Fitness Thread!

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
HIIT ή HIRT. Ο δικός μου έχει πάει μέχρι 190 😂
Μπες στο FitOn app και ψάξε την Danielle pascente ή μπες στο instagram της και κάνε κάποιες από τις ασκήσεις της. Δεν παίζει να μην χτυπήσεις 170 μέχρι να τελειώσει ο εφιάλτης. Πρέπει όμως να δώσεις τον καλύτερο σου εαυτό και να φτάσεις στα όρια σου. Όχι χαλαρα
HIIT κάνω . Τον άλλο όρο δεν τον ξέρω απλά νόμιζα μήπως πρέπει να κοιτάξω καμία καρδιά να δούμε αν όλα είναι οκ χαχα
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Οι κοιλιακοι ειναι 90% διατροφη μην πω και παραπανω ειδικα για αυτους που γυμναζονται και κανουν πολυαρθρικες που λιγο πολυ γυμναζουν και κοιλιακους με αυτες. Το αλλο 5-10% παιζει να ειναι απομονωτικες.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Χρειάζεται να κάνεις και μεμονωμένα 1 ή 2 την εβδομάδα.....αν θες να φαίνονται και να έχεις πιο σταθερό κορμό βέβαια
Plank row, plank, plank ups, cross body mountain climbers, side plank, glute bridges, squat to standing bicycle crunch, side plank to reach...είναι μερικές από τις ασκησεις που γυμνάζουν και κοιλιακούς. Δεν χρειάζεται να τους απομονώνεις.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Plank row, plank, plank ups, cross body mountain climbers, side plank, glute bridges, squat to standing bicycle crunch, side plank to reach...είναι μερικές από τις ασκησεις που γυμνάζουν και κοιλιακούς. Δεν χρειάζεται να τους απομονώνεις.
Ναι καλα ειναι και αυτα ....αλλα εγω κανω Push Pull Legs(+abs)...οποτε με συμφερει το απομονωτικο
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
HIIT κάνω . Τον άλλο όρο δεν τον ξέρω απλά νόμιζα μήπως πρέπει να κοιτάξω καμία καρδιά να δούμε αν όλα είναι οκ χαχα
Για δώσε ένα ΗΙΙΤ που κανείς ως παράδειγμα να σου πω αν όντως μπορεί να ανεβάσει σφυγμο. Εναλλακτικά κάνε πιο έντονο ΗΙΙΤ, πχ Tabata, AMRAP
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Μετα τη σημερινή προπόνηση ειχε ανάγκη η ψυχη μου μια μπιφτεκαρα 160γρ !

IMG_20210312_063430.jpg
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Σολωμος για βράδυ... σκέτος οπως το βλέπετε... δεν ειχα σαλατα ρε γαμωτο. :(

σολωμος.jpg
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Απο τις 7 το απογευμα και μετά δεν έχω ιχνος υδατανθρακα :P AAA mono ενα γιαουρτακι.

Σε λιγο θα τ κουμπωσω και ύπνο.
Καλε δεν είπαμε ότι δεν μετράνε αν τρώμε το βράδυ υδατάνθρακες?
Χαχαχαα έτρωγα τόσο καιρό χαλαρά το βράδυ φαγητά 😂



Αγόρασα σήμερα 3 τόνους ...οπότε για 2-3 εβδομάδες σαλάτα (τόνο -ρυζι-φακες) θα έχει μέσα το πλάνο και αυγά


Εν τω μεταξύ μιλάω με έναν πολύ παλιό μου συμμαθητή που είναι εξωτερικό ,κάνει τρομερό bulking εδω και ένα χρόνο νομίζω ....θέλει να φτάσει 90κγ (σε έξι μήνες θα φτάσει )
Δηλαδή φαντασου εμένα να έχω +20κγ
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Καλε δεν είπαμε ότι δεν μετράνε αν τρώμε το βράδυ υδατάνθρακες?
Χαχαχαα έτρωγα τόσο καιρό χαλαρά το βράδυ φαγητά 😂



Αγόρασα σήμερα 3 τόνους ...οπότε για 2-3 εβδομάδες σαλάτα (τόνο -ρυζι-φακες) θα έχει μέσα το πλάνο και αυγά


Εν τω μεταξύ μιλάω με έναν πολύ παλιό μου συμμαθητή που είναι εξωτερικό ,κάνει τρομερό bulking εδω και ένα χρόνο νομίζω ....θέλει να φτάσει 90κγ (σε έξι μήνες θα φτάσει )
Δηλαδή φαντασου εμένα να έχω +20κγ

Το ντουλάπι με τα αναβολικά που το έχει ; :P

Νικο ειμαι ηδη 180-190γρ υδατανθρακες απο το πρωι... δεν χρειάζομαι άλλους.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Το ντουλάπι με τα αναβολικά που το έχει ; :P

Νικο ειμαι ηδη 180-190γρ υδατανθρακες απο το πρωι... δεν χρειάζομαι άλλους.
Χαχαχαχαχαχαχα ...όχι όχι είναι full φυσικός....φαντάσου κάνει pull ups (για πλάτη) με 20 κγ σακίδιο 4χ10🙃🙃


Τι άλλο τσίμπησαμε εκτός το ρύζι που πήγες μπαμ μπαμ τόσους υδατάνθρακες?😝
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Διορθώνω .....2 χρόνια έκανε bulking μετα 3μηνες cut και ολόκληρο χρόνο μέχρι σήμερα bulk
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Χαχαχαχαχαχαχα ...όχι όχι είναι full φυσικός....φαντάσου κάνει pull ups (για πλάτη) με 20 κγ σακίδιο 4χ10🙃🙃
Ναι ναι ολοι φυσικοι ειμαστε ! Και ο Ραφαηλ Φυσικος ειναι... και ο JROKY .... σε λίγο θα μας έλεγε και ο Αλιμπάκης οτι ειναι φυσικός αλλα θα πηγαινε πολύ !!! Το χερι του εχει φτάσει οσο το μπούτι μου... ο τετρακεφαλος μου 53 εκατοστά πάχος...
Τι άλλο τσίμπησαμε εκτός το ρύζι που πήγες μπαμ μπαμ τόσους υδατάνθρακες?😝

Το πρωινο μου ηταν 80γρ κουακερ - 200γρ γιαουρτι 15γρ σιροπι αγαυης - 50γρ μπαρα πρωτεινης και καρυδια.

μετα έφαγα μια σοκολατα 50γρ με μπισκοτο μαζι με 120γρ ανανά και έφυγα για προπονηση.

μεσημερι αυτο που ειδες μπιφτεκι με ρυζι )80γρ αβραστο)

μετά 200μλ ασπράδι - ασπρο πάτο....

100γρ σολωμος με ελάχιστο μαρουλι

σε λιγο ενα γιαουρτι με 4-5 καρυδια και ύπνο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Να ξέρεις .... 1.80 90 κιλά και 10% λιπος ΦΥΣΙΚΟΣ ΚΑΙ στα 2 χρονια απλα δεν γινεται.... αν γυμνάζεσαι απο τα 18 και φτάσεις 35 μπορεί... να το καταφερεις τοτε.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εγω τωρα ειμαι 1.80 στα 81.5 - 82 κιλά.... πλεον ειμαι σκαρτος 82αρης και εχω αρχισει να δειχνω κοιλιακούς με μια σχετικα καλή μυικότητα. Που να φτασεις 90 κιλα και φουλ καθαρος ρε μλκ.... ειναι 8 μυικά κιλα ξέρεις τι σημαινει αυτο ;;; !!!!!!!!!
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ναι ναι ολοι φυσικοι ειμαστε ! Και ο Ραφαηλ Φυσικος ειναι... και ο JROKY .... σε λίγο θα μας έλεγε και ο Αλιμπάκης οτι ειναι φυσικός αλλα θα πηγαινε πολύ !!! Το χερι του εχει φτάσει οσο το μπούτι μου... ο τετρακεφαλος μου 53 εκατοστά πάχος...


Το πρωινο μου ηταν 80γρ κουακερ - 200γρ γιαουρτι 15γρ σιροπι αγαυης - 50γρ μπαρα πρωτεινης και καρυδια.

μετα έφαγα μια σοκολατα 50γρ με μπισκοτο μαζι με 120γρ ανανά και έφυγα για προπονηση.

μεσημερι αυτο που ειδες μπιφτεκι με ρυζι )80γρ αβραστο)

μετά 200μλ ασπράδι - ασπρο πάτο....

100γρ σολωμος με ελάχιστο μαρουλι

σε λιγο ενα γιαουρτι με 4-5 καρυδια και ύπνο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Να ξέρεις .... 1.80 90 κιλά και 10% λιπος ΦΥΣΙΚΟΣ ΚΑΙ στα 2 χρονια απλα δεν γινεται.... αν γυμνάζεσαι απο τα 18 και φτάσεις 35 μπορεί... να το καταφερεις τοτε.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εγω τωρα ειμαι 1.80 στα 81.5 - 82 κιλά.... πλεον ειμαι σκαρτος 82αρης και εχω αρχισει να δειχνω κοιλιακούς με μια σχετικα καλή μυικότητα. Που να φτασεις 90 κιλα και φουλ καθαρος ρε μλκ.... ειναι 8 μυικά κιλα ξέρεις τι σημαινει αυτο ;;; !!!!!!!!!
Πωωω ρε φίλε τρως πλούσιο και ποιοτικό φαγητό


Δεν είναι όπως εμένα 10% λίπος ....έχει γυρο στα 18-20% λίπους

Εγώ παρεπιπτόντως σε 1-2 εβδομάδες φτάνω εκεί που θέλω ....δεν το περίμενα τόσο γρήγορα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εσύ ποτέ είχες αρχίσει γυμναστήριο? Νομίζω πρόσφατα 1 χρόνο σωστά ?
 

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
Για δώσε ένα ΗΙΙΤ που κανείς ως παράδειγμα να σου πω αν όντως μπορεί να ανεβάσει σφυγμο. Εναλλακτικά κάνε πιο έντονο ΗΙΙΤ, πχ Tabata, AMRAP
με λίγες παραλαγγές σε κάποιες μορφές των push ups.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Πωωω ρε φίλε τρως πλούσιο και ποιοτικό φαγητό


Δεν είναι όπως εμένα 10% λίπος ....έχει γυρο στα 18-20% λίπους

Εγώ παρεπιπτόντως σε 1-2 εβδομάδες φτάνω εκεί που θέλω ....δεν το περίμενα τόσο γρήγορα

Ε ντάξει 18-20% ειναι αρκετούτσικο για άντρα..... εχει θολωσει φουλ κοιλια έχει πετάξει και κοιλιτσα κατω απο τον αφαλό αλλα ντάξει θα "καθαρισει" μετά.... με recomp.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πωωω ρε φίλε τρως πλούσιο και ποιοτικό φαγητό


Δεν είναι όπως εμένα 10% λίπος ....έχει γυρο στα 18-20% λίπους

Εγώ παρεπιπτόντως σε 1-2 εβδομάδες φτάνω εκεί που θέλω ....δεν το περίμενα τόσο γρήγορα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εσύ ποτέ είχες αρχίσει γυμναστήριο? Νομίζω πρόσφατα 1 χρόνο σωστά ?
όχι κάνω απο πιο παλιά... αλλα στοχευμένα οπου να ναι θα κλεισω 2 χρονια :P

Απο το 2013 γυμνάζομαι με κολυμπια - στίβους και πιο παλια εκανα TAE kwon do εχω φτάσει μαύρη ζώνη.

Που ομιζεις οτι έφτιαξα τα ποδια μου ;; :P

Αλλα τα τελευταια 2 χρονια κάνω πιο στοχευμενα πράγματα πχ προσεχω τι προπονηση κάνω ... προσέχω τι τρωω , μετράω - ζυγιζω αρκετες φορές - ειδικα αυτη τη περιοδο- κτλπ.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ε ντάξει 18-20% ειναι αρκετούτσικο για άντρα..... εχει θολωσει φουλ κοιλια έχει πετάξει και κοιλιτσα κατω απο τον αφαλό αλλα ντάξει θα "καθαρισει" μετά.... με recomp.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


όχι κάνω απο πιο παλιά... αλλα στοχευμένα οπου να ναι θα κλεισω 2 χρονια :P

Απο το 2013 γυμνάζομαι με κολυμπια - στίβους και πιο παλια εκανα TAE kwon do εχω φτάσει μαύρη ζώνη.

Που ομιζεις οτι έφτιαξα τα ποδια μου ;; :P

Αλλα τα τελευταια 2 χρονια κάνω πιο στοχευμενα πράγματα πχ προσεχω τι προπονηση κάνω ... προσέχω τι τρωω , μετράω - ζυγιζω αρκετες φορές - ειδικα αυτη τη περιοδο- κτλπ.
2 χρόνια ? Με τις ιδέες γνώσεις ?
Γιατί εγώ κάνω περίπου συνολικά 3 χρόνια νομίζω αλλά το τελευταίο χρόνο έχω κάνει αλλαγές επειδή τα έκανα λάθος
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
9/3/2021 ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ PUSH ΣΤΗΘΟΣ - ΩΜΟΙ - ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ.

ΚΥΡΙΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ
ΣΤΗΘΟΣ - ΠΡΟΣΘΙΟΣ ΔΕΛΤΟΕΙΔΗΣ - ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ
1) DECLINE PUSH UPS

4 σέτ των 15 , 15 , 12 , 13
Πρόοδος -> Σέτ των 15 - περισσότερες επαναλήψεις.

2) ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ ΜΕ ΛΑΣΤΙΧΑ

1o set 12 reps με μαυρο+κοκκινο (18+18)
2o set 12 reps μαυρο-κόκκινο Δισέτ με μαυρο 10 επαν.
3ο σέτ το ίδιο με 13 και Δισέτ με 12
4ο σέτ 13 επαναληψεις με μαυρο-κοκκινο.
Προοδος-> Μεγαλυτερο μηκος στο λάστιχο - Δισέτ.

ΩΜΟΙ - ΠΡΟΣΘΙΑ ΜΟΙΡΑ
3) ΠΙΕΣΕΙΣ ΩΜΩΝ

1ο σέτ 9.5 κιλά με 15 επαναληψεις
2ο σέτ 10 κιλά με 13 επαναλήψεις
3ο σέτ 12 κιλά με 9 επαναλήψεις
Προοδος -> Σέτ 12 κιλά με 9 επαναλήψεις.

4) ΠΛΑΓΙΕΣ ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΩΜΩΝ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ

1ο σέτ 13 επαναληψεις 7 κιλά
2ο σετ 12 επαναληψεις 7.5 κιλά
3ο σέτ 8 επαναληψεις 8.6 κιλά (2,5+2,5+1,25+0,5 δισκάκια)
Προοδος -> +0.5 κιλό αύξηση.

5) FACE PULLS

1ο σέτ πράσινο - μαύρο (20.5) 13 επαν.
2ο σέτ με αλτήρες 7 κιλά 10 επαναλήψεις.
3ο σέτ πράσινο-μαύρο - κίτρινο (25) 13 επαναλήψεις
4ο σέτ μαύρο (18) πιο μεγάλο μήκος στο λάστιχο.
Προοδος -> ΈΞΤΡΑ λάστιχο.

6) ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ
16 επι 4.

Διάρκεια -> 1 ώρα και 5 λεπτά μαζι με ζεσταμα και διαλειματα.


ΣΤΗΘΟΣ -> 10 σετ
ΩΜΟΙ -> 11 σετ
ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ -> 7 σετ
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Εγώ θα σας πάω στο πρωινό μου στο οποίο τις τελευταίες μέρες βάζω σπόρους chia (δεν είχα δοκιμάσει ποτέ πριν).
breakfast.jpg
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top