

McManus

Δραστήριο μέλος

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 744 μηνύματα.
Ευχαριστώ φίλος αλλά οι κοιλιακοί δεν έχουν σχέση με τη πλάτη. Μου κάνει εντύπωση γιατι ειναι η 1η φορά που μου λένε για στενή πλάτη. Συνηθως ακομη και πιο μικρος που δεν γυμναζομουν θυμαμαι οταν πηγαινα να ψωνισω με τη μάνα μου κανα ρουχο οι πωλητριες τοτε έλεγαν οτι θέλει ενα νουμερο πιο πάνω γιατι έχει ανοιχτές πλάτες για μένα.

..........................

Έχεις στενές πλάτες και φαίνεται από τις φωτογραφίες. (θα σου εξηγήσω τι εννοώ με τους κοιλιακούς)
Σε αυτές τις φωτογραφίες φαίνεται καλύτερα η αντίθεση από την μέση που όντως θέλεις δουλειά πλάγια.
Είσαι τετράγωνος ενώ η γραμμή που σου ταιριάζει είναι τρίγωνο για να αποφύγεις τον όγκο.
Για μένα (και όχι μόνο) αυτό είναι το ιδανικό στον άνδρα (φτερά κτλ).
Δεν σε μαλώνω, σε ενθαρρύνω. Κοιλιακούς χρειάζεσαι έντονους για την αρμονία.
Με στενές πλάτες (δεν είπα μικρές) χρειάζεσαι έντονους κοιλιακούς για να τονίζεις το δέσιμο.
Αν είχες φαρδιές πλάτες και τρίγωνο σώμα, οι κοιλιακοί θα έπρεπε να ήταν γραμμωμένοι
αλλά όχι υπερβολικά έντονοι γιατί θα αναζητούσε όλο το κορμί σου την ίδια γράμμωση και αυτό θα σε οδηγούσε
σε μια εμφανισιακή υπερβολή, κάτι που θα επηρέαζε μέχρι και το βάδισμα σου.
Ο άνδρας επιβάλλεται αρχικά με σώμα και πρόσωπο. Ευθυτενής, αέρινος και θελκτικός.
Όχι κούκλος ψεύτικος ή φούσκας από ουσίες.
Πριν τα ratio γίνουν νούμερα και πρότυπα για να είναι διαχειρίσιμα, ήταν αρμονικές εικόνες.
Εδώ με ξάφνιασε θετικά ο Χάκερ. Δεν είναι πολύ γνωστά αυτά.
Ρεντ μπουλ αν πίνεις, κόψε τα ή περιόρισέ τα σε 2-3 το μήνα. Δεν κάνει καλό η συχνή χρήση.
Δεν σου είπα να τρως ψωμί ολικής αλλά προιόντα ολικής που υπάρχουν πολλά.
Εκτός από το κούρεμα, τρίμμαρε λίγο χέρια μιας κι έχεις ασύμμετρη γούνα εκεί.
Μην ξυριστείς τελείως. Ποτέ. Πουθενά. Γνώμη μου απλά.
Γεννητικά όργανα τριμάρισμα καλύτερα κι όχι εντελώς.
Για μένα το μόνο μέρος που εμφανισιακά σηκώνει ξύρισμα στον άνδρα είναι η πλάτη.
Ούτε καν στήθος. Εκεί το πολύ, τριμάρισμα.
Στο dna μας υπάρχει μνήμη για την εμφάνιση και ακολουθούμε υποσυνείδητα την αρρενωπότητα.
Αν κάτι δεν σου αρέσει πάνω σου, βελτίωσέ το. Οδηγός συνήθως είναι η άνετη απόφαση του να το θες.
Άλλο αν δυσκολεύεσαι με κάτι στην πορεία. Αν κάτι σε δυσκολεύει σε αλλαγή ή βελτίωση
σημαίνει ότι κάτι σε φρενάρει να το αλλάξεις άρα δεν έρχεται άνετα από μέσα σου
και πρέπει να τα καταφέρεις αν πραγματικά το θες. Τα μέσα μας έρχονται συνήθως άνετα-αυτόματα.
Αυτά.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,982 μηνύματα.
Έχεις στενές πλάτες και φαίνεται από τις φωτογραφίες. (θα σου εξηγήσω τι εννοώ με τους κοιλιακούς)
Σε αυτές τις φωτογραφίες φαίνεται καλύτερα η αντίθεση από την μέση που όντως θέλεις δουλειά πλάγια.
Είσαι τετράγωνος ενώ η γραμμή που σου ταιριάζει είναι τρίγωνο για να αποφύγεις τον όγκο.
Για μένα (και όχι μόνο) αυτό είναι το ιδανικό στον άνδρα (φτερά κτλ).
Δεν σε μαλώνω, σε ενθαρρύνω. Κοιλιακούς χρειάζεσαι έντονους για την αρμονία.
Με στενές πλάτες (δεν είπα μικρές) χρειάζεσαι έντονους κοιλιακούς για να τονίζεις το δέσιμο.
Αν είχες φαρδιές πλάτες και τρίγωνο σώμα, οι κοιλιακοί θα έπρεπε να ήταν γραμμωμένοι
αλλά όχι υπερβολικά έντονοι γιατί θα αναζητούσε όλο το κορμί σου την ίδια γράμμωση και αυτό θα σε οδηγούσε
σε μια εμφανισιακή υπερβολή, κάτι που θα επηρέαζε μέχρι και το βάδισμα σου.
Ο άνδρας επιβάλλεται αρχικά με σώμα και πρόσωπο. Ευθυτενής, αέρινος και θελκτικός.
Όχι κούκλος ψεύτικος ή φούσκας από ουσίες.
Πριν τα ratio γίνουν νούμερα και πρότυπα για να είναι διαχειρίσιμα, ήταν αρμονικές εικόνες.
Εδώ με ξάφνιασε θετικά ο Χάκερ. Δεν είναι πολύ γνωστά αυτά.
Ρεντ μπουλ αν πίνεις, κόψε τα ή περιόρισέ τα σε 2-3 το μήνα. Δεν κάνει καλό η συχνή χρήση.
Δεν σου είπα να τρως ψωμί ολικής αλλά προιόντα ολικής που υπάρχουν πολλά.
Εκτός από το κούρεμα, τρίμμαρε λίγο χέρια μιας κι έχεις ασύμμετρη γούνα εκεί.
Μην ξυριστείς τελείως. Ποτέ. Πουθενά. Γνώμη μου απλά.
Γεννητικά όργανα τριμάρισμα καλύτερα κι όχι εντελώς.
Για μένα το μόνο μέρος που εμφανισιακά σηκώνει ξύρισμα στον άνδρα είναι η πλάτη.
Ούτε καν στήθος. Εκεί το πολύ, τριμάρισμα.
Στο dna μας υπάρχει μνήμη για την εμφάνιση και ακολουθούμε υποσυνείδητα την αρρενωπότητα.
Αν κάτι δεν σου αρέσει πάνω σου, βελτίωσέ το. Οδηγός συνήθως είναι η άνετη απόφαση του να το θες.
Άλλο αν δυσκολεύεσαι με κάτι στην πορεία. Αν κάτι σε δυσκολεύει σε αλλαγή ή βελτίωση
σημαίνει ότι κάτι σε φρενάρει να το αλλάξεις άρα δεν έρχεται άνετα από μέσα σου
και πρέπει να τα καταφέρεις αν πραγματικά το θες. Τα μέσα μας έρχονται συνήθως άνετα-αυτόματα.
Αυτά.


Το ξέρω οτι χρειάζεται δουλειτσα σε τραπεζοειδη - πισω ώμους και lats (φτερα). Στη πλάτη πάντα ήμουν σπανός.
Στο στηθος ειχα , αλλα τα πήρα για να δω το αποτελεσμα απο το πάγκο. Δεν φαινοταν :P

Ρεντ μπουλ δεν πινω συχνά , καμια κοκα κολα λαίτ. Που δεν εχει θερμιδες αν και οχι τοσο υγιεινη δεν κανει ζημιά σε αυτο που θέλουμε να φτιάξουμε.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Έχεις στενές πλάτες και φαίνεται από τις φωτογραφίες. (θα σου εξηγήσω τι εννοώ με τους κοιλιακούς)
Σε αυτές τις φωτογραφίες φαίνεται καλύτερα η αντίθεση από την μέση που όντως θέλεις δουλειά πλάγια.
Είσαι τετράγωνος ενώ η γραμμή που σου ταιριάζει είναι τρίγωνο για να αποφύγεις τον όγκο.

:lol: :lol:

τετραγωνος.png

το σόρτσ ειναι φαρδυ μη με περάσεις για κωλαρά χαχα , εδω ειμαι στα 85 κιλά τον Ιούνιο... σημερα ειδα έπεσα στα 83.5 , δε θέλω να αδυνατισω , recomp κάνω. Μπορει να πέσω στα 80 στο τέλος και να φαινομαι πολύ καλυτερα θα δούμε. Υψος εχω 1.80

ευτυχως ομως ακομη και στα +5 κιλά πάνω απο το υψος μου δεν εχω σαμπρελα γυρω απο τη μέση.

Τι να παρεξηγηθώ ρε πας καλά; για αυτο ανεβάζουμε φώτο. Στο yt υπάρχει το "βγαλε μου τη μπλουζα σου να σου πω ποιος εισαι"

φιτνεσ χωρις φωτογραφιες δεν γινεται... πλάκες κάνουμε τωρα; :)

Πως θα δειξεις τη μεταβολή ανα μήνες. Η χθεσινη φωτο μπροστα απο τη ντουλάπα ειναι τωρα φρέσκια. Αυτες εδω ειναι παλιές (πριν 3 μηνες εννοω).

Άντε πάω gym! Αν η ζυγαριά εχει πτωτική πορεια παρα το οτι ΔΕΝ κάνουμε διαιτα πρέπει με κάποιο τροπο να πεις στο σώμα... να μη κάψει μυικο ιστο γιατι τον χρειάζεται να σηκώνει φορτιο στο γυμναστηριο! Το λεγομενο body recomp.

Οπως βλέπουμε ο "ογκος" το χειμωνα προσθεσε και λιγο λιπάκι περιμετρικά της κοιλιάς. Αρα υπάρχει καλυτερη μεθοδος για να βάλουμε μυς χωρις να βάλουμε και λίπος. Έφυγα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top