Fitness Thread!

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,796 μηνύματα.
Σίγουρα αλλά οι φέτες για τοστ είναι λεπτές και ελάχιστες σε θερμίδες.

Αν το φτιάξεις μόνο σου το ψωμί ναι αν το παρεις έτοιμο θα έχει ζάχαρη στη μάγια.

Το ξέρω ότι αυτά που προτεινω είναι δυσκολες διατροφές αλλά είναι για ένα συγκεκριμένο χρονικό διάστημα και... Για να κατεβείς λίπος και να δεις και πλαγιους κοιλιακους.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Αν το φτιάξεις μόνο σου το ψωμί ναι αν το παρεις έτοιμο θα έχει ζάχαρη στη μάγια.

Το ξέρω ότι αυτά που προτεινω είναι δυσκολες διατροφές αλλά είναι για ένα συγκεκριμένο χρονικό διάστημα και... Για να κατεβείς λίπος και να δεις και πλαγιους κοιλιακους.
Υπάρχουν ψωμιά για τοστ χωρίς πρόσθετα ζάχαρα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,796 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Τις τελευταίες δυο βδομάδες πριν τους αγώνες δεν τρωνε ουτε αλάτι επειδή το νάτριο αλληλεπιδρά και δεν θα εχουμ την εικόνα που θέλουν!!! 😃
Το ξέρω αλλά εγώ δεν πάω σε αγώνες ούτως ή άλλως :dance2:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,796 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,796 μηνύματα.
Κάνουμε γυμναστική για να φτάσουμε ακομη και 60-70 και να έχουμε μια καλή εμφάνιση :D

apokr.jpg

εΓΩ χθές πρίν ντυθώ άραβας για να πάω στο πάρτυ !!! :D
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Σωστός ! Γυμναζόμαστε απλά για να περνάμε καλα και να έχουμε ενα ωραίο σώμα χωρις κοιλιές και περιττό λίπος !
Το λίπος δεν είναι πάντα άχρηστο. Αρκεί να μην είναι πολύ.
Το ποσοστό του λίπους στο σώμα εξαρτάται από την ηλικία και το φύλο. Για τις γυναίκες το υγιές ποσοστό λίπους είναι 21-36% και για τους άνδρες 12-25% του σωματικού βάρους.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,796 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,796 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,796 μηνύματα.
Για δύο μήνες τόσες θυσίες! :1eye:

Μαθαινεις πολλά... καταρχας πως να φτάνεις σε αυτο το ποσοστο και άλλα πολλά που θα χρειαστούν και στο μέλλον οταν θα χεις ανεβει μυικότητα και θα χρειαστει να ξαναπέσεις σε τέτοιο ποσοστο για να φανεί.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Μαθαινεις πολλά... καταρχας πως να φτάνεις σε αυτο το ποσοστο και άλλα πολλά που θα χρειαστούν και στο μέλλον οταν θα χεις ανεβει μυικότητα και θα χρειαστει να ξαναπέσεις σε τέτοιο ποσοστο για να φανεί.
Για άλλους δύο μήνες; :P
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,796 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,796 μηνύματα.
Σημερινή προπόνηση

1. Επικληνής με αλτήρες για στήθος

32.5 x 12 +2
30 x 11 + 1
27.5 x 10
25 x 10

2. Ανοίγματα στην τροχαλια για στηθος
25 κιλά σε καθε μεριά για 12
20 κιλά το ίδιο για 11

3. Εκτασεις Ραχιαιων

16 επαν. με +20
15 επαν. με +20
13 επαν. με +20

4. Προβολες με αλτηρες

25 κιλα σε καθε χερι για 12
20 κιλά σε καθε χέρι για 12

5. Κωπηλατική (μια ασκηση που ειχε απομεινει και για πλάτη)
60 κιλά για 12
το ίδιο για 11

6. Κοιλιακοι ροκανισματα με δισκο +20 κιλά

16, 15 , 15

Διατασεις και τέλος.

Το καλό σέτ στον επικληνή 32.5 / χέρι ->


Γενικά υπήρξε πρόοδος. Η ζυγαριά έχει πτωτική τάση. Στα 82.3 κιλά σήμερα.

Καθαρίζει η κοιλιά. Οπως με βλέπω απο τις φωτο ακομη -2 κιλα θέλω να καθαρισει εντελώς η κοιλια και στο κάτω μέρος της να φυγει εντελώς το λίπος. Αντε βία 78-79 κιλά. Δε θα πέσω άλλο ειμαστε οκ.

Και κάτι για την @Εριφύλη

Πρίν φυγω τη θυμηθηκα και λέω ας κάνω και 20 ραχιαίους live :P γιατι ειναι ωραίο τυπάκι και τη συμπαθώ.


Απλά Έρι προσπάθησε να μην κινείς καθολου τους γλουτούς. Και αν σε ενοχλεί κάτι κάνε μικρότερο ευρος κίνησης εγω εδω ισως σηκωνομαι λιγο παραπάνω απο οτι πρέπει. Βεβαια ειναι πολυ ευκολη αυτη η ασκηση για μενα συνηθως κάνω στο μηχάνημα που αιωρείσαι και κρατάω και εναν δισκο τον 20 κιλών στα χέρια μου :P

3 προπονήσεις εμειναν ακόμη μετά παίρνω 7-10 μέρες deload. Θα μπώ το Σαββατο στα 85 κιλά πάγκο ή στα 90 θα δούμε.

Μετα μια βδομαδα ξεκουραση (απο τριτη 26/3) και μετά. Και τη μεθεπόμενη εβδομάδα θα κάνουμε και ενα γερό cheat meal γιατι χθες βράδυ ονειρευόμουν πιτσες απο τη ντόμινος !!! χα χα χα

Cheers. Παω Σκλαβενίτη Αχαρνων για ψώνια θα κάτσω και να φάω κιολας τη κλασσικη σαλατουλα κοτοπουλο που μ αρεσει να χαλαρώσω λίγο. Τα είπαμε μάγκες κ μάγκισσες βεβαίως.

Καλα να περνάτε.

Simple Minds - Don’t You (Forget About Me) (Lyrics) (youtube.com)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,027 μηνύματα.
1. Επικληνής με αλτήρες για στήθος
Πρέπει να είναι ωραία άσκηση με ελεύθερα βάρη αυτή Devil. Εγώ για στήθος περιορίζομαι σε επικλινές μηχάνημα, οριζόντιο πάγκο με μπάρα και pec fly. Δε ξέρω αν αρκούν.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,796 μηνύματα.
Πρέπει να είναι ωραία άσκηση με ελεύθερα βάρη αυτή Devil. Εγώ για στήθος περιορίζομαι σε επικλινές μηχάνημα, οριζόντιο πάγκο με μπάρα και pec fly. Δε ξέρω αν αρκούν.

Και τα μηχανήματα μια χαρά είναι αμα τα κάνεις σωστά και τα έχεις σε ένα δομημένο προγραμμα με σκοπό τη προοδο.

Εγώ παλαιοτερα έκανα 25-27.5 κιλά αλτηρες σε κάθε χέρι τώρα είμαι σίγουρα και στους 35αρηδες.

Όταν κανω 32.5 για 12 εχω σίγουρα στα 35 καθαρές 8.

Να και η επίδοση στο strength level

Έχουμε ξεπεράσει το Intermediate level σε λίγο καιρό θα είμαι ανάμεσα σε μέσο και advanced 😃

Γενικά με αλτηρες είμαι πολυ καλός. Στη μπάρα είμαι λιγότερο. Πιστευω θα μπορουσα να μπω και σε ένα σετ με 37.5 σε κάθε χέρι. Για 5-6 καλές αλλά όχι για φέτος. Θα το κάνω όταν θα ξανά φτάσω τα 85 κιλά σε βάρος. Τώρα με τη πεινα που παιζει ως εδώ είμαι.

Θα μείνω σε αυτά τα lifts. Έτσι και αλλιώς αμα πεφτεις σε κιλά πχ αμα παω 80 και μενω στα ίδια lifts και αυτό προοδος είναι γιατί σημαίνει πως με λιγότερο σωματικό βάρος σηκώνεις περισσοτερα κιλά. Από το βάρος σου.

Δεν θα κάνω πιεσεις ώμων μεθαυριο με βαριά κιλά για να τους έχω ξεκουραστους το Σάββατο που θα μπω στα 90 μάλλον.
 

Συνημμένα

  • IMG_20240319_151710.jpg
    IMG_20240319_151710.jpg
    2 MB · Εμφανίσεις: 11
  • IMG_20240319_151724.jpg
    IMG_20240319_151724.jpg
    1.7 MB · Εμφανίσεις: 11

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,887 μηνύματα.
Και κάτι για την @Εριφύλη

Πρίν φυγω τη θυμηθηκα και λέω ας κάνω και 20 ραχιαίους live :P γιατι ειναι ωραίο τυπάκι και τη συμπαθώ.
🥺♥️

Με πέρασε εντελώς η μέση, κάνα μισάωρο κράτησε.. δεν είμαι τόσο αγύμναστη τελικά 😂
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,796 μηνύματα.
🥺♥️

Με πέρασε εντελώς η μέση, κάνα μισάωρο κράτησε.. δεν είμαι τόσο αγύμναστη τελικά 😂

Μια χαρά είσαι. Η κήλη της μέσης έχει αλλα συμπτώματα και εν πάση περιπτώση μπορείς να φτιαξεις τα ορθοπεδικά ζητήματα.... με τη γυμναστική και τα βάρη. Απλα θέλει το γυμναστήριο σιγά σιγά.

Ας πούμε την επομενη φορά βάλε στόχο να κάνεις σανίδα για 2 λεπτά και 5 ή 10 δευτερόλεπτα ;) πάρε και ενα τετράδιο και σημειωνε τη πρόοδο σου εγω αυτο κάνω. Τη προηγουμενη φορά επαιξα τα 32.5 σε κάθε χέρι για 10... σημερα για 12 !!! Δεν εβαλα 35 ουτε 40. Σιγά σιγά... να αφομοιώνει το σώμα τα φορτία.

Και μη χάνεις γρηγορα κιλά... να τρώς. Χάνε 1-2 κιλά το μήνα οχι τις 10 ημέρες !!!!
 

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Το ΣΚ είχε καινούρια άσκηση. 2 μερες σκαρφάλωμα στον πάγο απο τις 9 μεχρι τις 3. Οι γάμπες και οι πήχεις ακόμα αναρρώνουν!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top