Fitness Thread!

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,959 μηνύματα.
Αν αυξήσεις κιλά σε ασκήσεις

όχι. Δεν θα αυξησω προς το παρον κιλά αλλα στοχος ειναι να αυξησω τις επαναλήψεις. Παιζω με κάμψεις με προσθετο βάρος τωρα απλα με βολευει στο γυμναστηριο γιατι βαζω απευθειας το 10κιλο στη πλάτη μου. Μετά υπολοιπες 2 ασκησεις θα παιξω με σχοινιά. Για στήθος.

Μονοζυγο τα ίδια με ενδιαφέρουν οι περισσοτερες επαναληψεις και να φτάσω σε ενα επιπεδο να κάνω πχ μονοζυγο 10-12 καλές επαναληψεις , κάμψεις 30 επαναληψεις με προσθετο βάρος 10 κιλά και ώμους να ειναι εύκολα τα 15αρια (αλτηρες).
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
όχι. Δεν θα αυξησω προς το παρον κιλά αλλα στοχος ειναι να αυξησω τις επαναλήψεις. Παιζω με κάμψεις με προσθετο βάρος τωρα απλα με βολευει στο γυμναστηριο γιατι βαζω απευθειας το 10κιλο στη πλάτη μου. Μετά υπολοιπες 2 ασκησεις θα παιξω με σχοινιά. Για στήθος.

Μονοζυγο τα ίδια με ενδιαφέρουν οι περισσοτερες επαναληψεις και να φτάσω σε ενα επιπεδο να κάνω πχ μονοζυγο 10-12 καλές επαναληψεις , κάμψεις 30 επαναληψεις με προσθετο βάρος 10 κιλά και ώμους να ειναι εύκολα τα 15αρια (αλτηρες).
Πάγκο δεν κάνεις ρε ?
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,959 μηνύματα.
Πάνω, γενετικά και με φυσικό τρόπο δεν ξέρω αν μπορώ να πάω παραπάνω χωρίς να θολώσω. Κι από πόδια θεωρώ ότι πάω καλά, τι λες; (Leg Extension, 90 kg για 8αρα αν θυμάμαι καλά. Προεξάντληση πριν τα Squats.)


Σου ειπα πόδια εισαι άξιος ανταγωνιστης χαχα :D

Δεν είναι λάθος αυτό που λες. Απλά προσπαθώ να πω, ότι πάντα, δεν ισχύουν όλα για όλους. Αυτή είναι η προσπάθεια μου τόσο καιρό.

Προφανως και πάνω εισαι πιο δεμένος απο μένα παικτη για αυτο και ειναι λογικο να κανεις πιο "σοβαρες" προπονησεις. Πες εδω στα παιδια ομως οτι το 100αρι στο πάγκο βγηκε μετα την συστηματικη 5ετια και οτι ασχολεισαι καμια 7-8 χρονια για να φτασεις σε αυτο το επιπεδο.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,241 μηνύματα.
Προφανως και πάνω εισαι πιο δεμένος απο μένα παικτη για αυτο και ειναι λογικο να κανεις πιο "σοβαρες" προπονησεις. Πες εδω στα παιδια ομως οτι το 100αρι στο πάγκο βγηκε μετα την συστηματικη 5ετια και οτι ασχολεισαι καμια 7-8 χρονια για να φτασεις σε αυτο το επιπεδο.
Έτσι είναι, το έχω αναφέρει και πιο πίσω. Ασχολούμαι αρκετά χρόνια, δεν είμαι φρέσκος.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,959 μηνύματα.
Πάγκο δεν κάνεις ρε ?

Μετά τις κάμψεις με βάρος... μετα την 20αρα επαναληψεων στις κάμψεις με 10κιλο στη πλάτη δεν ειχα μεγάλα κουράγια για τον πάγκο. Οποτε σκέφτομαι να τον βγαλω τελειως για τωρα και να κάνω 2 ασκησεις με σχοινιά ή μηχανημα πιέσεις στήθους. Αν και αμα κάνω κάμψεις ειναι περιττο ξαναλέω.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,959 μηνύματα.
Να και ενα δικό μου leg extention στα 60 κιλάκια 7 επαναληψεις περσινό ... μούφα σέτ. Ουτε έπιασα το time under tension του σετ απλα το τράβηξα έτσι ! Ειχα σιγουρα αλλες 7-8 επαναλήψεις.
 

Συνημμένα

  • leg extention.mp4
    39.1 MB · Εμφανίσεις: 0

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,959 μηνύματα.
Σημερινή PULL - LEGS

ΚΥΡΙΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ
ΠΛΑΤΗ
1) ΕΛΞΕΙΣ ΣΕ ΜΟΝΟΖΥΓΟ NEUTRAL POSITION

1o σέτ 7 επαναλήψεις
2ο σέτ 6 επαναλήψεις
3ο σέτ 5 επαναλήψεις
4ο σέτ 11 επαναλήψεις (με λάστιχο)
5ο σέτ 9 επαναληψεις (με λάστιχο)
Προοδος -> Σταθερά - Καλύτερη τεχνική - 30 sec time set (1o set).

2) ΑΡΣΕΙΣ ΘΑΝΑΤΟΥ

1o σέτ 12 επαναληψεις 20 κιλά
2ο σετ 10 επαναληψεις 50 κιλά
3ο σετ 15 επαναλήψεις 60 κιλά
4ο σέτ 12 για 55 κιλά
Προοδος -> Τεχνική.

3) SEATED ROW - KΩΠΗΛΑΤΙΚΗ ΣΕ ΜΗΧΑΝΗΜΑ
1ο σέτ 30 κιλά 15 επαν.
2ο σέτ 32.5 κιλά 12 επαν.
3ο σέτ 30 κιλά 12 επαν.
Προοδος -> Τεχνική.


4) ΠΡΟΣΑΓΩΓΟΙ

1ο σέτ 15 επαναληψεις 13 κιλά
2ο σέτ 15 επαν. με 22 κιλά
3ο σέτ 12 επαν. με 28 κιλά.
Πρόοδος -> -


ΠΛΑΤΗ -> 12
ΠΟΔΙΑ-> 7
ΓΛΟΥΤΟΙ -> 4
ΔΙΚΕΦΑΛΟΙ -> 8
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
IMG_20210611_153637.jpg

Σκουμπρί
συνοδευμένο από μία
IMG_20210611_153644.jpg
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,959 μηνύματα.
Πέρασε το πιάσιμο στο στήθος :P
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
PXL_20210611_183234949.MP.jpg


Χθεσινή προπόνηση. Χαλαρά. Αντί για πρωτεϊνη μετά έφαγα στήθος κότας με μαρούλι και cottage cheese
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Χθεσινή προπόνηση. Χαλαρά. Αντί για πρωτεϊνη μετά έφαγα στήθος κότας με μαρούλι και cottage cheese
Εγω πλεον τα αυγα αντι να τα τρωω μετα την γυμναστικη τα τρωω στο μεσιμεριανο 2-3 ωρες πριν ετσι ωστε να απορροφηθουν , να χτυπησω καλη γυμναστικη και μετα να φαω καπακι μπανανα για να παει ολη σοτυ

1623444184897.png


@Devil σε ακουσαν και πηγαν γυμναστηριο ....#couplegoals #relationshipgoals
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Εγω πλεον τα αυγα αντι να τα τρωω μετα την γυμναστικη τα τρωω στο μεσιμεριανο 2-3 ωρες πριν ετσι ωστε να απορροφηθουν , να χτυπησω καλη γυμναστικη και μετα να φαω καπακι μπανανα για να παει ολη σοτυ

View attachment 82233

@Devil σε ακουσαν και πηγαν γυμναστηριο ....#couplegoals #relationshipgoals
Καλά η σακκαρη είναι αρρωστημενα γυμνασμενη. Είδα κάτι κλιπάκια από την γυμναστική της και εντυπωσιάστηκα. Καλά να μου πεις φαίνεται κιόλας χέρια πόδια είναι μπαούλο. Ειδικά οι ώμοι της είναι μπάλες
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Καλά η σακκαρη είναι αρρωστημενα γυμνασμενη. Είδα κάτι κλιπάκια από την γυμναστική της και εντυπωσιάστηκα. Καλά να μου πεις φαίνεται κιόλας χέρια πόδια είναι μπαούλο. Ειδικά οι ώμοι της είναι μπάλες
εχω λιγο αμφιβολιες για εκεινη μηπως ειναι οπως τους IG influencers που λεει και ο SOx
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,959 μηνύματα.
Εγω πλεον τα αυγα αντι να τα τρωω μετα την γυμναστικη τα τρωω στο μεσιμεριανο 2-3 ωρες πριν ετσι ωστε να απορροφηθουν , να χτυπησω καλη γυμναστικη και μετα να φαω καπακι μπανανα για να παει ολη σοτυ

View attachment 82233

@Devil σε ακουσαν και πηγαν γυμναστηριο ....#couplegoals #relationshipgoals

Ναι ρε συ εννοείται. Στο γυμναστήριο έχεις ένα κάρο επιλογές. Με είχε πιασει η μέση μου παιδευομουν με κωπηλατικη σε κάθε χέρι .... Οχι ρε παιδια... Κάθεσαι στο μηχάνημα και κανεις κωπηλατικη χωρίς να επιβαρυνεις τη μέση σου. Και τη δουλευεις στις αρσεις θανάτου.
 

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγω πλεον τα αυγα αντι να τα τρωω μετα την γυμναστικη τα τρωω στο μεσιμεριανο 2-3 ωρες πριν ετσι ωστε να απορροφηθουν , να χτυπησω καλη γυμναστικη και μετα να φαω καπακι μπανανα για να παει ολη σοτυ

View attachment 82233

@Devil σε ακουσαν και πηγαν γυμναστηριο ....#couplegoals #relationshipgoals
Ο Μητσοτάκης φοράει τζιν. Άρα, ίσως δεν πήγε για προπόνηση. Εκτός αν έκανε γυμναστική μετά την pic. :kitty:
 

globglogabgalab

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αποστολία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Πόδια
Άσκηση 1
  • Split Squats με ίσια μπάρα (προβολές) : 1 set x 12 reps (10 kg), 2 sets x 8 reps (25 kg), 2 sets x 6 reps (30 kg)
Άσκηση 2
  • Sumo Squats με ίσια μπάρα : 2 sets x 8 reps (50 kg), 2 sets x 6 reps (60 kg)
Άσκηση 3
  • RDLs με ίσια μπάρα : 2 sets x 10 reps (60 kg), 2 sets x 8 reps (70 kg)
Άσκηση 4
  • Front Squats με ίσια μπάρα : 2 sets x 8 reps (40 kg), 2 sets x 6 reps (50 kg)
Άσκηση 5
  • Leg Curls με λάστιχα : 2 sets x 8 reps (45.4 kg), 2 sets x 6 reps (49.9 kg)
Άσκηση 6
  • Leg Extensions με λάστιχα : 2 sets x 8 reps (49.9 kg), 2 sets x 6 reps (54.4 kg)
Άσκηση 7
  • Εκτάσεις γάμπας με αλτήρες από όρθια θέση : 5 sets x 20 reps (15 kg/χέρι)
Obliques
SuperSet 1
  • Στρέψεις κορμού με λάστιχο : 4 sets x 15 reps (18.1 kg)
  • Πλάγια ροκανίσματα με αλτήρα, όρθια θέση : 4 sets x 15 reps (15 kg)
SuperSet 2
  • Russian Twists με αλτήρα, στο στρώμα : 4 sets x 15 reps (7.5 kg)
  • Heel touchers, στο στρώμα : 4 sets x 15 reps
View attachment 82170

Η καρδούλα μου δούλεψε πολύ σήμερα. Όλη η προπόνηση πήγε στο αναερόβιο κατώφλι. Γενικά, πολύ δύσκολη η συγκεκριμένη προπόνηση. Κυρίως λόγω συνθηκών.
Μετά τη μισή ώρα η προπόνηση ήταν κυρίως εγκεφαλική, κι όχι σωματική. Για να μην τα παρατήσω.

Άλλη μια μέρα που η αυτοπειθαρχία μου με βγάζει ασπροπρόσωπο. :superman:
40kg βάρη;; Ουάου αυτό είναι πιο βαρύ κι από εμένα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top