Εδώ κάνουμε δίαιτα!

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,877 μηνύματα.
Εντάξει ο χάκερ τωρα κάτι θελει να γράψει και να πάει τη κουβέντα αλλού! Δεν τον πειράζει η κρέμα γαλακτος στα τορτελίνια και οι "ευελικτες" διατροφές, το πλαστικο απο το τάπερ νομιζει οτι θα του χαλάσει τη τεστοστερόνη :P αν ηταν τοσο αυστηρός και στο θέμα της διατροφης οπως με τα τάπερ και δεν έγραφε για κρέμες γάλακτος και τορτελίνια εννοειται θα ήμουν μαζί του.

Οσο για τους αθλητές , που εγιναν επαγγελματιες δεν ειναι μονο οι ντοπαρισμένοι που έγραψε αλλα και ενα καρο άνθρωποι του χωρου με γυμναστηρια και γυμναστές. Τοσα χρονια απο το μπουκαλάκι το πλαστικο τους βλέπω να πινουν το νεράκι τους και δεν έχασαν ουτε ιντσα στο χέρι ή το ποδι τους. Φανταζομαι στο χάκερ να τους αρχισει το κύρηγμα για τα πλαστικά και να τον κοιτάνε σαν εξωγήινο χαχα.

Χάκερ φιλικά ασε αυτες τις αχρειαστες λεπτομέρειες που διαβάζεις απο τον καθε τρελο συνομοσιολογο του ιντερνετ χαχαχ που νομιζει οτι ολοι θέλουν να τον δοολοφονησουν δεν προκειται να σε ωφελήσουν πουθενά. Αλλωστε καθε μερα ολοι εισπνεουμε καυσαέριο, καπνιζουμε κτλπ κτλπ. δεν ζουμε σε γυάλες.


Κάτσε ρε συ, μου δημιουργείς τωρα "το Φαινόμενο Μαντέλα" (όταν πιστευουν πολλοί άνθρωποι ότι ένα γεγονός ισχύει ως Α αλλά είτε ισχύει ως Β, είτε δεν ισχύει καθόλου).

Εγω πίστευα ότι τα τορτελίνια του Χάκερ (θα τον προσφωνείς με κεφαλαίο σε παρακαλώ, είναι φίλος και θα τον σέβεσαι) ευρίσκονταν εντός ερμαρίου τροφίμων και εταλάνιζεν τον Χάκερ ο οποίος προσπαθούσε εν μέσω κυμάτων Δέλτα να προσδώσει στον εαυτό του στάση υπνώσεως.

Νενόμιζα πως τα τορτελίνια του προκαλούσι ταραχώδη ανάπαυσι. Όχι πως του προκαλούσι ταραχώδη γαστέραν κατόπιν αναλώσεώς τους μετα κρέμης.

Ως εκ τούτου φρονώ πως αδικείς τον Χάκερ. Το μόνο που έπραξε είναι η αυθάδεια του να ψηλαφίσει την καθημερινότητά σου ινα βρει σφάλμα στας λεπτομέρειας των διατροφικών σου συνηθειών, ώστε να τελματώσει την εικόνα σου ως άρρεν έμπροσθεν της θηλυκότητας του φόρουμ.

Διότι αγαπητέ μου συν-άρρεν, είναι επιτακτική και αδήριτος η ανάγκη να συλλάβεις με το νου, ότι όταν ένα θήλυ αποκαλύπτει οικειοθελώς τας αναλογίας του, είναι σα να σου φωνάζει "Ντεβιλ, είμαι και πολύ κουκλί, κοίτα, δεν είμαι 1.50 και 80 κιλά ιπτάμενος δίσκος σε πλάτος, είμαι 1,60 και 45 κιλά ανθρωποδιώχτης, έλα φάε με".

Το συλλαμβάνει δια της περιορισμένης διανοητικής του αντιλήψεως ο χάκερ (συγγνώμη, ο Χάκερ ήθελα να πω), παθαίνει μια εγκεφαλική ντιριντάουα στο ερπετοειδές μέρος του εγκεφάλου του και ξεσπάει στα πλαστικά σου σκεύη.

Αντιλαμβάνεσαι τώρα το μέγεθος της εμπάθειας; Σε ζηλεύει ως επιτυχημένο άντρα. Δεν το αντέχει να τρως PVC πρωι μεσημέρι βράδυ (με σνακ πολυουρεθάνης ενδιάμεσα) και να στρώνονται τα θήλυα μπρος σου.

Εγω σε καταλαβαίνω Ντεβιλ. Πάντα σε καταλάβαινα. Είσαι άνθρωπος με ψυχή γερή κι αδιάλυτη. Σα τα πλαστικά σου σκεύη.


Με αγάπη,

Ο Θεος
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,589 μηνύματα.
Δεν αδικώ κανέναν. Πλέον απαντάω οταν ρωτάνε την αποψη μου, καλή ώρα και οταν με παραθετουν. Στη δευτερη περιπτωση οχι πάντα. Ας κανει ο καθενας οτι του ΄ρθει τι με νοιάζει εμένα.

Αλλα οταν βλέπω εναν άνθρωπο να με ρωτάει οταν ξεκινάει, για εναν πιο φιτ τροπο ζωής θα χαρώ να τον συμβουλέψω για 2-3 πράγματα που ξέρω και ασχολουμαι σαν χομπι και δε πάει πάντα το πράγμα στο γκομενικο.

Η διατροφή ειναι κρισιμη, πιο πάνω και απο τη προπονηση. Προπονούμαστε για να πετυχουμε ενα αποτελεσμα κ αυτο δεν ειναι μονο για τις γυναικες. Η μυικη ενδυνάμωση σου χαριζει μια καλύτερη ζωή κ ενα πιο υγιές και ευχαριστο μέλλον. Σε πολλους τομείς. Πυροβολεις τη προσπαθεια οχι αν φάς απο το πλαστικο τάπερ αλλα οταν γεμιζεις τα ντουλάπια με τορτελινια, κρεμες γάλακτος , μαρμελάδες , μπισκοτα "φιτνεσ" , μπάρες δημητριακων εμποριου με ζάχαρες και άλλες τέτοια "φιτνεσ" προϊόντα!

Το καλυτερο που χεις να κάνεις με αυτά...ειναι να ανοιξεις το ντουλάπι! Να τα πιάσεις ολα μαζί! Να πάς ως τον κάδο να τον ανοιξεις και να τα πετάξεις ολα μέσα! :D :D

Αυτη ειναι η ουσια. Μολις το κάνεις αυτο μετά μπορεις να κρινεις το προγραμμα κάποιου. Και να σε πάρει σοβαρά :Pαυτα τα λέω γενικά οχι για κάποιον απο δω μέσα.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
hack3r: Devil το πλαστικό έχει ουσίες που μειώνουν το αποτέλεσμα της προσπάθειας σου και δεν θα έχει το ίδιο πρόβλημα αν χρησιμοποιήσεις γυάλινο δοχείο.

Devil: Εσύ τι μιλάς που τρως τορτελίνια.

Dem logics.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,589 μηνύματα.
hack3r: Devil το πλαστικό έχει ουσίες που μειώνουν το αποτέλεσμα της προσπάθειας σου και δεν θα έχει το ίδιο πρόβλημα αν χρησιμοποιήσεις γυάλινο δοχείο.

Devil: Εσύ τι μιλάς που τρως τορτελίνια.

Dem logics.

Τα τορτελινια σε πλαστικη συσκευασια δεν τα παιρνεις ; το εμφιαλωμενο το παιρνεις και αυτο σε γυάλινο; την ταμειακη αποδειξη στα σουπερ μάρκεt δεν την δέχεσαι ;;; η κουταλα που χρησιμοποιεις οταν μαγειρευεις ειναι σιδερένια; και πολλα αλλα ακομη που μπορω και εγω να σου βρώ. Δεν αξιζει να εισαι τοσο ψειρας τα χουμε ξαναπει αλλα εσυ επιμένεις. Κοιτάς το δέντρο και χάνεις το δάσος. :D :D

σωστο ειναι μεν αυτο που γράφεις αλλα σιγουρα περιμένω οταν κάποιος ειναι τοσο ψειρας να ειναι στο επιπεδο τουλάχιστον του Βασάλου για να πει πχ σε έναν άλλον οτι το αποτελεσμα της προσπαθειας του δεν θα έχει το ιδιο επιπεδο!

Και να μην διαφημιζει οτι γεμιζει τα ντουλάπια με τορτελίνια τα οποια μαλλον δεν καταλαβες αλλα τα κραζω επειδη και αυτα σε πλαστικες συσκευασιες ειναι και ουσιαστικα στο ιδιο επιχειρημα αναιρεις τον εαυτο σου! Αρα ουσιαστικα δεν σε νοιάζει να αποφυγεις την ουσια αυτήν.... κατα τα αλλα θες να φάς τορτελινια φαε τι με νοιάζει εμενα για αλλο λογο τα ανέφερα σε σενα στην Αγαπη που ρωτησε τη γνώμη μου ξαναλέω (και μονο επειδη την ρωτησε) της ειπα ΠΕΤΑΞΕ τα στα σκουπιδια ολα αυτά σιγα μη κατσω να ασχολουμαι με το καθενα που δεν με ρωτησε κιολας να του την πω για το τι τρώει!!!

Οποτε ξέρεις.... μην μιλάμε θεωρητικά και απλα παπαγαλιζουμε οτι διαβαζουμε στο ιντερνετ μονο κ μονο για να τη πούμε στον αλλον!
 
Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.
Τα τορτελινια σε πλαστικη συσκευασια δεν τα παιρνεις ;
Απ΄ ότι ξέρω το πλαστικό δεν πειράζει παρά μόνο αν το τορτελίνι έχει ήδη βράσει και έρχεται σε επαφή με το πλαστικό. Ως συσκευασία δεν πειράζει καθόλου. Εκείνο που είναι χειρότερο είναι να βάζεις τροφή που καίει σε πλαστική συσκευασία.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,589 μηνύματα.
Απ΄ ότι ξέρω το πλαστικό δεν πειράζει παρά μόνο αν το τορτελίνι έχει ήδη βράσει και έρχεται σε επαφή με το πλαστικό. Ως συσκευασία δεν πειράζει καθόλου. Εκείνο που είναι χειρότερο είναι να βάζεις τροφή που καίει σε πλαστική συσκευασία.


  • Αποφυγή πλαστικών για την αποθήκευση τροφής (μόνο γυάλινα). Η παρουσία δισφαινόλης Α (BPA) και άλλων χημικών έχει δραματικές επιπτώσεις την σύνθεση της τεστοστερόνης

Εδω λέει οτι ακομη και η αποθηκευση των τροφιμων ειναι προβλημα. Σε αυτο με το ζεστο φαγητο σε ταπερ δικιο εχεις το προσέχω!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,755 μηνύματα.
aR0YNv7_460swp.jpg
 

defactoboy

Νεοφερμένος

Ο defactoboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
ποιός άλλος κάνει δίαιτα αυτή την περιοδο;
εγώ κάνω και προσπαθώ να χάσω 10 κιλα.
ειμαι 90 και θέλω να φτάσω τα 80.
εσείς πώς τα πάτε; με ποιο τρόπο προσπαθείτε να χάσετε κιλα;
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
ποιός άλλος κάνει δίαιτα αυτή την περιοδο;
εγώ κάνω και προσπαθώ να χάσω 10 κιλα.
ειμαι 90 και θέλω να φτάσω τα 80.
εσείς πώς τα πάτε; με ποιο τρόπο προσπαθείτε να χάσετε κιλα;
Γυμναστική και διατροφή. Κόβεις ζάχαρη, μειώνεις υδατάνθρακες, αυξάνεις πρωτεινη και αθλεισαι.
 

defactoboy

Νεοφερμένος

Ο defactoboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Κανονικα δεν πρέπει να ζυγιζόμαστε κάθε μέρα. έχω διαβασει ότι πρέπει μια φορά τη βδομάδα αλλά εγώ δε μπορω να αντισταθώ. ζυγίζομαι κάθε μέρα.
είμαι στα 89.
το βράδυ έχω την (κακη) συνηθεια να τρωω γαλα με δημητριακα.
ειναι κάτι που πρέπει να σταματήσω λέτε; με βοηθάει στον ύπνο.
θέλω να φάω κάτι πριν κοιμηθώ.
 

finesse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η finesse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
Κανονικα δεν πρέπει να ζυγιζόμαστε κάθε μέρα. έχω διαβασει ότι πρέπει μια φορά τη βδομάδα αλλά εγώ δε μπορω να αντισταθώ. ζυγίζομαι κάθε μέρα.
είμαι στα 89.
το βράδυ έχω την (κακη) συνηθεια να τρωω γαλα με δημητριακα.
ειναι κάτι που πρέπει να σταματήσω λέτε; με βοηθάει στον ύπνο.
θέλω να φάω κάτι πριν κοιμηθώ.
Γιατί είναι κακή συνήθεια το γάλα με τα δημητριακά; Φάε και γουρουνόπουλο, που λέει ο λόγος. Στο τέλος τής ημέρας, αυτό που μετράει είναι το πόσες θερμίδες κατανάλωσες.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,846 μηνύματα.
Γίνεται να χάσω 7-10 κιλά σε έναν μήνα; εννοώ θεωρείται φυσιολογικό;
 

kordella

Νεοφερμένος

Η kordella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,662 μηνύματα.
Ε κοίτα, το εάν αυτό είναι υγιές το επηρεάζουν πολλοί παράγοντες, ηλικία του ατόμου, ύψος, φύλο. Γενικά, ξέρω πως μπορείς να χάσεις 1-2 κιλά την εβδομάδα σε φυσιολογικά επίπεδα, άρα το 7 θεωρείται επιτεύξιμο από αυτή την άποψη. Ωστόσο, στην αρχή μιας δίαιτας αυτό μεταφράζεται αρκετές φορές σε υγρά αν δεν κάνω λάθος.
Προσωπικά πιστεύω πως αν περιορίσεις ζάχαρες, αναψυκτικά και σάλτσες του στυλ μαγιονέζες κλπ κάνεις μια πολύ καλή αρχή. Το συνδυάζεις με γυμναστική, τρως πιο πολλά λαχανικά και φρούτα, νερό πολύ (απαραίτητο) και είσαι μια χαρά.
Αυτό που είπε η κορδέλλα και πιο πάνω πάντως ισχύει.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,846 μηνύματα.
Εγώ μπορώ να τα χάσω, απλά ρωτάω αν είναι υγιεινό.. Θεωρούνται πολλά για έναν μήνα;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,877 μηνύματα.

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,662 μηνύματα.
Εγώ μπορώ να τα χάσω, απλά ρωτάω αν είναι υγιεινό.. Θεωρούνται πολλά για έναν μήνα;
Πάνω από 7 ναι, μάλλον είναι πολλά, αλλά σου είπα, αυτό εξαρτάται από πολλά πράγματα, είναι στον άνθρωπο που λέμε.
Άσε που αν πας να χάσεις πολλά με τη μία είναι πολύ εύκολο να τα ξαναβάλεις όπως ακούω από πολλούς.
Οπότε σπάσ' το σε 5 και 5 ξέρω 'γω σε δύο μήνες, σε περίπτωση που θες να χάσεις κάπου στα 10, και θα είσαι κομπλέ. Και υγιές, και δεν ταλαιπωρείσαι τόσο, και τον στόχο σου θα έχεις πετύχει.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,092 μηνύματα.
Εγώ στην μετακόμιση είχα χάσει 8 κιλά σε ενα μήνα αλλά περπατούσα 20κ βήματα κάθε μέρα και δεν προλάβαινα να τρώω απο τις υποχρεώσεις.
ήταν απαίσιο για τον οργανισμό,δεν το έκανα επίτηδες αλλά ήταν by-product του τρεξίματος που είχα να κάνω.

Μην χάσεις τόσα κιλά σε σύντομο χρονικό διάστημα
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,877 μηνύματα.
Είναι πολλά. Τελεία. Θα κάνει ζημιά στην υγεία της.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,555 μηνύματα.
@Εριφύλη όχι. Κυριολεκτικά αν τα χάσεις σε έναν μήνα θα τα πάρεις παροδικά και διπλάσια.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top