Fitness Thread!

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
ppl κανω τωρα πιο παλια εκανα μπαλα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


τρωω γυρω στις 1800 υπολογιζω διοτι τωρα με την καραντινα δεν πολυβγαινω εξω
Αυτό που προτείνω εγώ είναι να βρεις πόσες θερμίδες είναι η διατήρηση σου και να προσθέσεις άλλες 200. Αυτό να το κάνεις για αρκετό καιρό περίπου 4-6 μήνες. Μπορείς να αρχίσεις από τώρα αν θες η να πέσεις λίγο σε λίπος ακόμα αν δεν είσαι ικανοποιημένος και όταν είσαι πλέον ικανοποιημένος να αρχίσεις αυτό το πλεόνασμα που σου λέω. Όλα αυτά με γυμναστική με βάρη 5-6 φορές την εβδομάδα. Ppl/upper/lower ξέρω γω η ότι άλλο σε βολεύει.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
ppl κανω τωρα πιο παλια εκανα μπαλα
Ppl για 2 χρόνια ?
2 φορές την εβδομάδα ή μια ?
Και πόσα κιλά σηκώνεις κάνεις βάρη ?


Παιδια η ηλικία νομίζω σχετίζεται και με την υπερτροφία ....έχω παρατηρήσει ότι οσο πιο μεγάλος σε ηλικία είσαι τόσο πιο πολυ υπερτροφία έχουν
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
οχι πιο παλια εκανα πιο πολυ οτι να ναι...αυτο το προγραμματακι που ανεφερα με το κολυμπι?
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
οχι πιο παλια εκανα πιο πολυ οτι να ναι...αυτο το προγραμματακι που ανεφερα με το κολυμπι?
Αν θες να ε τάξεις κολύμπι κάντο τις μέρες που δεν έχεις βάρη και για καμια ώρα το πολύ κάθε φορά ήπιας έντασης όμως έχει σημασία. Μην κάνεις πεταλούδες ξέρω γω όλη την ώρα πάνω κατω. Ένα απλό ελεύθερο σαν να κάνεις αγώνες αποστάσεως όχι 50αρι.
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Αν θες να ε τάξεις κολύμπι κάντο τις μέρες που δεν έχεις βάρη και για καμια ώρα το πολύ κάθε φορά ήπιας έντασης όμως έχει σημασία. Μην κάνεις πεταλούδες ξέρω γω όλη την ώρα πάνω κατω. Ένα απλό ελεύθερο σαν να κάνεις αγώνες αποστάσεως όχι 50αρι.
ναι σε ελευθερο στυλ προσανατολιζομαι
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

επισης ηθελα να σας ρωτησω απο αθληματα ποιο πιστευετε οτι χτιζει το καλυτερο σωμα(πιο αισθητικο δλδ)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,801 μηνύματα.
ναι σε ελευθερο στυλ προσανατολιζομαι
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

επισης ηθελα να σας ρωτησω απο αθληματα ποιο πιστευετε οτι χτιζει το καλυτερο σωμα(πιο αισθητικο δλδ)

Σου ειπαν τα παιδια... τα βάρη. Πρέπει να αυξησεις τον μυικο σου ιστο. Λιπος δεν έχεις γυρω στο 10-12% σε κοβω. Αλλα δεν έχεις μυς. Βεβαια λογικο εισαι και 7 κιλά κάτω απο το υψος σου. Μπορεις να αυξησεις φαγητο οπως σου ειπε και ο Άλκης αλλα εγω θα σου ελεγα να παιξεις πρώτα συντηρηση για κανα χρονο να δεις πως θα πάει. Το προβλημα δεν ειναι η διατροφη σου το προβλημα ειναι οτι οπως εγραψες στο γυμναστηριο έκανες οτι να ναι.

Στο γυμναστηριο πρέπει να ξέρεις τι κάνεις... παρε ενα notebook και γράψε σημερα 24-2-21έκανα πχ πάγκο με αλτηρες πιεσεις για το στηθος.... εκανα με 2 15κιλους για 12 επαναληψεις με 4 σέτ.

Στις 24-3-21 θα πρέπει να κάνεις με 18κιλους 4 σετ 12 επαναληψεις. Τοτε έχεις κανει προοδο η οποια θα αρχισει να φαινεται και στο σωμα σου σιγα σιγα καθως θα προσαρμοζεται. Μετα απο 1 χρονο θα εχεις γινει μπορει και ο διπλάσιος απο οτι εισαι τώρα με σωστη καθοδηγηση.
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Σου ειπαν τα παιδια... τα βάρη. Πρέπει να αυξησεις τον μυικο σου ιστο. Λιπος δεν έχεις γυρω στο 10-12% σε κοβω. Αλλα δεν έχεις μυς. Βεβαια λογικο εισαι και 7 κιλά κάτω απο το υψος σου. Μπορεις να αυξησεις φαγητο οπως σου ειπε και ο Άλκης αλλα εγω θα σου ελεγα να παιξεις πρώτα συντηρηση για κανα χρονο να δεις πως θα πάει. Το προβλημα δεν ειναι η διατροφη σου το προβλημα ειναι οτι οπως εγραψες στο γυμναστηριο έκανες οτι να ναι.

Στο γυμναστηριο πρέπει να ξέρεις τι κάνεις... παρε ενα notebook και γράψε σημερα 24-2-21έκανα πχ πάγκο με αλτηρες πιεσεις για το στηθος.... εκανα με 2 15κιλους για 12 επαναληψεις με 4 σέτ.

Στις 24-3-21 θα πρέπει να κάνεις με 18κιλους 4 σετ 12 επαναληψεις. Τοτε έχεις κανει προοδο η οποια θα αρχισει να φαινεται και στο σωμα σου σιγα σιγα καθως θα προσαρμοζεται. Μετα απο 1 χρονο θα εχεις γινει μπορει και ο διπλάσιος απο οτι εισαι τώρα με σωστη καθοδηγηση.
Αυτό το κάνω πια...είμαι 75 κιλά και 189 ύψος σχεδόν στις τελευταίες μου με
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,801 μηνύματα.
χαιρομαι που το ακουω απο αυτο! η αληθεια ειναι πως προσπαθω πολυ να φτιαξω ενα ωραιο σωμα

Η αληθεια ειναι. Εχεις καλη υποδομη αλλα θέλεις ανάπτυξη. Εγω νομιζα ησουν 1.73 66 κιλά.... 15 κιλα κατω απο το υψος σου... και καλος εισαι !!! Βάλε στοχο σε 5 μηνες να πάς στα 80. Ξεκινα με συντηρηση αρχικά μηπως βάλεις μυς με τη προπονηση κ μετα προσθετεις σιγα σιγα θερμιδες. Δες το μερικους μηνες με τη συντηρηση. Το θεμα ειναι η προπονηση. Οι μυς μεγαλωνουν ετσι κ αλλιως με τη προπονηση γιατι παιρνουν ερεθισμα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κατσε στο θρεντ ειμαστε μια ομαδα εδω με κοινους στοχους.... η @Nelliel λειπει σημερα... θα κάνει AMRAP :D :D
SA ΔΑΙΜΟΝΙΣΜΕΝΗ και θα της βαραει απο κάτω τα ντουβάρια ο αλλος χαχα
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Τέλεια είναι ωραία να έχεις παρεούλα στους στόχους σου!!
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,801 μηνύματα.
@Giii τσέκαρε και μένα... εδω ειμαι Οκτωβριο βεβαια θα κάνω καποια στιγμη στο μελλον ενα update :P


Μήνυμα #1593
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Για να πέσεις σε λίπος είναι καλή τεχνική να αλλάξεις το leg day με HIIT?
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,801 μηνύματα.
Για να πέσεις σε λίπος είναι καλή τεχνική να αλλάξεις το leg day με HIIT?

ναι εσυ ειδικα το χεις ανάγκη να πεσεις σε λιπος χαχα !!! Ασε μας ρε Νικο ποσο εισαι τωρα στο 8% ; :P

εδω σου μιλάει ο χοντρος με κανα 15αρι χαχα στάνταρ
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
@Giii τσέκαρε και μένα... εδω ειμαι Οκτωβριο βεβαια θα κάνω καποια στιγμη στο μελλον ενα update :P


Μήνυμα #1593
Μια χαρά είσαι φίλε ! Τώρα να φανταστώ θα είσαι πιο πρησμένος αφού βλέπω καθημερινά δυναμώνεις!
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
ναι εσυ ειδικα το χεις ανάγκη να πεσεις σε λιπος χαχα !!! Ασε μας ρε Νικο ποσο εισαι τωρα στο 8% ; :P

εδω σου μιλάει ο χοντρος με κανα 15αρι χαχα στάνταρ
ΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧ έπρεπε να γράψω στο τέλος " για έναν φίλο ρωτάω "😝


Απλα σκεφτόμουν πότε να αρχίσω αερόβιο γιατί το έχω αφήσει .Και σκεφτόμουν να κάμω τώρα χιτ και μετά τρεξιμο (μέσα καλοκαίρι αν δεν δουλεύω) για να μην χάσω κάνα μυ
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,801 μηνύματα.
Μια χαρά είσαι φίλε ! Τώρα να φανταστώ θα είσαι πιο πρησμένος αφού βλέπω καθημερινά δυναμώνεις!

Πάμε καλά ναί! Αλλα θέλει το χρόνο του. Το θεμα ειναι οτι εμεις πειραματιζομαστε μονοι ας εδώ και μαθαινουμε πράγματα τωρα αν πάς σε εναν ειδικο και σε αναλαβει απευθειας μπορει τα 2 χρονια να γινουν και ένας χρονος. Σημερα ειδα είμαι πιο γεματος στους ώμους... φαινεται ειμαι γενετικα καλός αρπάνε ευκολα οπως και τα ποδια - πλατη :P χέρια και στηθος και κοιλια θα χρειαστει δουλειτσα ακομη αλλα δεν βιαζομαι... κοιταξε να δεις φιλε το φιτνεσ ειναι ενα συνεχες ταξιδι... οσο ασχολεισαι τοσο καλυτερος γινεσαι.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εγώ σήμερα κάνω ώμους, δικέφαλους, κτλ. Δεν έχει AMRAP για 6 εβδομάδες εκτός αν επιλέξω να κάνω στις μέρες που έχω για ξεκούραση. Θα πάω και μια βόλτα μετά. Βγήκε σήμερα ο ήλιος ☀️ 😱
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ένας μου έστειλε φωτό του από γυμναστήριο και μου δείχνει τους κοιλιακούς του και κρατάει αλτήρες σε κάθε χέρι. Θα φάει άκυρο. Φαντάζομαι ότι είναι από τους μαλακές που περιγράφετε στα γυμναστήρια.

Πωπω φανταστείτε να έχετε τέτοιον τύπο στο γυμναστήριο ΚΑΙ στο σπίτι. Νάρκισσος σε όλο του το μεγαλείο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,801 μηνύματα.
Εγώ σήμερα κάνω ώμους, δικέφαλους, κτλ. Δεν έχει AMRAP για 6 εβδομάδες εκτός αν επιλέξω να κάνω στις μέρες που έχω για ξεκούραση. Θα πάω και μια βόλτα μετά. Βγήκε σήμερα ο ήλιος ☀️ 😱
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ένας μου έστειλε φωτό του από γυμναστήριο και μου δείχνει τους κοιλιακούς του και κρατάει αλτήρες σε κάθε χέρι. Θα φάει άκυρο. Φαντάζομαι ότι είναι από τους μαλακές που περιγράφετε στα γυμναστήρια.

Πωπω φανταστείτε να έχετε τέτοιον τύπο στο γυμναστήριο ΚΑΙ στο σπίτι. Νάρκισσος σε όλο του το μεγαλείο.

Κυκλοφορούν πολλοί τέτοιοι. Εγω στο προφιλ ποτέ δεν ανεβάζω φώτο με σώμα. Εδω βάζουμε για να τσεκάρουμε τη προοδο μας. Στο προφιλ ειδικα φβ προτιμώ βιντεάκια με προπονηση για να φαινεται και η εκτέλεση των ασκησεων τωρα να βάλει ο αλλος γυμνος με κοιλιακους και να αρχισει τα ταγκ #no pain no gain δεν βοηθάει σε τιποτα τους υπολοιπους. Καλυτερα να δειξει μια άσκηση.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ένας μου έστειλε φωτό του από γυμναστήριο και μου δείχνει τους κοιλιακούς του και κρατάει αλτήρες σε κάθε χέρι. Θα φάει άκυρο. Φαντάζομαι ότι είναι από τους μαλακές που περιγράφετε στα γυμναστήρια.
Εεεε αν στα έστειλε στο άκυρο τι φάση 😂
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,871 μηνύματα.
Λοιπόν...
IMG_20210220_152908.jpg
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ποσο νερο πινετε την ημερα; Πιστευω οτι αν δεν πινεις αρκετο επηρεαζεται ο μεταβολισμος του λιπους. Προσπαθω να πινω το λιγοτερο 2 λιτρα την ημερα. Καποιες φορες δεν ειναι ιδιαιτερα ευκολο ομως. Οταν κανω ΗΙΙΤ πινω 1.5 λιτρο γιατι ιδρωνω πολυ, αλλα με τα βαρυ οχι και τοσο. Τι κανετε για να πινετε περισσοτερο νερο;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top