Έχετε πάει σε οίκους ανοχής έτσι για την εμπειρία;

Έχετε πάει σε οίκο ανοχής;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 57)
  • Πάω συχνά!

    Ψήφοι: 3 5.3%
  • Μία φορά μόνο από περιέργεια..

    Ψήφοι: 2 3.5%
  • Καμιά φορά μπορεί.. αν δεν έχω σχέση.

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Είμαι γυναίκα/ομοφυλόφιλος/ανήλικος, τι λες τώρα;

    Ψήφοι: 21 36.8%
  • Κουμπάκιας

    Ψήφοι: 3 5.3%
  • Δεν έχω πάει ποτέ.

    Ψήφοι: 28 49.1%

arfi-gorgona o

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο arfi-gorgona o αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Παιδιά για να μην το κουράζουμε πολύ,είναι φυσικό να διαφωνούν όσοι το κάνουν,και μερικοί που δεν το έχουν κάνει(τουλάχιστον όχι ακόμα),όλοι μέσα μας γνωρίζουμε τι είναι σωστό και τι όχι.Τώρα το τι κάνουμε αυτό είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο.Aς το αφήσουμε εκεί ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Κι εγώ που δεν το κάνω γιατί το υποστηρίζω; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arfi-gorgona o

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο arfi-gorgona o αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Μην ρωτάς εμενα.Ψάξου μέσα σου να βρείς την απάντηση :) Τώρα να φτάνουμε στο σημείο να λέμε μαγκιά την ανηθικότητα..E έλεος έτσι;

ps:Ορίστε για εσένα άλλαξα και την απάντηση μου :flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Από την στιγμή που είμαστε διαφορετικοί μεταξύ μας ( τι προτότυπο αυτό που λέω :P) σέβομαι το γεγονός ότι έχουμε διαφορετικές απόψεις απλα...για εμένα ορίζουμε διαφορετικά την ηθική στο κεφάλαιο σεξ ...Εσύ το βλέπεις αλλιώς, εγώ αλλιώς....Πάντως για εμένα είναι μαγκιά όχι μόνο να το κάνεις αλλά και να το παραδέχεσαι κιόλας....Σιχαίνομαι τις παρθενοπιπίτσες :P (δεν είναι χαρακτηρισμός για εσένα, ούτε για κάποιον άλλον εδώ μέσα...απλά τώρα μου ήρθε:))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arfi-gorgona o

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο arfi-gorgona o αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Ηθική είναι μια,oπως είναι ένα το σωστό και μια η αλήθεια,φυσικά ανάλογα με το πως βολεύει τον καθένα κάνει και παραλλαγές ;) ΠΧ εσύ θεωρείς μαγκιά και σωστό το ελεύθερο sex.Ο παιδεραστής θεωρεί μαγκιά και σωστό να πηγαίνει με μικρά παιδάκια,και ου το καθεξής.Ο καθένας κατασκευάζει την δικη του ηθική.Έμφαση στο κατασκευάζει!

Και εγώ σέβομαι την άποψη σου αλλα δεν την επικροτώ :flowers:

PS:Δεν παρεξηγούμε μην φοβάσαι ελπίζω να μην παρεξήγησε και εσύ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
Και για να επανέλθουμε στο θέμα:

Δεν έχω πάει σε οίκο ανοχής και δε το βλέπω. Γενικά είμαι αντίθετος με τον όλο θεσμό. Θεωρώ οτι πρέπει να είσαι πολύ απελπισμένος για να εξαγωράσεις τον έρωτα.
Επίσης δε μου φαίνεται και ικανοποιητικό το όλο σκηνικό.
και επειδή δε μπορώ να μιλάω για τέτοια θέματα στη καθαρεύουσα :D :
(όποιος ντρέπεται να μη διαβάσει)

[δε μπορώ άλλη υποκρισία mode :P]
το πήδημα δεν λέει τίποτα εάν είναι ψεκάστε σκουπίστε τελειώσατε. Θέλει το χρόνο του. Δε μιλάω για έρωτες και αηδίες, εάν η άλλη σου ξυπνάει το τέρας δε χρειάζεται να είσαι ερωτευμένος :P. Διαφορετική ικανοποίηση πέρνεις με μια μη επαγγελματία πουτάνα :P. Εάν δεν έχει λίγο σασπένς και πάθος το πήδημα γίνεται το ίδιο με μια απλή καθημερινή χειραψία. Κρέας με κρέας. Και γιατί να ρουτινιάσεις το αλατοπίπερο της ζωής?
[/δε μπορώ άλλη υποκρισία mode :P]

Επίσης διάβασα ένα εμφυολόγημα και αναστατώθηκα. Ο Τσάο Τσάο υποστηρίζει ότι ένα χαρακτηριστικό παράδειγμα κατακερματισμένης προσωπικότητας αποτελεί το άτομο που εστειάζει την προσοχή του στη σεξουαλική λαγνεία. Συγκεκριμένα θέτει στην τελευταία βαθμίδα αυτοπειθαρχείας τα άτομα που συνουσιάζονται με φαύλες γυναίκες για παρατεταμένο διάστημα.

Εάν αναλογιστούμε ότι πολλοί από εμάς αυνανίζονται για παρατεταμένο διάστημα παρακολουθώντας άντρες να συνουσιάζονται με φαύλες γυναίκες σε ποια βαθμίδα ανήκουν? Στην "Ω" ίσως. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΩ.

ΘΑΨΤΕ ΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από arfi-gorgona o:
Ηθική είναι μια,oπως είναι ένα το σωστό και μια η αλήθεια,φυσικά ανάλογα με το πως βολεύει τον καθένα κάνει και παραλλαγές ;)
Ποιος ορίζει την ηθική και ποια είναι η μία αλήθεια; Μην μιλήσουμε για την διαφορετική ηθική του δυτικού και ανατολικού κόσμο ;) Η ηθική και η "αλήθεια" εξελίσσονται μαζί με την κοινωνία...Δεν είναι κάτι στάσιμο...Εκτός αν θυμάμαι λάθος ότι κοινωνιολογία έχω κάνει μέχρι στιγμής στην ζωή μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arfi-gorgona o

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο arfi-gorgona o αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Εξελίσσεται η αλλοιώνεται;Ανάλογα λοιπών με την κοινωνία και το ποσο υγιείς είναι,εξελίσσεται/αλλοιώνεται και η ηθική και η αλήθεια και ότι άλλο θέλεις.Τα αποτελέσματα φαίνονται εκεί,στο κοινωνικό σύνολο ;) Και φαίνονται μακροχρόνια.

Edit:Δυστυχώς δεν μπορέσαμε ακόμα να διδαχτούμε από τα λάθη τον παλιότερων (πολιτισμών) και πάντα σαν τα Ζώα κάνουμε ακριβώς τα ίδια λάθη.Το αποτέλεσμα είναι πάντα το ίδιο.Μετά την κατάπτωση των ηθών ακολουθεί η παρακμή..η αναρχία,και τελικά η διάλυση/αφανισμός τις κοινωνίας....όσoι μείνουν,αναγνωρίζουν και διορθώνουν τα λάθη (αν μπορούσαν ας κάναν και αλλιώς)όμως με την πάροδο τον χρόνον σιγά σιγά ξεχνιούνται από τις επόμενες γενιές,και..φαύλος κύκλος.Τελικά είμαστε τα πιο "έξυπνα"/ηλίθια Ζώα στον πλανήτη.:hmm:

P/s:Τώρα ίσως κατάλαβεις γιατί είμαι εναντίων..ευτυχώς δεν είναι όλοι ανεπίδεκτη μαθήσεως,το πρόβλημα είναι ότι οι άνθρωποι αυτοί είναι λίγοι.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
Σώμα του/της είναι, απόλαυση του είναι/της, ΑΣ κάνει ότι θέλει!! Για μένα είναι και εξαιρετικά μάγκας ή μάγκισα που με πλήρη αυτογνωσία επιδιώκει κάτι κοινωνικά κατακριτέο (λιγότερο σήμερα) για την απόλαυση του/της!

... Και μάλιστα για μένα ο επαγγελματίας έχει μεγαλύτερη αξία στα μάτια μου καθώς το κάνει για να επιζήσει!

Προς Demelene και οι υπολοιποι που συμφωνουν απολυτα:

1) Δηλαδη καποιος που κ@υλωνει και αυνανιζεται (=απολαυση) στη μεση του δρομου (=κοινωνικα κατακριτεο) ειναι εξαιρετικα μαγκας (και αναφερω και αυτο το παραδειγμα συγκεκριμενα γιατι δεν πειραζει και κανεναν αλλο παρα τη θεληση του) ; :hmm:

2) Εχει μεγαλυτερη αξια καποιος ο οποιος εχει κανει επαγγελμα το να πουλαει το κορμι του σε οποιονδηποτε ασχετο, χωρις να επιλεγει το αν θελει ή οχι να κανει κατι μαζι του/της ; Και χωρις να μπορει να επιλεξει το τι θελει να κανει;

Αρχική Δημοσίευση από arfi-gorgona o:
Ηθική είναι μια,oπως είναι ένα το σωστό και μια η αλήθεια,φυσικά ανάλογα με το πως βολεύει τον καθένα κάνει και παραλλαγές ;) ΠΧ εσύ θεωρείς μαγκιά και σωστό το ελεύθερο sex.Ο παιδεραστής θεωρεί μαγκιά και σωστό να πηγαίνει με μικρά παιδάκια,και ου το καθεξής.Ο καθένας κατασκευάζει την δικη του ηθική.Έμφαση στο κατασκευάζει!

Και εγώ σέβομαι την άποψη σου αλλα δεν την επικροτώ :flowers:

PS:Δεν παρεξηγούμε μην φοβάσαι ελπίζω να μην παρεξήγησε και εσύ :)

Φυσικα και δεν ειναι μια η ηθικη! Το ειναι ηθικο ή ανηθικο το οριζει το προσωπικο συστημα αξιων του καθενος, που πολλες φορες αν και οχι πανατα υπαγορευεται απο το συλλογικο. Πχ η χριστιανικη εννοια της ηθικης σε διασταση με την μορφη της ηθικης κατα Χομπς. Αληθεια παλι μπορει να υπαρχει, αλλα σε στενα και συγκεκριμενα πλαισια, οπως αυτο της επιστημης. η ριζα του 4 ειναι +-2 και αυτο ειναι παντα αληθες. Ομως το να κανει μια γυναικα σεξ με δυο διαφορετικους αντρες σε μια ημερα δεν ειναι ανηθικο σε ολες τις περιπτωσεις. Επισης, μπορει να υπαρχει και νομιμο και παρανομο. Αυτο που λες στο τελος, ( με τον παιδεραστη) ειναι παρανομο και αρα κοινωνικα κατακριτεο.


Αρχική Δημοσίευση από arfi-gorgona o:
Edit:Δυστυχώς δεν μπορέσαμε ακόμα να διδαχτούμε από τα λάθη τον παλιότερων (πολιτισμών) και πάντα σαν τα Ζώα κάνουμε ακριβώς τα ίδια λάθη.Το αποτέλεσμα είναι πάντα το ίδιο.Μετά την κατάπτωση των ηθών ακολουθεί η παρακμή..η αναρχία,και τελικά η διάλυση/αφανισμός τις κοινωνίας....όσoι μείνουν,αναγνωρίζουν και διορθώνουν τα λάθη (αν μπορούσαν ας κάναν και αλλιώς)όμως με την πάροδο τον χρόνον σιγά σιγά ξεχνιούνται από τις επόμενες γενιές,και..φαύλος κύκλος.Τελικά είμαστε τα πιο "έξυπνα"/ηλίθια Ζώα στον πλανήτη.:hmm:

"Καταπτωση των ηθων"; Ποιων ηθων; Των εκαστοτε; Και οταν λες αφανισμος της κοινωνιας, εννοεις των δομων αυτης ή του ιδιου του κρατους/ πολιτων της; Αναφερεσαι σε καποιο συγκεκριμενο παραδειγμα (αν και καπου παει το μυαλο μου) ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arfi-gorgona o

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο arfi-gorgona o αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Insomniac:
Φυσικα και δεν ειναι μια η ηθικη! Το ειναι ηθικο ή ανηθικο το οριζει το προσωπικο συστημα αξιων του καθενος, που πολλες φορες αν και οχι πανατα υπαγορευεται απο το συλλογικο. Πχ η χριστιανικη εννοια της ηθικης σε διασταση με την μορφη της ηθικης κατα Χομπς. Αληθεια παλι μπορει να υπαρχει, αλλα σε στενα και συγκεκριμενα πλαισια, οπως αυτο της επιστημης. η ριζα του 4 ειναι +-2 και αυτο ειναι παντα αληθες. Ομως το να κανει μια γυναικα σεξ με δυο διαφορετικους αντρες σε μια ημερα δεν ειναι ανηθικο σε ολες τις περιπτωσεις. Επισης, μπορει να υπαρχει και νομιμο και παρανομο. Αυτο που λες στο τελος, ( με τον παιδεραστη) ειναι παρανομο και αρα κοινωνικα κατακριτεο.

"Καταπτωση των ηθων"; Ποιων ηθων; Των εκαστοτε; Και οταν λες αφανισμος της κοινωνιας, εννοεις των δομων αυτης ή του ιδιου του κρατους/ πολιτων της; Αναφερεσαι σε καποιο συγκεκριμενο παραδειγμα (αν και καπου παει το μυαλο μου) ;

Φιλε μου καλε,δεν θέλω να αναλωνόμαστε με τις λέξεις και τις έννοιες τους..το ζουμί είναι που μετράει.Θέλω να πιστεύω ότι κάθε νοήμων άνθρωπος καταλαβε τι εννοώ.Όπως πιστεύω ότι κατάλαβες και εσύ. :) Δεν πρέπει να κοιτάμε το δέντρο και να χάνουμε το δασος...

Στο τελευταίο θα σου απαντήσω όσο πιο σύντομα μπορώ..Εννοώ κατάπτωση τον ηθικών αξιον,που χωρίς αυτές δεν νοείται/επιβιώνει μια υγιεί και σωστά δομημένη κοινωνία.Με το που πάουν να ισχύουν αυτές,αρχίζει ο φαύλος κύκλος..Kαι στο τέλος επέρχεται η ολοκληρωτική παρακμή τις κοινωνίας,που αναπόφευκτα οδηγεί στον αφανισμό τις.Η δικη μας κοινωνία (όπως το βλέπω εγώ) αυτήν την στιγμή είναι ακόμα στο πρώτο στάδιο.Και οδεύει με σημαντικά ταχύς ρυθμούς προς το 2..(τώρα αν ξέχασα και κανένα ενδιάμεσο να με συγχωρείτε)

Αυτά από εμενα,και πιστεύω ότι όλοι εδώ μέσα καταλαβαίνουν τι εννοώ,ακόμα και αν δεν συμφωνούν (η δεν τους συμφέρει; να συμφωνήσουν).:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από arfi-gorgona o:
Φιλε μου καλε,δεν θέλω να αναλωνόμαστε με τις λέξεις και τις έννοιες τους..το ζουμί είναι που μετράει.Θέλω να πιστεύω ότι κάθε νοήμων άνθρωπος καταλαβε τι εννοώ.Όπως πιστεύω ότι κατάλαβες και εσύ. :)
:/: :hmm: Δηλαδη το ζουμι δεν ειναι το οτι εσυ λες οτι υπαρχει μονο μια ηθικη, ενω εγω διαφωνω καθετα και σου εξηγω το γιατι; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arfi-gorgona o

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο arfi-gorgona o αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Μετά την κατάπτωση των ηθικών αξιων ακολουθεί η παρακμή..η αναρχία,και τελικά η διάλυση/αφανισμός τις κοινωνίας.

Ορίστε το ζούμε φιλε μου,και αυτό είναι που πρέπει να αποφύγουμε.Είπαμε δεν κοιτάμε το δέντρο και χάνουμε το δασος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από arfi-gorgona o:
Ορίστε το ζούμε φιλε μου,και αυτό είναι που πρέπει να αποφύγουμε.Είπαμε δεν κοιτάμε το δέντρο και χάνουμε το δασος...


Θα είμαι οφφ τοπικ αλλα οκε... μοντερατόρισα είμαι, θα κάνουμε ένα σπλιτάκι μετά :P
Θα ήθελες να μου πεις με όσο το δυνατόν πιο απλά λόγια γίνεται, τι ακριβώς είναι η αναρχία που είναι και τόσο κακό?
Γιατί εγώ μέχρι τώρα πίστευα - γνώριζα ότι η αναρχία είναι μια πολύ συγκεκριμένη ιδεολογία, που ως επί το πλήστον έχει να κάνει με τις οικονομικές καταστάσεις μιας χώρας....
(σε καμία περίπτωση το μήνυμα μου δεν είναι χλευαστικό ή ειρωνικό.... απλά νομίζω ότι ένας απ τους δυο μας κάνει ΜΕΓΑΛΟ λάθος, και ελπίζω να είσαι εσύ :P:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arfi-gorgona o

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο arfi-gorgona o αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Δεν ξέρω καλή μου,ίσως να έχεις δίκαιο,και να μην χρησιμοποίησα την απόλυτος σωστή λεξούλα :flowers: Εμενα αυτό που με ενδιαφέρει είναι αν κατάλαβες τι θέλω να πω :)

Πάντως με την λέξη αναρχία,εννοούσα ότι ο καθένας πια θα κάνει ότι του καπνίσει πχ θα βγαίνεις έξω και δεν θα ξέρεις αν θα γυρίσεις ζωντανός.Με πιάνεις;

PS:Mην ανησυχείς καταλαβαίνω ποτε ένα μήνυμα είναι χλευαστικό/ειρωνικό δεν χρειάζεται να μου το γραφεις καν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Ναι κατάλαβα τι θες να πεις....
Νομίζω ότι είσαι κοματάκι απόλυτος σε αυτά που πιστεύεις και δεν λαμβάνεις υπόψη σου πολλούς αστάθμητους παράγοντες που ξεπηδούν κάθε στιγμή σε διάφορες φάσεις της ζωής μας.....

Πιστεύω ότι κάποιοι επιδιώκουν κι έχουν σύστημα τις ελεύθερες και μόνο σχέσεις...
Προσωπικά είναι κάτι που δεν επικροτώ αλλά είναι και κάτι που σε δεδομένη στιγμή της ζωής μου έχω κάνει....
Τώρα αν αυτό με στιγματίζει κάπως δεν το ξέρω.... αυτό που ξέρω είναι ότι ήμουν απολύτως ειλικρινής με τον εαυτό μου καθώς και με τον παρτενέρ μου....
Δεν του έταξα φύκια για μεταξωτές κορδέλες .....

Παντως θα συμφωνήσω και εγώ ότι οι αλήθειες είναι πολλές και όχι μία....
Και διαφωνώ, δεν είναι με το πως βολεύει τον καθένα η αλήθεια του....
Έχει να κάνει με το πλήθος των εμπειριών που έχει συλλέξει στη ζωή του....
Κάποτε (πάρα πολύ παλιά όμως :P) έλεγα ότι εγώ δεν θα κάνω ΠΟΤΕ σχέση μόνο για το σέξ ... απ τη στιγμή που έφαγα τα λόγια μου, έμαθα να είμαι πιο μετρημένη και να προσέχω τι λέω γιατί... όσα φέρνει η ώρα δεν τα φέρνει ο χρόνος και ποτε μα ποτέ δεν ξέρεις πως στα φέρνει η ζωή....

Καταλαβαίνεις λοιπόν κι εσύ με τη σειρά σου ότι προσωπικα τουλάχιστον, διαχωρίζω κάποιες καταστάσεις....
Αυτούς που κάνουν ΜΟΝΟ ελεύθερες σχέσεις κατά συρροή ένα πράγμα, κι αυτούς που για τους Χ λόγους το κανουν κάποια στιγμή στη ζωή τους....

Και ξέρεις κάτι? Σου εύχομαι ειλικρινά και απ τα βάθη της καρδιάς μου να μην βρεθεί να σε πληγώσει ποτέ άνθρωπος τόσο πολύ που να πεις... "θα σας πηδάω πλέον και εγώ..." και να το κάνεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από arfi-gorgona o:
Θέλω να πιστεύω ότι κάθε νοήμων άνθρωπος καταλαβε τι εννοώ.Όπως πιστεύω ότι κατάλαβες και εσύ. :) Δεν πρέπει να κοιτάμε το δέντρο και να χάνουμε το δασος...

Eπειδή κάθε νοήμων άνθρωπος κατάλαβε τι εννοείς δεν σημαίνει ότι και συμφωνούμε κιόλας, βασικά οι ιδέες σου μου μοιάζουν καθαρά μεσαιωνικές...Αλήθεια ποια είναι η ηλικία σου; :worry:

Αρχική Δημοσίευση από arfi-gorgona o:
Στο τελευταίο θα σου απαντήσω όσο πιο σύντομα μπορώ..Εννοώ κατάπτωση τον ηθικών αξιον,που χωρίς αυτές δεν νοείται/επιβιώνει μια υγιεί και σωστά δομημένη κοινωνία.Με το που πάουν να ισχύουν αυτές,αρχίζει ο φαύλος κύκλος..Kαι στο τέλος επέρχεται η ολοκληρωτική παρακμή τις κοινωνίας,που αναπόφευκτα οδηγεί στον αφανισμό τις.Η δικη μας κοινωνία (όπως το βλέπω εγώ) αυτήν την στιγμή είναι ακόμα στο πρώτο στάδιο.Και οδεύει με σημαντικά ταχύς ρυθμούς προς το 2..(τώρα αν ξέχασα και κανένα ενδιάμεσο να με συγχωρείτε)

Δηλαδή η κοινωνία για να εξελιχθεί όπως εξελίσσεται βασίζεται στο σεξ; Δηλαδή όλα είναι ένα πήδημ@ που ή θα μας παν μπροστά ή πίσω; Η ηθική της κοινωνίας είναι αν κάνει σεξ μία με πολλούς ή με έναν; Να σου πω πια όμως είναι η ανήθικη πλευρά; Τα ίσα δικαιώματα που δεν υπάρχουν, οι νόμοι που δεν εφαρμόζονται ή που δεν υπάρχουν και αφορούν την ανεργία, της ανύπαντρες μητέρες κλπ...Ο πόλεμος που γίνεται αυτή την στιγμή και αθώα πλασματάκια χάνουν την ζωή τους για συμφέροντα άλλων...Και όλα αυτά που είπα μόνο στο σεξ δεν βασίζονται!Η ανήθικη κοινωνία για εμένα είναι αυτή που δεν νοιάζεται για τα καυτά προβλήματα που την αφορούν...Και θα το πω ακόμα μια φορά...Η κοινωνία έχει δικλείδες ασφαλίας για την εξέλιξη της και για την προστασίας της...Εξελίσσεται μαζί με την ανθρωπότητα...Είναι συνηφασμένη με τις νόρμες και τις αντιλήψεις των ανθρώπων που την αποτελούν, δεν μένει στάσιμη, είναι ένας ζωντανός οργανισμός που μεταβάλλεται!Δεν υπάρχει μόνο μια ηθική...Κοίτα την ηθική του μουσουλμάνου πέρι γάμου και μεταχείρηση της γυναίκας και κοίτα την δυτική ηθική....Δύο διαφορετικές ηθικές....Και οι δύο ΣΩΣΤΕΣ ανάλογα στην χώρα που εμφανίζονται...Εδώ η διγαμία απαγορεύεται, εκεί είναι ευλογημένη!Πείσε με αν μπορείς ότι είναι ίδια, μία και καθολική! :worry:

Αρχική Δημοσίευση από arfi-gorgona o:
Αυτά από εμενα,και πιστεύω ότι όλοι εδώ μέσα καταλαβαίνουν τι εννοώ,ακόμα και αν δεν συμφωνούν (η δεν τους συμφέρει; να συμφωνήσουν).:)

Δεν με συμφέρει να συμφωνήσω σε τι; Σε κάτι που θεωρώ παράλογο; Σε κάτι που δίνει χαρακτηρισμούς και γενικολογίες...Σε κάτι που βάζει απλά μια ταμπέλα;Δεν είδα κανένα επιχείρημα για να με πείσει ότι έχω λάθος....Για να με κάνει να σκεφτώ βρε λες;Όταν και άμα δω μπορεί να με πείσεις...Μέχρι στιγμής ενισχύεις τις απόψεις μου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Κακη επιρροή απλά respect!Δεν θα μπορούσα να τα πω εγώ με τίποτα καλύτερα...:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arfi-gorgona o

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο arfi-gorgona o αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Αγαπητή μου Vkey δεν μπορώ να καθίσω να γράψω πάλι κατεβατά...γιατί δεν έχει και νόημα.ΌΤΙ και να σου πω,δεν υπάρχει καμια απόλυτος περιπτώσει να πειστείς.Το μονο που θα πω είναι,θερίζουμε ότι σπέρνουμε.Εδώ είμαστε και θα τα δούμε,(αν και ελπίζω να μην τα δω).Όταν γυρνάει η αλυσίδα και σπάσει ένα κρίκος διαλύεται ολόκληρη.Όπως θέλεις πάρτο ;)

Κακή μου επιρροή,σύμφωνο σε γενικές γραμμές με την άποψη σου.Και σε καταλαβαίνω.Σε προηγούμενο post μίλησα αν θυμάμαι καλά..για κάποια "λάθη"που θα μπορούσαμε να κάνουμε όλοι.Και όπως είπες και εσύ,άλλο λάθος και άλλο κατά συρροή.Πάντως μην με φοβάσαι,έχει βρεθεί άνθρωπος να με πληγώσει αλλα τα πιστεύω μου δεν τα προδίδω για κανένα.

Βρε Vkey μου αρέσει που συμφωνείς και όλας,αφού αυτά που λέει δεν έχουν καμια σχέση με τα δικά σου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Η καταστροφολογία:
α) δεν βοηθάει
β) δεν είναι επιχείρημα
γ)δεν δίνει απτό παράδειγμα....

Σόρρυ αλλά το πατερναλιστικό ύφος δεν το ανέχομαι....(no offence :))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arfi-gorgona o

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο arfi-gorgona o αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Είπαμε καλή μου,ο κάθε ένας έχει τις απόψεις του(και καθένας πάντα υποστηρίζει ότι είναι η σωστές..βάζω και τον εαυτό μου μέσα).Εξ αλλου δεν έχουν όλοι οι άνθρωποι την ίδια αντίληψη..υπάρχουν άτομα που μπορούν να καταλάβουν κάτι πριν αυτό συμβεί,και άτομα που το βλέπουν μονο μετά.(Επίσης είμαι αρκετά αινιγματικός από φύση μου..τώρα αν είναι καλο η κακό..)

PS:Πάντως θέματα τόσο καυτά πιστεύω ότι είναι καλύτερα να συζητιόνται από κοντά,γιατί εδώ (λόγο ότι βαριέμαι να γράφω και τεραστια post),ίσως δεν βγαίνει πάντα το νόημα που θα ήθελα.Αν κάποια στιγμή βρεθούμε από κοντά θα τα συζητήσουμε :) Πάντως από ότι είδες τουλάχιστον,δεν κινδυνεύεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top