Fitness Thread!

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ευχαριστώ παιδιά μου ! Εντάξει όλα καλά θα πάνε ! Το δύσκολο ειναι η φροντιδα. Να γιατι χρειάζονται τα deadlift και τα βάρη ! Να μπορεις να σηκώσεις έναν δικό σου άνθρωπο. Υπο αυτη την εννοια τα 100-120 κιλά ειναι μια χαρά. Αν και η λαβή δεν εχει καμια σχέση. προσπαθω να βρω τροπο να το κάνω με τον λιγοτερο επιβαρυντικο. Πχ για να τον σηκωνω απο το κρεβάτι και να μπορει να περπατάει.....
Υπάρχουν ειδικές τεχνικές για να σηκώσεις άτομο απο κρεβάτι ,γιατί στο κουτουρου θα σε πιάσει η μέση .Πάντως αν θες στα στέλνω αν και εσύ είσαι μάστερ στο deadlift 😝
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Υπάρχουν ειδικές τεχνικές για να σηκώσεις άτομο απο κρεβάτι ,γιατί στο κουτουρου θα σε πιάσει η μέση .Πάντως αν θες στα στέλνω αν και εσύ είσαι μάστερ στο deadlift 😝

Σαν το deadlift πρεπει να γινει ναί.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Σαν το deadlift πρεπει να γινει ναί.
Έτσι όπως είναι ξαπλωμένος φέρε το άτομο κοντά στην άκρη του κρεβατιού ,το δεξι σου χέρι να μπαίνει στον αυχένα του ατόμου και το αριστερό στα πόδια του ατόμου (στο γόνατο κάπου εκεί ) , βάλε δύναμη και στα δύο χέρια και συστροφή ....οππ όρθιος ...μετά deadlift όπως ξέρεις 💪
 

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
Καλησπέρα και πάλι παιδιά. Θα ήθελα να ρωτήσω αν τα λάστιχα με τις αντιστάσεις με βάρος - αντίσταση 20, 30,40,50 lb , αν κάνουν tone τα διάφορα σημεία του σώματος που γυμνάζω; Δεν θέλω να κάνω tone τους προσωγωγους μου.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Δεν γνωριζω
Καλησπέρα και πάλι παιδιά. Θα ήθελα να ρωτήσω αν τα λάστιχα με τις αντιστάσεις με βάρος - αντίσταση 20, 30,40,50 lb , αν κάνουν tone τα διάφορα σημεία του σώματος που γυμνάζω; Δεν θέλω να κάνω tone τους προσωγωγους μου.

Παιδια επειδή τώρα αρχίζει ο καλός καιρός και θα πηγαίνω θάλασσα τι μπορώ να παίρνω μαζί μου για μεσημεριανό meal ?Έχετε καμιά ιδέα ?
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Παιδια επειδή τώρα αρχίζει ο καλός καιρός και θα πηγαίνω θάλασσα τι μπορώ να παίρνω μαζί μου για μεσημεριανό meal ?Έχετε καμιά ιδέα ?
Smoothie πρωτεινης σε insulated coffee mug. Σαλάτα με κοτόπουλο;
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Καλησπέρα και πάλι παιδιά. Θα ήθελα να ρωτήσω αν τα λάστιχα με τις αντιστάσεις με βάρος - αντίσταση 20, 30,40,50 lb , αν κάνουν tone τα διάφορα σημεία του σώματος που γυμνάζω; Δεν θέλω να κάνω tone τους προσωγωγους μου.

Τσέκαρε ποιες ασκησεις ειναι για προσαγωγούς και δες αν μπορεις να τις κάνεις με τα λάστιχα.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
Τσέκαρε ποιες ασκησεις ειναι για προσαγωγούς και δες αν μπορεις να τις κάνεις με τα λάστιχα.
Αυτό λέω. Αν οι ασκήσεις με τέτοιες αντιστάσεις βοηθούν στην αύξηση του όγκου ενός προσαγωγού. Είναι κάτι που δεν θέλω.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
ή αν πάρω μαζί μου γιαούρτι με ξηρούς καρπούς και ίσως κάνα αυγό ,βοηθάει για μεσημεριανό?
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
ή αν πάρω μαζί μου γιαούρτι με ξηρούς καρπούς και ίσως κάνα αυγό ,βοηθάει για μεσημεριανό?
Καλή ιδέα! Ή ξηρούς καρπούς, αποξηραμένα φρούτα, 2 βραστά αυγά, καμιά μπανάνα. Σάντουιτς με φυστικοβούτυρο και μαρμελαδα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Και εγώ το ίδιο ακριβώς
Προσπαθώ να γυμνασω την αντίθετη πλευρά αλλά δεν γίνεται ....πολύ περίεργο γιατί και με το στήθος καπώς έτσι είναι

IMG_20210308_150429.jpg
IMG_20210308_150433.jpg
IMG_20210308_151213.jpg
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
IMG_20210309_064823.jpg
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
@Nelliel γιατί γελάς κορίτσι ,δεν σου αρέσει ο συνδυασμός του φαγητού μου 😝😝?
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
@Nelliel γιατί γελάς κορίτσι ,δεν σου αρέσει ο συνδυασμός του φαγητού μου 😝😝?

Έχω να φάω αυγά πολύ καιρό.... εννοω στρογγυλα. Τωρα ψηνω μια ομελετα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ωραιοτατη και πολυ ελαφριά.... πιπεράκι - αλατάκι 5 μλ λάδι ... 160μλ ασπράδι παστεριωμενο + 1 αυγο 60γρ και 80γρ γιαουρτι διπλα για τη καζεινη το βράδυ.
 

Συνημμένα

  • IMG_20210309_110023.jpg
    IMG_20210309_110023.jpg
    1.1 MB · Εμφανίσεις: 92
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Έχω να φάω αυγά πολύ καιρό.... εννοω στρογγυλα. Τωρα ψηνω μια ομελετα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ωραιοτατη και πολυ ελαφριά.... πιπεράκι - αλατάκι 5 μλ λάδι ... 160μλ ασπράδι παστεριωμενο + 1 αυγο 60γρ και 80γρ γιαουρτι διπλα για τη καζεινη το βράδυ.
Γιατί ?αυτά είναι και τα καλύτερα πιστεύω

Εγώ μαζεύω 10 αυγά την μέρα από σπιτικές κοτες και τρώω 2-3 ακριβώς μετά από προπόνηση .Έχω διαβάσει ότι λόγο της υπερκυκλοφοριας αίματος στους μύες πάνε και περισσότερα μάκρος εκεί

Εντιτ: το μπουκάλι πάντα δίπλα σε θυμάμαι 😝
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Γιατί ?αυτά είναι και τα καλύτερα πιστεύω

Εγώ μαζεύω 10 αυγά την μέρα από σπιτικές κοτες και τρώω 2-3 ακριβώς μετά από προπόνηση .Έχω διαβάσει ότι λόγο της υπερκυκλοφοριας αίματος στους μύες πάνε και περισσότερα μάκρος εκεί

Εντιτ: το μπουκάλι πάντα δίπλα σε θυμάμαι 😝

Ναι ρε ! Νεράκι άφθονο !

Πρωτεινη ψηλά στα 160-170γρ την ημέρα καθημερινά.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top